vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

438 επισκέπτες, 10 χρήστες
I.P, Buliwyf, george kotsopoulos, goran, ThioVag, Sergios, Jorge, manoslykos, Tem, paiktaras

Twitter

ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 22:53 »
Νικοτινη 6mg δεν ειναι λιγο για τωρα που ειναι αρχη?? :hmmm:
Ο γραπτος λογος ετσι ειναι ..επειδη δεν βλεπεις τον αλλο..το υφος που το λεει κτλ..το περνεις ετσι οπως το διαβαζεις..πολλες φορες λαθος.

Και παλι καλως ηρθες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:08 από Knomax »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 22:57 »
Συγχαρητηρια φιλε μου για την πρωτη σου μερα χωρις τσιγαρο και ευχομαι ολες οι υπολοιπες της ζωης σου ετσι να ειναι ;)

Τα εργαλεια που πηρες ειναι καλα και θα σε κρατησουν ικανοποιημενο με τα καταλληλα για σενα υγρα.. πανω στην χρηση και τις δοκιμες θα βρεις αυτα που θα σε ενθουσιασουν περισσοτερο. Καλη ατμιστικη συνεχεια :D

PS: Αν σβησεις την τελευταια σου προταση, θα ειναι ενα πολυ ωραιο ποστ. Το τελευταιο που γραφεις δεν ισχυει.

Καλο σου βραδυ ;)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 22:59 »
καλο ξεκινημα φιλε ! δεν ξερω τι τσιγαρα καπνιζες και πηρες 6αρα νικοτινη , αν δεις τα σκουρα ανεβασε την λιγο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:03 »
Καλη αρχη φιλε αφου πηρες την αποφαση θα τα καταφερεις σιγουρα :thumpup:Ο Τολμων Νικα!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:05 »
Καλο κουραγιο φιλε μου στην προσπαθεια σου να κοψεις το καπνισμα.
Θα δεις οτι τελικα ειναι πολυ πιο ευκολο να γινει απ' οτι υπολογιζες με την βοηθεια του η.τ.
Οτι αναγκη/απορια εχεις εμεις εδω ειμαστε προθυμοι οπως παντα να βοηθησουμε.
Καλη συνεχεια  :)

Αποσυνδεδεμένος perishedinflames

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:06 »
Νικοτινη 6mg δεν ειναι λιγο για τωρα που ειναι αρχη?? :hmmm:

καλο ξεκινημα φιλε ! δεν ξερω τι τσιγαρα καπνιζες και πηρες 6αρα νικοτινη , αν δεις τα σκουρα ανεβασε την λιγο :thumpup:

Το σκέφτηκα κι εγώ να πάρω περισσότερη κι όλοι μου είπαν το ίδιο όπως και ο ιδιοκτήτης του καταστήματος που πήγα. Αλλά από την άλλη, τον τελευταίο καιρό δεν καταλάβαινα τι κάπνιζα, δεν με ενδιέφερε η νικοτίνη και η γεύση (πρέπει να τα χω κάψει όλα εκεί μέσα στο στόμα) αρκεί να ήταν τσιγάρο. Έτσι το σιχάθηκα και αποφάσισα να το γυρίσω σε ατμό.

Παλιότερα που είχα γεύση έκανα μόνο Lucky Strike μαλακό. Απ' ότι ακούω θα την ξαναβρώ σιγά-σιγά τη γεύση μου αλλά τότε δεν θα καπνίζω πλεον.

Όπως και να 'χει, αν έχω πρόβλημα από νικοτίνη (που δεν το νομίζω), θα την ανεβάσω λίγο. Γενικά θεωρώ ότι ήμουν/είμαι στην εισπνοή-εκπνοή καπνού κι όχι στην νικοτίνη την ίδια αλλά μπορεί και να κάνω λάθος. Θα έχω υπ'όψιν τις συμβουλές σας όμως :)

PS: Αν σβησεις την τελευταια σου προταση, θα ειναι ενα πολυ ωραιο ποστ. Το τελευταιο που γραφεις δεν ισχυει.

έγινε ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:11 »
Ωραιος  :thumpup:

τωρα που "φτιαχτηκες" απο τα ατμιστικα, πες μας αν θες λιγα λογια για σενα στην Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος aldendro

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:13 »
Καλως ήλθες φίλε και να μην το ξαναγγίξεις το βρωμοτσίγαρο, και αν κάτι πάει στραβά με το η.τ. σου δώστου μια ευκαιρία ακόμη και άλλη μία, και άλλη μία........συνέχεια και άλλη μία, αυτό κάνω εγώ και τελικά βρίσκω την άκρη αλλά στο τσιγάρο ποτέ ξανά. Μπορεί να έρθουν στιγμές απογοητευτικές, που δεν θα δουλεύουν ούτε οι ατμο ούτε τα υγρά θα σε ικανοποιούν. Σημαντικό ------> Μην απογοητευτείς ποτέ ! Ξαναπροσπάθησε ! Ψάξε ! Διάβασε εδώ στο φόρουμ !

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:15 »
Καλή αρχή φίλε, και ακόμη καλύτερη συνέχεια, χωρίς καθόλου τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:23 »
Φτιάξε απόθεμα στα ατμιστικά σου εργαλεία, (γιατί σύμφωνα με το νόμο του Μέρφι, θα σου χρειαστεί  ;D )
να μπαίνεις στο φόρουμ να ενημερώνεσαι
και μην φοβάσαι ΤΙΠΟΤΑ
Καλή αρχή, όλα θα πάνε καλά.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:29 »
Η νικοτίνη στο υγρό αναπλήρωσης που πήρες είναι λίγη για αρχή και θα σκέφτεσαι το τσιγάρο.
Εάν η γεύση του υγρού είναι αυτή που θες, θα σου έλεγα να πάρεις και ένα υγρό με 18αρα νικοτίνη ή 16αρα. Όταν αισθανθείς ότι το 6αρι δεν σε καλύπτει, ανέβα για λίγο στο δυνατότερο.
Θα ξεχάσεις το περίπτερο και την περιπτερού!!! :))
Καλή συνέχεια, δώσε πολλές ευκαιρίες στο η.τ. για να κρατηθείς μακρυά από το κ.τ., εφόσον το έχεις πάρει απόφαση να κάνεις την μετάβαση.;)
Καλή συνέχεια και οτιδήποτε χρειαστεί, εδώ είμαστε, για οτιδήποτε. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:35 »
Ερχομαι κι εγώ να συμφωνησω με τους προλαλήσαντες στα περι νικοτίνης.
ΑΝ μετα την 3η-4η μερα δείς οτι εξακολουθείς μα θελεις πολύ τσιγάρο, τοτε οντως παρε μεγαλύτερη περιεκτικότητα. ΔΕΝ το καταλαβαίνουμε στην αρχή, αλλα οπως και να το κανουμε η νικοτίνη ειναι το εθιστικό του τσιγάρου, και ο οργανισμός σου εχει συνηθίσει να παίρνει την τάδε ποσότητα. Οπότε μην αγνοήσεις την λαχτάρα για τσιγάρο που ίσως σου δημιουργηθεί, καιμην υποκύψεις στο τσιγάρο! Το μόνο που σου χρειάζεται είναι η νοκοτίνη. Μην την φοβάσαι (εκτος εξαιρετικών περιπτώσεων). Ο οργανισμός σου ξέρει και πόση χρειάζεται και με πόση μπουχτίζει. Αν ανεβάσεις, μετά τις πρώτες μερες, και αφού φύγει το πάθος του νεοφώτιστου, θα δείς την κατανάλωσή σου να μειώνεται.
Επίσης αυτό που θα έχεις ήδη καταλάβει, είναι το βραχυκύκλωμα που δημιουργεί το ΗΤ. Δεν εχει τέλος. Δεν το αναβεις, καίγεται και σβήνει. Για αυτό στην αρχή, κανουμε μεγαλες καταναλώσεις. Σε μερικές μερες θα το συνηθίσεις και αυτό, και θα το εκμεταλλευθείς στο επακρο.
Καλή αρχή. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 23:39 »
Το παραπάνω κόλπο πιάνει 100%.
Αν, όμως, κάποια στιγμή, θελήσεις τσιγάρο, μην ξεχνάς ότι και που το έσβηνες, πάλι να καπνίσεις ήθελες.
Άρα, πες πως μόλις έσβησες ένα  :shock_sick_02:

Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 00:49 »
προσπαθησε να κρατηθεις στο ητ κανενα μηνα/ΜΗΝ ξεχνας οτι αυτο που μας κρατουσε δεσμιους στο κτ δεν ηταν μονο η νικοτινη αλλα τα προσθετα που ειχαν την δυναμη να προωθουν την νικοτινη στον εγκεφαλο(νευροδιαβιβαστικους υποδοχεις )με ενα αμμεσο αποτομο τροπο. μετα τον μηνα μαθαινει ο εγκεφαλος να προσλαμβανει ττην νικοτινη με πιο φυσιολογικο τροπο.
καλη επιτυχια

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:11 »
αυτον τον ατμο  NOBACCO  clearomizer eGo EPSILON  πες του να σου δωσει αντισταση 1,8 δεινει καλητερη γευση και χτυπημα απο ποιο μεγαλες αντιστασεις και μενα να με +χωρις
αν εγραψα κατι παραπανω :respect: :respect: :respect:




αλλα βρε αδελφε φωναζει η γυναικα παλι στον υπολογηστη εισαι .μπαινω στο φορμ φωνες και απο δω και λεω στον εαυτο μμμ θα χαζεψψψψψ :laugh1: :laugh1: :laugh1:




ααα και το η.τ. θελει καβαντσα παρε και ενα 18αρι υγρο και αμα βλεπεις τα ζωρια λιγο 6 λιγο 18 και :cigar: :cigar: :cigar:






δεν γραφω αλλο μην βαλει ττσι φωνες κανενας σεντονι στης και λεει μαζεψψψψ θα με χαζεψψψ :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem