vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #345 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 02:46 »
Τι τζούρα δηλαδή? ;D

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #346 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 06:41 »
"....
Μη μου πεις..... :eyesplash: , δεν είναι φιλικό στις αντιστάσεις?
Αν είσαι κοριτσάκι θα σε απασχολήσει ιδιαίτερα, θα θες ρουφιξιά, πάντως είναι οτι πρέπει σε χρώμα και αυτό που σου αφήνει στο στόμα θα σου αρέσει πολύ, είναι δροσιστικό και υπογλυκο.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #347 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 14:21 »
Φανταστική γεύση το black horse. Bravo :thumpup:
Καπνικό δεν είναι με τίποτα. Πότε θυμίζει λικέρ μπανάνα και σοκολάτα, πότε σοκολατάκι με γέμιση λικέρ.
Εξαιρετικό.
(άρεσε και στον αδερφό μου που δοκίμασε)


Υ.Γ.
Μετά από ώρες κουράζει, δεν είναι για όλη μέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2015, 08:59 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #348 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 15:26 »
Συνεχίζω δοκιμές με τρία επόμενα υγρά. Σε Aris Pro με Νι200 και FF1.

Pink Friday:
: Ονομα και πράμα και όχι μόνο ροζ αλλά έχει όλα τα χρώματα. Αίσθηση ότι είσαι σε λιβάδι με διάφορα πολύχρωμα λουλούδια και τα μυρίζεις όλα μαζί. Κυριαρχεί το τριαντάφυλλο, πασχαλιές, μιγκέ κλπ. Σαν να κάνεις εκείνο το στεφάνι με λουλούδια που κάναμε την πρωτομαγιά.  Πολύ γευστικό υγρό που δεν κουράζει καθώς η γεύση είναι πολυ απαλή, και βελούδινη. Για κάποιους θα μπορούσε να είναι για όλη τη μέρα. Από τα υγρά που θα αγοράσω σύντομα μόλις μου τελειώσει το μπουκαλακι. 9.5/10

Black Horse:
Αυτό το υγρό δεν χρειάστεικε να το ανοίξω γιατι απλά το αγοράζω εδω και μήνες από το καταστημα της Θεσσαλονίκης. Είναι από τα πιό αγαπημένα μου. Διακριτικό απάλό καπνικό αλλα και γλυκό με λίγο από σοκολάτα, λικέρ, βανίλια, αλλά και κάποια φρούτα που δυσκολεύμαι αν ξεχωρίσω. Οι αναλογίες είναι τέλειες και η αίσθηση που σου δίνει είναι πλήρης. Δεν το μπουχτίζεις ποτέ. Κατέληξα σε αυτό μετά από πολλές δοκιμές υγρών σε διάφορα μαγαζιά και το αγοράζω συνέχεια τώρα εδω και καναδυό μήνες. 10/10

Hellas Str8:
Καπνικό πολύ απαλο, τόσο που δεν το καταλαβαίνω πολυ πολυ τη γεύση καπνού που μ΄αφήνει.Εχεινομίζω και κάτι ακόμα σαν φρούτο μέσα στη γεύση αλλά δεν μπόρεσα να το ανακαλύψω. Λίγο γλυκό μα και πικρό στην εκπνοή. Θα προτιμούσα να ήταν πιο έντονο το άρωμα του καπνού και πιο συγκεντρωμένο. Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ιδιαίτερα όπως τα άλλα προηγουμένως. 8/10

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #349 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:38 »
Tangelo Dream
kayfun lite plus 1.6 ohm muji 0.25 kanthal
στην πρωτη τζουρα γευεσε ενα μπουκετο απο φλουδες εσπεριδοειδων ελαφρως πικρες
μετα σου ερχετε κατι απο ουζο-γλυκανισο? που τελικα το δενει πολυ ωραια
στο βαθος εχω μια γευση απο κατι δροσερο και ακαταλαβιστικο σε μενα κατι σαν λουλουδια? ανθη πορτοκαλιας?  ρε τι ειναι αυτο :confused1:
παντως τελικα μου αρεσει ....πολυ :yes:
θα το αγορασω συγουρα
...μου αρεσουν τα ξινοπικρα :)) τι να κανουμε
eCig δεν πιστευω να σπαει τα πλαστικα τανκ?γιατι με βλεπω να παιρνω καμια 5αδα τανκ
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:43 από aenaos »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #350 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:23 »
Συνεχίζοντας και τελειώνοντας τις δοκιμές των υγρών της ecig Hellas να πω ότι σε γενικές γραμμές τα περισσότερα από τα υγρά που δοκίμασα ήταν μια ευχάριστη έκπληξη.

Έχουμε και λέμε με τα τελευταία της δοκιμής:

American pie
Mίγμα εσπεριδοειδών, σε πρώτο πλάνο το λεμόνι με την τάρτα στο βάθος να προσπαθεί να φανεί.
Η επίγευση που αφήνει μου δίνει την εντύπωση ανθισμένων τριαντάφυλλων.
Πολύ καλό υγρό για τους φρουτάκηδες που τους αρέσουν τα όξινα υγρά.

Pink Friday
Το υγρό που για μένα ήταν η πιο ευχάριστη έκπληξη. Δεν σταμάτησα να το ατμίζω μέχρι που δεν έμεινε σταγόνα. :))
Μου έφερε γεύση φρεσκοστιμένου ροδιού με γλυκές νότες κρέμας βανίλιας και λίγο από λουκούμι με άρωμα τριαντάφυλλο.
Ευχάριστο υγρό που δεν κουράζει.
Αν και είμαι των καπνικών γεύσεων το συγκεκριμένο θα είναι στις επιλογές μου.
Σίγουρα θα το τιμήσω δεόντως.

Βάση ecig
Τελείως άοσμη άχρωμη και άγευστη όπως πρέπει να είναι μια βάση για να αναδειχθούν μέσα της τα αρώματα.

Με λίγα λόγια πάρα πολύ αξιόλογα υγρά και ένα μπράβο στην ecig Hellas και στους ανθρώπους της που τα παρασκεύασαν.

Τέλος να πω ότι επειδή είμαι του DIY, θα ήθελα να βγούνε τα συγκεκριμένα υγρά και σε αρώματα ειδικά το Pink Friday. :)



Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #351 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 20:49 »
Hellas Str8 ελαφρύ καπνικό υγρό,που δεν θα κουράσει για όλη μέρα.
Γενικά οι καπνικές γεύσεις της ecig,όσες έχω δοκιμάσει τουλάχιστον είναι πολύ καλές και δεν μπουχτίζουν.


American pie
φρουτένια γεύση,δροσερή αρκετά καλό υγρό.Περισσότερο απ'όλα εμένα μου άρεσε το Pink Friday που ήταν μια πολύ ξεχωριστή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #352 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 23:24 »

BLACK HORSE


Οταν το πρωτοάνοιξα αυτό που μου έμενε ήταν η σοκολάτα, όσο το άτμιζα μου έφερνα
κάτι καπνικό που μου αρέσει. Είναι ελαφρύ και μπορώ να το ατμίζω όλη τη μέρα.




TANGELO DREAM


Κάτι από πορτοκάλι η/και μανταρίνι και γλυκάνισο. Ωραίο για απόγευμα αλλά όχι
για πολύ. Το γλυκάνισο με χαλάει. Τα εσπεριδοειδή μου είναι πιο ευχάριστα
για λίγο όμως.


Για μένα τα καπνικά και όσα περιέχουν γεύση πούρου μου αρέσουν πολύ. Σίγουρα
θα χρησιμοποιήσω τα αρώματα των καπνικών. Ειδικά το θείκό πούρο. Είδα με
ευχαρίστηση στην ιστοσελίδα της εταιρείας ότι διαθέτει κ άλλα καπνικά. Ιδωμεν


Τέλος η βάση είναι άοσμη πράγμα καλό για βάση και η τιμή καληηηη.


 :nani:






Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #353 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:32 »
και συνεχιζουμε....tangelo dream.γευση απο λεμονι πορτοκαλι???μαζι με γλυκανισο.πολυ ωραιο δεν με κουραζει καθολου το ατμιζω 3 μερες συνεχεια.καλο ντουμανι και χτυπημα.σιγουρα θα το ξαναπαρω....9/10

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #354 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 21:00 »



Καπνός Old Harbor

Στησίματα: Kayfun lite plus - 1.8Ω - 10W  - KGD
Troll RDA - 0.5Ω - 27W - KGD

Περιγραφη: Αίσθηση από στριφτό ψιλοκομμένο καπνό - πάρα πολύ κοντά σε Virginia - Burley - αρώματα καραμέλας βανίλιας
Εισπνοη: Αν θα έπρεπε να το περιγράψω συνοπτικά θα ήταν μια γεμάτη ζεστή γεύση απο αρωματικά καπνά που προσομοιώνουν αν όχι την συγκεκριμένη μάρκα στριφτών πάντως μια πολύ , πάρα πολύ καλή αίσθηση στριφτών καπνών . Η γλυκιά γεύση των Virginia καπνών μαζί με δόσεις βανίλιας και καραμέλας είναι αυτά που παίρνεις πρώτα αλλά ακολουθεί μετά στην γλώσσα και στον ουρανίσκο ξανθά καπνά Burley  Με ξαφνιάζει  ευχάριστα η τόσο πιστή αίσθηση που παίρνω απο αυτό το υγρό από καπνά.
Εκπνοη: Η γλύκα των Virginia  αρχίζει να γίνεται πιο μελωδης στο στόμα και μένει εκει για πολλή ωρα . Σου δίνει την αίσθηση κρεμωδεις υφής στον ουρανίσκο και η βανίλια αρχίζει να φαίνεται και να ισορροπεί ολο αυτή την μεστή γεύση .
Στον χώρο: Αφήνει μια διακριτική μυρωδιά στο χώρο που με ξάφνιασε , γιατί περίμενα να μου πει κάποιος κάτι όταν το ατμιζα οτι τον ενοχλεί . Όσο διάρκεσε η συμβίωση μου με το συγκεκριμένο υγρό δεν αντιμετώπισα  κανένα θέμα να ενοχλεί .
Αντιστάσεις: Τελειως λευκό υγρό. Δεν μου άφησε στις αντιστάσεις μεγάλη μάκα , βέβαια το υγρό ήταν δείγμα 5ml  και το ατμισα μισό σε kayfun lite plus  και μισό σε  Troll .  Oσo μπορούσα να διαπιστώσω δεν άφησε μακα σε κανένα από τους δυο!
Ταίριασμα: Απόλαυσα αυτό το υγρό με ενα ποτήρι κονιάκ και με συντροφευσε άψογα όλη την διάρκεια χαλάρωσης!
Συμπεράσματα: Είναι ενα υγρό που θα εχει αρκετούς οπαδούς που τους αρέσουν τα καπνικά , δεν είναι κουραστικό , είναι ευχάριστο, αν κάποιος εχει μπει στον ατμο απο στριφτά καπνά τοτε αυτό θα τον κάνει να μείνει  χωρίς καμιά δυσκολία στο ατμισμα.
Βαθμολογια: 9,4/10 (το συνιστώ)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2015, 22:22 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #355 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 22:14 »


Καπνός Ace N.1
Στησίματα: Kayfun lite plus - 1.8Ω - 10W  - KGD
Troll RDA - 0.5Ω - 27W - KGD
Περιγραφη: Αίσθηση από λουλούδια πολλα λουλούδια , εντύπωση απο  χρυσάνθεμα εσπεριδοειδή λουιζα , αλκοόλ
Εισπνοη: Αν θα έπρεπε να το περιγράψω συνοπτικά θα έλεγα οτι είναι ενα όμορφο μπουκέτο απο λουλουδάτες νότες κάποιου λουλουδιού, μου έρχεται κατι σαν χρυσάνθεμο κάτι σαν ξινή μυρωδικη φλούδα εσπεριδοειδή , το καπνικό εμφανίζεται μέσα σε αυτές τις λουλουδάτες εκρήξεις που του δίνουν ένα οριενταλ καπνικό υπόβαθρο. Ενώ είχα την αίσθηση αλκοόλ στην τζούρα δεν πήρα τίποτα τέτοιο
Εκπνοη: τα λουλουδάτα αρώματα ηρεμούν και παραδίδουν σκυτάλη σε ενα καθαρά μεστό καπνικό και για ενα παράδοξο τρόπο μου θυμίζει ενα πούρο που ειχα την τύχη να δοκιμάσω στο παρελθόν απο Ιταλία και με αυτές τις υπαρκτές λουλουδάτες αποχρώσεις . Η γεύση του καπνικού μένει αρκετή ώρα στον ουρανίσκο ακόμα και από παύση να ατμιζω .
Στον χώρο: Αφήνει μια διακριτική μυρωδιά στο χώρο που θα περάσει χωρις να υπάρχει θέμα .
Αντιστάσεις: Τελείως λευκό υγρό. Δεν μου άφησε στις αντιστάσεις μεγάλη μάκα , βέβαια το υγρό ήταν δείγμα 5ml  και το ατμισα μισό σε kayfun lite plus  και μισό σε  Troll .  Oσo μπορούσα να διαπιστώσω δεν άφησε μάκα σε κανένα από τους δυο!
Ταίριασμα: Απόλαυσα αυτό το υγρό με ένα ποτήρι άσπρο κρασί Μοσχοφίλερο μετά από φαγητό , και νομίζω ταιριάζει άψογα σε εξόδους με τον ιδιο συνδυασμό ή με cordon space
Συμπεράσματα: Είναι ένα υγρό που θα εχει αρκετούς οπαδούς που τους αρέσουν τα oriental καπνικά , δεν είναι κουραστικό , είναι ευχάριστο και μάλιστα θα αρέσει ακόμα και στις γυναίκες  λόγω του ωραίου του συνδυασμού  παρόλο που μου θύμισε πούρο ...
Βαθμολογια: 9,5/10 (το προτείνω σε ώρες χαλάρωσης)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2015, 22:19 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #356 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 09:10 »
θέλω να ρωτήσω για το άρωμα old harbor αν το έχει φτιάξει κάποιος και με τι ποσοστά, το έκανα χθες με 5% σε 20μλ αλλά μου φάνηκε πολύ έντονο το άρωμα και το αραίωσα σε ακόμα 20 μλ βάση πέφτοντας σε ποσοστό αρώματος 2,5 %.
ποιο είναι το προτεινόμενο ποσοστό;

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #357 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 09:24 »
3.33% λεει η εταιρεια

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 09:25 »
Προτεινόμενο ποσοστό είναι 2.33% (7 σταγόνες / 10 ml)
Για να δεις τα ποσοστά του κάθε αρώματος, μπαίνεις στο site μέσα στο άρωμα και πατάς χαρακτηριστικά.




Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #359 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 09:30 »
ευχαριστώ! δεν το είχα προσέξει αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246004 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572043 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121627 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios