vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

372 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, Tem, Milarepa, gfilip

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #240 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 16:10 »
Οντως γυρω στα 10 ευρω 30ml στα unami ειναι πολυ καλα, ισως τα δοκιμασω μολης μου τελειωσει η φραουλα της flavourart που κανω αρκετο καιρο και με εχει κουρασει τοσο σε βαθμο να με ενοχλει πλεον  :thumpdown:

Απλα το μονο που με ανησυχει μιας και ειναι 50/50 ειναι αν θα ατμοποιουντε καλα χωρις να χρειαστει να χαλαρωσω τη τζουρα, ελπιζω να μην εχω θεμα.

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #241 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 19:22 »
αν βαρεθηκες τη φράουλα, εκτός από τα ετοιμα umami κι αν σ αρεσει η μενθόλη, πάρε τη βαση fresco της umami και ανέμειξε τη με τη φραουλίτσα σου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #242 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:59 »

Καλη η ιδεα σου αλλα μαλον θα παω κατευθειαν για διαφορετικο υγρο διοτι ουτως ή αλλως ζητημα αν εχουν μεινει 5ml ακομα στο μπουκαλακι..



Παιδια μια ερωτηση, σημερα αγορασα ενα natura 30ml πρασινο μηλο, επι την ευκαιρεια υπεροχη γευση και μου εδωσαν δωρο αλλο ενα 30ml στο καταστημα της περιοχης μου αλλα μου ειπαν πως σε 1 μηνα ληγει, ποσο καιρο μετα τη ληξη του μπορω να το ατμιζω και φυσικα αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα διαφορετικα με το που ληξει να το πεταξω μην επιβαρυνω και την υγεια μου χωρις λογο.




συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2014, 00:07 από petra »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #243 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 22:56 »
Αρκετά πράγματα "πρέπει" να έχουν ημερομηνία λήξης.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει πιθανότητα ανάπτυξης μικροβίων (είμαστε σε περιβάλλον pg και vg, όχι σε νερό) και από τη στιγμή που δεν υπάρχει φως, ώστε να ενεργοποιήσει πιθανές αντιδράσεις οξείδωσης, όλα ΟΚ, τουλάχιστον και 6 μήνες μετά.
Μοναδικό μείον, η πιθανή εξασθένηση αρώματος, ιδιαίτερα σε γλυκές γεύσεις.

Όλες οι πληροφορίες εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2014, 00:52 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #244 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 03:11 »
Μηπως μπορει καποιος να μου πει  ,εχω αρωμα το tpa Belgian waffles ποσες σταγονες  στα 10ml  μπορω να ριξω
Σορυ αν ειμε off topic

Συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2014, 12:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #245 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 03:20 »
8 - 12 % δινει η μαμα TPA. Ξεκινα με καμμια δεκαρια σταγονες  και ανα δεν ικανοποιει βαλε μερικες ακομα. Και φυσικα ωριμανση καμμια εβδομαδα.....

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #246 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 04:46 »
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #247 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 12:07 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν κορεσμό γεύσης, μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο νήμα

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #248 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 17:06 »
Καλησπερα,ας το γραψω εδω να μην χαλασω την ροη των θεματων υγειας και αναλυσεων υγρων.
Χρησιμοποιω υγρα απο μια εταιρεια Ελληνικη και θελω να δοκιμασω τα υγρα μιας αλλης επισης Ελληνικης εταιρειας.
Εχω στειλει στη μεν πρωτη[στο κατασκευαστη καλυτερα] 3 e-mail μεσα σε 3 μηνες,στη δευτερη 2 e-mail σε 3 μηνες ζητωντας ευγενικα τις αναλυσεις τους που ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΝ να δημοσιοποιησουν!!
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ με εγραψαν εκει που δεν πιανει το μελανι
εχω εκνευριστει πολυ,ισως θεωρουν μακακες τους ατμιστες η ακομα και ζωα που μπορουν να τους πασαρουν μακακιες σε στυλ αρωμα Χ με επιγευση ψ που σε ταξιδευει στο γαλαξια Α ,μπορει ομως να θεωρουν και μονο εμενα μακακα,αλλα τουλαχιστον μεχρι εδω.Τα ωραια μου ευρω θα ταξιδευουν προς ευρωπαικες χωρες που, οπου εστειλα μνμ μου απαντησαν τουλαχιστον σε ωρες παραπεμποντας σε αναλυσεις η σαιτ.
Δεν εχει νοημα να τους κραξω επωνυμα γιατι θα βγουν και απο πανω οτι τους δυσφημω.
Καλα μαγειρεματα στις αγνωστες αποθηκες τους με τα αγνωστα υλικα τους και τις αγνωστες πιστοποιησεις τους.
Εμενα με ενδιαφερει η υγεια μου και τα λεφτα μου γουσταρω να τα δινω οπου με σεβονται
Απο εμενα τερμα τα πειραματα :bye:


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #249 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 18:16 »
Αν δεν έχουν δημοσιοποιήσει τις αναλύσεις τους δεν μπορούν να πουν πως τους δυσφημείς όταν λες πως... δεν έχουν δημισιοποιήσει τις αναλύσεις τους.  :)
Δυσφήμιση είναι όταν κατηγορείς ψευδώς κάποιον.
Το δικό σου "μέχρι εδώ" θα τους στοιχήσει λίγα ευρώ. Τι οποίο δεν νοιάζει καμιά εταιρία.
Η δημοσιότητα θα τους στοιχήσει κάτι παραπάνω. Αυτό μπορεί και να τους νοιάξει.
Φυσικά, κάνεις ό,τι θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #250 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 18:30 »
και τι εγινε δηλαδης αν δημοσιεύσουν μια αναλυση απο ενα υγρο που έφτιαξαν πριν 1-2 χρονια ? ε ?
συνεργάστηκα για 7 χρονια με εργοστασιο υγρων χημικών και ξερω οτι αναλυση γινετε σε καθε Batch ( καζανια )
αλλιώς δεν εχει κανενα νόημα η αναλυση ! ! !

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #251 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 18:50 »
Αυτο ακριβως που λεει ο skopos.
Επισης, ποιος μας λεει οτι δεν εφτιαξαν μια "καλη" παρτιδα χωρις διακυτελια και λοιπα κακα ωστε να τη στειλουν για ελεγχο και να περασουν τα τεστ
και μετα συνεχιζουν να κατασκευαζουν τα υγρα τους με την παλια συνταγη για να εχει το υγρο το γευστικο αποτελεσμα που γνωριζουμε?
Ή ενα ακομα πιο ακραιο. Γιατι να μη στειλουν σκετη βαση αντι για υγρο? Που ξερει το ιδιωτικο εργαστηριο πως θα επρεπε να ειναι πραγματικα αυτο που θα ελεγξει?
Δεν ειναι γευσιγνωστες οι ανθρωποι, μετρησεις κανουν.

Προσωπικα, δε με συγκινουν οι αναλυσεις που γινονται απο τις ιδιες τις εταιρειες σε ιδιωτικα εργαστηρια, ποσο μαλλον αν προκειται για ελληνικες που ολοι ξερουμε ποσο ευκολη ειναι η κομπινα στη χωρα μας.
Μια αντικειμενικη ερευνα εγινε απο τον Δρ. Φαρσαλινο πριν κανα εξαμηνο και ειδαμε τα αποτελεσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2014, 19:04 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #252 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 19:36 »
Δεν εχετε αδικο ,αλλα και καμμια αναλυση δεν δηλωνει ακομα χειροτερα,οτι φτιαχνω οτι να'ναι στο wc του σπιτιου μου ,σας γραφω κανονικοτατα και συνεχιζω την δουλεια μου;;;;
Δηλαδη ο γερμανος ,ο αγγλος κλπ που σου παρεχει φωτο και βιντεο[εγκαταστασεων,χωρων,εργαζομενων,συνθηκων], αναλυσεις[βρηκα εταιρια που ''χτυπας τον αριθμο παρτιδας του υγρου σου και σου δινει αναλυση!]TUV,ISO κλπ ειναι στην ιδια μοιρα με τον κυρ Μητσο που απο ατμιστης την ειδε παραγωγος αλλα δεν δημοσιοποιει τιποτε για να μην τον ματιασουν;
Ηθελα να υποστηριξω εγχωρια παραγωγικοτητα,οχι εγχωρια κουτοπονηρια,και αφου παιζει και το ενδεχομενο της εξαπατησης εργαστηριου,προτιμω να απεχω.
Γραφτηκε καποτε οτι, ''τωρα σας επιασε ο πονος των εγκαταστασεων,οσα καταναλωνετε και τρωτε ξερετε που φτιαχνονται;''
σωστο αλλα αν σου δινει την δυνατοτητα καποιος το παραβλεπεις;
και στο φιναλε αν δεν ζητησεις σεβασμο γιατι ο αλλος να σε σεβαστει σαν καταναλωτη;
Tα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη και θα την εφαρμοσω,μπορει να χασω χρονο και χρημα μεχρι να βρω τις γευσεις που θελω,αλλα σιγουρα ενα βημα στην ποιοτητα και το σεβασμο στο προσωπο μου θα το εχω κανει.
Στο χωρο μου κυκλοφορουν μερικα λαμογια που σου υποσχονται με λογια οτι κανουν την χ θεραπεια η επεμβαση,σου ταζουν θεικες συνθηκες νοσηλιας κλπ
Πολλοι αν και αφορα την υγεια τους πειθονται χωρις να ψαχτουν ,να ρωτησουν,να διασταυρωσουν, με αναλογες επιπτωσεις.Οσοι φιλοι ειναι στο χωρο υγειας καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαω.
Τραβηγμενος ισως λιγο  ο συσχετισμος αλλα για εμενα οχι ,αφου και τα υγρα ,με την υγεια μας σχετιζονται.
Ο κος Φαρσαλινος κανει τις ερευνες του και οποιος εχει αυτια,ματια και μυαλο τον ακουει,κρινει και αποφασιζει τι θα κανει.Αρκει να μην ξεχναει μετα απο λιγο καιρο οσα γραφει και ανακοινωνει και πεφτει στην καταναλωτικη πλευρα του ατμισματος. :bye:


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #253 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 19:40 »
Καλα ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα, γιατι τοτε θα πρεπει να παμε σε κανενα βουνο για να σωθουμε...
Αν κάνεις   "πειραγμενη" φορμουλα για το εργαστηριο για να βρεθει το υγρο σου καθαρο, και  ερθει ο αλλος μετα απο κανενα χρονο και στο μετρησει σε καμια τυχαια δειγματοληπτικη αναλυση απο το ραφι για καμια ανεξαρτητη ερευνα, και στο βρει τιγκα στις ουσιες, εχεις σβησει (το λιγοτερο)...  Απλα δεν το τολμας!!!

Εχοντας υπ'οψιν κι'ολας το πιο σημανικο : Οι αναφερομενες επικινδυνες ουσιες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ στη κατασκευη των υγρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2014, 19:46 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #254 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 19:55 »
Αρα ακολουθεις την τακτικη που παρατηρησε ο Eρεβος παραπανω: Δεν κανεις καμια αναλυση και οταν σε ρωτουν γι' αυτο επιλεγεις να μην απαντησεις κι ετσι εισαι καλυμμενος.
Πως να σε κατηγορησουν οτι αλλα λενε οι μετρησεις που εκανες κι αλλα ισχυουν, αν δεν εχεις κανει εξ αρχης μετρησεις? Καλοοο. :))

Κοιτα να δεις. Δε λεω οτι ειναι κατι που ισχυει, αλλα κατι που μπορει να συμβει. Απο τη στιγμη που το σκεφτηκα εγω, γιατι να μην το σκεφτηκε και καποιος παρασκευαστης υγρων?
Μπορει οι ουσιες που λεμε να μην ειναι απαραιτητες, αλλα βρεθηκαν στο 70% των υγρων που κυκλοφορουν στην παγκοσμια αγορα.

Οπως και να 'χει, για το μονο που ειμαστε σιγουροι τι τρωμε ειναι αυτο στο κηπο μας. Για ολα τα υπολοιπα πρεπει να εμπιστευτουμε οτι μας λεει ο εκαστοτε παραγωγος/παρασκευαστης.
Κι αν ο ενας απο την αλλη ακρη του κοσμου σου απαντα με χαρτια μεσα σε 24 ωρες κι ο αλλος απο τον διπλανο νομο αδιαφορει για 3 μηνες, εμενα κατι μου λεει.
Εγω παντως ατμιστικες συνηθειες δεν αλλαξα. Τα ιδια ελληνικα υγρα που ατμιζα εδω και 2 χρονια συνεχιζω να τα ατμιζω και τωρα. Το διακυτελιο τους εχει ωραια γευση. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325015 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570568 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios