vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 2 χρήστες
pirate, manoslykos

Twitter

5 μέρες ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #135 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 23:59 »
Ε άμα υπολογίσω και χαρτάκια φιλτράκια γύρω στα 50 το μήνα..Εμείς του στριφτού πάντως δεν κερδίζουμε και τρελά απο θέμα χρημάτων :hmmm: μόνο με DIY πέφτω στο 20άρικο :'(

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #136 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 00:20 »
Κερδίζεις όμως απο θέμα υγείας

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 02:23 »
Το καλύτερο παράδειγμα το δίνουν αυτοί που δεν καπνίζουν τίποτα μαύρε άγγελε. Αυτοί πραγματικά έχουν λήξει μέσα τους το θέμα τσιγάρο. Εκτός απο αρκετούς που γουστάρουν το άτμισμα (λόγο γεύσεων, ντουμάνι κλπ) οι υπόλοιποι μάλλον ξεγελάμε την εξάρτηση μας (την ψυχολογική κυρίως).

εχεις απολυτο δικιο...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 10:41 »
Το καλύτερο παράδειγμα το δίνουν αυτοί που δεν καπνίζουν τίποτα μαύρε άγγελε. Αυτοί πραγματικά έχουν λήξει μέσα τους το θέμα τσιγάρο. Εκτός απο αρκετούς που γουστάρουν το άτμισμα (λόγο γεύσεων, ντουμάνι κλπ) οι υπόλοιποι μάλλον ξεγελάμε την εξάρτηση μας (την ψυχολογική κυρίως).


Ναι έχεις δίκιο από την δικιά σου πλευρά  μα θα σου πώ πως το βλέπω μέσα από τους δικούς μου κόσμους το άτμισμα ναι?
Για μένα είναι απόλαυση μεγάλη κ ναι γνωρίζω ότι είμαι  εθισμένη μα όχι όπως τότε που κάπνιζα!! Θα σου πώ ότι δίχως ητ μπορώ να κάνω κ δέκα ώρες!!! Κάποτε δίχως κτ δεν μπορούσα παρά μόνο όταν κοιμόμουν!!!!!! Τα πρωινά δεν έκανα απολύτος τίποτα αν δεν κάπνιζα μισό πακέτο!!!!!!!!!!!

Όταν κάπνιζα κυριολεκτικά ένοιωθα ΑΡΡΩΣΤΗ!!!! Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους που ατμίζουν ναι? μα ξέρω για μένα....ότι λατρεύω το άτμισμα κ δεν έχω σκοπό να το κόψω φυσικά όσο δεν με πειράζει ναι?  ;)  Για μένα ήταν η σωτηρία μου από το κτ!! από έναν απίστευτα εφιαλτικό δρόμο που κάποτε επέλεξα να περπατήσω!!!!!!!!!!!!!!


Αυτοί που ποτέ δεν κάπνισαν? αυτοί για μένα οι άνθρωποι καλά έκαναν μα μην ξεχνάμε ναι?  Ότι κ αυτοί έχουν άλλους εθισμούς........ Κανείς μας δεν είναι τέλειος.

Τώρα αυτά που λέω αν ακούγονται ως δικαιολογίες στο εγώ μου........ δεν με πειράζει καθόλου γιατί μπορώ με σιγουριά να πω ότι αυτή τη φορά ξέρω καλά τι κάνω  ;)  ;) κ ναι ας είμαι τελικά εγώ το καλλίτερο παράδειγμα για αυτούς που καπνίζουν γιατί εγώ μπορώ ατμίζοντας να γίνω δρόμος που ίσως τον ακολουθήσουν κάποιοι καπνιστές  ενώ ένας μη-καπνιστής κ ειδικά αυτός που πότε δεν κάπνισε κτ δεν μπορεί να βοηθήσει!!!!!

Καταλαβαίνεις  τώρα με ποιό σκεπτικό είπα να γίνουμε εμείς το παράδειγμα? Για τους καπνιστές κ μόνο γι αυτούς φυσικά το είπα. :)

Να πω ότι προσωπικά εγώ δεν γνωρίζω καπνιστή που  έκοψε  το κτ για πάντα!!!!!
όσους ξέρω το κόβουν δυο -τρία χρόνια? κ μέτα τα ίδια κ τα ίδια!

 Έτσι Προτιμώ εμένα στον ατμό παρά στα φλεγόμενα χαρτάκια.... κ αν αυτά που λέω είναι δικαιολογίες για .......μένα ? Θα πρέπει να συμφωνήσεις τελικά μαζί μου γιατί είναι πολύ καλές δικαιολογίες αφού με "πήραν" μακριά από το θανατηφόρο κτ!!!!  ;)

Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 11:06 »
Καλημέρα,

Το να αντικαταστήσεις μια εξάρτηση με κάποια άλλη δεν είναι και η καλύτερη πρακτική ή τουλάχιστον παράδειγμα προς μίμηση.

Όταν αναφέρθηκα σε αυτούς που δεν καπνίζουν τίποτα, σαφώς και εννοούσα τους καπνιστές κ.τ. που το έκοψαν.

Σε αυτούς συναντάς 2 κατηγορίες.

Η πρώτη είναι αυτοί που τους το έκοψαν στην ουσία για λόγους υγείας ή άλλους προσωπικούς και ευχαρίστως θα πλάκωναν ένα πακέτο κ.τ. . Είναι αυτοί που επανέρχονται συνήθως στο κάπνισμα.

Στην δεύτερη κατηγορία συναντάς αυτούς που το έχουν λήξει μέσα τους και η όλη καπνιστική τους καριέρα τους φέρνει θλίψη παρά νοσταλγία.

Θα συμφωνήσω βέβαια μαζί σου ότι ο κάποιος που δεν κάπνισε ποτέ δεν μπορεί καν να καταλάβει τους καπνιστές και σαφώς δεν μπορεί να βοηθήσει.

Από την άλλη γνωρίζω αρκετούς πρώην καπνιστές που το έκοψαν για πάντα. Σε ποιά κατηγορία από τις δύο ανήκουν ? Είναι απλό να το διακρίνεις. Αυτοί που ανήκουν στην πρώτη είναι οι ποίο επιθετικοί και φανατικοί αντικαπνιστές. Αυτοί που ανήκουν στην δεύτερη σε βλέπουν με συμπάθεια και κατανοούν την αρρώστια σου.

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι οι περισσότεροι εδώ, όπως και εγώ, φύγαμε από το κ.τ. σχετικά εύκολα χάρη στο η.τ. το οποίο σαφώς και είναι καλύτερο και του χρωστάμε πολλά. Η ψυχική νίκη όμως του να μπορείς να υπάρχεις χωρίς να ατμίζεις - καπνίζεις τίποτα φαντάζομαι δεν συγκρίνετε και σίγουρα αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση.

Φιλικά
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 11:14 »
Δεν μπορώ να με δω ούτε για αστείο δίχως το ητ!! Αυτή είναι η δικιά μου αλήθεια. :yes: :yes: :yes:

Ναι έμεινα πολλές ώρες δίχως να ατμίσω μα να το κόψω μια κ έξω με τίποτα δεν με βλέπω ...Δεν έχεις άδικο σε όσα λες  μα δεν το βλέπω το άτμισμα σαν μια αρρώστεια όπως τότε που κάπνιζα!!!  Ατμίζω δίχως να με κάνει να νοιώθω ενοχές ενώ όταν κάπνιζα είχα έναν απίστευτο πόλεμο με ...εμένα.


Φιλικά,

Αγγελική.

Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 11:23 »
Για να μην παρεξηγηθώ Αγγελική, και εγώ δεν μπορώ να το κόψω μια και έξω.

Σου περιγράφω το ιδεατό για μένα.

Σαφώς και χαίρομαι που το άτμισμα με πήγε ένα βήμα παρακάτω απο το κ.τ. και δεν καταστρέφω εμφανώς την υγεία μου.

Θα δούμε πως θα πάει. Κάθε αλλαγή που κάνουμε μας πάει παρακάτω και είναι για καλό.

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #142 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 05:39 »
Γεια σας κ απο εμενα, νεο ατμιστης (4 μερες μονο) και δεν μπορω πλεον ουτε να μυρισω Κ.Τ. απο εκει που εκανα 2 πακετα την ημερα.


Ευχομαι τα καλυτερα σε ολους κ καποια στιγμη θα παραθεσω ενα ερωτημα που με απασχολει.

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 21:21 »

Μπράβο παιδιά. Πολύ καλό το forum!

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 02:17 »
Άντε με το καλό στην παρέα! :)

Αποσυνδεδεμένος Nasia

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Re: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 19:51 »
Αυτό που κατάλαβα από τον λίγο καιρό που κάνω το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι να υπάρχει θέληση!!!Τότε όλα τα καταφέρνεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:04 »
παιδια, παμε γερα !!! ολοι ειμαστε εδω για αλληλουποστηριξη !!!

δωστε την ευκαιρια στον εαυτο σας για υγεια !!!

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:10 »
παιδια
μην βλεπετε τον ντιο που καταντησε ετσι

δεν ειναι απο το ατμισμα

απο τα ξενυχτια ειναι και τα ξυδια

συνεχιστε να τον πιπιλατε.....

τον ατμοποιητη

Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 11:04 »
33η μερα ατμισματος και ολα βαινουν καλως!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Δεν εχω καμμια επιθυμια για κ.τ και μειωσα και την νικοτινη απο το υγρο μου!!!

Η πιεση μου (την κοιταω συστηματικα) επανηλθε σε πολυ καλα επιπεδα για μενα!!!

Η οσφρηση μου επανηλθε,και αυτη, σε σχετικα καλα επιπεδα!!!Ασε που πλεον μου μυριζει ο καπνος και ο καπνιστης απο χιλιομετρα!!!!

Το μονο "κακο" οτι πηρα 3 κιλα απο τοτε που ατμιζω!!! >:( >:( >:(

Συνεχιζεται.................................... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!.............Εδω και 10 μερες εχω σταματησει και το η/τ και πλεον καταφερα να σταματησω το καπνισμα !!!!!!!!!!!!!!Μετα απο 3 μηνες ατμιζματοσ με προγραμμα
.μπορω να πω οτι τελειωσα με το καπνισμα !!!!!Ξεκινησα με 18mg νικοτηνης, μετα τη εριξα στα 12,και στο τελος σε 8mg  !!!Καπου εκει καταλαβα οτι δεν ειχα και τοσο αναγκη την νικοτηνη και εκανα την προσπαθεια να σταματησω και το η/τ!!!...Σημερα ,μετα απο 10 μερες χωρις η/τ και 3 1/2 μηνες χωρις κ/τ ,μπορω να πω οτι το ΕΚΟΨΑ!!! .......Θελω να ευχαριστησω ολο το φορουμ και τα παιδια που γραφουν εδω μεσα για την βοηθεια που μου εδωσαν,ασχετα αν δεν εγραψα πολλα εδω,αλλα διαβασα αρκετα ,πηρα γνωμες και κουραγιο!!!!.....αυτα απο μενα ............Και οπως ελεγε και μια ψυχη............ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΑΓΚΕΣ !!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: 5 μέρες ατμίσματος
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 11:23 »
Μπράβο!!!  :thumpup:

Και στα δικά μας..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499181 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy