vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, siakar, vasim, aalex, tasos1976, lagoudakis, Jorge, maprix

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3450 στις: Ιουλίου 14, 2015, 19:14 »
Υπάρχουν δυο εκδόσεις bellcup, στη μία που μου ήρθε με το σετ, το oring μπαίνει σε μια εσοχή που είναι ανοιχτή από τη μέσα μεριά του bellcup, σε ένα άλλο bellcup που πήρα σκέτο, το oring μπαίνει σε διαμορφωμένο λούκι λίγο μέσα στην τρύπα προς το drip tip. Στη πρώτη περίπτωση κατά το ξεβίδωμα υπάρχει περίπτωση το oring να κινηθεί προς τα κάτω αφού δεν υπάρχει τίποτα να το σταματήσει παρα μόνο η τριβή με την εσοχή, στην δεύτερη περίπτωση το oring είναι καλά φωλιασμένο και δεν παρασύρεται. 


Bellcup της περίπτωσης 2 με λούκι είναι αυτό, παρ' όλα αυτά δεν το προτείνω γιατί που έσκασε ραγίσματα στο σπείρωμα πολύ γρήγορα....


Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3451 στις: Ιουλίου 14, 2015, 19:53 »
Μάκη αυτό έχω, και εγώ απο την φωτογραφία το είδα και το άφησα εκεί.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3452 στις: Ιουλίου 14, 2015, 21:15 »
Στο δικό μου έχει φωλιάσει το ο-ρινγκ και δεν φεύγει εύκολα.
Έχω βάλει λινκ πιο πάνω ποιό bellcap έχω και εδώ και τρεις μήνες που το έχω και το χρησιμοποιώ, δεν έχω πρόβλημα ούτε με το ο-ρινγκ ούτε με ραγίσματα.
Το ο-ρινγκ δεν φεύγει από τη θέση του εύκολα, αλλά αν το βγάλω για καθάρισμα μπαίνει λίγο δύσκολα στην εσοχή του. :)

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3453 στις: Ιουλίου 14, 2015, 21:25 »
Τα ίδια πήρα και εγώ, μπαίνει όντος δύσκολα αλλά βγαίνει αμέσως όμως.
Για την ώρα μπαίνουν στην άκρη, αφού βόλεψα την κυρά με έναν άλλον KFL, και εγώ με τον KF4 και τον plus όσο αντέξει το δικό του bell.
Και μετά σε άλλα ;)

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3454 στις: Ιουλίου 19, 2015, 00:11 »
Καλησπέρα  σε  όσους έχουν αυτήν την βάση https://www.fasttech.com/p/2095803 θα  ήθελα  να  με  βοηθήσουν  πιο  είναι  το  καλύτερο  στήσιμο  που  μπορώ να  κάνω για  να  έχω  καλή  γεύση ? Παρέλαβα  την  Πέμπτη  και  έχω  δοκιμάσει  με  0.25 kanthal  και  0.30  με  fiber  freaks  No2  αντίσταση  από  1.6 ως  2 ohm  η γευση  δεν  είναι  τόσο  καλή ο sub tank mini  που  δουλεύω  4 μήνες έχει  πολύ  καλύτερη  γεύση. Δεν  κάνω  κάτι  σωστά  στο  στήσιμο?
Σήμερα  που  είχα  λίγο  περισσότερο χρόνο   με  την  βάση  kayfun  clone  που  έχω  αγοράσει  από  festtech  έκανα στήσιμο  0.25 kanthal  σε 2.5 τρυπάνι  με  fiber freaks No2  βαμβάκι  2 ohm  αντίσταση .Έκανα  το  στήσιμο  που  είδα  στο  φόρουμ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18959.0.html έβαλα  το  βαμβάκι  όπως  το  έχει  τοποθετήσει  φωλιά  το  λέει  η γευση  του   kayfun  απογειώθηκε  με  αυτό  το  στήσιμο έχω  πάθει  πλάκα  με  το  υγρό  που  κάνω .Τώρα  μπορώ  να  πω  και  εγώ  ότι  η  βάση https://www.fasttech.com/products/0/10009156/2095803-replacement-base-for-kayfun είναι  πολύ  καλή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2015, 00:29 από GK1980 »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3455 στις: Ιουλίου 25, 2015, 13:59 »
 Μετά απο έναν μηνα ήρθαν και οι δικοι μου καυφουνηδες, επιτελους! Το σετάκι ήταν αρκετά καθαρό και όλα τα κομμάτια του απροβλημάτιστα, μόνο οι βίδες του πόλου δεν μου αρεσαν και τις άλλαξα. Η ξεχωριστή βάση ήθελε παραπάνω καθάρισμα και είχε και κάποια γρέζια, συγρίνοντάς την με την βάση που είχε το σετάκι η πρώτη ειναι καλύτερη σε φινίρισμα. Αφού λοιπόν έκαναν το μπάνιο τους πλήρως αποσυναρμολογημένοι σε ισοπροπυλική αλκοόλη, καθάρισα κάποια γρέζια και λάδια που είχαν μείνει στις τρύπες του αέρα και του κεντρικού πόλου. Μετά μούλιασμα σε σαπουνονερο, καλό πλύσιμο και στέγνωμα και ήρθε η ώρα του στησίματος! Η αλήθεια είναι οτι ενθουσιάστηκα γιατί τα στησίματα μου βγήκαν πολύ ευκολότερα απο οτι περίμενα και μέσα σε πέντε λεπτά τους είχα ετοιμους για άτμισμα και τους 2, με την πρώτη. Να είναι καλά το φόρουμ που μετα απο τοσο διάβασμα και οπτικοακουστικό υλικό μου φάνηκε οτι έστηνα σιγουρα οχι για πρωτη φορά! Στήσιμο με 0,28 σε 2,5mm, βαμβάκι με σχήμα "βεντάλια" στο deck ο ένας στα 1.7Ω και ο άλλος στα 1.4 για να τον βάλω στο νεοαποκτηθέν επίσης κλωνοΝέμεσις. Η στιγμή της αλήθειας έφτασε και στις πρώτες τζούρες το πρώτο που πέρασε απο το μυαλό μου ήταν "τι χαζός που ήμουν που δεν είχα πάρει νωρίτερα επισκευάσιμους"! Χτύπημα, γεύση, ποιότητα ατμού πολλά επίπεδα πάνω και απο εχθές τους έχω πιπίλα! Θα κατεβάσω και την νικοτίνη γιατί το χτύπημα είναι πιο άμεσο και πιο δυνατό. Για την γεύση δεν έχω να πω πολλά, απλά ανακαλυπτω τα υγρά μου οπως πρέπει να αποδίδονται! Τροφοδοσία απροβλημάτιστη, διαρροές μηδέν ενώ τις βίδες του αέρα τις έχω βγάλει τελείως και στους δύο, η δεύτερη βάση ακούγεται λίγο παραπάνω αλλά στο άτμισμα η πρώτη είναι ενα κλικ πιο "βελούδινη".
 Αυτά και απο εμένα και δηλώνω ευτυχής νέος στους επισκευάσιμους!  :baby:






Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3456 στις: Ιουλίου 25, 2015, 14:13 »
Ωραιος :thumpup:
επρεπε να ειχαμε παρει απο την αρχη επισκευασιμο  :idiot1: αλλα οπως και να εχει καλο ειναι να εχουμε και κανενα εργοστασιακο,ποτε δεν ξερεις.. ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2015, 14:19 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3457 στις: Ιουλίου 25, 2015, 14:17 »
 Και τον εργοστασιακό Ναυτιλάκο που έχω επισκευάσιμο τον έχω κάνει αφου τις ανακατασκευάζω πλεον τις αντιστάσεις του!  ;D


Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3458 στις: Ιουλίου 25, 2015, 19:26 »
Καλησπερα στα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω πως ακριβως καταλαβαινω ποτε ενας Kayfun Lite Plus ειναι αυθεντικος και ποτε ειναι απομιμηση? Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεχτη!  :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3459 στις: Ιουλίου 25, 2015, 20:01 »
κι εγω την εχω την απορια γιατι το κουτι τους ειναι ιδιο

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3460 στις: Ιουλίου 28, 2015, 00:19 »
Δεν σασ κρυβω οτι ειμαι θαυμαστησ του καλου αλλα με τοσα που εχω διαβαση και βλεπω για τουσ καιφουν τοσα μοντελα και διαφορετικα  μπελ καπ δεν μπορω να βγαλω ακρη σε πιο να καταλειξω
Μια βοηθεια απο τουσ κατοχουσ  πιστευο οτι θα βοηθειση παρα πολλυ
Να παρω κλονο να παρω γνησιο φυσικα αν μπορουσα λογου  cc θα εκανα απο εξωτερικο που ειναι σχεδων τζαμπα κιι θα επερνα 2 με 3 μοντελα  κιι ετσι καπου θα καταληγα το πιοσ ειναι αξιοπιστοσ τοσο σε γευση σε διαροεσ και σε αλλα πολλα. Ειμαι αναμεσα σε καιφουν κιι σε φενομενο γιατη ακουγωνται πολλα κιι για αυτων και δεν ξερω αν κιι η τιμη του 2 δεν εχει καμια σχεση με του πρωτου  εγραψα για προτασησ και στο νημα του 2 τωρα δεν ξερω τι θα αποφασισο και εδω που μενω δεν υπαρχη καπιο καταστημα για να τουσ δω και να των εκανεσ καπια δοκιμη

                                    Ευχαριστω πολλυ  θα περιμενω τησ γνωμεσ σασ

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3461 στις: Ιουλίου 28, 2015, 20:06 »
Η γνώμη μου είναι 1) αν είσαι νέος στους επισκευάσιμους Kayfun lite v2 plus (κλώνο) 2) αν είσαι λίγο έμπειρος kayfun v4 (κλώνο) 3) Aν είσαι αρκετά έμπειρος "Φαινόμενον".

Για κλώνους από Ελλάδα μάλλον θα προτιμούσα από Vapesin την αγορά μιά και απ' ότι διαβάζω είναι σε λογικές τιμές και ελεγμένοι. Τον "Φαινόμενον" δεν τον έχω δοκιμάσει, αλλά οι κάτοχοι λένε πολύ καλά λόγια...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3462 στις: Ιουλίου 28, 2015, 20:37 »
Θα τον δοκιμάσεις κι αυτόν μην ανησυχείς!!!

Και μπορώ πλέον με σιγουριά να πω ότι ο Phenomenon δεν απαιτεί ιδιαίτερη δεξιοτεχνία στο στήσιμο, εκτός αν θες να του κάνεις 3 coils. Το μόνο που χρειάζεται είναι:
1) Να ξεπεράσεις το οπτικό σοκ του μικρού ντεκ
2) Να βάλεις στην άκρη τη λογική των άλλων επισκευάσιμων, το να τυλίξεις δηλαδή το σύρμα γύρω από τη βίδα.

Και μετά από αυτή την ευχάριστη παρένθεση,  :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3463 στις: Ιουλίου 28, 2015, 22:23 »
Αν και το εχω ξαναγράψει, σας προτείνω τη βαση, με διπλό αερισμό και πολύ βαθιά λούκια, οτιδήποτε αλλο σε kfl+ μου φαίνεται ανεπαρκές πλέον....

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3464 στις: Ιουλίου 28, 2015, 22:46 »
slammer την πεμτη το πρωι θα παραλαβω των kayfun Lite γνησιο αν σε περιπτωση δεν με οικανοποιη η τζουρα του λογου του οτι 1 μηνα τωρα με των Lemo 2εχω τερμα των αερα αυτη η βαση που προτεινησ κανη στο δυκο μου και αν  ναι που μπορω να τη βρω εντοσ γιατη οπωσ ειναι γνωστο απο εξωτερικο δεν μπορουμε να ψωνισουμε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro