vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 4 χρήστες
GeorgeGTS, razen, lagoudakis, Thanosroudman

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #930 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 03:46 »
Το D BASE εχω.την σοφια και το τανκ τα εχω μια εβδομάδα . καινούργια ειναι.

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #931 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 04:28 »
παιδες καλησπερα.

Ειμαι ο Κωνσταντινος απο ηλιουπολη και σας παρακολουθω πολλυ καιρο τωρα
ειμαι ατμιστης εδω και 2.5 χρονια

εγω με τη σοφια ειμαι γενικος ευχαριστημενος εχει τα κουσουρια της αλλα η γευση της δε παλευεται οταν δουλευει σωστα.

την στηνω εδω και καιρο με flat ribbon 1.3 ohm και nachamichi και γενικως μου δουλευει καλα. Την δουλευω σε aspire cf mod με sony vtc5 και υγρα five pawns κυριως grandmaster

Αυτο που μου κανει καμια φορα και με εκνευριζει να την πεταξω στο βουνο απεναντι ειναι οτι ενω δουλευει τρενο με τρελο chain vaping πιπιλα κοινως με τρελη γευση και ατμο οταν την αφησω στη ακρη για καμια 2 3 ωρες και παω μετα να ατμισω 1 2 τζουρα τελεια η 3 καμενο στο καπακι 4 5 6 7 ....... 200 τζουρα τρενο ολα οκ, 1 2 ωρες στην ακρη παλι τα ιδια. Δεν το κανει παντα αλλα οταν το κανει μου ρχετε να ..............

Αυτα παιδες
καλοατμιστες οι σοφιες μας να ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #932 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 09:59 »
Καλημέρα και απο μένα .. RME εχει κάποια κουσουράκια και πρέπει να μάθεις και εσύ τα δικά της !!!Τώρα οσον αφορά οτι στήνεις με Ribbon & Nachamichi   :confused1: προσωπικά δεν το εχω δοκιμάσει μιας και σε μένα το καλύτερο στήσημο ειναι με ετοιμες αντιστάσεις στα 1,5 ωμ. και με φυτίλι μαζί με το Istick :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #933 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 11:00 »
Συμπαθάτε με αλλά ο ατμοποιητής δεν έχει κανένα κουσούρι, όλα αυτά οφείλονται σε δικό μας κακό χειρισμό-στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #934 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 13:33 »
Πράγματι το αποτέλεσμα οφείλεται στο στήσιμο μας αλλά εγώ έχω παρατηρήσει, σε σχέση με τα θεματάκια των φίλων από πάνω, ότι η Σοφία συνεργάζεται άψογα με το slim tank, αλλά όχι τόσο καλά με το Dbase.
Όταν έστηνα με φυτίλι είχα παροπλίσει εντελώς αυτό το τανκ γιατί είχα συνέχεια διαρροές. Είχα την εντύπωση, χωρίς να μπορώ να το τεκμηριώσω, ότι το slim είναι πιο στεγανό από το dbase (σφίγγει πιο πολύ πάνω στην Σοφία αλλά και το πλαστικό είναι πιο σφιχτό πάνω στο τανκ) . Αντίθετα ξέρω ότι με το cage για παράδειγμα τα πάει περίφημα.
Όταν έστησα με βαμβάκι δοκίμασα ξανά το Dbase και λειτούργησε χωρίς κανένα πρόβλημα... εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που οφείλονταν σε λάθος στήσιμο μου.   Προφανώς κατ’ εμέ, το βαμβάκι σαν υλικό, βοηθά στην καλύτερη τροφοδοσία της Σοφίας μεσα στο dbase…

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #935 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 13:45 »
Καλημερες παίδες

Ναι dikos έχεις δίκιο φιλαράκι μου όντως τα δικά μας λάθη είναι που μας ταλαιπωρούν άπλα η σοφουλα θέλει λεπτούς και σωστούς χειρισμούς από πλευράς χρήστη λόγο του ότι ο χώρος μαζί με το κεραμικό είναι πολλυ μικρός και το ποιο σημαντικό μετά από άπειρα στησίματα που έχω κάνει είναι το res σύρμα να μην ακουμπάει με τίποτα στο κεραμικό

chzamp φιλαράκι και εγώ έχω την εντύπωση οτι τα μικρότερα τανκ ίσως λόγο μικρότερου χώρου όγκου να έχουν λίγο καλύτερη υποπιεση τροφοδοσία ίσως να κάνω λάθος άλλα δεν έχω δοκιμάσει κάποιο από αυτά την πήρα μαζί με το cage εδώ και 1 χρόνο που την έχω και δεν έχω άποψη για τα άλλα τανκακια
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 13:53 από RME »

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #936 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 13:55 »
Γιατί να μην ακουμπάει στο κεραμικό, έχεις δεί κάποια περίεργη συμπεριφορά;

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #937 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 14:11 »
αν προσέξεις καλά το σημείο που ακουμπάει το res έστω και λίγο στο κεραμικό θα δεις ότι η αντίσταση δε ανάβει ομοιόμορφα όλη από αυτή την πλευρά με συνεπεία υποτονική γεύση και υποψία καμένου ενδιάμεσα στις τζούρες και αν μετά από μερικά ml αν δεις την αντίσταση ίσως να παρατηρήσεις ότι έχει πιάσει μάκα όχι ομοιόμορφα σε όλο το μήκος της άλλα σε μεμονωμένο σημείο.

κάτι άλλο που έχω δει είναι προσωπική άποψη γούστα έτσι, είναι ότι δουλεύει ποιο σωστά με open spaced coil πάρα με microcoil ίσως λόγο του μικρού χώρου της διαμέτρου του κεραμικού της.

Παντως οταν την στησεις σωστα δεν εχει αντιπαλο, εχω kayfun 4, expromizer, naytilous και με τίποτα δε δίνουν την καθαρότητα και την μεστή γεύση της σοφιας
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 14:24 από RME »

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #938 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 14:25 »
χμμ.. :hmmm: θα το δώ αυτό που λές στο επόμενο στήσιμο.
Στήνεις με έτοιμες αντιστάσεις ή δικές σου; Και αν στήνεις με δικές σου πως τις φτιάχνεις;
Εγώ τις φτιάχνω μόνος μου με το χέρι αλλά για να πετύχω μία φτιάχνω 5 :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #939 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 14:39 »
στηνω με flat ribbon 1,1 1,3 ohm ετοιμες με κολημενο πανω το non αγορασμένες απο το φιλαρακι μου στην vapeland στον αλιμο, τις στριβω σε 1,7 μμ τρυπανακι 5 με 6 σπυρες με μικρη αποσταση μεταξυ τους.

α και κάτι άλλο, όταν περνάς το βαμβάκι στην αντίσταση σου και είσαι έτοιμος είναι όλα οκ και είσαι στην φάση να το βρέξεις με υγρό κανε το εξής. βρεχτο από την μια πλευρά μόνο και περίμενε λίγο να δεις αν το υγρό θα περάσει μέσα από το coil και θα βρέξει έστω και λίγο το βαμβάκι στην άλλη πλευρά αν το κάνει είσαι οκ αν όχι τότε έχεις πακτώσει το βαμβάκι πολλή μέσα στο coil σου και δεν θα τροφοδοτείτε καλά και θα έχεις περίεργες συμπεριφορές

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #940 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 14:41 »
Συμφωνώ με RME, καλό είναι να μην ακουμπά res σύρμα στο κεραμικό. Εγώ προσέχω απλά να μην είναι οι ακριανές σπείρες μου κοντά στο κεραμικό, κάποιοι συμφορουμιτες κάνουν από μια επιπλέων σπείρα με non σε κάθε μεριά έτσι ώστε σε περίπτωση επαφής, να ακουμπούν  αυτές στο κεραμικό .


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #941 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 14:52 »
Σε εμένα παιδιά πάντως το σύρμα της αντίστασης ακουμπάει στην βάση του κεραμικού, αριστερά δεξιά δεν ακουμπάει. Αλλά στήνω με το χέρι δικές μου αντιστάσεις σε 2άρι τριπανάκι και φυσικά η αντίσταση είναι πάνω απο το κεραμικό, ή έστω ένα μικρό μέρος της μέσα. Την ψάχνω ακόμη με τα στησίματα και αυτό είναι που με εξιτάρει με την Σοφία. :)

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #942 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 15:12 »
Εχτες το βραδυ εκατσα και ελυσα την σοφια τελειως. Εβγαλα και το μονωτικο απο τον πολο και την ξαναεδεσα. Απο τοτε δουλευει τελεια. Δοκιμασα 5 αντιστασεις που μου εδιναν καμενο πριν και τωρα ειναι μια χαρα. Δεν ξερω τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #943 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 15:17 »
Όσες φορές και να προσπάθησα να κάνω αντιστάσεις, τζίφος :wall:
Τώρα χρησιμοποιώ αυτές https://www.fasttech.com/p/1758907

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #944 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 15:22 »
το έχουμε γράψει κ παλαιότερα,όταν βγάζετε τον μπλε μονοτικό πόλο να έχετε καβάτζα κ άλλον μονοτικό πόλο γιατί κάποιες φορές έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο όταν ξαναβάζουμε τον ίδιο πόλο να έχουμε πρόβλημα κ να μην παίζει καλά η Σοφία.αν δεν υπάρχει λόγος μην τον βγάζετε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542142 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios