vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Sergios, Milarepa

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 20:41 »
Αν θες έναν καλό πάρε τον αυθεντικό να είσαι μέσα.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 20:48 »
........και ένας πολύ καλός κλώνος... www.fasttech.com/product/1700500

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 07:34 »
Δεν ήθελα να ξεκινήσω θέμα οπότε το βάζω εδώ.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τα χάλκινα τμήματα μερικών ατμοποιητών και την επιφανειακή οξείδωση του, όταν έρχονται σε επαφή με τα υγρά; Πολλοί dripping ατμοποιητές έχουν χάλκινα τμήματα (όπως ο Smok Caterpillar που έχει AFC ring απο χαλκό η άλλους που είναι πλήρως χάλκινοι (πχ Tugboat) και θεωρητικά καθώς τα υγρά και το σάλιο είναι όξινα αντιδρούν με το χαλκό.

Μια ενδιαφέρουσα ανάλυση για χαλκοσωλήνες, υγρά και ηλεκτρόλυση θα βρεις εδώ.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 10:46 »
kayfun lite+  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:07 »
Καλησπερα συνατμιστες.Επανηλθα στο ηλεκτρονικο μετα απο καιρο και θα ηθελα να μου πειτε τις γνωμες σας σχετικα με τους ατμοποιητες που γραφω στον τιτλο.


Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:09 »
εχω εμπειρια με καιφον ... και δεν τον αλλαζω με τιποτα .. εχω για την ωρα παραμερισει ολους τους εργοστασιακους ... :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: το βασικοτερο ευκολο στησιμο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:18 »
To μειονέκτημα της Σοφίας έναντι του καυφούν είναι το γέμισμά της. Τράβα το τανκ προσεκτικά, πότε είναι πολύ σφιχτό, πότε βάζεις πολλή δύναμη και φεύγει όλο μαζί, ρύθμιζε την καμπάνα ανάλογα με το τανκ, πρόσεχε να έχεις ανάποδα τη σοφία ή κλειστή την καμπάνα για να μην υπερχειλίσει από υπερπίεση όταν κλείνεις το τανκ... κοντολογίς, αν είμαι σε καφετερία ή με πολύ κόσμο, προτιμώ να γεμίσω τον καυφούν με κατσαβίδι, παρά τη σοφία χωρίς κατσαβίδι.
επίσης, με τη Σοφία δεν έχεις μεγάλη επιλογή σε σύρματα, μια και περιορίζεσαι στα έτοιμα ν-ρ-ν με λεπτό το νον (0.2)
από την άλλη, με λεπτό τανκ η Σοφία είναι πιο μικρή από τον καυφούν και ταιριάζει υπέροχα και με πολυβολτικές.


Σαν απόδοση κανένα από τα δυο δεν θα σε απογοητεύσει.


Εχοντας και τα δυο, θα σου έλεγα ότι πλέον ατμίζω περισσότερο τον kayfun, αν αυτό σου λέει κάτι.




Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:36 »
Αναλογα και τι mod εχεις,αλλα για μενα και για πολλους ακομα ο kayfουνις ειναι η καλυτερη λυση,ευκολια,μεγαλη χωρητικοτιτα,καλα υλικα κατασκευης.. :bye:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 17:16 »
επειδη εχω και τα δυο πιστευω οτι το καθενα εχει τα + και τα - του.
θεωρω τον καυφουν πιο ευκολο στο στησιμο, αλλα πιο δυσκολο στο να διορθωσεις κατι αν παει κατι στραβα. η σοφουλα λογω κεραμεικου εχει λιγο πιο δυσκολο στησιμο και περιορισμενο σε θεμα συρματων, αλλα πιο ευκολο γεμισμα με το καταλληλο ντριπ τιπ και ευκολη προσβαση στο σεταρισμα.
ποιοτικα υλικα εχουν και τα δυο, αλλα η σοφια εχει την δυνατοτητα να την αγορασεις με οποιο τανκ θελεις.
απο θεμα γευσης ειναι και οι δυο εξαιρετικοι, αλλα οι σοφια πιο ιδιορυθμη, ειναι πολυ πιο ευκολο να την μπουκωσεις.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 19:19 »
Η Σόφια δεν είναι τυχαίο που έχει γυναικείο όνομα.... (Θέλει την υπομονή της και την προσοχή της,δηλ πρέπει να ασχοληθεις μαζι της όπως άλλωστε και όλες οι γυναίκες.) Όταν όμως βρείς το κατάλληλο στήσιμο,έχει να σου δώσει απόλαυση, διακριτικότητα και ευκολία!!! Ο kayfoyn απο την άλλη σαν άντρας,είναι πιο σκληροτράχηλος στα στησηματα του και αμα εχεις σεκλετια  μπορείς να τον παίξεις και στα 14 watt και θα σε καταλάβει!!!

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 21:44 »
Απο ποιοτητα γευσεις?το κεραμικο παιζει μεγαλο ρολο?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 21:58 »
Ναι το κεραμικό προσθέτει στη γεύση, όπως και η φωλιά με βαμβάκι στο navy nest στήσιμο που κάνουν αρκετοί στον κάυφουν. Επίσης όμως προσθέτει περιορισμό και δυσκολία στο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 00:11 »
Εχω μπερδευτει δε ξερω πιο να αγορασω :-)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 00:15 »
Φιλε μου αν εισαι πρωταρης σαν και μενα με επισκευασιμους .. μην το σκευτεσε καθολου .. παρε καιφον και οταν συνηθησεις με το ολο θεμα .. παρε και οτι αλλο θελεις .. απλα τα πραγματα με τον συγκεκριμενο .. και θα σου δωσει και αυτο που θελεις απο την αρχη ... οταν πια καταφερνεις να στηνεις να ξεστηνεις αντιστασεις .. τοτε παρε και την Σοφια και οτι αλλο θελεις ... και εγω αυτο το μπερδεμα ειχα στο μυαλο μου αλλα καποια καλα παιδια εδω με βοηθησαν και μου ειπαν κατευτειαν καιφον και δεν εχασα  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 00:17 »
Με την τιμή που έχει αυτή την στιγμή ο καυφουνης πιστεύω ειναι best buy.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240687 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500474 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 151 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan