vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

494 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 10:41 »
Σε γενικές γραμμές ναι ζούμε μ αυτό, απλά όσο συνηθίζουμε τα κουσούρια κάθε άτμο δεν συμβαίνει και τόσο συχνά που να δημιουργεί πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 03:24 »
Εγώ ρε παιδιά έχω απογοητευτεί με τον Aspire. Ενώ μου αρέσει από άποψη εμφάνισης και χωρητικότητας, τα κατά του είναι για μένα δυστυχώς πιο ουσιαστικά.

Κάθε λίγο και λιγάκι υγρό στη μπαταρία. Κάθε λίγο και λιγάκι «μπουκωμένες» τσούρες. Το άτμισμα για μένα έγινε μαρτύριο.

Δεν λέω... Όταν λειτουργεί σωστά έχω σχετικά αεράτη τζούρα και καλή απόδοση γεύσης (δυστυχώς όχι σε όλα τα υγρά μου). Όταν, όμως...

Αναγκαστικά επέστρεψα στον «ταπεινό» Kanger E-smart, αλλά βρήκα την υγειά μου. Ξεπόνεσε ο λαιμός μου και το κεφάλι μου από το απελπισμένο ρούφηγμα και επιτέλους όλα τα υγρά μου αποδίδουν τις γεύσεις που είχα συνηθίσει και μου άρεσαν.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 09:07 »
Μήπως έπεσες σε κανέναν ελαττωματικό; τι να πω; σε ακούω και νομίζω πως μιλάς για άλλον ατμοποιητή..!! ο δικός μου λειτουργεί άψογα !!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 09:58 »
Εγώ ρε παιδιά έχω απογοητευτεί με τον Aspire. Ενώ μου αρέσει από άποψη εμφάνισης και χωρητικότητας, τα κατά του είναι για μένα δυστυχώς πιο ουσιαστικά.

Κάθε λίγο και λιγάκι υγρό στη μπαταρία. Κάθε λίγο και λιγάκι «μπουκωμένες» τσούρες. Το άτμισμα για μένα έγινε μαρτύριο.........................

Τα προβλήματα αυτά δεν είναι χαρακτηριστικά του ASPIRE ET-S Pyrex. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι αναφέρεσαι σε προβληματική-χαλασμένη κεφαλή φιτιλοαντίστασης. Εκτός φυσικά αν αναφέρεσαι σε κάποιον άλλον , παρόμοιο ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #79 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 21:04 »
Έχω πάρει 6 ατμοποιητές Aspire ΕΤ. Τρεις με διαφανές πλαστικό περίβλημα και τρεις με παραθυράκι. Με όλους έχω το ίδιο θέμα.

Δεν νομίζω ότι φταίνε οι αντιστάσεις. Αλλά και να φταίγανε, κι αυτό είναι θέμα, αν πρέπει να παίζεις λόττο κάθε φορά.

Αφήνω στην άκρη του μυαλού μου, μήπως φταίει η μπαταρία που τους δουλεύω. Είναι Spinner 1300άρα αυτόματη με σπείρωμα eGo/808 (και αντίστοιχες αντιστάσεις, στα 2.1 Ω). Με άλλους ατμοποιητές όμως (E-smart και iClear16) δουλεύει μια χαρά.

Πριν τους παροπλίσω, θέλοντας να εξαντλήσω και την τελευταία πιθανότητα, έχω παραγγείλει χειροκίνητη πολυβολτική 1300άρα με σπείρωμα eGo/510 και αντίστοιχες κεφαλές. Κοντός ψαλμός αλληλούια...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #80 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 21:26 »
Για τσέκαρε πως οι κεφαλές είναι καλά βιδωμένες στην βάση του ατμοποιητή..... Ειναι πολυ περιεργο, χρησιμοποιω aspire bdc απο οταν πρωτοβγηκαν και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα! βασικα..τι προβλημα? Ειναι οι καλυτεροι bottom coil ατμοποιητες που κυκλοφορουν!  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:45 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #81 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 21:55 »
Πάντα προσέχω το βίδωμα και την επαφή. Αυτή τη στιγμή που γράφω ατμίζω με τον εν λόγω ατμοποιητή, χωρίς κάποιο πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι δεν βγάζω 24ωρο χωρίς προβλήματα. Και για να μην δημιουργηθεί παρανόηση, ποτέ δεν τον αφήνω να πατώσει από υγρό.

Ο μόνος λόγος που ασχολούμαι ακόμη, είναι ότι επειδή ατμίζω περισσότερο μέντα, είναι ο μόνος που μου την δίνει όπως θέλω (όταν δίνει...), χωρίς να μπλέκεται ο ζεστός ατμός με τη δροσιά της μέντας.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #82 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 22:54 »
Εγώ ρε παιδιά έχω απογοητευτεί με τον Aspire...Κάθε λίγο και λιγάκι υγρό στη μπαταρία. Κάθε λίγο και λιγάκι «μπουκωμένες» τσούρες...

Βίδωνε καλά τις κεφαλές και μην τον γεμίζεις ποτέ στο maximum του...

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #83 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 00:35 »
Τελικά, ήταν θέμα μπαταρίας. Η αυτόματη δεν τον σηκώνει τον Aspire. Τον έβαλα σε χειροκίνητη και τώρα πυροβολάει. Από αεροβόλο έγινε πολυβόλο.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #84 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 07:57 »
τώρα μάλιστα..!! τώρα ακούγεται σαν περιγραφή του Aspire ET-S !!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 10:10 »
Το θέμα είναι ότι δεν βγάζω 24ωρο χωρίς προβλήματα. Και για να μην δημιουργηθεί παρανόηση, ποτέ δεν τον αφήνω να πατώσει από υγρό.

Τελικα μου φαίνετε κι εγώ έχω θεματάκι. Τουλάχιστον μια φορά την ημερα θα μου βγάλει υγρό (κάνοντας μπουρμπουλίθρες) και μετα θα γεμίσει στη μπαταρία υγρα. Η μόνη λύση είναι να το λύσω όλο και να το καθαρίσω σε όλα τα σημεία και να φυσήξω την αντίσταση να φύγουν τα υγρα.
Δεν μπορώ να καταλάβω τί παίζει.

Τελικά, ήταν θέμα μπαταρίας. Η αυτόματη δεν τον σηκώνει τον Aspire. Τον έβαλα σε χειροκίνητη και τώρα πυροβολάει. Από αεροβόλο έγινε πολυβόλο.

Οταν λές αυτόματη? Τις απλές εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 10:41 »
 Spinner πολυβολτική 1300άρα.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 11:00 »
δεν εχουμε καταλάβει pouf... σε spinner τον ειχες και δεν δούλευε καλα ή σε spinner τον έβαλες και έστρωσε;;;

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 11:37 »
Τον είχα σε αυτόματη Spinner με σπείρωμα eGo/808 και τώρα σε  Smok Winder χειροκίνητη  με σπείρωμα eGo/510. Και οι δυο πολυβολτικές 1300άρες.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 11:40 »
μαλιστα... οκ... αφού βρήκες τι έφταιγε πάλι καλά διότι είναι κρίμα να τον κακολογούμε ... την έχω καταβρεί μαζί του !!!  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354740 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 552 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797116 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6618 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13147 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711