vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, ZoeM, manoslykos, PsykieG

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #450 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 09:50 »
Καλημερα σε ολους, θα ηθελα παρακαλω πολυ να μου προτεινετε τα πιο φιλικα προς τους ατμοποιητες και οικονομικα e-liquid, μεχρη σημερα χρησιμοποιω natura 100%vg και εχω την εντυπωση πως μου τους καταστρεφει στο 2ημερο τους ατμοποιητες και δευτερον που μπορω να βρω σκετη βαση 100% vg και 0% νικοτινη και αν ατμιζετε σκετη βαση
Ευχαριστω.
Αν πάρεις σκέτη vg (κάνει 2 €/ 100 ml) κοίταξε να είναι αραιωμένη. Μερικές δεν είναι και πρέπει να προσθέσεις μόνος σου wfi (water for injection) γιατί αλλιώς είναι πολύ παχύρρευστη.
Η γεύση της βάσης σε πληροφορώ ότι είναι πολύ ωραία και δε μπουχτίζει, γι' αυτό πολλοί την ατμίζουν σκέτη.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #451 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 09:51 »
Σκετη vg μπορεις να παρεις αυτη του "συνδεσμου" απο το φαρμακείο σε συσκευασία του 1 L ;-)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #452 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:12 »
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, φιλε kaozgoat τη συγκεκριμενη πως τη ζητανε απ το φαρμακειο, απλα θα τους πω θελω φυτικη γλυκερινη και κατα ποσο αραιωμενη θα ειναι?


Και κατι αλλο εγω μενω πετρουπολη μπορειτε να μου πειτε καποιο καταστημα κοντα σε μενα οποιος γνωριζει που να εχει αραιωμενες βασεις 100% vg?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #453 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:25 »
Φίλε Γιώργο αυτή είναι που μπορεί να βρεις από φαρμακείο ένα λίτρο στα 4.5 ευρώ
Εγώ στην συγκεκριμένη έκανα αραίωση έως 30% με wfi υπάρχει αραιωμένη μόνο από καταστήματα ητ

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #454 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:30 »
Ο,τι ειπες ο Γιώργος απο πανω. Ζητα απο ενα φαρμακει γλυκερίνη του συνδεσμου και παρε και water for injection απο το φαρμακείο επίσης και αραιωσε οσο πιστευεις γιαυι η vg αυτη ειναι πολυ παχύρρευστη (Μονο wfi και τιποτα αλλο)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #455 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:32 »
Μου εχει γυαλισει η συγκεκριμενη και μαλιστα ειναι και ετοιμη για ατμισμα αραιωμενη απο οτι λεει, πια η γνωμη σας για αυτη> http://www.vaporsolutions.gr/atmos-lab/184-mist.html

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #456 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:40 »
Wfi να πάρεις αυτό
Και όχι κάτι άλλο
Πάρε και αυτο
Ένας εξαιρετικός συνδυασμός γιατί με σύριγγα δεν θα τα καταφέρεισ

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #457 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:41 »
Ευχαριστω για τη βοηθεια φιλε μου αλλα δε μου ειπες πια η γνωμη σου για τη συγκεκριμενη βαση>> http://www.vaporsolutions.gr/atmos-lab/184-mist.html   Βασικα σκεφτομαι να παω κατα κει για να ξεμπερδευω μιας και ειναι ετοιμη αραιωμενη δηλαδη

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #458 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:51 »
Έχω ατμιση τη. Μιστ αλλά με 20ρα νικοτίνη φυσικά την κατεβάζω στα 6 το πολύ 9mg
Τώρα σκέτη  περνω αυτή που σου δείχνω και στην fοτο και μου κατεβενη πολύ ποιο οικονομική 1λιτρο 4.5 ευρώ συν ότι την αραιωνησ κιόλας

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #459 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:53 »
Μια χαρά είναι η βάση της Atmos. Για 'μένα μια χαρά είναι όλες αφού είναι ένα μόνο συστατικό και πάντα το ίδιο. Πόση διαφορά να έχει μια γλυκερίνη από μια άλλη; Γλυκερίνες κι οι δυο. Δεν καταλαβαίνω διαφορά

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #460 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 12:16 »
Μια χαρά είναι και της atmos και έρχεται και αραιωμένη, αν δε θες να μπλέξεις με αραιώσεις κτλ. Είναι πιο ακριβή καθώς τα 100 ml πάνε 2 ευρώ, ενώ το 1 L του συνδέσμου στα 5-6!  ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #461 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 14:27 »
Φίλε μου 100ml ούτε και ξέρω ποσο μπορεί να με βγάλει, θα σου πω μόνο αυτο ζήτημα αν κάνω 1ml την ημέρα! :D ναι κι όμως με καλύπτει με νικοτίνη απο 0% έως 3% στα max, τώρα αν στο μέλλον αποκτήσω κανα subtank κτλπ εκεί ίσως αλλάξει το πράγμα γιατι θα εχω άλλη κατανάλωση, πάντως ειναι πολύ διαφορετικός ο εθισμός που είχα με το συμβατικό τσιγάρο σε σχέση με τώρα, βασικά τώρα δε θα το έλεγα καν εθισμό, πριν ήθελα ενα καπνό στο 2ημερο-3ημερο και τώρα με ενα άντε δυο ml τη μερα σε ακραιες καταστάσεις μπορω να πω πως με υπερκαλύπτει, θεωρώ υπερβολή τη κατανάλωση 5ml ειδικά παραπάνω αλλά θα μου πεις καθένας ότι του αρέσει, σορυ αν επεκταθηκα παραπανω και βγήκα οφτοπικ!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2015, 14:34 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #462 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 19:18 »
Κοίτα αν κάνεις όπως λες 1 εμελ ημερησίως δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς με κάτι άλλο για αυτούς που κάνουν πολλά εμελ περισσότερα όπως εγώ η μεγαλύτερη ποσότητα και η χαμηλότερη τιμή είναι πολύ καλύτερη από αυτή των καταστημάτων ητ

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #463 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 20:20 »
Ναι φιλε μου το ξερω αλλα εγω περισοτερο θελω να παρω σκετη βαση οχι μονο για τη τιμη και τη ποσοτητα αλλα και για να ατμιζω σκετες βασεις επειδη ειναι φιλικοτερες με τους ατμοποιητες και ισως κερδιζω και απο κει δηλαδη να μου κρατανε περισοτερο οι κεφαλες γιατι με τα natura που κανω τωρα ζητημα αν μου κρατησει εβδομαδα η κεφαλη και σκεψου πως ατμιζω και λιγο.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #464 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 20:27 »
Δεν ειναι μονο η φθορα κεφαλων και η οικονομια το πρωτευων για μενα φιλε αλλα το βασικοτερο ειναι η υγεια.με το ατμισμα σκετων βασεων γλυτωνουμε το οτιδηποτε κρυβουν τα αρωματα με τις προσθηκες και την εξτρα χημεια τους.


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios