vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, john67

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2236 στις: Απριλίου 23, 2017, 21:56 »
Υποτίθεται ότι το chateau haut της solub arome είναι κλώνος του παλιού castle long. Αλλά αρκεί μια μικρή δοκιμή για να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει σχέση μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2237 στις: Απριλίου 23, 2017, 23:28 »
Πιο πολύ πιστεύω πως το chateau haut πλησιάζει το short castle της lamda

Sent from planet Earth to outer space.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2238 στις: Απριλίου 23, 2017, 23:34 »
Σωστά. Αυτά τα δύο είναι κλώνοι.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2239 στις: Απριλίου 24, 2017, 08:01 »
Καλημέρα συνατμτιτές, για το Chateau Haut υπάρχουν πολλοί συνατμιστές εδώ στο νήμα που το "διαφημίζουν" εγώ θα σας πώ μετά από κανένα μήνα, αφού ως γνωστον κάτω από 40 μέρες ωρίμανση κανένας κλώνος του βασιλιά δεν αποδίδει, θα κάνω και συγκριτικό (τρομάρα μου) με το so long castle της FTWR που πραγματικά μετά τις 45 μέρες είναι εξαιρετικό και όχι μόνο σαν υγρό αλλά και σαν κλώνος.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2240 στις: Απριλίου 24, 2017, 09:00 »
Και 400 ημέρες να το αφήσεις να ωριμάζει δεν πρόκειται στο ελάχιστο να θυμίζει castle long ;)
Δεν είναι κλώνος το συγκεκριμένο , είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2241 στις: Απριλίου 24, 2017, 09:42 »
To High Castle ειναι το άρωμα κλώνος της Solub που δίνεται για κλωνόκαστρο...Μην μπερδεύεστε.Το Chateau Ηat είναι μια παραλλαγή του υγρού που στην Ελλάδα το μάθαμε απο την Lamda με το short castle της.

https://www.rainbowvapes.co.uk/collections/solubarome/products/high-castle-solubarome

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2242 στις: Απριλίου 24, 2017, 11:18 »
Προσοχή όμως γιατί νομίζω ότι έχει γίνει ή μπορεί να γίνει παρανόηση. Επομέμως καλό είναι να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα ;)........    
Chateau Haut και High Castle είναι ακριβώς το ίδιο άρωμα. Δεν είναι δύο διαφορετικά αρώματα. Είναι άρωμα της Γαλλικής Solub Arome. Aπλώς κυκλοφορεί και με ονομασία στην Αγγλική γλώσσα (Chateau Haut= High Castle). Το short castle της Lamda που δεν κυκλοφορεί πλέον ήταν ουσιαστικά το ίδιο άρωμα με το Chateau Haut ή High Castle. Και τα δύο (Chateau Haut ή High Castle και short castle) κυκλοφόρησαν ως κλώνοι του Castle Long της Five Pawns αλλά κάθε άλλο παρά κλώνοι του κλασσικού υγρού ήταν. Ήταν αποκλειστικά και μόνο κλώνοι μεταξύ τους.
Kαι εδώ βλέπουμε τη σειρά των συμπυκνωμένων σύνθετων αρωμάτων (Arômes concentrés) της solubarome, όπως εμφανίζονται στην ιστοσελίδα της.

Chateau Haut......
Cet  arôme E-Liquide est une version d'un des fameux  5 pions " chateau Haut" (traduisez en anglais et vous verrez de quoi nous parlons !)

Αυτό το άρωμα E-Liquid είναι μια έκδοση ενός από τα πιο διάσημα 5 πιόνια «High Castle» (μετάφραση στα αγγλικά και θα δείτε τι εννοούμε!)


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2017, 12:48 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2243 στις: Απριλίου 24, 2017, 13:25 »
...To ένα όμως με την γαλλική ονομασία είναι κίτρινο το υγρό (Chateau Hat) και το άλλο με την αγγλική ονομασία (High Castle) πολύ σκούρο καφέ.
Kαι γευστικά δεν μοιάζουν τόσο θα έλεγα αφού τα έχω φτιάξει και τα 2...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2244 στις: Απριλίου 24, 2017, 13:35 »
Κανονικά έχει ανοιχτό κίτρινο χρώμα. Πολύ σκούρο καφέ δεν το έχω δεί ποτέ :dontknow:. Μόνο με την ωρίμανση σκουραίνει αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2245 στις: Απριλίου 24, 2017, 13:49 »
Το συγκεκριμένο απο rainbowvapes είναι αρκετά πιο βαρύ σαν άρωμα.Δοκιμάστε το και θα καταλάβετε.Βέβαια είναι rebottled η συσκευασία αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο.Και μαυρίζει τα βαμβάκια για πλάκα...Μάκα σκέτη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2246 στις: Απριλίου 24, 2017, 14:39 »
Η περιγραφή μου θύμισε έναν άλλο υποτιθέμενο κλώνο , το oak juice  της ATELIER DU VAPOTEUR , με σκούρο καφέ χρώμα και απίστευτη μάκα στην αντίσταση μετά από λίγη ώρα. Έτοιμο υγρό βέβαια αυτό.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2247 στις: Απριλίου 24, 2017, 14:51 »
...και επανέρχομαι....εφόσον το castle long δεν μπορώ να το κλωνοποιήσει σωστά ούτε η ίδια η five pawns ..... να πούμε οτι είναι ένα πολύ γευστικό υγρό καστροειδές και μια χαρά όλα.....γιατί όντως πρόκειται για πολύ ωραίο υγρό (σε όσους βέβαια αρέσουν του τύπου αυτού υγρά)

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2248 στις: Απριλίου 24, 2017, 14:55 »
Ομως φίλοι μου δεν μπορώ θα το πώ , δεν έχω άποψη αφού το Chateu haut το περιμένω και δεν το έχω δοκιμάσει αλλά για το so long castel της Follow the white rabbit που έχω κάνει περίπου 200 ml έχω την άποψη ότι πράγματι είναι κλώνος και καλός μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2249 στις: Απριλίου 24, 2017, 15:11 »
γιατο so long castle της FTWR ο τρύφωνας (cruiser79) είχε γράψει αυτά
" Υπάρχει κάτι το εξαιρετικό σε αυτό το υγρό: δεν προσπαθεί σε κανένα σημείο να μιμηθεί το Castle Long. Οπότε αν ψάχνετε για κλώνο, σταματήστε να διαβάζετε εδώ και πάμε στο επόμενο. Αν όμως θέλετε να δοκιμάσετε κάτι εντελώς νέο, το οποίο δείχνει από που έχει εμπνευστεί, συνεχίζουμε ακάθεκτοι. "

Και τον εμπιστεύομαι γιατί αν μη τι αλλο γνωρίζει πολύ καλά το αρχικό υγρό έμπνευσης...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117319 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825442 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508553 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569434 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244459 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294905 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog