vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 6 χρήστες
dvelev, skoubri, nightdream, Sergios, dimitrist, lagoudakis

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 02:08 »
παιδιά ξέρει κάποιος να μου προτείνει clearos για μινι τσιγάρα με σπείρωμα 510 σαν αυτο....
http://www.fasttech.com/products/0/10004043/1401500-510-x-400mah-rechargeable-battery-for-electronic-c  ??? ??? ?? ??? ???


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2013, 02:14 από angelin »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 02:29 »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 02:47 »
Αυτό που μάλλον είναι το ίδιο που έχεις συζητήσει από nobacco στα άλλα νήματα απλά με 510 σπείρωμα,

και αυτό που είναι ένα πιο παλιό της nobacco (το έχω δοκιμάσει αυτό, το έβρισκα καλό, αλλά θέλει γέμισμα μόνο με σύριγγα).

Τέλος υπήρχε και κυκλοφορούσε το bud (το πρώτο want), αλλά δεν το βλέπω πουθενά πλέον, όπως και βρίσκω και άλλα αλλά δεν έχω δοκιμάσει ή ακούσει απόψεις για αυτά για να προτείνω.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!


Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 00:27 »
ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις σας :) :)


ξερει κανείς τι τύπου clearomizer ειναι αυτο και αν είναι καλο?

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 10:32 »
Είναι αυτό: eCab clearomizer αλλά με σπείρωμα 510 και όχι eGo  :)

Αποσυνδεδεμένος herc

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 14:30 »
ως νεος αρχισα και εγω να ψαχνω τι ειναι καλυτερο,τι προβληματα βγαζει το καθε ενα κλπ
μεχρι τωρα 2 ατμοποητες που εχω εχουν την αντισταση πανω (ce5,vivi nova)
σκεφτομαι λοιπον να παρω κατι με την αντισταση κατω για δοκιμη.

σε αυτους που εχω με ενοχλει οταν μενουν ωρα ορθιοι το οτι μετα περνω γευση καμενου λογο οτι εχει στεγνωσει το φυτιλι και εχω παρατηρησει οτι αν τους γεμισω περρισοτερο απο το κανονικο καταλαθος σαν να μπουκωνει το φυτιλι.

με την αντισταση κατω λογικα δεν υπαρχει προβλημα να στεγνωνει αλλα τι γινεται με μπουκωματα κλπ ?

επισης αυτο που μου λενε οτι θα ειναι ποιο κρυος ο ατμος ισχυει? και κατα ποσο επηρεαζει αυτο το χτυπημα θετικα η αρνητικα?

γενικα ποια η διαφορα μεταξυ πανω και κατω αντιστασης?

να πω εδω οτι εψαξα στο φορουμ για παλιοτερα θεματα αλλα μαλλον το εψαχνα λαθος  ;D

ευχαριστω εκ των προτερων


Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 14:40 »
Πολύ απλά - πήγαινε σε ένα κατάστημα και δοκίμασε τα....

Αποσυνδεδεμένος herc

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:07 »
να σου πω την αληθεια δεν προκειται να παω σε καταστημα και να αρχισω να δοκιμαζω
προτιμω να παρω 2 ατμοποιητες και να τα δω μονος μου.

απλα ρωτησα εδω μηπως μπορει καποιος να δωσει καποια ιδεα γενικα για τις διαφορες

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:18 »
Θα σου πρότεινα να δώσεις προτεραιότητα σε κάποιον bottom coil. Yπάρχουν στην αγορά αρκετοί και καλοί.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:20 »
Φίλε herc, με την αντίσταση κάτω, γλυτώνεις το περιστασιακό βρέξιμο των φυτιλιών. Αν χρησιμοποιείς απλή ego, ίσως και να έχεις ένα θέμα υπερτροφοδοσίας όταν ο ατμοποιητής κοντεύει να αδειάσει. Αυτό συμβαίνει γιατί όσο το υγρό αντικαθίσταται από αέρα, τόσο αυξάνεται η πίεση προς τα κάτω. Αν χρησιμοποιείς πολυβολτική μπαταρία/μοντ, απλά ανεβάζεις ταχύτητα και το ξεπερνάς.

Ο ατμός είναι πιο κρύος, λόγω απόστασης μεταξύ της αντίστασης και του επιστομίου, εμένα το χτύπημα πάντως με ικανοποιεί.

Θα συμφωνήσω φυσικά με τον Netonavt, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα μαγαζί και να δοκιμάσεις, με την γκάμα που υπάρχει θα πρέπει να το ψάξεις λίγο αν το θες ακριβώς στα μέτρα σου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος usergr

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 23:57 »
Καλησπερα , παιδια εχω και εγω καποιες αποριες , λοιπον θα με ενδιεφερε για κατω την αντισταση ατομοποιητης και αυτη την στιγμη εχω εναν evod bcc με 2,2 αντισταση που ειναι ομως φαγανος , με καλη τζουρα, εχει μπουρμπουλιθρες μερικες φορες και πολυ σπανια φερνει στο στομα υγροποιημενο ατμο.  ο αλλος που πηρα προσφατα ειναι ο aspire bcc με διπλο πηνιο ο οποιος μεχρι στιγμης ειναι ισως ελαφρως καλυτερος απο τον evod και οχι τοσο φαγανος σε υγρο.. πολυ καλη γευση και καλο ατμο και χτυπημα .
Οι ερωτησεις ειναι οι εξης
Ειδα στο ιδιο καταστημα οτι εχει τους παρακατω ατμοποιητες
ISMOKA BCC Clear Cartomizer
Anyvipe Davide Glasomizer
Kanger Protank BCC
Kanger mini Protank 2  BCC
ποια η διαφορα τους ? οτι εχουν πυρεξ η οτι καποιος δεχεται πιπαπι 510? σε σχεση με τον evod τι διαφορες εχουν.. και φυσικα δεν μιλαω για την τιμη
ευχαριστω!
 

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 01:20 »
Εκτος απο τον ismoka, οι υπολοιποι παιρνουν την ιδια κεφαλη που εχεις και στον evod σου. (Ο ismoka παιρνει παρόμοια, μονο που δεν ειναι συμβατη με τους υπολοιπους). Σε σχεση με τον evod οι διαφορές ειναι το τζαμακι εναντι πλαστικου που εντοπισες κι εσυ. Ο davide παιρνει 510 πιπακι, οπως και ο νεος protank 2.  Η άλλη διαφορα ειναι η χωρητικοτητα, ο μινι protank και ο μινι davide ειναι λιγο παρακατω απο 2 μλ, ενω οι μεγαλοι αδερφοι τους μεταξυ 2.5 και 3 μλ. Μια πιο στιβαρη αισθηση επισης. Μεταξυ προτανκ και davide (αυτους εχω) σαφως προτιμω τον davide που λυνεται-καθαριζεται καλυτερα, και μου αρεσει και αισθητικα πιο πολυ. Υποκειμενικο το τελευταιο. Για τον ismoka δεν εχω αποψη, ενας μικρος που ειχα παρει εκανε διαρροη απο την ενωση που βιδωνε απο την αρχη, οποτε δεν τους εχω χρησιμοποιησει.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο?

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 21:34 »
Ελπίζω να μη σας μπερδέψω. Πήρα μία κεφαλή για CE5 για να την έχω για εφεδρική. Επειδή ήθελα να δω αν δουλεύει καλά (γιατί είχα πάρει μία και δεν έφευγε με τπτ η γεύση του φιτιλιού) την έβαλα σε έναν CE5 που έχω εφεδρικό και τον γέμισα με μηδενική βάση + λίγο 20άρα βάση pg-vg 50-50. Ατμισα για λίγο και εντάξει η κεφαλή είναι μια χαρά.
Τώρα ποιο είναι το ζητούμενο. Αυτήν την κεφαλή όπως είπα την έχω για εφεδρική και θα τη χρειαστώ να τη βάλω σε άλλον CE5 ατμοποιητή με άλλο υγρό (όχι βάση) όταν καεί η κεφαλή του δεν ξέρω πότε.
Να αφήσω την κεφαλή στον ατμοποιητή με τη σκέτη βάση ή να τη βγάλω από τον ατμοποιητή για να μην πάρει τη γεύση της βάσης;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6284 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117306 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155332 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244457 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763406 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog