vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, dallaskdp, Sergios, lagoudakis

Twitter

Κ. Φαρσαλινός: Τοξικότητα ατμού και καπνού σε κύτταρα μυοκαρδίου

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis

ήξερα πως εδώ μέσα μπορούσε κάποιος να γράψει κάτι χωρίς να βρίζει και να απειλή κάποιον γιατί αλλιώς θα τον "μπαναρανε" στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως εμπλέκεται καταστηματάρχης και το περάσανε στα ψιλά ...
τελικά εδώ υπάρχουν δυο μετρα και δυο σταθμά είσαι κατασκευαστής η καταστηματάρχης και γραφής και φέρεσαι όπως γουστάρεις , η είσαι μέλος και πρέπει να προσεχεις μην πεις κάτι που δεν θα αρέσει στον συντονιστή με κίνδυνο να φας ban.....
η συμπεριφορά κατασκευαστή και μερικών άλλον σε αυτό το post στην καλύτερη χρήζει εξέταση ...
η έχετε ιδιους κανόνες για όλους η αλλιώς "δηλώστε μας" πως εμείς γράφουμε ότι γουστάρουμε και εσείς θα κάθεστε σουζα....


Ξανασκέψου λίγο τα διαδικαστικά αυτού που λές.
Μιλάει ο έμπορος, βρίζει, τον μπανάρει η διαχείρηση, πλακώνουν όλοι οι προαναφερθέντες απο σένα γνωστοί αγνωστοι και λένε τα ίδια πανω κάτω με αυτά που λες, αλλααπο την αλλη μεριά και βαφτίζουν την διαχείρηση φασιστική. Αποτέλεμα? 0.
Ως εχει το πράγμα, εγιναν συστάσεις απο τον ίδιο το διαχειριστή, η διαφωνία δεν συνεχίστηκε και είμαστε όλοι καλά, διοτι είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ οτι κάποιον που παράγει κάτι, που ικανοποιεί με την παραγωγή του μέλη της κοινότητας, ΔΕΝ τον μπανάρεις βέβαια με βιαστικές αγχωτικές κινήσεις, είτε θα το ήθελαν καποια μέλη είτε όχι. Είτε τον υποστηρίζουν κάποια μέλη, είτε όχι. Εσύ ο ίδιος απλά ανασύρεις το θέμα τώρα, προσθέτοντάς του και αλλες παραμέτρους. Εχει αλλο σκοπό αυτή η κίνηση πέραν της προφανούς γκρίνιας?
Μην βιάζεσαι να κρίνεις κινήσεις που δέν εχεις δεί.
Ας μείνουμε στο θέμα μας που είναι η μελέτη, δέν είναι ούτε η διαχείρηση, ούτε η όποια νομική οδός θα ακολουθήσει οποιοσδήποτε, εναντίον οποιουδήποτε.

Αποσυνδεδεμένος teddy

καλημερα!!!
οπως ολοι γνωριζουμε ο κ Φαρσαλινος ειναι καρδιολογος,ερευνητης στο Ωνασειο καρδιοχειρουργικο κεντρο και επικεφαλης πολλων μελετων που αφορα το ηλεκτρονικο καπνισμα.εχει ονομα και αυτο χρησιμοποιει οπως και την ιδιοτητα του εδω στο φορουμ.
εσυ κ teddy θα 'θελες να μας κοινοποιησεις  με βαση ποια ιδιοτητα ή εστω με τι γνωσεις αμφισβητεις την εν λογω ερευνα?τι ειναι τελικα αυτο που σε κανει να συννεχιζεις να ψαχνεις "παραθυρακια"?
γιατι απο οτι καταλαβαινω ψαχνεις αφορμες και ορισμενες φορες αφηνεις να αιωρουνται κατηγοριες ως προς το προσωπο του Δρ.
[size=78%] Αν ο Δρ σου απαντουσε οπως απαντησε ο HOL,θα τον δικαιολογουσες?γιατι δε μπηκες στη διαδικασια να αμφησβητησεις και προηγουμενες ερευνες του?[/size]
(δε το παιζω δικηγορος κανενος απλα και εμενα μου δημιουργουνται αμφιβολιες κατα ποσο καλοπροαιρετες ειναι οι αμφισβητησεις σου..με τον Δρ δεν εχω καμια σχεση.το δηλωνω εξ'αρχης.το μονο κοινο που εχουμε ειναι η καταγωγη μου και το επιθετο του.ειμαι απο τα φαρσαλα δηλαδη)

Επειδή έχει τραβήξει πολύ μακρυά αυτή η κουβέντα και αρχίζει να κάνει κύκλους, και πραγματικά αισθάνομαι άσχημα, δυο τελευταία πραγματάκια θα πω κάνοντας μια περίληψη του τι έχω καταλάβει. Απο εκεί και πέρα αν θέλετε διαβάστε προσεκτικά ότι έχει γραφτεί, θα καταλάβετε περισσότερα. Επίσης εδώ είναι internet, δηλώνω οτι θέλω. Δεν έχει σημασία η ιδιότητά μου κοινώς. Και είναι οτι πιο έντιμο μπορώ να πω. Άμα δείτε το προφίλ μου παρ'όλα αυτά θα δείτε τι πάρε-δώσε έχω με μαγαζιά και άτομα στο φόρουμ (καμία σχέση με το hol για όσους βαριούνται) οπότε νομίζω αυτό θα σας καλύψει. Ούτε "γνωστός άγνωστος" είμαι που στην κάθε ευκαιρία πετάγομαι να πω την αποψάρα μου.

Αρχικά ένας κατασκευαστής ή εισαγωγέας είχε υπερβολική αντίδραση. Έκανε λόγο για διάφορα. Προσπαθώντας να καταλάβω αυτή την αντίδρασή του τα διάφορα αυτά τα ρώτησα και εγώ, προσαρμοσμένα στην δικιά μου αντίληψη. Ξεκίνησα λέγοντας περι υπόληψης λόγω ιδιότητας και συνέχισα με το κατα πόσο επηρεάζεται ο ερευνητής απο τον χρηματοδότη γενικά και στη συγκεκριμένη περίπτωση. Έλαβα τουλάχιστο έντιμη απάντηση για το γενικό, πλήρη για το ειδικό. Το αν έχει καλυφθεί η μεθοδολογία. Εμπιστεύομαι την κρίση του. Το τι έρευνα πρέπει να γίνει, θέλω όπως όλοι μας περισσότερες και πιο εκτεταμένες έρευνες. Πήρα την απάντησή μου, οτι δεν υπάρχει χρηματοδότηση.

Δεν αμφισβήτησα καμία έρευνα, άμα διαβάσετε λίγο πιο προσεκτικά. Προβληματίστηκα επι θεμάτων που ο προβληματισμός υπάρχει και στην έρευνα. Για την περαιτέρω διερεύνηση των αποτελεσμάτων. Αναφέρεται και στην έρευνα. Για την μεθοδολογία. Αναφέρεται και στην έρευνα. Για την χρηματοδότηση. Αναφέρεται και στην έρευνα.

Και φτάνουμε στο γιατί τα πήρε στο κρανίο ο κατασκευαστής, γιατί είχε υγρά με τα "χειρότερα" αποτελέσματα απλά δεν του είπε κανένας τι γίνεται ενώ οι "ανταγωνιστές" του ήξεραν απο πριν, που τυχαίνει(?) αυτοί οι ανταγωνιστές να χρηματοδότησαν και την έρευνα. Αν ενημερωνώταν, θα μπορούσε αυτός ο κατασκευαστής να λάβει μέτρα για εμάς ή μέτρα για να δούμε γιατί συμβαίνει αυτό που συμβαίνει. Θα μπορούσε, δεν είναι απαραίτητο οτι θα το έκανε.
Απλό. Τουλάχιστο αυτό κατάλαβα. Και επιπλέον καλώς ή κακώς κατάλαβα αρκετά πράγματα για την ακεραιότητα μερικών εμπόρων που δεν έχουν γράψει στο παρόν θέμα. Το οτι θέλουνε να χρηματοδοτήσουνε μια έρευνα αλλά μόνο για τα δικά τους υγρά για παράδειγμα. Και τρέχει ο γιατρός να βρεί χρηματοδότη για έρευνα που θα ωφελήσει εμας και πληρώνει απο την τσέπη του ενίοτε. Για αυτούς τους εμπόρους που γράψανε σε αυτό το θέμα, ο καθένας διαβάζει και κρίνει.

Ξαναλέω οτι κανένας βλαμμένος σε φόρουμ (εγώ ή οποιοσδήποτε) δεν μπορεί να ακυρώσει μια έρευνα. Απορίες είχα βασισμένες στα λεγόμενα κάποιου. Και ο άνθρωπος κάθησε και μου απάντησε. Άμα μου απαντούσε όπως ο hol κανένα πρόβλημα, εγώ πάλι για μπύρες θα πήγαινα χτες. Απλά θα υπήρχε πρόβλημα να μην μπορεί να υποστηρίξει την έρευνά του απέναντι στον βλαμμένο του φόρουμ. Αλλά νομίζω την υποστήριξε οπότε είναι άκυρη η ερώτηση.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Ωρε teddy αυτό δεν ήταν αντίδραση κατασκευαστή.

Αυτό ήταν άλλο πράγμα.Πεζοδρόμιο θα τόλεγα εγώ και να σκεφτείς ότι ο γιατρός είπε, το χειρότερο υγρό από
αυτά που εξέτασε (δεν μας είπε ποιάς εταιρείας) είναι τρεις (3) φορές πιο ακίνδυνο από το κ.τ.


Άν ο γιατρός ήθελε να συκοφαντήσει την συγκεκριμένη εταιρεία δεν θα εξαφάνιζε το αποτέλεσμα του
silverbery (υγρό της ίδιας εταιρείας) το οποίο βρέθηκε νομίζω με το 2ο καλίτερο αποτέλεσμα.

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα ας αφήσουμε την επιστήμη ήσυχη να κάνει τη δουλειά της και ας προσπαθήσουμε
με τα αποτελέσματα που θα μας δώσει να γίνουμε καλίτεροι.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Κατασκευαστη υγρων η γιατρο; :hmmm: Γιατρο η κατασκευαστη υγρων; :hmmm:


Τελικα λεω να παω για υπνο........κουραστικα!


Γιατρε συνεχισε την καλη δουλεια σου και να μας ενημερωνεις οσο το δυνατων!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Άν ο γιατρός ήθελε να συκοφαντήσει την συγκεκριμένη εταιρεία δεν θα εξαφάνιζε το αποτέλεσμα του
silverbery (υγρό της ίδιας εταιρείας) το οποίο βρέθηκε νομίζω με το 2ο καλίτερο αποτέλεσμα.
Ακριβώς αυτό. Κανένας δεν έδωσε σημασία στο Silverberry ή στο Guevara που είναι της ίδιας εταιρίας και έχουν πολύ καλά αποτελέσματα αλλά επικεντρώθηκαν όλοι στο Puros.
Ούτε έδωσε κανείς σημασία στο Cinnamon της Atmos που δεν είχε τόσο καλά αποτελέσματα παρόλο που ήταν από τους χρηματοδότες.
Αν αυτό δεν δείχνει αμεροληψία απορώ τι άλλο πρέπει να κάνει ο γιατρός για να πείσει τους καχύποπτους.

Δεν είδα καμία αντίδραση του Καλλιτέχνη αλλά αντιθέτως μια πολύ άκυρη (να το πω κομψά) αντίδραση της HOL. Αν είχε κάνει η ίδια αναλύσεις στα υγρά της με διαφορετικά αποτελέσματα γιατί μας τα κρατάει κρυφά? Γιατί δεν τα έχει δημοσιεύσει έστω στην ιστοσελίδα της?

Τέλος πάντων. Από την όλη έρευνα εγώ κρατάω αυτό που είπε ο γιατρός. Ότι αν σε 100% συγκέντρωση υπάρχει επιβίωση πάνω από 70% το προϊόν μπορεί να πάρει έγκριση φαρμάκου. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι τα υπόλοιπα θα μας στείλουν στον τάφο μας και σίγουρα δεν θα πετάξω το μπουκαλάκι με τα El Toro Cigarillos που κρατάω για ιδιαίτερες στιγμές.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΚΆΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ


Έκαστος στο είδος του

Το αυτο... (θα ηταν ετσι κι αλλιως παραξενο να διαφωνω με τον kimmi  :thumpup: )

Οσο για τη συμπεριφορα της HOL και των δηθεν αμεροληπτων χρωματιστων πτηνων... τι να πω... μονο καταντια... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Εδώ στο φόρουμ είχε αποφασιστεί (μετά από ψηφοφορία και αιτήματα ατμιστών) και ανακοινωθεί ποιά υγρά θα τεσταριστούν. Όλοι οι ενδιαφερόμενοι γνώριζαν. Ποιό διαφανής διαδικασία από αυτή... πεθαίνεις!
Όσοι χρηματοδότησαν έμαθαν, αφού ολοκληρώθηκε και γράφτηκε η έρευνα το τι τρέχει με τα υγρά τους (όσα μπορούν να καταλάβουν, δεν είναι όλοι επιστήμονες) λίγο νωρίτερα από τον υπόλοιπο κόσμο.
[Και κανείς δεν εμπόδισε άλλες εταιρίες να χρηματοδοτήσουν έρευνες.]

Συζητάμε σοβαρά για το αν "κάποιοι" (πόσο υπέροχες είναι αυτές οι γενικές λεξούλες...  ::) ) ακαθόριστοι άνθρωποι μέσα σε ένα μεγάλο σύνολο μπορεί να θεωρήσουν διαβλητή την έρευνα. Ναι, "κάποιοι" θα τη θεωρήσουν. Δεν υπάρχει απολύτως κανένας τρόπος στο σύμπαν να μην υπάρξουν "κάποιοι" που θα αποφασίσουν πως παίζονται παιχνίδια εις βάρος τους. Συνέχεια. Από όλους. Όποιος κάνει ο,τιδήποτε θα έπρεπε να κάνει τούμπες για να μείνουν συναισθηματικά ικανοποιημένοι "κάποιοι".
Βασικά... όχι δεν πρέπει τίποτα τέτοιο.
Κανείς δεν σπαταλάει ενέργεια να καθοριστεί από τις εμμονές των "κάποιων" και κανείς δεν πετυχαίνει ομοφωνία 100% σε κανένα θέμα. Βλέπεις πως το 7% θα έχει αντιρήσεις ό,τι και να κάνεις και συνεχίζεις. Δεν περιστρέφεται ο κόσμος γύρω από τους "κάποιους".
Για την μεγάλη πλειοψηφία η έρευνα ήταν άψογα στοιχειοθετημένη.
Ας γίνουν κι άλλες να έχουμε να κρίνουμε.


Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat


Ξανασκέψου λίγο τα διαδικαστικά αυτού που λές.
Μιλάει ο έμπορος, βρίζει, τον μπανάρει η διαχείρηση, πλακώνουν όλοι οι προαναφερθέντες απο σένα γνωστοί αγνωστοι και λένε τα ίδια πανω κάτω με αυτά που λες, αλλααπο την αλλη μεριά και βαφτίζουν την διαχείρηση φασιστική. Αποτέλεμα? 0.
Ως εχει το πράγμα, εγιναν συστάσεις απο τον ίδιο το διαχειριστή, η διαφωνία δεν συνεχίστηκε και είμαστε όλοι καλά, διοτι είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ οτι κάποιον που παράγει κάτι, που ικανοποιεί με την παραγωγή του μέλη της κοινότητας, ΔΕΝ τον μπανάρεις βέβαια με βιαστικές αγχωτικές κινήσεις, είτε θα το ήθελαν καποια μέλη είτε όχι. Είτε τον υποστηρίζουν κάποια μέλη, είτε όχι. Εσύ ο ίδιος απλά ανασύρεις το θέμα τώρα, προσθέτοντάς του και αλλες παραμέτρους. Εχει αλλο σκοπό αυτή η κίνηση πέραν της προφανούς γκρίνιας?
Μην βιάζεσαι να κρίνεις κινήσεις που δέν εχεις δεί.
Ας μείνουμε στο θέμα μας που είναι η μελέτη, δέν είναι ούτε η διαχείρηση, ούτε η όποια νομική οδός θα ακολουθήσει οποιοσδήποτε, εναντίον οποιουδήποτε.
 

Κατι τετοια γινονται και βλεπεις παλια μελη με το μακαρονι πια...
Δυο μετρα δυο σταθμα . Αν ειχε τολμησει μελος να κανει αντιστοιχη επιθεση θα τον ξαναβλεπατε ενα μηνα μετα .
Ωρες ωρες δικαιολογειται τον τιτλο του ατμομολ...

Τετοια επιθεση σε εναν επιστημονα που εχει δωσει στην ατμιστικη κοινοτητα τοσες γνωσεις και ελπιδα και η διαχειρηση αντι να τραβηξει το αυτακι στον εμπορο , το αφησε να κυλισει για να ξεθυμανει .

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ στο φόρουμ είχε αποφασιστεί (μετά από ψηφοφορία και αιτήματα ατμιστών) και ανακοινωθεί ποιά υγρά θα τεσταριστούν. Όλοι οι ενδιαφερόμενοι γνώριζαν.
αν και ψιλο δυσπιστος στης ερευνες και γενικα :D ειναι οντος ετσι οτι ολοι γνωριζαν..
τοτε η επομενη κινηση επρεπε να ειναι η χρηματοδοτιση τους στον γιατρο για να μαθουν το τι κατατασει τα υγρα αυτα στην κατηγορια B-Cκτλπ
εκτος αν υποπτευονται η ξερουν ::)
λέεω εγω τωρα.. για να γραψω  κ εγω κατι  ;D

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Ζούμε σε ένα κόσμο συντηρούμενο κατά προτεραιότητα από το χρήμα, και κατά συνέπεια διεπόμενο από επιφυλακτικότητα ....


Κανείς δεν εξαιρείται κριτικής από τη στιγμή που εκτίθεται συνειδητά στο κοινό. Το αν είσαι γιατρός ή έμπορος δεν σημαίνει αυτόματα κάποιο απυρόβλητο, ούτε ανωτερότητα.


Δεν είναι όλοι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Είναι απλά έκθετοι συνειδητά + υποκείμενοι κριτικής.


Κατά τα άλλα, προτείνω να δείξουμε όλοι κατανόηση! Όλοι έχουμε ατυχείς στιγμές, + κάποιοι μάλιστα τις διορθώνουμε στην πορεία ..


Χωρίς να μέμφω (δε με απασχολεί κιόλας, πέρα από το ενδιαφέρον του θέματος), και χωρίς να αναφέρομαι στον Κύριο Φαρσαλινό ή στον αγαπητό HOL, απολύτως γενικά μιλώντας, σπάνια οι πολλοί γνωρίζουν τι μπορεί να παίζεται κάτω από το τραπέζι κατά περίπτωση (όταν και εφ'όσον παίζεται, συχνότατα δηλαδή, αλλά όχι πάντα), ενώ εξωτερικά μπορεί όλα να δείχνουν τακτοποιημένα (επιστρέφω αναπόφευκτα στην πρώτη πρόταση του παρόντος).  :laugh1: :laugh1: 




Να είστε όλοι καλά! ;D

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
...
Και φτάνουμε στο γιατί τα πήρε στο κρανίο ο κατασκευαστής, γιατί είχε υγρά με τα "χειρότερα" αποτελέσματα απλά δεν του είπε κανένας τι γίνεται ενώ οι "ανταγωνιστές" του ήξεραν απο πριν, που τυχαίνει(?) αυτοί οι ανταγωνιστές να χρηματοδότησαν και την έρευνα. Αν ενημερωνώταν, θα μπορούσε αυτός ο κατασκευαστής να λάβει μέτρα για εμάς ή μέτρα για να δούμε γιατί συμβαίνει αυτό που συμβαίνει. Θα μπορούσε, δεν είναι απαραίτητο οτι θα το έκανε.
...

Κι επειδή όντως έχει πάει μακριά η βαλίτσα και, το θέμα κάνει άσκοπους κύκλους, αν το παραπάνω το θεωρείς "ύποπτο" ή προσπάθεια να υπονομευτεί καθ' οποιονδήποτε τρόπο η αξιοπιστία της HOL, πες το ξεκαθαρα ή προσπάθησε να δεις το άτοπο της τοποθέτησής σου. Αν ο κατασκευαστής θέλει, μπορεί ακόμη "να λάβει μέτρα για εμάς ή μέτρα για να δούμε γιατί συμβαίνει αυτό που συμβαίνει."

Νομίζω πως έχεις την στοιχειώδη νοημοσύνη (τουλάχιστον σε μένα αυτή την εντύπωση δίνεις  :thumpup: ), μαζί με τις εξηγήσεις που έδωσε ο κ. Φαρσαλινός, να αντιληφθείς ότι αυτό (το γιατί βγήκε αυτό το αποτέλεσμα δηλ.) αποτελεί μια εντελώς άλλη έρευνα, που βεβαίως όλοι, διακαώς επιθυμούμε, να είναι το επόμενο βήμα... (μαζί και με πολλές άλλες).

Κι αν εξακολουθείς να θες mind games, θα επιστρέψω την λογική σου με το εξής ερώτημα : Και ποιός μου εγγυάται εμένα πως αν η HOL ενημερωνόταν για το αποτέλεσμα, πριν την δημοσίευση, δεν θα επιχειρούσε να διαβάλει το αποτέλεσμα, ή να επιμείνει στην εξέταση νέων δειγμάτων που κατά περίεργο τρόπο θα έδιναν άλλα αποτελέσματα...;
Ας αφήσουμε τις προσπάθειες δημιουργίας αμφιβολιών, στους δικηγόρους, που κατέχουν καλύτερα και το σπόρ. Ας αφήσουμε επίσης πίσω μας τα κατάλοιπα των θεωριών συνομωσίας που μας κατατρέχουν ως έθνος και ως προσωπικότητες. Το τί σχέση μπορεί να έχεις, ή να μην έχεις, με την HOL, όπως κι εγώ κι ο άλλος παραδίπλα, δεν ενδιαφέρει κανέναν και, σε καμία περίπτωση δεν αποτελει τεκμήριο αντικειμενικότητας της άποψης μας.

Όλοι ευχόμαστε να βρεθούν τροποι και μέσα και για άλλες έρευνες. Αν η HOL θέλει να συμμετάσχει κανένα πρόβλημα, αν θέλει να χρηματοδοτήσει δικές της και να συνεχίσει να το παίζει κατατρεγμένη, πάλι κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Δυο μετρα δυο σταθμα . Αν ειχε τολμησει μελος να κανει αντιστοιχη επιθεση θα τον ξαναβλεπατε ενα μηνα μετα .
Προσωπικά μιλώντας, θα προτιμούσα οποιοσδήποτε φέρεται με τέτοιο τρόπο να παίρνει πόδι αμέσως.

Όμως, βλέποντας πως αρκεί μια λεπτομέρεια σε επιστ. έρευνα (!) για να υπάρξουν μπηχτές για δήθεν στοχοποίηση εταιριών εις όφελος άλλων... Πιστεύεις ότι δεν θα υπήρχαν μπόλικοι που θα κραύγαζαν για "πρωτοφανή αδικία εις βάρος εταιρίας που δεν ανήκει σε "κλίκα" και οι παλιο(μπιπ!) του φόρουμ τη λογόκριναν και την πέταξαν έξω!";
Ή μάλλον: πόσα δευτερόλεπτα θα περνούσαν μέχρι να γίνει αυτό;
Αυτό που περιγράφεις ως τράβηγμα αυτιού για άλλους θα ήταν απόδειξη πλεκτάνης.

Αν είμασταν εσύ κι εγώ διαχειριστές λοιπόν, θα γεμίζαμε ΠΜ από άλλα μέλη για το πώς είμαστε ξεφτίλες και ξεπουλημένοι. Και ίσως κάπου αλλού, σε μπλογκ, ιστοσελίδες ή φόρουμ κάποιοι "προδομένοι" θα έβριζαν τις μανάδες μας.   ;)
Εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει διέξοδος, εσύ κρίνε όπως νομίζεις.

----------------------------------------------------------------
Δεν είναι όλοι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου.
Επίσημα, όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου.
Αυτή είναι η βάση οποιασδήποτε πολιτισμένης κοινωνίας που θέλει να επιβιώσει, εδώ και 2000 χρόνια (από Ρωμαίους και δώθε!). Βρίσκεται στη νομολογία όλων των χωρών που δεν σφάζονται συναμεταξύ τους, στη Διακύρηξη των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων και στα συντάγματα πολλών χωρών.
Ο καθένας μας στο κεφάλι του κρίνει όπως νομίζει, αλλά τους γενικούς κανόνες δεν τους φτιάχνει ένας μόνος του.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2013, 17:21 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
κατι που δεν καταλαβα σε αυτον τον πινακα ειναι το εξης
σαν μπουσουλα εχω την πρωτη στηλη που ειναι 100% χωρις αραιωση,κατω απο 70 εχουν τοξικοτητα πανω απο 70 ειναι αποδεκτα.καποια υγρα καταφερνουν και περναν το 100 τι σημαινει αυτο και που οφειλεται.
και δευτερον,το συμπερασμα ηταν οτι το χειροτερο υγρο ειναι 3 φορες καλυτερο απο τον καπνο.
εγω βλεπω ομως οτι το el toro puros-24 εχει 2.2 ενω ο καπνος 3.9 παντα χωρις αραιωση.
διαβαζω κατι λαθος ή καποια αλλη στηλη ειναι η σημαντικοτερη.
 

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
2η σελίδα - Απάντηση #25

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
και για το πρωτο ερωτημα οτι καποια καταφερνουν και ξεπερναν το 100?
τι σημαινει και γιατι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem