vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 11 χρήστες
I.P, goran, Sergios, Jorge, tibolaso, Buliwyf, ZoeM, Mimhsdr, manoslykos, Olga68, Milarepa

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1140 στις: Ιουνίου 19, 2015, 22:59 »
Παραφράζω την τελευταία σου πρόταση ως δική μου προσωπική άποψη: ας είναι τόσο νόστιμα, και ας έχουν μέσα και απεμπλουτισμένο ουράνιο!

Πάντα με χιούμορ εννοείται!

Αποσυνδεδεμένος spirosbreak

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1141 στις: Ιουνίου 21, 2015, 09:54 »
δοκιμασα και εγω το castle long reserve δεν μου εκατσε με τιποτα ευτηχως το πηρα με ενα φιλο μου μαζι και θα το κρατησει αυτος,παω για αγορα Grandmaster προσωπικα για εμενα ειναι οτι καλυτερο εχω ατμισει.

  [/font][/color]

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1142 στις: Ιουνίου 21, 2015, 19:00 »
Grandmaster και τα μυαλά στα κάγκελα που λένε...



Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1143 στις: Ιουνίου 21, 2015, 20:00 »
Το castle long reserve, grand master και absolute pin ειναι τα αγαπημενα μου.Πολυ ωραια επισης τα Queen side, Gambit και Lucena.

Φανταστικα υγρα :thumpup: που αναδεικνυονται μεσω αριστων ατμοποιητων και σωστων στησιματων τους.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1144 στις: Ιουνίου 21, 2015, 23:45 »
absolute pin δεν έχω δοκιμάσει και βλέπω είσαι δικός μου,να την κάνω την δοκιμή λες;  :angel:




Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1145 στις: Ιουνίου 22, 2015, 00:35 »
ChRiS82 παρτα ολα να τα δοκιμασεις φιλε, αλλα....με αλλον ατμοποιητη! Κι εγω με Kayfun επαιζα αλλα το Phenomenon παιζει αλλη μπαλα!
Φιλικα... :)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1146 στις: Ιουνίου 22, 2015, 01:08 »
Γιατί με αρρωσταίνεις τώρα μπορείς να μου πείς; Όταν λες όλα όμως; Castle Long και το Reserve τα έχω δοκιμάσει
και έχω κιόλας,Lucena δεν ξετρελάθηκα,δεν είναι και κακό όμως,Grandmaster κάνω τώρα που μιλάμε  :-[  Gambit
το πιο ωραίο γλυκό που έχω δοκιμάσει,απογοητευμένος απο το BFF αν και το έχω εκεί για παλαίωση και κάπου εκεί
σταματάνε τα Five Pawn μου  :))


Όσο για τον Κύριο "φαινόμενο" αύριο είναι να τον παραγγείλω,γιατί όμως μου το θύμισες τώρα βραδιάτικα;
Προβλέπω να μην κοιμάμαι  ::)

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1147 στις: Ιουνίου 22, 2015, 01:16 »
Σου αρέσουν τα ελαφρώς δροσερά;
Δοκίμασε Fifth Rank, γευστικό σοκ με έπιασε!


Γενικότερα η σειρά Mixology μου φαίνεται πιο ενδιαφέρουσα, πιο παιχνιδιάρικη, πιο αλκοολούχα,
πιο "πειραματική"...


O Phenomenon συνδυάζει μικρότερο-στρογγυλότερο χτύπημα με πιο βελούδινη αίσθησηπου επιτρέπει στις
γεύσεις να ξεδιπλωθούν πιο ομοιόμορφα....θα τα αγαπήσεις τα πιόνια σ' αυτόν. :)

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1148 στις: Ιουνίου 22, 2015, 04:16 »
Τα 5pawns αξιοποιουνται οπως λενε τα παιδια σε πολυ καλους και καλοστημενους ατμοποιητες και μονο.Τους ταιριαζει το φαινομενο και αν παιξεις με νικελ θα απογειωθεις τελειως μα τελειως φιλε.
Το φαινομενο ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ τα αρωματα και τις συνθετες γευσεις χωρις να μπερδευει η να χανει καποια στοιχεια της παλετας των γευσεων των πιονιων. Τα αναδεικνυει σε τετοιο βαθμο που τα ατμιζεις και τα απολαμβανεις με ολη σου τη καρδια. Οι Kayfun τα αποδιδουν με μεγαλυτερο χτυπημα αλλα με μειωμενη γευση , πιο light σε συγκριση με το φαινομενο. Δεν ξερω τι εκανε ο GUS και χτυπησε το διασημο kayfun αλλά αυτη ειναι η αληθεια θελουμε δε θελουμε.

Εχω 4 kayfun και 4 φαινομενα οπου δοκιμαζω τι υγρο τους ταιριαζει περισσοτερο.Και τα 8 ειναι εφοδιασμενα με συνθετης γευσης υγρα αρκετα απο τα οποια ειναι της 5 PAWNS ,για αλλαγες αναλογα με τα γουστα μεσα στην ημερα.

Θα πει κανεις , τοσα λεφτα εδωσες?, δε σε εφταναν 2 η 3?
Εδωσα μικρο ποσοστο της αξιας των τσιγαρων ενος χρονου (που κακως καπνιζα για μια ζωη που και κακο μου εκαναν και πετιοντουσαν γοπες στα σκουπιδια).Οταν εχεις καλα ατμιστικα τα χαιρεσαι και τα απολαμβανεις για χρονια και η αποσβεση τους γινεται σε λιγους μηνες.

Τα αγαπω ολα τα ατμιστικα μου κομματια γιατι με βοηθησαν να κοψω το τσιγαρο και να απολαμβανω υπεροχες γευσεις πχ Castle long reserve, grand master, gambit, queenside, absolute pin κλπ που ποτε δε φανταζομουν οτι θα υπηρχαν τοσο σπουδαια αρωματα και γευσεις μεσα στα μπουκαλακια του...παθους.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1149 στις: Ιουνίου 22, 2015, 07:21 »
Εντάξει, μην το πάμε στα άκρα γιατί γίνεται προκλητικό. Διαβάζουν και κάποιοι που δυσκολεύονται να αγοράσουν υγρό με 10 ευρώ.
Με καλή πρόθεση και διάθεση το γράφω.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1150 στις: Ιουνίου 22, 2015, 08:13 »
Εν μέρει έχεις δίκιο.


Απο την άλλη, είμαστε στο thread για τα ακριβότερα υγρά της αγοράς  ::)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1151 στις: Ιουνίου 22, 2015, 08:37 »
Σαφώς, δεν αντιλέγω.
Απλά ως επισήμανση, επειδή οι καιροί προσφέρονται για διαχωρισμούς ειναι ευκολες οι παρεξηγήσεις.
Δεν θα υποστηρίξω το γραφτό μου ως άποψη, παρα μονο για αυτο που ειναι. Μια εικόνα που μπορει ενδεχομένως να φέρει σε δυσάρεστη θέση πολλούς.
Μπορειται να την προσπερασετε και ως μη γενόμενη, δεν ήθελα να θιξω κανεναν, ειλικρινά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1152 στις: Ιουνίου 22, 2015, 12:53 »
Φίλε Μίμη, εν μέρει έχεις δίκιο. Πολλές φορές έχω σκεφτεί ότι αν είχα την οικονομική δυνατότητα και λυμμένο το βιοποριστικό μου, θα φρόντιζα με δικά μου έξοδα να δοκιμάσουν αυτά τα υγρά όσοι δεν έχουν τη δυνατότητα λόγω οικονομικών. Από την άλλη, σκέφτομαι ότι χειρότερο κακό θα έκανα, γιατί στην περίπτωση που τους άρεσαν δεν θα είχαν τη δυνατότητα να τα αποκτήσουν. Και εδώ τελειώνει το off topic.

Όσο για το φαινόμενο, εντός της επόμενης εβδομάδας, θα έχω έναν δανεικό για να δω και με άλλα πιόνια πόσο μάγκας είναι. Η πρώτη μου άποψη, με δοκιμασμένο μόνο το Grandmaster, είναι ότι η σειρά διαμορφώνεται: Φαινόμενο, KF4-KF3.1ES ισοβαθμία, KFL+.

Ίδωμεν!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1153 στις: Ιουνίου 22, 2015, 12:57 »
Τρύφωνα, αν μπορείς καλό θα ήταν όταν κάνεις τις δοκιμές να δώσεις και μια ένδειξη για το αν μιλάμε για σημαντική διαφορά που θα φανεί στο άτμισμα με τρόπο που να δικαιολογεί το πέρασμα (και το κόστος) από k4 σε phenomenon.
Οι δοκιμές σου είναι με phenomenon ή phenomenon lite?

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1154 στις: Ιουνίου 22, 2015, 12:59 »
Ιδια βαση, ιδιες επιλογες καμπανας, μονο η εξωτερικη εμφανιση αλλαζει...Αρα το ιδιο ειναι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem