vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 7 χρήστες
maraki1308, nikpepa, maprix, danys620, Kostik1982, lagoudakis, camber

Ανάλυση-Αξιολόγηση των δυνητικά επιβλαβών συστατικών των υγρών αναπλήρωσης η/τ

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Εφόσον υπάρχει και η σκέτη βάση, θεωρώ ότι δεν θα μπαφιασουμε οτι και να βγει στα αρώματα. Εννοείται φυσικά οτι δεν με αφήνει αδιαφορο το θέμα και περιμένω κίνηση από τις εταιρείες του χώρου, αλλά εφόσον υπάρχει εναλλακτική..


Υγ. Τώρα βρήκα κι εγω να πάρω ένα άρωμα μετά από 7 8 μήνες xD

Sent from my G using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
εμενα παντως μου αρεσε πως αντιμετωπισε η atmos lab το θεμα που ειχε προκυψει με το cinamon cookies,οπως και τις διευκρινησεις που εχει κανει με το θεμα που εχει προκυψει τωρα.


http://atmoslab.com/en/announcement/ecig-research-best-way-go-over-ordinary


αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι τα πιστοποιητικα δεν εχουν αναρτηθει ακομα στο σαιτ,εχω στειλει email για αυτον τον λογο και αναμενω απαντηση.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
POUF καταλαβες τη εγραψες?
Εγω σαν εταιρεια λεω οτι η ερευνα του γιατρου ειναι εντελως διατρητη,μιας και δεν ειμουν παρων στην ολη διαδικασια,με αμφιβολης γνησιοτητος δειγματα και οτι ολη αυτη η κινηση κρυβει σκοπιμοτητα,για να με εκβιασει να τον παρω τεχνικο συμβουλο!
Να μια εκδοχη.
Θελεις κι αλλη?
Η ΟΥΣΙΑ ειναι να βρουμε με καθε τροπο τις ουσιες.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Κι από πότε χρειάζεται η παρουσία για ένα προϊόν που φέρει την ετικέτα σου και αγοράζεται νόμιμα; Εκτός κι αν η εταιρεία, προσδοκεί ότι με την παρουσία της θα εξαφανιστούν ως διά μαγείας οι βλαβερές ουσίες από τα υγρά της.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
POUF καταλαβες τη εγραψες?
Εγω σαν εταιρεια λεω οτι η ερευνα του γιατρου ειναι εντελως διατρητη,μιας και δεν ειμουν παρων στην ολη διαδικασια,με αμφιβολης γνησιοτητος δειγματα και οτι ολη αυτη η κινηση κρυβει σκοπιμοτητα,για να με εκβιασει να τον παρω τεχνικο συμβουλο!
Εσύ σαν εταιρία θα έκλεινες λόγω έλλειψης πελατείας σε λίγες μέρες, φίλε, αν διατηρούσες αυτή την στάση δημόσια.
Καλή τύχη στην εταιρία που θα δυσφημίσει χωρίς αποδείξεις έρευνα που πληρεί όλες τις προϋποθέσεις εγκυρότητας!

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
και εγω σας λεω ακρη δεν θα βρουμε που να χτυπιομαστε κατω.
Εχω βρει και αλλο ιντερνετομαγαζο με 20 αναλυσεις,[ακομα και για ''σοβαρη'' εταιρεια που δηλωνει οτι τα υγρα της δεν εχουν diaketyl και δεν μπορω να το αμφισβητησω] να εχουν μια ''κοψια'' πιστοποιηση που αλλαζει μονο το ονομα του υγρου ασχετου εταιρειας.
Ετσι μου ερχεται να βρω το τηλεφωνο του να τον ρωτησω αν οντως εχει υπογραψει οτι δειχνουν.
Κατα τα αλλα δεν υπαρχει προθεση να μας εξαπατησουν
ομορφος κοσμος,αγγελικα πλασμενος,
δουλευομαστε ολοι μου φαινεται.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
εμενα παντως μου αρεσε πως αντιμετωπισε η atmos lab το θεμα που ειχε προκυψει με το cinamon cookies,οπως και τις διευκρινησεις που εχει κανει με το θεμα που εχει προκυψει τωρα.


http://atmoslab.com/en/announcement/ecig-research-best-way-go-over-ordinary


αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι τα πιστοποιητικα δεν εχουν αναρτηθει ακομα στο σαιτ,εχω στειλει email για αυτον τον λογο και αναμενω απαντηση.




Αυτό δεν το είχα δει. Είναι ενδιαφέρον και ουσιαστικά επιβεβαιώνει αυτό που υποψιαζόμασταν, ότι προφορικά ήξεραν όλοι ότι τα υγρά δεν έχουν διακετύλιο ενώ στην πραγματικότητα είχαν....


Αποσυνδεδεμένος vasilisx360

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά επειδή δεν γνωρίζω και δεν είμαι μέλος σε ξένα μεγάλα φόρουμ έχει αναφερθεί η συγκεκριμένη έρευνα? 

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Στην απαντηση 176 γραφω Παρον κανεις?
Κατα την γνωμη μου καμια εταιρια δεν θα απαντηση γιατι παγια τακτικη ειναι οτι τα θαυματα στην ΕΛΛΑΔΑ κρατουν 3 ημερες.
Δηλαδη θα γραψουν ,θα γραψουν και μετα.....θα χαλαρωσουν.
Εμεις δε (οι εταιρειες) την δουλεια μας.
Θελετε ενα χτυπητο παραδειγμα?
ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΤΕ DNA αλογου και κανετε τους συνειρμους.
Oι εταιρειες ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑΝ φιλε BigSur,απο ελλειψη πελατειας............
Ζουν και βασιλευουν!!!
Πετρος  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2014, 11:28 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικά να προσθέσω (συγνώμη γιατρέ, αλλά μια και θεωρώ ότι το νήμα τούτο το διαβάζουν και οι εταιρείες) ότι προτιμώ να πάρω ένα άρωμα χωρίς τα συγκεκριμένα ενισχυτικά, και ας αγοράσω παραπάνω αρώματα, παρά να εισπνέω αυτές τις ουσίες,
Τώρα, περαιτέρω συζήτηση πέραν της έρευνας του γιατρού, καλό είναι να ανοιχθεί νέο νήμα.

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Η ερευνα προκαλεσε πολλη συζητηση μεταξυ μας. Και το πρακτικο αποτελεσμα για μενα τον απλο καταναλωτη? Αυριο που θα αγορασω υγρα θα ειμαι πιο ασφαλης? Θα αποσυρθει καμμια παρτιδα υγρων? Η δημοσιότητα ποιον ωφελησε πρακτικα? Εμενα τον καταναλωτη? Τους ερευνητες? Τις υγιεις εταιρειες? Τους πολεμιους του ητ? 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Μα το σοβαρό πρόβλημα τoυ διακετύλιου  να είναι γνωστό απο το 2008 και οι περισσότερες εταιρίες να μην κάνουν τίποτα, πως να το ερμηνεύσης?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2014, 12:21 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ το μόνο που κρατάω από αυτή την έρευνα είναι η επιβεβαίωση των απόψεων που είχαμε ηδη για το η.τ.
Το ητ είναι βλαβερό, είναι λιγότερο βλαβερό στο 99.9% από το κτ και πρέπει να χρησιμοποιηται με την ευθύνη του καθενος.

Τώρα στις λεπτομέρειες τις έρευνας, κι εγώ θα ήθελα να δω αυτή την περιβόητη λίστα (η λίστα Lagarde πιο εύκολα δημοσιοποιηθηκε), αλλά καταλαβαίνω τη λογική του γιατρού. "Αφού 36/36 εταιρίες κόπηκαν, αν δοκιμάζαμε άλλες 200 θα κόβονταν κι αυτές. Άρα δεν έχει νόημα να δυσφήμιστουν μόνο αυτές οι 36".
Τουλάχιστον θα μπορούσαμε να μάθουμε αυτό το ένα αρωμα που έχει σπάσει τα κοντέρ με τις 32000.

Η έρευνα δε μας αποκάλυψε κάποιο κρυμμένο μυστήριο του σύμπαντος, απλά επιβεβαίωσε τις υποψίες μας.
Τι κάνουμε την επόμενη μέρα; Αυτό είναι η επιλογή του καθενος.




Αυτό δεν το είχα δει. Είναι ενδιαφέρον και ουσιαστικά επιβεβαιώνει αυτό που υποψιαζόμασταν, ότι προφορικά ήξεραν όλοι ότι τα υγρά δεν έχουν διακετύλιο ενώ στην πραγματικότητα είχαν....


όχι Γιατρέ επιβεβαιώνει ότι όλες οι μεγάλες εταιρίες , μέσα σε αυτές και η Atmos , ξέραν πολύ καλά για το διακετύλιο και εσύ επιμένεις να τις δικαιολογείς. Όμοιο κείμενο έχουν σχεδόν όλες οι εταιρίες.  Ότι δώσανε υγρά για ανάλυση που δεν ήταν ολόφρεσκα  και είδαν ότι το διακετύλιο παράγεται από μόνο του με τον καιρό από κάποια άλλα συστατικά των αρωμάτων. Γιατί επιμένεις ότι δεν ξέραν ?... Γιατί επιμένεις να τις δικαιολογείς ότι δήθεν είχαν λάθος πληροφορίες? Δίνανε υγρά ημέρας , πέρνανε το χαρτί και ξέρανε πολύ καλά ότι μετά από κάποιες μέρες παράγεται διακετύλιο. Εκτός της Ατμος ορίστε και μια ανακοίνωση  που λέει τα ίδια ακριβώς συμπεράσματα και η ΤΡΑ το 2010! http://shop.perfumersapprentice.com/flavorsworkshop/custard.html .
Τώρα αν δεν θες να έρθεις σε ρήξη με τους ενδεχόμενους πελάτες σου, δικαίωμά σου. Μην δώσεις την λίστα και άσε μας να παίζουμε ρώσικη ρουλέτα και άσε μας να βασιζόμαστε στο φιλότιμό τους. Αλλά μην νομίζεις ότι τρώμε κουτόχορτο. Κάθε δύο ποστ γράφεις ότι πρέπει οι εταιρίες να πληρώσουν ανθρώπους σαν και εσένα και ότι υπάρχει λύση φτηνή που θα λύσει το πρόβλημα και που θα ωφελήσει τις εταιρίες. Μαγκιά σου που είσαι κορυφή στον χώρο αλλά δεν μαρέσει καθόλου να με χρησιμοποιούν.  >:(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4300 353761 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 20:26
από Sergios
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 9875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 190757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 796817 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 12978 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711