vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tol1as, Barbapaidi, pngtszs1976, I.P, sakissalonika, Buliwyf, ΒΑΓΓΟς

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #450 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 14:28 »
Με αυτά που διαβάζω, πολύ θα ήθελα να το δοκιμάσω το υγρό, αν μη τι άλλο γιατί αισθάνομαι ότι μένω "στην απέξω"  :wall:
Αλλά δεν βλέπω να το διαθέτει κάποιο κατάστημα στο δοκιμαστήριο και δεν θέλω να μπω σε διαδικασία αγοράς και μετά να ψάχνω να το πουλήσω αν δεν είναι του γούστου μου.
Να σας πω την αλήθεια, δεν ξέρω αν θέλω και να μου αρέσει και μετά να έχω άλλο ένα υγρό στη λίστα των απλησίαστων και κατά συνέπεια στερημένων ορέξεων μου :)
Σχετικά εύκολα δίνεις 40-50-60 ευρώ για ένα μοντάκι, γιατί το αγοράζεις μια φορά και καθαρίζεις. Τα υγρά είναι άλλου παπά ευαγγέλιο με το επαναλαμβανόμενο κόστος αγοράς τους ως αναλώσιμα.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #451 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 14:50 »
Λοιπόν το υγρό δεν παίζεται μετά απο 3 4 τζούρες ήμουν κάπως έτσι  :shock_sick_02: :shock_sick_02: .
 Είναι περίεργο είναι ιδιαίτερο είναι είναι χίλια δυο άλλα δεν είναι για μένα.
 Γέμισα τον kayfuni με Grandmaster και ήρθα στα ίσια μου , λυπάμαι άλλα δεν ....
 

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #452 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 15:10 »
Ερχομαστε σε αυτο που υποστηριξα στη προηγουμενη σελιδα. Οτι τελικα το υγρο αυτο δεν θα αρεσει στους περισσοτερους (γι αυτο θα χαρακτηριζεται κατα κορον "ιδιαιτερο").
 Η υποψια μου ομως ειναι κρινοντας απο το συνολικο σεμιναριακου επιπεδου marketing της εταιριας οτι αυτος ηταν ο σκοπος της και οχι να αρεσει στη πλειοψηφια... Να γινει κουβεντα. Οχι "α τι ωραιο υγρο!!!"  τελος... Τις πωλησεις και την ευρεια αποδοχη τα αφηνει στα υπολοιπα 2-3 δυνατα της χαρτια.
Το επομενο μαρκετοβημα θα ειναι να διοργανωθουν τελετουργικες βραδιες σε σκοτεινα και υγρα  κελαρια με μουσικη υποκρουση κελτικης παραδοσιακης μουσικης, οπου οι μυστες θα περνούν απο χερι σε χερι μοντ/ατμο με το πολυτιμο υγρο/ναμα bff, και θα φιλοσοφουν για τα σχηματα που θα παιρνει ο ατμος αναμεσα στο τρεμοπαιγμα των κεριων  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #453 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 15:23 »
Δηλαδή θεωρείς οτι ο σκοπός του υγρού είναι να δημιουργήσει μια cult κάστα ατμιστών που απολαμβάνουν το συγκεκριμένο υγρό σε αντίθεση με την πλειοψηφία? Αν είναι όντως έτσι, οι άνθρωποι είναι 100 χρόνια μπροστά (κάτι σαν τον Βασίλη Δανιήλ για όσους παλιούς ποδοσφαιρόφιλους θυμούνται)...

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #454 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 15:29 »
για cult δεν ξερω ... :)) αλλα οι τιμες τους γενικα ειναι για "Prive club"!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #455 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 15:33 »
DIMTH δεν με χαλάει καθόλου σαν ιδέα. Αλλά θα το προτιμούσα με το CLR.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #456 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 16:19 »
Το ίδιο κι εγώ  8)

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #457 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 16:36 »
Δηλαδή θεωρείς οτι ο σκοπός του υγρού είναι να δημιουργήσει μια cult κάστα ατμιστών που απολαμβάνουν το συγκεκριμένο υγρό σε αντίθεση με την πλειοψηφία? Αν είναι όντως έτσι, οι άνθρωποι είναι 100 χρόνια μπροστά

Αυτό ακριβώς. Όπως έχει πει πολλάκις ο cruiser η fp παραδίδει μαθήματα μάρκετινγκ. Ξέρουν ότι έχουν ένα προϊόν «ιδιαίτερο» και το πλασάρουν σε στυλ «αυτή είναι η γευστική πανδεσία που όλοι περιμέναμε, που δε θα βρείτε πουθενά αλλού, που θα σας κάνει να νιώσετε ξεχωριστοί, που είναι ευλογημένη από τον yoda, που, που, που...». Και το κάνει άκρως επιτυχημένα κατ' εμέ.

Κλασσικό παράδειγμα αυτής της πρακτικής είναι το bff. Τόσους μήνες τώρα έχει δημιουργήσει ένα κλίμα «αγωνίας» και μυστικοπάθειας στους ατμιστικούς κύκλους για τη γεύση του υγρού. Trailers για το επερχόμενο ατμιστικό υγρό. Αν είναι ποτέ δυνατόν. Ούτε η 5η σεζόν του GoT να ήταν. Το αποτέλεσμα αυτού ήταν αντί για την αντίδραση «ένας περίεργος καφές είναι μωρέ, πολύ παράξενη γεύση, δε μου κάνει» να έχουμε τις αντιδράσεις «ιδιαίτερη γεύση, η τρούφα αγκαλιάζει τον εσπρέσσο αισθησιακά και χορεύουν τάνγκο, δεν θα γίνει το αγαπημένο μου υγρό αλλά έχει αυτό το κάτι κτλ». Κι έπεσα κι εγώ θύμα αυτού του διαφημιστικού τρικ.

Να μην παρεξηγηθώ, όλα τα πιόνια έχουν ξεχωριστή γεύση. Αλλά εκτιμώ ότι αν απλώς έβγαιναν στην αγορά ως μια σειρά premium υγρών χωρίς όλα αυτα τα διαφημιστικά κόλπα, δε θα γινόταν τόσος ντόρος.

ΥΓ: Κάποτε διαβάζαμε bff και καταλαβαίναμε best friends forever. Βρε πώς αλλάζουν τα πράγματα αν έχει γίνει μανιώδης ατμιστής.  :))

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #458 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 19:28 »
Ε δεν αντεξα κ ειπα να κανω εναδωρακι στον εαυτο μου

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #459 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 19:30 »
ενας ενας κολαει και μπαινει στο τριπακι ..... :laugh1: :laugh1: :laugh1: μαλλον κατεβαζει μαυρη σημαια ...   (ml)    καλοατμιστο  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #460 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 19:33 »
Σε ευχαριστω!!Η σημαια μολις επεσε χεχεχεχε....μοναδικο υγρο για ιδιαιτερες στιγμες....κανω λιγακι τωρα.......
Mολις μου επεσε μια σταγονα απο το μπουκαλακι στο δαχτυλο μου...χωρις πλακα μυριζει ολο το δωματιο με αυτη την σταγονα...πολυ ομορφη μυρωδια....αφου δεν παω να πλειθω  ;D ;D ;D ;D ....Προς τιμη του συνατμιστη Cruiser που δεν τον γνωριζω προσωπικα αυτη την στιγμη ακουω Enya - Only time και απολαμβανω αυτο το υγρο σε φρεσκοστημενω erlkonigin στα 1.5ω mc ....στα 9 watt χαλαρα κ απολαυστικα διαβαζοντας το review του....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2014, 19:43 από palmas »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #461 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 20:10 »
Καλοάτμιστα τα BFF......Μην παραλέιπετε βέβαια να ρίχνετε και μια ματιά κάτω από το καπάκι.....


Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #462 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 20:26 »
Επειδη ακουω για αραιωση κλπ για τη μαυρη σημαια
σημερα τολμησα και αναμιξα 1,5ml μαυρης σημαιας με 1ml subzero της banzai
το οποιο ειναι καπνικο με αρκετη δοση μενθολης
Σας πληροφορω οτι οι γευσεις τις σημαιας δεν επισκιαστηκαν ουτε καν απ τη μενθολη
συνεχιζει η καφεδιλα με τη σοκολατιλα να κρατανε τα πρωτεια της γευσης στο τανκ
η μενθολη ερχεται τριτη και καταϊδρωμένη ενω το καπνικο φαινεται οτι ειναι ουραγος 

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #463 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 18:02 »
Εκεί που φαινόταν να ήμουν η μύγα μέσα στο γάλα,μου βγήκε καλό το αποτέλεσμα απο το στήσιμο του KFL+
με μια αντίσταση στα 1,6Ω.Έχω Fullάρει στην κυριολεξία με GrandMaster και του δίνω και καταλαβαίνει  :baby:


Έχω έτοιμο φουλ φορτισμένο και το iStick με τι άλλο,Castle Long 12mg έτοιμο για αργότερα μόλις αρχίσουν
και τα κρασάκια μας....




Υ.Γ. Σε αναμονή έχω το Castle Long Reserve το οποίο και θα παραλάβω την Τρίτη (ρεζερβέ καταστάσεις :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #464 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 10:41 »
Μια και τρεχει η εκπτωση απο Vapeland αποφασισα και εγω να παραγγειλω ενα μπουκαλακι Gambit, ετσι δωρακι για τον ευατο μου για τα χριστουγεννα  ;D


Υ.Γ. Λεω να ριξω στην παραγγελια και ενα queenside, στα κρυφα πριν με παρει χαμπαρι η συζυγος σσσσς


Χρονια πολλα παιδια, καλα ατμισματα να εχουμε :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566263 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241720 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 814 152375 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:57
από Tem
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291581 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502197 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3375 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis