vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

159 επισκέπτες, 5 χρήστες
athmichalop, gianniskouk, JohnDag, danys620, camber

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #570 στις: Μαΐου 08, 2014, 11:40 »
η αντιστασεις ειναι ετοιμες απο vapeland ,να ξεκαθαρισω οτι η σοφια δουλευει αψογα ετσι,απλα το εχω σαν απορια και ρωταω.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #571 στις: Μαΐου 08, 2014, 12:47 »
Ακριβώς το ίδιο "θέμα" έχω και εγώ με την ΣΟΦΙΑ και το D-BASE tank. Δουλεύει καλά όσο η καμπάνα είναι τόσο ανοιχτή όσο να φαίνονται ολόκληρες οι δύο οπές της βάσης. Οποιαδήποτε περισσότερο κλειστή θέση, μετά από λίγο φέρνει καμμενο. Η αντίσταση είναι στημένη σωστά και χωρίς hot spots. Σχετικά με το ύψος τοποθέτησης του κεραμικου στην βάση, είναι αυτό που έχω δει στα διάφορα YouTube reviews, αν και έχω την αίσθηση ότι θα έπρεπε να κατεβαίνει και πιο χαμηλά...

Στάλθηκε από τον προσομοιωτή εικονικής πραγματικότητας "Hellas 2014 - V2.0"


Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #572 στις: Μαΐου 08, 2014, 17:18 »
Παιδιά και εγώ το έψαξα πάρα πολύ όταν ξεκίνησα με την σοφία για το κεραμικό η λύση που βρήκα εγώ είναι αφού την στίσω και την κουμπώσω πάνω στην βάση μετά την πατάω ανάποδα με το κεραμικό κάτω στο τραπέζι βεβαία έσπασα 2 μέχρι να το βρω άλλα όλα οκ πάει τέρμα κάτω  ! το δεύτερο που ανακάλυψα είναι καμιά φορά που στήνω και δοκιμάζω τα φιτιλιά στεγνά μετά έχει γεύση που εντείνετε λόγο του κεραμικού ! όσο για της έτυμες αντίστασης δεν σημενη ότι δεν της δοκιμάζουμε γιατί όταν της κουμπώνεις σίγουρα κουνάμε της σπυρες ! Μην ανχωνεστε θα περάσετε πολύ καιρό μαζί της και οπός όλες οι γυναίκες έχουν τα χούγια τους , θα βρείτε τα κουμπιά τις . εγώ την έχω 4 μήνες και πάμε για γάμο  ;D ;D ;D .

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #573 στις: Μαΐου 08, 2014, 17:39 »
Δεν μας λες και κανα tip πως βγαζεις το κεραμικό;
μέχρι να ξεκουμπώσω τα δικα μου ,βραδυάζει   :)) .

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #574 στις: Μαΐου 08, 2014, 17:49 »
Με ένα σετάκι ωρολογοποιίας που έχω το πιο ψηλό πλακέ κάνω μοχλό με το δόντι που έχει το κεραμικό και κλακ ξεκουμπώνει ! δοκιμασέτω και δες πως σε βολεύει αν μπει το κεραμικό στην θέση του δεν μπορείς να το βγάλεις με το χέρι . Παίζουν πολλά με την σοφία και γενικά βρίσκεις λύσεις που σε βολεύουν.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #575 στις: Μαΐου 08, 2014, 21:17 »
Το κεραμικό δεν θέλει ζόρι για να κουμπώσει. Πηγαίνει μέχρι την πατουρίτσα της βάσης. Ρωτήστε και στο νήμα του Λεό.

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #576 στις: Μαΐου 09, 2014, 12:36 »
Όταν είναι καινούριο θέλει λίγο για να παει κατο όταν μπει μια δυο φορές μετά όλα οκ τουλάχιστον εμένα έτσι κάνει η Σοφια


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #577 στις: Μαΐου 09, 2014, 14:15 »
Τα  κεραμικά που δίνει η Vapeland για την Σοφία κουμπώνουν ακριβώς στην βάση  χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #578 στις: Μαΐου 09, 2014, 15:14 »
Δεν έχουν πρόβλημα τα κεραμικά , και εγώ από την Vapeland και της replacesmoke έχω δεν έχουν πρόβλημα . Μην ξεχνάμε η σοφία είναι ένας επισκευασιμος ατμοποίητης μετράνε όλα από το πως θα βάλεις το κεραμικό το φιτίλι την αντίσταση ! Εγώ σε 2 μέρες είχα στίσει 3 αντίστασης για να βρω εκεί που μου αρέσει και με το καιρό βρήκα και άλλα πράγματα που με βόλευαν. Τετους ατμοποιητες τους δουλεύεις πολύ για να βρεις εκεί που θα σου αρέσει από το σύρμα τα φιτιλιά και ότι άλλο θες , οπός λένε και οι παλιότεροι εδώ μέσα πρέπει να έχεις και ένα δεύτερο εργοστασιακό σε περίπτωση στραβής , εγώ έχω πάντα μέσα στην τσάντα μου ένα πλυμένο bdc & ego μπαταριά ( περίπτερο δεν πάω για κανένα λόγο ) . ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος al6spap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #579 στις: Μαΐου 18, 2014, 15:04 »
Εχω την Σοφία 2 εβδομάδες τωρα..ακόμα παίζω με έτοιμες φυτιλοαντιστασεις, εχω όμως ένα θέμα με τα κεραμικά : Στα περισσότερα θα μου σπάσει κομματάκι απο την βάση. Το πατάω με πολύ δύναμη; Εχω προσπαθήσει να είμαι πολύ προσεκτικός και με την φορά και με την πίεση που ασκώ. Στο βγάλσιμο, με ένα μικρό κατσαβιδακι επίσης προσεχτικά μια απο την μια-μια απο την άλλη...να την κανω τότε τη ζημιά άραγε;
Αυτό που θέλω να ρωτήσω σαν απειρος, ειναι αν η απόδοση επηρεάζεται δραστικά απο αυτό το σπασιματακι :

Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #580 στις: Μαΐου 18, 2014, 15:17 »
Ειδικά στην σοφία η απόδοση δεν θα επηρεαστεί καθόλου, μιας και όλη η βάση της κρατάει το κεραμικό. Δεν είναι πως επειδή σου έσπασε εκεί θα στραβοκάτσει το κεραμικό μετά στην βάση ή θα παίζει.

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #581 στις: Μαΐου 19, 2014, 02:06 »
Η δεύτερη ημέρα με την Σοφία, απόλυτα ικανοποιημένος έως τώρα!
Εαν συνεχίσει να αποδίδει έτσι για μια εβδομάδα θα είναι Super για μένα!
Δουλεύει απροβλημάτιστα μέχρι τέλους κ στις απλές μου μπαταρίες. 
Πάρα πολύ καλό Throat Hit (κατέβηκα σε νικοτίνη άνετα!! 2,5 χρόνια με 18Mg κ δεν μπορούσα να κατέβω) αρκετός κ πυκνός ατμός (περίμενα λίγο ποιο πολύ ντουμάνι,100% VG κάνω) πιστεύω στην επόμενη ΦΑ που θα βάλω θα τον εμπλουτίσει τον ατμό, πολύ καλή γεύση

Leo τα συγχαρητήρια μου για την Sofi!!! :thumbup_move_2:

Το μόνο που με προβλημάτισε είναι πως όταν την πείρα, η βάση της ήδη δεν είχε την γυαλάδα που είχε το
upper body κ σήμερα είδα πως αυτή η θαμπάδα δημιουργήθηκε κ σε ένα σημείο στο upper body , τα o-ring ευθύνονται.
Μάλλον η βάση ήταν χρησιμοποιημένη λίγο, απ το κατάστημα!
Παρατήρησε κ άλλος παρόμοιο θάμπωμα?



Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #582 στις: Μαΐου 19, 2014, 11:44 »
Τόσο πολύ όχι. Γιατί δεν την πας να στην αλάξουν?

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #583 στις: Μαΐου 19, 2014, 18:18 »
Μετά από προσωπικό ενδιαφέρον του δημιουργού Leo σχετικός με το θέμα μου, με ενημέρωσε ότι:

<<Όλες οι Σοφίες έχουν σατινέ βάση για να μην γλιστρά στο κάτω o-ring>>

η θαμπάδα στο upper body με λίγο τρίψιμο έφυγε!!! :thumpup:

3τη ημέρα με την Σόφη, 15 - 20ml κ όλα κομπλέ, Απροβλημάτιστη!! 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2014, 23:31 από DimRx »

Αποσυνδεδεμένος Joseph_24

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #584 στις: Μαΐου 20, 2014, 17:24 »
Καλησπερα παιδια θελω τα φωτα σας. πριν απο καμια εβδομαδα παρελαβα τον ατμοποιητη σοφια , ολα καλα ολα ωραια τον εστεισα απροβληματιστα και τον ειχα με ενα τανκακι το χ8 για την ακριβεια , παρολου που δεν ηταν καλο μου δουλευε μια χαρα, σημερα παρελαβα το bayou απο atmizoo και ξαφνικα αρχιζουν τα προβληματα , ανοιγω την καμπανα να τροφοδοτηθει η σοφια πλημυρες στο μοντ στο στομα μου, κλεινω την καμπανα στρωνει ανοιγω παλι τα ιδια, καμια ιδεα ρε παιδια? γτ με το χ8 που την δουλευα με ανοιχτη καμπανα δν ειχα θεμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343701 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207479 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542859 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31863 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598420 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359107 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193998 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1783 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios