vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, stamatisgr, camber

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #510 στις: Ιουλίου 28, 2014, 11:02 »

Εγώ για μικρό ατμο προτείνω κάθετα αυτόν (όπως έγραψε κι ο φίλος μας πιο πάνω):
δες αυτο


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22205.0.html
Προσωπική άποψη (σίγουρα), αλλά έχοντας δοκιμάσει σχεδόν ότι εργοστασιακό κυκλοφορεί...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #511 στις: Ιουλίου 28, 2014, 11:42 »
Οι νέοι Aerotank δίνουν νομίζω με διαφορά την καλύτερη γεύση. Βασικό μειονέκτημά τους βέβαια η συνήθως μικρή διάρκεια ζωής των ανταλλακτικών κεφαλών.

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #512 στις: Ιουλίου 28, 2014, 14:15 »
τον εχω δοκιμασει το
Kanger Aerotank Mini 


και τ κακο ειναι οτι δεν εχει προστασια μπορει να σπασει ευκολα το τζαμακι !!! παντος μην μου προτινεται τον t -dux 3.0 γτ εγω τον δοκιμασα με την παλιες μονες αντιστασεις και επαθα πλακα και μου δωσανε μετα τις διπλες στα 1.5 και ειναι μαπα το καρπουζι και εχω ξενερωσει πολυ και πραγματικα ψαχνω κατι καινουργιο για ατμο και γευση να εχει πυρεξ και προστασια να μην μου σπαει ευκολα    :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2014, 14:22 από maverik14 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #513 στις: Ιουλίου 28, 2014, 14:33 »
η αλήθεια είναι ότι το γυάλινο tank είναι αρκετά ευπαθές. Προσωπικά το έχω σπάσει τρείς φορές. Χρησιμοποίησα ως ανταλλακτικό το tank του mini protank 3.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #514 στις: Ιουλίου 28, 2014, 15:28 »

Ακριβώς! Ο mini aerotank (και ο mega) έχει στη συσκευασία του και μεταλλικό τανκάκι ανταλλακτικό.Kαι συμφωνώ με τον Τem, όπου πυρέξ, δεν μπορείς να έχεις προστασία. Οτιδήποτε μπορεί να συμβεί κάποτε και να σπάσει. Μόνο ο protank 3 (και ο παλιότερος 2) θεωρητικά παρέχει κάποια ασφάλεια, κι αυτό γιατί πουλιούνται ξεχωριστά ανταλλακτικά πυρέξ-τανκάκια.


ΩΩΩππππ!!!! Τώρα πρόσεξα τι γράφεις καλύτερα, Τem. Ταιριάζει το πυρέξ του μίνι προτανκ 3 στον αεροτανκ μίνι δηλαδή; Γιατί νομίζω και γι' αυτό υπάρχει ανταλλακτικό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #515 στις: Ιουλίου 28, 2014, 15:59 »
Nαι είναι ακριβώς ίδιο  :yes:.
Και επειδή δεν έχω βρεί το τανκάκι σαν ανταλλακτικό έχω αγοράσει μερικούς mini protank και τους χρησιμοποιώ για ανταλλακτικά.
Μήπως όμως υπάρχει τελικά σε κάποιο κατάστημα μόνο το tank ?

edit Υποθέτω ότι θα κάνει και αυτό. Είναι για τον mini protank 2 αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος ότι κάνει τόσο για τον mini protank 3 όσο και για τον mini Aerotank...
http://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/ego-t/kanger-mini-protank-%CE%B9%CE%B9-bcc-replacement-glass-985-detail.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2014, 16:24 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #516 στις: Ιουλίου 29, 2014, 01:06 »
Eπιβεβαιώνω τελικά οτι το γυάλινο tank του mini Protank 2  είναι ακριβώς το ίδιο με το tank που χρησιμοποιείται τόσο στον mini Protank 3 όσο και στον mini Aerotank. Αγόρασα μερικά ανταλλακτικά στο www.310.gr
http://www.310.gr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85/filtra-axesouar/protank-mini-2-tube-%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BA%CE%B9

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #517 στις: Ιουλίου 29, 2014, 11:25 »
 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Ναι! Γι' αυτό ακριβώς έγραφα κι εγώ!!!
Κι αφού είναι ίδιο, λύνει πολλά προβλήματα!
Δεν το είχα προσέξει ότι ήταν ίδιο, γιατί στο μεγάλο, το πυρέξ είναι διαφορετικό του protank 2&3 από τον mega aerotank. Οπότε είχα υποθέσει ότι και το μικρό είναι διαφορετικό!
Αυτό λοιπόν λύνει πολλά προβλήματα. Παραμένει όμως, στον mega, όπου προσέχω τον ατμο και το τανκ ως... κόρη οφθαλμού! Ανταλλακτικό δεν ξέρω να υπάρχει και σίγουρα τα πυρέξ των προτανκ 3 είναι διαφορετικά.
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:  Είναι διαφορετικά, αλλά.... μήπως να τα δοκιμάσω;;; Ποτέ δε ξέρεις!
Αν το δοκιμάσω, (όταν το δοκιμάσω, καλύτερα, γιατί σίγουρα θα το κάνω), θα σας γράψω τι γίνεται....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #518 στις: Ιουλίου 29, 2014, 12:03 »
Kοινό ανταλλακτικό tank έχουν οι AeroTank, Protank 2 και οι Protank 3. Ο mega Aerotank έχει διαφορετική διάμετρο , επομένως παίρνει διαφορετικό tank.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #519 στις: Ιουλίου 29, 2014, 12:06 »
Αυτό φοβάμαι........
Αν πάρει το μάτι σας πουθενά να κυκλοφορεί ανταλλακτικό και γι' αυτό, γράψτε κάτι....

Αποσυνδεδεμένος kirdou

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #520 στις: Ιουλίου 29, 2014, 22:08 »
Καλησπέρα.Οπως έχω προαναφέρει έχω τον t dux 3.0.Mπορώ να επισκευάζω τις αντιστάσεις του;;Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;Και άν ναί πώς;;

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #521 στις: Ιουλίου 30, 2014, 09:54 »
Αν πιάνουν τα χέρια σου, σχεδόν όλες οι κεφαλές των εργοστασιακών ατμοποιητών μπορούν να επισκευαστούν. Βέβαια, οι κεφαλές dual coil παρουσιάζουν μεγαλύτερη δυσκολία, και απαιτούν περισσότερη προσοχή γιά την αποφυγή βραχυκυκλώματος.

Πάντως, είναι προτιμότερη η αντικατάσταση της κεφαλής με μία καινούργια, μιάς και το κόστος αγοράς είναι πολύ χαμηλό, και τυπικά αυτή είναι η ορθή αντιμετώπιση της κατάστασης ( ειδικά γιά νέους χρήστες ).

Αποσυνδεδεμένος kirdou

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #522 στις: Ιουλίου 31, 2014, 00:10 »
οκ ελεγα μηπως ειναι κατι πιο απλο .3,5 ευρω εχει η αντισταση δεν την λες και φτηνη ουτε ακριβη βεβαια

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #523 στις: Αυγούστου 02, 2014, 14:03 »
Γειά σας παιδιά!

Η πρώτη μου βδομάδα στο ατμισμα Και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Δοκιμάζω με τρείς διαφορετικούς ατμοποιητές, μέχρι να καταλήξω κάπου.

Πρόκειται για 2 bottom dual coil ( aspire ce5, epsilon S ) και τον iclear 16.
Από αυτούς μου αρέσει με μεγάλη διαφορά ο iclear.
Μου δίνει ευκολότερη τζούρα, καλύτερη γεύση, μεγαλύτερο ντουμανι.
Με αγχώνει λίγο που έχει αυτά τα φυτιλια.
- Κάθε πότε θέλει αλλαγή η φυτιλοαντiσταση;
- Χρειάζεται καθάρισμα ο ατμοποιητής Και κάθε πότε;
- Επίσης τόσο ο ατμοποιητής, όσο και το πιπακι είναι γεμάτο υδρατμούς. Είναι ok αυτό ;;;

Από υγρά χρησιμοποιώ το desert ship 12Mar, που μου θυμίζει πολύ τον καπνό του κ.Τ.

Αυτά τα ολίγα για τις πρώτες εμπειρίες μου. Είμαι σίγουρος ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω!
Να είστε όλοι καλά!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2014, 16:01 από Green Dragon »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #524 στις: Αυγούστου 02, 2014, 22:52 »
την κεφαλη αλλαζε την οταν θα αρχιζει να μην σου αποδιδει καλα..οταν πεσει ο ατμος/γευση που παιρνεις. Γενικα θα πετυχαινεις κεφαλες που σου κρατανε περισσοτερο και αλλες που σου κρατανε λιγοτερο. Με τον καιρο θα μπορεις απο την τζουρα τους να κρινεις..οτι τωρα χρειαζεται αλλαγη.

Στην αλλαγη αυτη καθαρισε και ολον τον ατμοποιητη με μπολικο νερο και σκουπισμα.

Οι υδρατμοι δεν ειναι τιποτα..συνεπεια της ατμοποιησης.. μην σε απασχολει.

Καλα ατμισματα ;)

ΥΓ: Περιεργο παντως... "Join Date: Νοέ 2011" και "Η πρώτη μου βδομάδα στο ατμισμα" ... τοσον καιρο εισαι γραμμενος..και τωρα αρχισες το ατμισμα? :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541344 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50091 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11456 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1241 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591716 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios