vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 4 χρήστες
mathimatikos1966, Blackwolf, John K, Ducati.Jimakos

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 11:29 »
ποτε μην λες το ΕΚΟΨΑ καλυτερα πες τωρα δεν καπνιζω δεν ατμιζω για μετα δεν ξερω.ευχομαι να πετυχεις αυτο που θελεις βεβαιως :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 12:13 »

ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!.............Εδω και 10 μερες εχω σταματησει και το η/τ και πλεον καταφερα να σταματησω το καπνισμα !!!!!!!!!!!!!!Μετα απο 3 μηνες ατμιζματοσ με προγραμμα
.μπορω να πω οτι τελειωσα με το καπνισμα !!!!!Ξεκινησα με 18mg νικοτηνης, μετα τη εριξα στα 12,και στο τελος σε 8mg  !!!Καπου εκει καταλαβα οτι δεν ειχα και τοσο αναγκη την νικοτηνη και εκανα την προσπαθεια να σταματησω και το η/τ!!!...Σημερα ,μετα απο 10 μερες χωρις η/τ και 3 1/2 μηνες χωρις κ/τ ,μπορω να πω οτι το ΕΚΟΨΑ!!! .......Θελω να ευχαριστησω ολο το φορουμ και τα παιδια που γραφουν εδω μεσα για την βοηθεια που μου εδωσαν,ασχετα αν δεν εγραψα πολλα εδω,αλλα διαβασα αρκετα ,πηρα γνωμες και κουραγιο!!!!.....αυτα απο μενα ............Και οπως ελεγε και μια ψυχη............ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΑΓΚΕΣ !!!!!!!!!!!!!!
Δεν γνωρίζω αν τώρα που έκοψες κ από το ητ θα διαβάσεις αυτά που θα σου πώ μα πιστεύω ότι τα καταφέρες κ μπράβο σου!!!!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μένεις μακριά από ότι σε φυλακίζει...........μα να θυμάσαι πάντα ποιό δωμάτιο της "φυλακής" σου είχε τον περισσότερο ήλιο......Γιατί αν χρειαστεί να γυρίσεις εκεί? ας είναι εκείνο που φώτιζε τις δύσκολες σου μέρες...... ;) Εύχομαι να μην με παρεξηγήσεις μα έχω πολλούς λόγους που μιλάω έτσι ναι? Ξέρω πολλούς που σταμάτησαν το κτ κ μετά από δυο χρόνια το άρχισαν. Μακάρι εσύ να είσαι στην εξαίρεση !!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 12:16 »
μπραβο φιλε  :respect:

Αποσυνδεδεμένος vzol48

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαστατε....θα γλυτωσουμε...
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 23:59 »
Καλη εσπερα. :)
Δωδεκα (12) μερες με ηκ.μετα απο 12775 μερες κτ.(35 χρονια).... :wall:
Απιστευτο.....αδιανοητο....ειναι δυνατον;;;;;;;;........
 :-\Ποτε δεν θα το πιστευα...και ομως μου συμβαινει......
Καμια επιθυμια για κτ...εγω που το πρωτο πραγμα καθε  πρωι... 2-3 απανωτα κτ μεχρι να γινει ο καφες....
Βρηκα την παρεα τυχαια...μετα 3 μερες που καταγινομουν με το ηκ.
Μακαρι να τα καταφερουμε.....παιδια....
Να δοκιμασω 1 κτ, ετσι απο περιεργια; :-\ Αλλα πραγματικα ΔΕΝ θελω να γυρισω πισω....

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #154 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:49 »
Αστο καλυτερα για μετα το μηνα - τωρα αμα σε τρωει μη σκας κιολας....δικο σου το παιχνιδι :yes:

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #155 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:57 »
Εγω δοκιμασα την 6η-7η μερα κ.τ.  ... Χαλια ! Ουτε τζουρα δεν κατεβασα ... το εσβησα οπως ηταν ... Τωρα στην 5η εβδομαδα , ουτε να το σκεφτω !  ;)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #156 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:51 »

ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!.............Εδω και 10 μερες εχω σταματησει και το η/τ και πλεον καταφερα να σταματησω το καπνισμα !!!!!!!!!!!!!!Μετα απο 3 μηνες ατμιζματοσ με προγραμμα
.μπορω να πω οτι τελειωσα με το καπνισμα !!!!!Ξεκινησα με 18mg νικοτηνης, μετα τη εριξα στα 12,και στο τελος σε 8mg  !!!Καπου εκει καταλαβα οτι δεν ειχα και τοσο αναγκη την νικοτηνη και εκανα την προσπαθεια να σταματησω και το η/τ!!!...Σημερα ,μετα απο 10 μερες χωρις η/τ και 3 1/2 μηνες χωρις κ/τ ,μπορω να πω οτι το ΕΚΟΨΑ!!! .......Θελω να ευχαριστησω ολο το φορουμ και τα παιδια που γραφουν εδω μεσα για την βοηθεια που μου εδωσαν,ασχετα αν δεν εγραψα πολλα εδω,αλλα διαβασα αρκετα ,πηρα γνωμες και κουραγιο!!!!.....αυτα απο μενα ............Και οπως ελεγε και μια ψυχη............ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΑΓΚΕΣ !!!!!!!!!!!!!!
Μπραβο bubis21!!! Συμβουλή απο μενα: Αν ξαναγυρίσεις, μόνο Η.Τ. και στα 0mg ! Μετα απο πλήρες κόψιμο, πιστευω ότι δε  χρειαστεις  κατι δυνατο μεχρι να το ξανακόψεις!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xerkos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #157 στις: Μαρτίου 02, 2012, 15:04 »
Ποτέ μην λες, ΠΟΤΕ
Εκτός αν αυτό σου δίνει θάρος να συνεχίσεις να μην ατμίζεις (καπνίζεις) τίποτε. !!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #158 στις: Μαρτίου 02, 2012, 16:23 »
εγω ειμαι απο τισ 27 δεκ χωρις κτ και δεν μου λειπει καθολου,το αντιθετο,ειμουν απολυτα εξαρτημενος και βαρια θα ελεγα,αλλα το κακο ειναι οτι νιωθω την ιδια εξαρτηση και με το η.τ,φυσικα μετα απο 2 μηνες νιωθω γενικα πολυ καλυτερα,θελω να πιστευω οτι η νεα μου εξαρτηση ειναι πολυ λιγοτερο βλαβερη απο την προηγουμενη...ο χρονος θα δειξει για να μην πω κατι πιο μακαβριο :))

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #159 στις: Μαρτίου 04, 2012, 19:57 »
Καλησπέρα και από μένα... Είμαι και εγώ νέος atmisths (αύριο κλείνω βδομάδα)... Έχω μείνει έκπληκτος διότι καπνίζω 14 χρονια KT και όχι μονο δεν πίστευα ότι κάποια μέρα δεν θα το έβαζα στο στόμα μου αλλα για να είμαι ειλικρινής υπήρχαν φορες που έλεγα ότι δεν θέλω γιατί  μου αρέσει ktlp... Όμως ένεκα της κρίσης είπα να δοκιμάσω και στην χειρότερη δεν θα είχα να πάω για καφέ αυτόν τον μηνα.. Προς μεγάλη μου έκπληξη λοιπόν μετά την 3-4 τζούρα όχι μονο δεν ένιωθα την ανάγκη για KT αλλα μου άρεσε πολύ  η γεύση ο ατμός και το χτύπημα του ταπεινού μου Ego-T. Βρήκα και αυτό το καταπληκτικό forum (μακάρι να το είχα βρει νωρίτερα για μην μου είχαν πιάσει τον k..ο κατά την αγορά αλλα δεν πειράζει.. Βεβαια είναι πολλές οι πληροφορίες και θα μου πάρει αρκετό καιρό να βγάλω μια άκρη..

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #160 στις: Μαρτίου 04, 2012, 20:03 »
καλως ορισες!
Δεν μου κανει καμμια εντυπωση, εγω και παρα πολλοι αλλοι εδω μεσα ημασταν χρονιοι καπνιστες και με βαθειά εξάρτηση απο το τσιγάρο και όμως με το η.τ. το κοψαμε μαχαίρι! :yes:
Το eGo-T σου σε πληροφορώ κάθε άλλο παρά "ταπεινό" είναι....
Ειναι η συσκευη με την οποια ξεκινησαμε οι περισσότεροι και χάρις αυτην διακόψαμε το κάπνισμα! ;)
Εκτος απο το οικονομικο,συντομα θα αρχισεις να διαπιστώνεις και τα οφελη στην υγεια σου! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 07, 2012, 03:25 »
Καλησπέρα και από μένα... Είμαι και εγώ νέος atmisths (αύριο κλείνω βδομάδα)... Έχω μείνει έκπληκτος διότι καπνίζω 14 χρονια KT και όχι μονο δεν πίστευα ότι κάποια μέρα δεν θα το έβαζα στο στόμα μου αλλα για να είμαι ειλικρινής υπήρχαν φορες που έλεγα ότι δεν θέλω γιατί  μου αρέσει ktlp... Όμως ένεκα της κρίσης είπα να δοκιμάσω και στην χειρότερη δεν θα είχα να πάω για καφέ αυτόν τον μηνα.. Προς μεγάλη μου έκπληξη λοιπόν μετά την 3-4 τζούρα όχι μονο δεν ένιωθα την ανάγκη για KT αλλα μου άρεσε πολύ  η γεύση ο ατμός και το χτύπημα του ταπεινού μου Ego-T. Βρήκα και αυτό το καταπληκτικό forum (μακάρι να το είχα βρει νωρίτερα για μην μου είχαν πιάσει τον k..ο κατά την αγορά αλλα δεν πειράζει.. Βεβαια είναι πολλές οι πληροφορίες και θα μου πάρει αρκετό καιρό να βγάλω μια άκρη..
Καλως ήρθες στην παρέα...
Δεν ειναι τιποτα όλα ειναι στο μυαλό.
όλοι με ενα ego ξεκινήσαμε μή βλέπεις που το γυρισαμε σε χόμπι και γυρνάμε με τους σωλήνες αριστερά και δεξιά....(αυτό ηταν μπηχτή για τον από πάνω...) :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #162 στις: Μαρτίου 07, 2012, 03:47 »
και ολοι στο ego ξαναγυρνανε αφου βαρεθουνε τις βολτες με τους σωληνες... θα συμπληρωσω εγω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #163 στις: Μαρτίου 07, 2012, 04:02 »
Όχι ρε φιλε μη μου το χαλάς, ακόμα δεν το πήρα το lavaki στα χέρια...κάτσε να το ευχαριστηθώ λίγο.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Epinefelos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #164 στις: Μαρτίου 30, 2012, 15:13 »

Για σας και από εμένα. Έκλεισα εβδομάδα που δεν έχω βάλει κ.τ στο στόμα μου. Πράγμα απίστευτο για εμένα έπειτα από δεκαετίες καπνίσματος. Ξεκίνησα με ένα GIANT και υγρό έτοιμο USA mix 16mg. Την τέταρτη ημέρα πήρα και ένα apple 11mg σε μια πρόωρη δοκιμή να ελαττώσω και την νικοτίνη αλλά δεν έπιασε. Το ατμίζω πλέον το απογευματάκι για αλλαγή γεύσης αλλά διαπίστωσα ότι για αρχή τα 16mg είναι μονόδρομος.
Για αρχή δεν σκοπεύω να πειραματιστώ με dyi υγρά κλπ. Θέλω έτοιμες σταθερές λύσεις ούτως ώστε να μην πέσω σε τίποτα λάθη που θα με απογοητεύσουν και θα με ξαναστείλουν πίσω στήν βρώμα.
Μέχρι τώρα δεν έχω βάλει κ.τ στο στόμα μου από την περασμένη Πέμπτη το απόγευμα. Βασικά δεν ένοιωσα την ανάγκη να ανάψω κ.τ. Μερικές κινήσεις τις κάνω ασυναίσθητα ακόμα (π.χ ανοίγω το συρτάρι στο γραφείο να βγάλω τα τσιγάρα, ψάχνω το αναπτήρα κλπ) αλλά πιστεύω ότι απλά είναι συνήθειες δεκαετιών και θα σβήσουν με τον χρόνο.
Νοιώθω άλλος άνθρωπος. Σταμάτησε η πολυκατοικία το πρωί να με καταλαβαίνει τι ώρα ξυπνάω. Δεν βήχω σαν μανιασμένος, δεν βρωμάω, ανοίγω την μπαλκονόπορτα για να μπει αέρας και όχι να βγει η κάπνα κ.λ.π καλούδια. Και όλα αυτά, χωρίς ίχνος υπερβολής, μόνο μέσα σε μια εβδομάδα.
Στα αρνητικά της κατάστασης ότι έχει διαταραχθεί ο ύπνος μου. Κοιμάμαι ανήσυχα και με διακοπές πολλές, αλλά σιγά σιγά βλέπω και σε αυτό καλυτέρευση. Η malborila μέσα μου αντιστέκεται δυνατά. Άλλα δεν θα της περάσει.
Εχτές το βράδυ και από περιέργεια μόνο, έπειτα από μερικά post που διάβασα εδώ, έκανα και το test του ανάμματος ενός κ.τ. Ήθελα να δω εάν μου φέρει αποστροφή κ.λ.π. Εδώ τα χαλάμε.. με το που το άναψα αμέσως ξύπνησε το θηρίο μέσα μου, ήθελα να τραβήξω τζούρα βαθειά μέχρι τα νύχια και ακόμα παραμέσα, το ήθελα, με τράβαγε, μου άρεσε. Αμέσως το πέταξα στον νεροχύτη..Δεν είμαι ακόμα για τέτοιου είδους τεστ.

Αυτά για σήμερα. Ευχαριστώ για την παρέα και τις ιδέες σας. Ελπίζω να γράψω και στο post για τον μήνα, το εξάμηνο και το έτος.
Φιλικά
Παναγιώτης


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4697 503806 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 22:54
από treloneritis
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8313 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1246 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 699 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3618 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis