vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #690 στις: Ιουνίου 13, 2011, 14:41 »
Γενικά ελάχιστες περιπτώσεις καμενου. Διαρροές προς τα κάτω επίσης σπανιες και μονο αν μεινει κάθετα πολύ χρονο.
Διαπίστωσα ότι στο καμένο έφταιγε μια μικρή μετακίνηση προς τα πάνω του πλέγματος απο τα βάλε βγαλε της αμπούλας.
Σπρώχνοντας το κάτω το πρόβλημα λυνοταν μεχρι να ξαναεμφανιστεί.
Χρησιμοποιώ το πλέγμα τους kostas / kd66 δεν θυμάμι όμως τι mesh έχει.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #691 στις: Ιουνίου 13, 2011, 15:20 »
Ευχαριστώ Πάνο. Αυτό πρέπει να είναι γιατί το παθαίνει μετά από αλλαγή αμπούλας :thumpup:. Θα το δοκιμάσω στην επόμενη.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #692 στις: Ιουνίου 13, 2011, 17:21 »
Και εγώ με το πλέγμα του kd66/kostas δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Καμένο και διαρροές είχα μόνο μέχρι να βρω την σωστή ποσότητα πλέγματος. Αυτό βέβαια αλλάζει ανάλογα με το υγρό που χρησιμοποιεί ο καθένας μας. Μόνο με δοκιμές όμως μπορείς να πετύχεις το ιδανικό ;)

Αποσυνδεδεμένος Baltasaru

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke reflects your desire for freedom
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #693 στις: Ιουνίου 13, 2011, 22:08 »
Καλησπέρα, τα φιτίλια που τα πουλάνε κ πώς τα ζητάμε; γιατι αν είναι να καταναλώνω 5 ατμο μινιμουμ το μηνα των 10 ευρω έκαστος πάμε στα 50 + τα υγρά.. δεν συμφέρει έναντι του καπνού οικονομικα.. (βέβαια η απόλαυση μέχρι στιγμής είναι μακράν καλύτερη και πιο υγιεινό) η αλλαγή φιτιλιού τελικά βοηθάει; ευχαριστώ!!
-Βλαδίμηρος

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #694 στις: Ιουνίου 16, 2011, 23:00 »
ψάχνοντας για το κατάλληλο πλέγμα δοκίμασα κάτι που έχουμε κάτω από την μύτη μας.για την ακρίβεια κάτω από την βρύση μας ;)ακριβώς εκεί λοιπόν που περνάει το νερό στην άκρη της βρύσης θα βρείτε πλεγματάκι ιδανικό για την δουλειά μας.επειδή υπάρχουν τα πυκνά και τα αραιά πλεγματάκια προτιμήστε τα πυκνότερα για καλύτερη συγκράτηση του υγρού.σε μένα δούλεψε κατευθείαν και χωρίς πολλά πολλά. από το πρωί δουλεύει ρολόι.το τύλιγμα γίνεται με το τρόπο που περιγράφουν τα παιδιά στις προηγούμενες σελίδες.κόψιμο 0,5χ0,5 ,ρολάρισμα σε ένα συνδετήρα και τοποθέτηση στο τσουνί. :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #695 στις: Ιουνίου 17, 2011, 00:18 »
Το πουλάνε αυτό στα μαγαζιά σαν ανταλλακτικό? (θα με σκίσει η συμβία αν ξηλώσω τις βρύσες!)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #696 στις: Ιουνίου 17, 2011, 16:14 »
Το πουλάνε αυτό στα μαγαζιά σαν ανταλλακτικό? (θα με σκίσει η συμβία αν ξηλώσω τις βρύσες!)

 :)) :))καλύτερα μην το κάνεις γιατί το πέσιμο το έχεις σίγουρο.

λογικά θα υπάρχει σε καταστήματα υδραυλικών.
εγώ να πω την αμαρτία μου το είδα στο praktiker και επειδή ήταν κρίμα να αγοράσω ολόκληρη βρύση για ένα πλεγματάκι 3χ3 το ''αφαίρεσα'' ( για να μη πω το τζούρνεψα κοινώς). :-[
δεν φταίω εγώ όμως.γιατί ήταν στημένες προκλητικά καμία 50αριά βρύσες στη σειρά και μπορούσα να διαλέξω ανάμεσα σε πυκνά και αραιά πλεγματα.όλοι κοιτούσαν τις βρύσες και εγώ τις κοιτούσα από κάτω :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #697 στις: Ιουνίου 17, 2011, 16:20 »
:)) :))καλύτερα μην το κάνεις γιατί το πέσιμο το έχεις σίγουρο.

λογικά θα υπάρχει σε καταστήματα υδραυλικών.
εγώ να πω την αμαρτία μου το είδα στο praktiker και επειδή ήταν κρίμα να αγοράσω ολόκληρη βρύση για ένα πλεγματάκι 3χ3 το ''αφαίρεσα'' ( για να μη πω το τζούρνεψα κοινώς). :-[
δεν φταίω εγώ όμως.γιατί ήταν στημένες προκλητικά καμία 50αριά βρύσες στη σειρά και μπορούσα να διαλέξω ανάμεσα σε πυκνά και αραιά πλεγματα.όλοι κοιτούσαν τις βρύσες και εγώ τις κοιτούσα από κάτω :laugh1: :laugh1:
Με βάζεις σε πειρασμό...... :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #698 στις: Ιουνίου 17, 2011, 16:24 »
άμα σου πω ότι από τις μισές βρύσες έλειπαν τα πλεγματάκια θα με πιστέψεις;; :))

λες να με πρόλαβαν άλλοι πριν πάω;; :))

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #699 στις: Ιουνίου 17, 2011, 16:27 »
... επειδή ήταν κρίμα να αγοράσω ολόκληρη βρύση για ένα πλεγματάκι 3χ3 το ''αφαίρεσα'' ( για να μη πω το τζούρνεψα κοινώς). :-[
δεν φταίω εγώ όμως...
...χαχαχαχαχαχα, έχω λιώσει λέμε, ήμαρτον!!!
Πού να βρείς υδραυλικό τη σήμερον ημέρα...
Παρ'όλ'αυτά, το τσεκάρισες αν παίζει για φιτιλοδουλειά;

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #700 στις: Ιουνίου 17, 2011, 16:30 »
το έχω κουμπωμένο από χθες μόνο του χωρίς φιτίλι και η συμπεριφορά του είναι άψογη.ο άτμο πετάει.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #701 στις: Ιουνίου 17, 2011, 23:17 »
Εαν σας πω οτι περνωντας σημερα απο Alex pak στη θηβα, θελησα να αγορασω μια βρυση. Στημενες καμια 50-60 στην σειρα, ζητημα να ειχαν οι 10 το φιλτρακι με το πλεγμα επανω. Τι να πω ; Μηπως εκαναν επιδρομη οι ατμιστες ;

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #702 στις: Ιουνίου 17, 2011, 23:21 »
Και εγώ είχα πάρει πλέγμα απ' την βρύση του σπιτιού μου :tongue_smilie: αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω. Μάλλον το δοκίμασα αλλά ότι και να βαζα (πλέγμα, φιτίλι, τίποτα απολύτως) δεν έβγαζε τίποτα ο άτμο. Τώρα που το θυμήθηκα τι έφταιγε ρε παιδιά; Μήπως έκοψα καμιά αντίσταση καταλάθος; Εγώ αυτό υπέθεσα πάντως. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #703 στις: Ιουνίου 17, 2011, 23:24 »
Εαν σας πω οτι περνωντας σημερα απο Alex pak στη θηβα, θελησα να αγορασω μια βρυση. Στημενες καμια 50-60 στην σειρα, ζητημα να ειχαν οι 10 το φιλτρακι με το πλεγμα επανω. Τι να πω ; Μηπως εκαναν επιδρομη οι ατμιστες ;

και γω τα ίδια :laugh1:
σου λέω την δουλειά την κάνουν ατμιστές για να απαλλαγούν από τα φιτίλια. ;)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #704 στις: Ιουνίου 17, 2011, 23:25 »
Και εγώ είχα πάρει πλέγμα απ' την βρύση του σπιτιού μου :tongue_smilie: αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω. Μάλλον το δοκίμασα αλλά ότι και να βαζα (πλέγμα, φιτίλι, τίποτα απολύτως) δεν έβγαζε τίποτα ο άτμο. Τώρα που το θυμήθηκα τι έφταιγε ρε παιδιά; Μήπως έκοψα καμιά αντίσταση καταλάθος; Εγώ αυτό υπέθεσα πάντως. :hmmm:

βγάλε το τσουνί και δες αν δουλευει ο άτμο.μπορεί να έκοψες την αντίσταση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342281 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206492 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357768 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios