vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 6 χρήστες
skoubri, nightdream, Barbapaidi, maprix, grag, Ηρακλης

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #780 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 19:19 »
@vato
Πρέπει να βάλει ο Τρύφωνας την περιγραφή σου στο νήμα με τις χειρότερες γεύσεις, από τις πιο "καλές" που έχω διαβάσει  :laugh1: :laugh1:
@knight77 & vato
Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ σαν γεύση το black flag, η μυρωδιά όμως στο χώρο είναι όντως άσχημη για τους υπόλοιπους. Το κάνω κυρίως αραιωμένο 1:1 με βάση και πιο σπάνια σκέτο. Μου αρέσει και στις δύο περιπτώσεις.
Η πεθερά μου είπε τις προάλλες ότι της μύριζε σαν να έχει πιάσει υγρασία η μοκέτα και η γυναίκα μου ότι της θύμισε κάτι από την παστουρμαδίλα του grandmaster.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #781 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 21:36 »
Vato εάν δεν σε άρεσε ενδιαφέρομαι για την αγορά του.

Εμένα προσοπικα με τρελένει ακόμη αυτή η γεύση.. Λάτρεις του καλού espresso.

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #782 στις: Μαρτίου 03, 2015, 02:45 »
Εγω πηρα προχτες το castle long..Δεν τρελαθηκα απο την γευση..Ισως γιατι απο τα τοσα πολλα που εχω ακουσει να περιμενα το νεκταρ το ιδιο..Εμενα μου αρεσε περισσοτερο εκεινο με το ροδακινο που αυτη τη στιγμη μου διαφευγει το ονομα..

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #783 στις: Μαρτίου 03, 2015, 04:09 »
Ρε παιδιά άκουγα για το black flag fallen τα καλύτερα. Το αγόρασα μιας κ μου αρέσει ο espresso, κ απογοητέυτηκα! Το έκανα σε ντρίπερ κ μου φάνηκε λες κ έκανα κονίακ!!!!! Δε μου άρεσε! Ενώ το castle long με έχει κερδίσει κ πήρα κ άλλο μπουκαλάκι..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #784 στις: Μαρτίου 03, 2015, 09:26 »
Ο τελικός κριτής είναι πάντα η γεύση του καθενός... Σε ποιόν ντρίπερ το δοκίμασες?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #785 στις: Μαρτίου 03, 2015, 10:36 »
Φίλε dimicoco, το BFF έχει μυστήρια συμπεριφορά. Αν ο ντρίπερ σου έχει κεραμικό, αν τα watt σου είναι πολύ ψηλά, αν, αν, αν, τότε θα πάρεις τελείως διαφορετικό αποτέλεσμα από άλλο συνδυασμό. Αυτό το υγρό επίσης, έχει την ιδιότητα να μεταλάσσεται τζούρα με τη τζούρα. Η δική μου εμεπιρία, ήταν να θέλω να το ατμίσω όταν το είχα στην άκρη, και όταν το άτμιζα υπήρχαν στιγμές που δεν ήθελα να το βλέπω μπροστά μου. Μόλις όμως το άφηνα, πάλι το ήθελα!

Δοκίμασε να το αραιώσεις και με σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #786 στις: Μαρτίου 03, 2015, 11:20 »
Γενικά πάντως πρόκειται για υγρό που δεν γίνεται εύκολα αποδεκτό από την πλειοψηφία των ατμιστών. Αναφέρομαι στο BFF.
Είναι πολύ καλό όταν μυρίζεις το άρωμα από το μπουκάλι. Αλλά στον ατμοποιητή δίνει κάτι διαφορετικό.
Δεν είναι υγρό που μπορεί κανείς να συστήσει χωρίς επιφυλάξεις. Σε πλήρη αντίθεση με το Castle Long φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #787 στις: Μαρτίου 03, 2015, 11:27 »
Ψήνομαι πολύ τελευταία να πάρω το grandmaster, η περιγραφή του Τρύφωνα έκανε τα σάλια μου να τρέχουν περιμετρικά των χειλιών!Σλουρπ!Βέβαια το σκέφτομαι γιατί δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τα γλυκά υγρά.Ατμίζω αποκλειστικά φρούτα, κυρίως καρπούζι και πεπόνι, μενθόλες κλπ.Αντιπαθώ τα γάλατα, τις κρέμες, τα βούτυρα.Το μόνο γλυκό υγρό που μου άρεσε ήταν το sin cookie αλλά και αυτό για κάποιες στιγμές και με προσθήκη nocciola atmos.Βέβαια, μου αρέσει η μπανάνα, ατμιστικά και το φυστικοβούτυρο (να το τρώω, δεν το έχω δοκιμάσει σαν υγρό αναπλήρωσης).Τί λέτε, θα πετύχει το προξενιό;Θα το ατμίσω σε μάγκμα κλώνο και μάλλον αραιωμένο γιατί είναι έντονες οι γεύσεις των πιονιών.Το castle long που δοκίμασα ήταν πολύ "καπνικό" για τα γούστα μου  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #788 στις: Μαρτίου 03, 2015, 11:42 »
Eπομένως μένεις σε κάθε περίπτωση μακρυά και από το γλυκό και βουτυρώδες Gambit. Δίνω αρκετές πιθανότητες να σου αρέσει το Grandmaster.  Αλλά δεν είμαι καθόλου βέβαιος ότι θα μπορέσεις να συμφιλιωθείς με την έντονη οσμή παστουρμά που αφήνει στο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #789 στις: Μαρτίου 03, 2015, 11:50 »
ε καλοκαιράκι έρχεται...θα ξαναθυμηθούμε το μπαλκονάκι...
Ο άντρας μου που δεν καπνίζει ούτε ατμίζει ενοχλείται από τα φρούτα αλλά ποτέ δεν αντέδρασε για μυρωδιές καπνικών όταν τα χρησιμοποιούσα ακόμα βλ. φωτιά  :dontknow:
Όταν είναι τα παιδιά τριγύρω αποφεύγω να ατμίζω γενικώς και αν παρω γκουρμέ υγρό, δεν το χαλαλίζω για τη δουλειά.Θα το έχω για συγκεκριμένες στιγμές να το ντουμανιάζω και να το ευχαριστιέμαι!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #790 στις: Μαρτίου 03, 2015, 12:11 »
Μετά από πολύ καιρό (..μου είχε περισσέψει περίπου ένα 15μελο από τα δύο μπουκαλάκια που είχα πάρει), έστησα χθές τον ένα ατμοποιητή μου, με gradmaster (..ο άλλος έχει μέσα μόνιμα το reserve).

"..τι ωραίο υγρό αναπόλησα"!!

Συνέχισα λοιπόν να το ατμίζω χθές το απόγευμα ..και φυσικά το πήρα μαζί μου στο γραφείο..

...ε, λοιπόν.. "μου την είπαν με την μία"!! {..είχαν συνηθίσει το reserve και to gin's adiction που κάνω συνήθως και τους αρέσει σαν μυρωδιά στον χώρο ..και αυτό το "άρωμα παστουρμαδίλας" τους "χάλασε" αμέσως}!!

..αναγκάστηκα φυσικά, να αλλάξω ατμοποιητή και να ατμίσω το castle long.

Κρίμα ένα τόσο ωραίο ατμιστικά υγρό, να αφήνει αυτήν την "περίεργη" μυρωδιά στον χώρο!

Υ.Γ. ..πάντως το castle long ... :bow:

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #791 στις: Μαρτίου 03, 2015, 13:09 »
Τελικά άβυσος η μύτη των ανθρώπων! Εμένα μου έχει συμβεί το αντίθετο πάντως! Να αρέσει η μυρωδιά που αφήνει στον χώρο το GM και να μου την λένε για την μυρωδιά του CL.. Πάντως είναι και τα δύο τόσο ωραία υγρά που δεν με νοιάζει και πολύ η άποψη των άλλων! Αντε τώρα να εξηγήσεις σε κάποιον που δεν ατμίζει (και στην χειρότερη να μην είναι ούτε καν καπνιστής) και δεν έχει ιδέα τι είναι τα Five Pawns και τι νιώθουμε εμείς όταν τα ατμίζουμε..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #792 στις: Μαρτίου 03, 2015, 14:08 »
Πάντως από την ψηφοφορία, φαίνεται οτι το castle long κλείνει την ψαλίδα και πλησιάζει απειλητικότατα το grandmaster. Έχω την εντύπωση ότι σύντομα θα το ξεπεράσει.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #793 στις: Μαρτίου 03, 2015, 14:55 »
Castle Long +1

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #794 στις: Μαρτίου 03, 2015, 17:16 »
Το Gambit δεν έχει την αναγνώριση που του αξίζει. Κατ' εμέ είναι ΤΟ καλύτερο της fp. (το καλύτερο και πιο all day βασικά, γιατί και το castle long τα σπάει αλλά δεν είναι για όλη μέρα)
Τουλάχιστον πρέπει να περάσει την παπάτζα το bff.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2015, 17:22 από vato »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6279 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog