vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

333 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, antiklitos140, tasos1976

ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:29 »
Παιδια μπορει να σας φανει κουφο αλλα υπαρχει προβλημα οταν μενει ο ατμο ορθιος για ωρα; Γιατι τον ξεχασα πριν για καμια ωρα ορθιο και παρατηρησα οτι εχω αλλοιωση στην γευση. Μετα που ξαπλωσε μια χαρα...Δεν μου φαινεται λογικο αυτο που λεω αλλα δεν ξερω και πολλα ακομα..


Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:33 »
δεν μου ακούγεται για πρόβλημα... τον έχω αφήσει άπειρες φορές για ώρες όρθιο, χωρίς να παρατηρήσω κάτι αρνητικό μετα

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:40 »
Μαλλον ιδεα μου ειναι, μπορει να φταιει που ειχα μια απλη ego γιατι φορτιζε η spinner.
Παντως ωραιος ατμο, ειδικα για το βραδυ που καμια φορα θελω λιγο πιο ζεστο ατμο οταν χαλαρωνω..

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #138 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:52 »
μην το συζητάς.. ονειρεμένο άτμισμα..!
στην αρχή είχα τόσα θέματα με άλλους ατμοποιητές up coil και bcc που κόντευα να απογοητευτώ με το πόσο συχνά θέλανε "σπρώξιμο" για να δουλέψουν σωστά...
ευτυχώς ανακάλυψα τους bdc και ... σ ώ θ η κ α ..!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #139 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 00:00 »
Ο συγκεκριμένος έχει και αυτήν την πολύ μεγάλη χωρητικότητα που δύσκολα συναντά κανείς σε ατμοποιητές/clearomizers αντίστοιχων διαστάσεων.

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 00:05 »
Και εχει και μεγαλυτερη παραγωγη ατμου σε σχεση με τον evod. Και αν ειδα καλα δεν εχει και πολλα σιλικονακια οπως αλλοι, τα οποια οταν ανοιγα να τους καθαρισω τα εχανα  ;D




Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #141 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 00:12 »
Και αν δεν χάνονταν συνήθως χαλούσαν.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #142 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 09:50 »
Αλήθεια σ αυτούς αν χάσουμε ή χαλάσουμε κανένα σιλικονάκι, ανταλλακτικό βρίσκουμε?

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 09:57 »
με λίγο τέντωμα όλο και κάποιο θα ταιριάζει... αλλά δείχνουν και τόσο δύσκολο να χαθούν ή να χαλάσουν σύντομα..

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 10:21 »
Καλα αυτό σίγουρα! Κι εγώ δεν τα βλέπω να εχουν θέμα ακόμα..

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 13:21 »
έχει δοκιμάσει κανείς τον Kanger Protank - II ή τον Aspire Nautilus BDC Glass Clearomizer να μου πει ποιος από τους τρεις είναι καλύτερος (εννοώ σε σύγκριση με τον ASPIRE ET-S Pyrex Glass)
ο πρώτος είναι καλός και φθηνός, ο δεύτερος είναι άπαιχτος και με μεγάλη χωρητικότητα, για το Aspire όμως δεν ξέρω... δεν εχω ακούσει κάτι σε άμεση σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 13:32 »

Με τον Kanger έχουν άλλου τύπου αντίσταση οπότε συγκρίνουμε ανόμοια και είναι καθαρά θέμα γούστου..
ο Nautilus κατεβαίνει ανεξάρτητος και είναι θέμα κόστους μόνο αν το αντέχεις..
για τον ET-S η απάντησή σου βρίσκεται 10€ μακριά... δοκίμασε τον ανεπιφύλακτα ;)

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 13:49 »
έχει δοκιμάσει κανείς τον Kanger Protank - II ή τον Aspire Nautilus BDC Glass Clearomizer να μου πει ποιος από τους τρεις είναι καλύτερος (εννοώ σε σύγκριση με τον ASPIRE ET-S Pyrex Glass)
ο πρώτος είναι καλός και φθηνός, ο δεύτερος είναι άπαιχτος και με μεγάλη χωρητικότητα, για το Aspire όμως δεν ξέρω... δεν εχω ακούσει κάτι σε άμεση σύγκριση.


Δοκιμασε και τον Aspire mini bdc, ειναι σαν τον ET-S μονο που βγαινει και το drip tip... Εννοειται pyrex, παρα πολυ καλος... Ιδια τιμη.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 13:57 »
σωστά... στα 2.5ml χωρητικότητα βέβαια αντί για 3.0ml...
θέλει και ένα δαχτυλίδι ego sleeve έξτρα για να ταιριάξει καλά σε ego μπαταρίες.. αλλά αξίζει να δοκιμαστεί..!

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 15:35 »
καλησπερα κι απο μενα.παρελαβα λοιπον κι εγω σημερα το πρωι τον εν λογω ατμοποιητη..πλυσιμο κατευθειαν με νερακι-σκουπισμα και βουρ για δοκιμη. αφου περιμενα μισο λεπτο περιπου να ποτισει η κεφαλη και μετα απο 2-3 κουφιες τζουρες χωρις να πατησω το κουμπι της μπαταριας μου εφερε κατευθειαν τη γευση του υγρου χωρις ιχνος σιδεριλας-πλαστικιλας η καμμενου πραγμα που με εξεπληξε ευχαριστα...ντουμανι αψογο.η τζουρα του ανετοτατη ουτε σφιχτη ουτε χαλαρη.η δε γευση του οπως την ειχα στο μυαλο μου σε σχεση με αλλους ατμοποιητες που εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο υγρο. μια μικρη ενσταση μονο που το drip tip του δεν ειναι αποσπωμενο(εις γνωσην μου βεβαια) και που μου ηρθε σε ναυλον σακουλακι κι οχι σε κουτακι χαρτινο οπως δειχνει η φωτο του γνωστου site που το πηρα.αληθεια γνωριζει κανεις αν ετσι επρεπε να ερχεται κι αν ειναι γνησιος?? το μονο που μενει να δω ειναι η αντοχη των κεφαλων του χωρις να αλλοιωνουν τη γευση η να πεφτουν σε αποδοση και φυσικα την αυτονομια σε απλες μπαταριες και σε μια spinner που εχω. καποια στιγμη που πηγε να μου φερει λιγο-ελαχιστα προς καμμενο ξεσφιξα για 1 δευτερολεπτο το drip tip και το ξανασφιξα και εστρωσε αμεσως..αυτα απο μενα προς το παρον.. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 645 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11871 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13100 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711