vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 3 χρήστες
John K, Sergios, Tem

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1605 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 02:24 »
Στο δίμηνο που μου κρατάει εμένα, δεν έχω δει αλλοίωση οπότε άπαξ και το κρατήσεις μακριά από το φως, που αλλοιώνει τη νικοτίνη, εντάξει θα είσαι.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1606 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 08:24 »
Τσιγάρα : 2 πακέτα ,7 ευρώ, 210 τον μήνα
Cl  5 μπουκαλάκια τον μήνα max ,125 ευρώ
Κέρδος σε ευρώ περίπου 100
Κέρδος σε υγεία , ανεκτίμητο (αν εξαιρέσεις το διακετυλιο :-p )


Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν και προτιμώ τα υγρά που ατμίζω να μην έχουν διακετύλιο ή οτιδήποτε επιβλαβές, μια σύγκριση στα ποσοστά διακετυλίου του κτ με το ητ πάλι οδηγεί στο συμπέρασμα "κέρδος σε υγεία ανεκτίμητο" :)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1607 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 12:36 »
Δεν παθαίνει κάτι αν περάσει Κάνας μήνας φαντάζομαι έτσι ; Δεν ενόω να χαλάσει απλά λέω αν χαλάει η γεύση κάπως
Sent from my iPad using Tapatalk
Χμμμ μια και το ανέφερες, μόλις παρέλαβα το κάστρο και το γάλα μονόκερου (πρώτη φορά) και παρατηρώ ότι πάνω στα μπουκαλάκια έχει -προφανώς- ημερομηνίες παραγωγής (γιατί είναι περασμένες ημερομηνίες, αν και πρόσφατες). Δεν έπρεπε να αναφέρει και ημερ. λήξης; Πώς θα ξέρουμε πόσο καιρό αντέχουν; :hmmm:


Συγκεκριμένα γράφει 081015-39 και 090315-7. Ξέρει κανείς τι σημαίνει; Thanx

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1608 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 12:40 »
Στην vapeland λένε εναμιση χρόνο από ημερομηνία παραγωγής. Ο ατμός  lamb γραφτεί δύο χρόνια πάνω στις βάσεις του. Όλα αυτά βέβαια εφόσον είναι σε σκιά και δροσια. Τα ισπανικά μπουκάλια five pawns  γράφουν πάνω ημερομηνία λήξης.



Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1609 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 13:34 »
2 χρόνια ε; ούτε 2 βδομάδες θα βγάλουν! Thanx  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1610 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 13:51 »
Σίγουρα υπάρχει διαφορά μεταξύ του ανοικτού και του σφραγισμένου. Όχι τόσο ως προς το αν "χαλάει" το υγρό αλλά ως προς την αλλοίωση γεύσης.

Το πρώτο CLR που είχα πάρει, το καλοκαίρι του 14, το άτμιζα με σεβασμό. Με αποτέλεσμα να διαρκέσει περί τους έξι μήνες. Όταν το δοκίμασα στο εξάμηνο, η γεύση του είχε ατονήσει κατά πολύ εκτός φυσικά από το ξύλο. Ανακάτεψα τα 5ml με απλό CL και έφτιαξα έτσι 35ml CL ημιReserve!

Για τα δύο που ατμίζω τακτικά, μάξιμουμ δίμηνο φτάνει η διάρκειά τους και δεν έχω παρατηρήσει απώλειες.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1611 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 17:02 »
η ατάκα της ημέρας ήταν το ημι-reserve  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1612 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 18:24 »
Αν τα ανοίξεις, και τα ατμίζεις αραιά και που, με την πάροδο του χρόνου πάει περίπατο η ένταση της γεύσης. Από Απρίλη σε Αύγουστο τα συμπεράσματά μου. Και άν το Grandmaster έγινε πιο υποφερτό (γιατί δεν το πολυσυμπάθησα), τα Gambit και Castle Long μου φάνηκαν όχι απλά πιο υποτονικά, αλλά και κακόγευστα στο τέλος.
Αυτά τα δικά μου συμπεράσματα παιδιά. Αντίθετα θα πρέπει να βάλω κι ένα κάποιο δικό μου μέτρο σύγκρισης, δυο μπουκάλια Halo που έχω, και δεν τα άτμιζα πολύ, γιατί δεν τα συμπάθησα απο αρχής λόγω πολύς PG, μετά απο ένα και κάτι χρόνο που τα δοκίμασα, τα βρίσκω ακόμη το ίδιο νόστιμα, και τολμώ να πω και πιο μεστά, κάτι που περιμένει ο καθένας απο τα υγρά άτμισης, μιας και όλα ωριμάζουν τρόπον τινά και μετά το άνοιγμα. (τα Halo είναι το Torque και το Tribeca).

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1613 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 00:41 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3107.msg899708.html#msg899708

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1614 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 01:48 »

Όλοι κοιμούνται.Καθαρός Kayfun Lite+
Αντιστασούλα φρέσκια 1.1Ω 40άρι Kanthal σε 2,5
12.5Watt
Άνοιγμα ευλαβικό SimmetrySix.
Μπουκαλάκι πρώτα στη μύτη
Υγρό στο βαμβάκι (FiberFreaks)
Πάτημα το fire button έτσι για το καλό
Κλείσιμο και γέμισμα.
Τι να πω σε παιδιά
ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ!!!!!!!!!!!!!


...για ποιο λόγο καπνίζαμε ρε παιδιά; Ας μου θυμίσει κάποιος

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1615 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 03:43 »
Ο Rose V2 (Stumpy Kit) έχει το χαρακτηριστικό να έχει μεν κεραμικό, αλλά λίγο μεγαλύτερο του κλασσικού, επιτρέποντας στις γεύσεις να ξεδιπλωθούν.
Σε συνδυασμό με την στενή καμπάνα, το μικρότερο ύψος της και την μικρή της διάμετρο....έπρεπε να γίνει δοκιμή σε CLR...


9 σπείρες 0.28 Ni200 σε 2mm διάμετρο...είναι και αργά και κάνει και ψ$%όκρυο....ζω μία νιρβάνα! :cigar:



Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1616 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 19:00 »
σήμερα κατάλαβα αυτό που σε κάνει να κολας με το castle long....δεν ξέρω αν ήταν η στιγμή το σωστό timing το έψαχνα μέρες έκανα που και που 1-2 ml και σήμερα ενώ έκανα το cobra oil που είναι full στο εσπεριδοειδες κατάλαβα ότι έπρεπε να αλλάξω βαμβάκι. Λέω ας πάρω το ναυτιλο αλλά πριν το καθαρίσω θυμάμαι ότι είχαν μείνει μερικές σταγόνες από castle long από προχτές... Α λέω δεν το αφήνω μετά τον πλενω.... Δοκιμάζω και πήρα επιτέλους όλη τη γεύση που ήθελα να πάρω η τουλάχιστον κατάλαβα πολύ περισσότερα..... Και κόλλησα!!!ίσως καθάρισε έστω και για λίγο η γεύση από το πορτοκαλί λεμόνι του cobra δεν ξέρω πως έγινε. Τσακωνομουν μόνος μου μετά γιατί ενώ ήμουν έτοιμος να πάω να πάρω ένα μπουκάλι ήθελα και grandmaster και επειδή θέλω να με μαζέψω μετά από 500+ που έχω χαλάσει σε δύο μήνες δεν πήρα τίποτα....για σήμερα εννοείται γιατί από Δευτέρα θα τσακωθω πάλι :) άσε ότι έχω ακόμα μισό μπουκάλι castle long και το έβρισκα υπερβολη να πάρω δύο σήμερα.....
Πάντως επειδή σε ότι μαρεσει τα δίνω έχω να πω ότι όντως το castle long είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά έχει κάτι που ξεχωρίζει που σου κάνει κλικ στη γεύση που δεν το βρίσκεις σε άλλα πολύ ωραία υγρά!!! Για να δούμε Δευτέρα πρωί θα είμαι στη valeland ? χεχεχε
βράδυ Σάββατου απόψε θέλει κάνα 2-3 ml castle long.....

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 19:10 από steve35 »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1617 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 19:47 »
Steve35, έχεις απόλυτο δίκιο σ' αυτό. Έχω ατμίσει (πάνω από 10ml, όχι δοκιμές σε καταστήματα) πάνω-κάτω 100 υγρά. Αυτό που νιώθω με Grandmaster, CL και CLR είναι ξεχωριστό

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Και κάτι που μάλλον κάνει αυτό που έγραψα λίγο πιο πάνω να ακούγεται "αστείο". Δημοσίευση της δικογραφίας εναντίον της FP για την πρόσφατη ιστορία με το διακετύλιο κλπ, όπου ο αντίδικος ζητά το ποσό των 5.000.000 δολλαρίων http://www.scribd.com/doc/289626827/Five-Pawns-Class-Action-Lawsuit και μια σύντομη περίληψη http://tortstoday.blogspot.co.uk/2015/11/buyers-sue-e-cigarette-co-over-harmful.html
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 21:58 από iPant »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1618 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 22:13 »
Κλασσική αμερικανιά το θέμα με την μήνυση.
Δηλαδή με την λογική τους θα μπορούσαν να κάνουν μήνυση σε όλες τις εταιρείες που δεν έχουν αναλύσεις..

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1619 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 22:30 »
Αν και το διάβασα στα πολύ γρήγορα το κείμενο, η μήνυση αφορά εξαπάτηση, με την έννοια ότι στην ιστοσελίδα και στα βίντεο της εταιρείας ανέφερε ότι τα υγρά τους δεν περιέχουν αυτές τις ουσίες, αλλά τόσο οι αναλύσεις τρίτων, όσο και οι αναλύσεις που δημοσιεύθηκαν από την ίδια την FP έδειξαν το αντίθετο. Οπότε, δεν αφορά την μη ύπαρξη αναλύσεων η μήνυση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 814 152239 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:57
από Tem
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2334 241386 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 20:54
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566094 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760566 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501995 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis