vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Buliwyf

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Παρά ταύτα, παραχαλαρώσαΤε ;D

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Ντίνο, σωστά όλα τα παραπάνω. Αλλά το ότι η νικοτίνη θέτει σε λειτουργία υποδοχείς στην επιφάνεια κυττάρων σε ορισμένες περιοχές του εγκεφάλου, γεγονός που προκαλεί την έκκριση ντοπαμίνης ( χημικού που συνδέεται άρρηκτα με το συναίσθημα της ευφορίας ), δεν αναιρεί το ότι είναι διεγέρτης του κεντρικού νευρικού συστήματος.

Οι επιδράσεις της νικοτίνης, συνοπτικά:

"Αυξάνει την καρδιακή συχνότητα, την αρτηριακή πίεση, την αντιδραστικότητα του αυτόνομου νευρικού συστήματος, την αγγειοσυστολή, τα επίπεδα λιπιδίων του αίματος, τη γλυκόζη του πλάσματος, το γλουκαγόνο, την ινσουλίνη και την κορτιζόλη. Προκαλεί επαγρύπνηση, ευφορία, αισθήματα ευχαρίστησης και είναι εξαιρετικά εθιστική."
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2017, 21:02 από 30SmokingYears »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Κάποτε που ανάμεσα στην καφεΐνη και στη νικοτίνη είχε και σεχ να δείτε χαλάρωση που έφερνε :p


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Τι πας και θυμάσαι κι' εσύ...

Αποσυνδεδεμένος Rebirth

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά απορίες... αρχαρίου. Επειδή(ς) δεν αντέχω πια να «σκάω» 5ευρα για 10μελα, σκέφτομαι να περάσω στην -φαινομενικά, έστω- πιο οικονομική λύση των Shake n Vape. 
Δυο σύντομες ερωτήσεις: 
α) Οταν λέμε shake n vape εννοούμε μια βάση (χωρίς νικοτίνη ; ) + booster (νικοτίνης ή γεύσης ; ) ; Η προσθέτουμε και κάτι... τρίτο;
β) Για να μην βγει καμία... διαφήμιση, υπάρχει κάποιος που μπορεί σε πμ να μου προτείνει κάποιο μαγαζί στο Παγκράτι ή κοντά για να μη με πιάσουν κορόιδο;

Ευχαριστώ πολύ! 

*πρόσφατα πέρασα από το υπεραρχαριακό... Hybrid σε iJust S και το μηχάνημα «καίει» πολύ παραπάνω... καύσιμο! Πριν, τα 10ml με έβγαζαν για 4-5 μέρες με το «καρουλάκι» και τώρα στο διήμερο έχει γίνει... καπνός (ή μάλλον... ατμός!). :( 

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
http://www.latabaccheria.net/
κάποιος που  τα έχει δοκιμάσει ;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Σε λίγες μέρες θα έχω άποψη [member=7524]firvain[/member], σχετικά με το Latakia και το English Mixture. Βρισκόμαστε στην διαδικασία της ωρίμανσης. Τα αρώματα, δηλαδή, γιατί εγώ δεν...

Για έτοιμα ρωτάς εσύ, για αρώματα απαντάω εγώ... Εντάξει :) Κάπως έχει σχέση...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 18:01 από Κώστας Άλεξ »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Μια χαρά απαντάς αρώματα θα έχω τελικά κι εγω στα χέρια μου.
Πόσο καιρό τα έχεις αφήσει και με τι ποσοστά;
Ένας admin μπορεί να πάει βόλτα τα 3 τελευταία στα αρώματα.



Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Ας πάει τέσσερα ο admin ;)

Ο κατασκευαστής προτείνει 10% και το έκανα με 10%. Και τα δύο. Βασικά ο κατασκευαστής λέει 10% - 15% ανάλογα με το πόσο "σκούρα" είναι τα εκχυλίσματα. Στην προκειμένη και τα δύο είναι κατράμι, οπότε πήγα στο 10%.

Ο κατασκευαστής προτείνει ωρίμανση 10 λεπτά (!), αλλά εγώ κατόπιν συζητήσεως με συμφορουμίτες που κάνουν το ένα από τα δύο ξεπέρασα τις δύο εβδομάδες. Συγκεκριμένα σήμερα είναι η 16η μέρα. 

Μέχρι πριν 3 μέρες έκανα και πάλι ανακάτεμα για να φύγει ένας δακτύλιος υπολειμμάτων, με τον οποίο παλεύω από την πρώτη μέρα. Όσο πάει και μειώνεται, γεγονός που μου δείχνει ότι προχωρά η ομογενοποίηση. Πλέον είναι σχεδόν ανύπαρκτος.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Πριν το καλοκαίρι έφτιαξα το latakia στο 12-13%.
Έχει γίνει πιο μαύρο κι από το κατάμαυρο.
Θα το αραιώσω στο 10% γιατί μου δημιούργησε ψυχολογικά ο [member=7454]Cruiser79[/member], που χτες μου είπε ότι ένα δείγμα που του έδωσα, το αραιώνει 1/5 με βάση και του φαίνεται ακόμα έντονο στη γεύση :)
Απολαυστικότατο υγρό, σκοτώνει την αντίσταση στα 2-3ml max.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Αυτά είναι! Εγω πάντως σκεφτόμουν να το κάνω μέσα στη βδομάδα που θα το έχω για καλά Χριστούγεννα.
Να φανταστώ ότι σας άρεσε σαν net?

Edit: μετα είδα το απολαυστικότατο
Edit2: έχω και πρόσβαση σε όλη τη γκάμα θα ξεπαραδιαστουμε πάλι!!
Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Εμένα, Γιάννη, το 10% (60VG/40PG) είναι καφέ σκούρο, που εύκολα το παρεξηγείς και για μαύρο. Θέλει προσπάθεια για να καταλάβεις ότι είναι καφέ. Το English Mixture από την άλλη είναι σκούρο κόκκινο. 

Και τα δύο batches των 100 ml θα δοκιμαστούν την Παρασκευή που θα γίνουν 21 ημερών. Ήδη είναι έτοιμοι δύο τσιγαρίσιοι dripper (ο ένας όχι και τόσο τσιγαρίσιος, ξέρεις...) για να τα υποδεχτούν. 

Υ.Γ. [member=7524]firvain[/member] Από που έχεις πρόσβαση σε όλη τη γκάμα; Εγώ έχω δει κάποια περιορισμένα Ελλάδα και σκέφτομαι να αρχίσω παρτίδες απευθείας με τον Ιταλό.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Έρχεται φίλος από τα ξένα


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Κώστα, όταν το έφτιαξα το δοκίμασα και στο διημεροτριήμερο.
Είναι τόσο έντονο που μια χαρά ατμίζεται και έτσι, απλά μετά από τον μήνα παίρνεις όλες τις επιμέρους νότες στη γεύση.
Σε ανώριμο υγρό κυριαρχούν τα μυρωδικά βότανα και το κάπνισμα στα φύλλα του καπνού.
To ατμίζω στον hadaly.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2017, 12:51 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Από τις 21 και μετά θα αρχίσω να δοκιμάζω. 100 ml έχω φτιάξει, οπότε θα φτάσουμε χαλαρά στον μήνα :) 

Επιπλέον, νομίζω, οι σημειώσεις από τις 21 και μετά θα με βοηθήσουν ώστε να παίρνω ακριβώς αυτό που θέλω στις επόμενες ωριμάνσεις. 

Λες να μου ταιριάζει "ανώριμο" υγρό, στα πλαίσια του "όμοιος ομοίω";

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9320 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2167 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as