vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, thanos1071, camber

Twitter

Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!

Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 18:59 »
 :nope:
Γέμισε όπως στο πιο κάτω


Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:48 »
ενταξει , τι συρμα εχεις Γιαννη? 30μμ?


Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:50 »
Ναι 30 άρι. AWG 29 Kanthal 0.3 mm
Δυο αντιστάσεις micro coil με 6 σπείρες σε τρυπανάκι 2 mm 0.8 Ohm

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:55 »
κοκκινιζουν λιγο τα ματια η μου φαινεται με τον ατμο  ;D

Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 20:09 »
Άμα κοκκινίζουν είσαι εντάξει, να μην γυρίζουν πρόσεχε  :laugh1: :laugh1:

Έχει μια δυσκολία στο σετάρισμα μέχρι να πάρεις τον αέρα με τα σύρματα, μετά είναι
παιχνίδι  :)


Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 20, 2014, 18:37 »
Σημερα καινουργιο πειραμα για μενα βεβαια.δυο mc με twisted συρμα 2×0.20mm απο 9 σπειρες τελικη αντισταση 1,3 ωμ και με μεγαλο ζορι περασα μεσα mesh 400 και τροφοδοσια του mesh με βαμβακι δεν ειχα fiber.αποτελεσμα:πρωτες εντυπωσεις πολυ περισσοτερος ατμος,γευση απιθανη ειχα ξεχασει ποσο καλο ειναι το mesh γιατι δεν τα πηγαινα καλα με τους genesis και γενικα με εχει αφησει αφωνο μεχρι στιγμης.να πω επισης οτι τα mc ειναι τα ιδια που δουλευα με το βαμβακι.απλα εβγαλα το βαμβακι τα πυρακτωσα να καθαρισουν και εβαλα το mesh.θα προτεινα να το δοκιμασετε οσοι δεν το εχετε κανει ηδη βεβαια ειναι αρκετα ενδιαφερον σετ απ

Στάλθηκε από το G526-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 13:00 »
Δεν θα το έκανα ούτε για πλάκα!
Σε genesis με το mesh αν έχεις hot spot ανοίγεις την καμπάνα και κοιτάς που και πως και το διορθώνεις, δεν αδειάζεις το tank.
Σε ατμοποιητές όπως είναι ο Aqua με τις αντιστάσεις μέσα σε θάλαμο και να περικλείεται από το tank με το υγρό, αν πάρεις hot spot δεν μπορείς να βάλεις "χέρι", πρέπει να αδειάζεις το tank μέχρι να διαπιστώσεις που είναι το πρόβλημα και αυτό μπορεί να σου πάρει αρκετές φορές.
Καθόλου πρακτικό αλλά και δεν κερδίζεις και τίποτε, απλά έχεις λίγο καλύτερη γεύση αν και αυτό είναι υποκειμενικό.  :)

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 15:29 »
Ισως εχεις δικιο εγω το εκανα γιατι το ατμισμα για μενα ειναι και χομπι γουσταρω τρελα να ασχολουμαι επισης δεν εχω hot spot.απο οτι καταλαβαινεις απλα μου αρεσει να παιζω δεν ειπα οτι ειναι το καλυτερο σετ απ ασε που ειναι και πολυ δυσκολο για μενα παντα εβγαλα τα ματια μου να περασω το βαμβακι απο το mesh

Στάλθηκε από το G526-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 16:09 »
Μετά από λίγα ακόμα ml θα σταματήσει το σκάσιμο  :)

Αγαπητέ, μετά από κατανάλωση 12 ml, τα "σκασίματα" έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. Έχουν παραμείνει ένα γλυκό "γουργουρητό" και, φυσικά, όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του "οδοστρωτήρα"  :D . Είχες δίκιο!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #114 στις: Μαρτίου 02, 2014, 18:09 »
Κάτοχος εδώ και λίγων ημερών του aqua by tobeco.
Τον περίμενα χειρότερο απο κάτι reviews που είχα δει.
Λοιπόν έπαιξα με διάφορα setup mc με βαμβάκι ή χωρίς στα 0,6ohm - 1,3.
Τελικά πριν λιγο επειδή μου έσπασε τα νεύρα με το βαμβάκι έβαλα 2πλο δυάρι φιτίλι και πραγματικά απογειώθηκε σε ολα γεύση,ντουμάνι,χτύπημα.
Ειναι μπελαλίδικος πάντως σαν ατμοποιητής αλλα αμα κάτσει το setup σωστά πάει καλά.
Αν και δεν εχω kayfun πιστεύω πως ο kayfun ειναι ενα κλικ καλύτερος. Βέβαια ο aqua ειναι για πιο extreme καταστάσεις.



Edit σε καμια περιπτωση δεν θα αγόραζα το γνήσιο τόσο για τη μικρή του χωρητικότητα 2ml οσο και για τη δυσκολία του setup του γιατι θέλει το τσιμπιδάκι του και επειδή ειμαι με χαμηλό φωτισμό συνήθως θέλει καλό φωτισμό..
(πχ με χαμηλό φωτισμό φτιάχνω το killer) γενικά λίγο δύσκολο το setup του.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2014, 18:15 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #115 στις: Μαρτίου 02, 2014, 19:28 »
Vamire,

Δυστυχώς μετά από 2-3 εβδομάδες με τον Aqua έχει μείνει στο συρτάρι. Όχι γιατί δεν ατμίζει καλά...αντιθέτως και δεν έχω κανένα θέμα με τα στησίματα.

Πολύ μικρή χωρητικότητα, μπελάς το στήσιμο dual coil με αυτές τις βίδες.....γενικά δεν μου δίνει κάτι που δεν παίρνω από τον Kayfun αν και από αυτόν τον Fogger προτιμώ σε γεύση-χτύπημα-ντουμάνι, Glass tank αλλά στο στήσιμο ο Kayfun κερδίζει.

Για εμένα ο Aqua ΔΕΝ ειδικά τη στιγμή που υπάρχουν τόσες άλλες προτάσεις στην αγορά.

Επόμενη στάση Ithaka που τον έχω και με κοιτάει πολύ καιρό και βαριέμαι να τον στήσω.....



Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #116 στις: Μαρτίου 02, 2014, 19:39 »
Βασικα το πρόβλημα ειναι πως καταπίνει τα 2 ml για πλάκα με 2 ml σε άλλους ατμο περνάς χαλαρά την ώρα σου.
Δεν ξερω αν υπάρχει κάποια πρόταση. Το να μεγαλώσω πάντως την αντισταση για να πάρω λιγότερα watt δεν θα δουλέψει τουλάχιστον σε μένα.
Με μονο setup καμιά πρόταση καλή έχουμε;


eDIT


Τελικα έβγαλα το ενα coil η αντισταση πηγε στο 1,3 έβαλα ενα κοτσάνι οδοντογλυφιδα στη τρυπά οπου δεν χρησιμοποιω coil , κάλυψα τις κενές τρύπες με 2mm φιτίλι,κούμπωμα γέμισμα και δωσε...
Ο τρόπος που ατμίζει τωρα μου θυμίζει την πηνελοπη  :hmmm: δροσερός ο ατμός αρκετα  :hmmm: [size=78%]Εχει αρκετα παιχνίδια ο άτιμος τελικά.[/size] :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2014, 20:13 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #117 στις: Μαρτίου 02, 2014, 22:06 »
Μιας και αναφέρθηκε.
Έχω και τους δύο κλώνους, η αλήθεια είναι πως το στήσιμο dual στον συγκεκριμένο είναι δύσκολο. Εγώ όσες φορές το έκανα, δεν έκανα χωριστά τις αντιστάσεις, στο ίδιο σύρμα τυλιγμένες ώστε να περάσω τη μέση του σύρματος κάτω από τη μία βίδα και μετά να ασχοληθώ μόνο με την άλλη βίδα να περάσω δύο σύρματα.
Η χωρητικότητα δε μου είναι θέμα, αλλά με κουράζει το γέμισμα. Παρά το ότι όταν αδειάζει καταλαβαίνω ξεκάθαρα πως τώρα τελείωσε (χρησιμοποιεί χωρίς πτώση απόδοσης όλο το υγρό, τον ανοίγω στην πρώτη στεγνή και δεν υπάρχει σταγόνα) όταν τον γεμίζω μία στις δύο τα χέρια μου λαδώνονται. Και ναι ξέρω όλα τα κόλπα για να το αποφεύγεις αυτό, αλλά μία στις δύο αποτυχάνουν όλα!
Τώρα και στο άτμισμα ακόμα έχει το θέμα του σχετικά με τον καιφουνκλώνο, θα γουργουρίσει σε πολύ μικρότερη απόκλιση υπερτροφοδοσίας. Αν τον συρταριάζω; Όχι, μια χαρά δουλεύει, και θέλει δοκιμές ακόμα για να βγάλω συμπέρασμα για τον ποιον από τους δύο προτιμώ..

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 05, 2014, 11:19 »
Ξερει κανείς πως θα τον ανοίξω για καθάρισμα κλπ;
Επίσης έχει παρατηρήσει κανείς απώλειες στα ρεύματα;

Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 05, 2014, 11:23 »
Γιώργο βγάλε τον θετικό πόλο από το deck ξεβιδώνοντας και ανοίγει από κάτω όλος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246291 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572232 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122067 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298053 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511820 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios