vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

148 επισκέπτες, 7 χρήστες
NikolaosKZ, maraki1308, white varadero, Nikrom, lagoudakis, laniel, anetost

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #525 στις: Απριλίου 13, 2014, 10:39 »
 :OnTopicPlease:

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #526 στις: Απριλίου 14, 2014, 17:43 »
Ρε  μαστόρια γιατί με το οργανικό φυτίλι από βαμβάκι τελευταία έχω τρελαθεί στη διαρροή υγρού από τον πόλο. Δεν φταίει σίγουρα το μονωτικό υλικό της Σοφίας γιατί το έλυσα και το ξανασυναρμολόγησα και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Επίσης μόλις σέταρα με Wolf φυτίλι δεν είχα καμιά διαρροή. Μήπως πρέπει να κόβουμε περισσότερο τα φυτίλια που προεξέχουν κατά το σετάρισμα γιατί το βαμβάκι είναι υπεραπορροφητικό και διογκώνεται υπερβολικά με αποτέλεσμα της υπερτροφοδοσία?

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #527 στις: Απριλίου 14, 2014, 18:00 »
ναι χτες δοκίμασα κι εγώ το βαμβάκι στη Σοφία και ή έβαζα πολύ οπότε εξαφανίζονταν η γεύση ή είχα διαρροή. Θέλει να βρεις τη χρυσή τομή στην ποσότητα του βαμβακιού και στο άνοιγμα της τροφοδοσίας

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #528 στις: Απριλίου 14, 2014, 18:10 »
Πάντως και ένα χιλιοστό  να είχα ανοιχτή την καμπάνα, την διαρροή δεν την γλίτωνα. Ίσως η ποσότητα του βαμβακιού που ανέφερες παίζει το σημαντικότερο ρόλο. Θέλει  το χρόνο του και αυτό να δείξει...

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #529 στις: Απριλίου 14, 2014, 18:26 »
Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, παρατήρησα όμως ότι ενώ με το slim tank ουδέποτε είχα διαρροές, όσο ανοιχτή και αν είχα την τροφοδοσία, με το d-base έχω εύκολα διαρροές. Ίσως οι μικρές διαστάσεις να δυσκολεύουν την υπερτροφοδοσία, ενώ στο d-base και μεγαλύτερες διαστάσεις έχω και θερμαίνεται περισσότερο το υγρό που επηρεάζει και τις διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #530 στις: Απριλίου 14, 2014, 19:55 »
Πρέπει να παίζει ρόλο το μέγεθος του τανκ γιατί με D BASE είχα υπερτροφοδοσία όταν το υγρό έπεφτε κάτω από τη μέση ενώ με το KAGE από την αρχή, αλλά με την κατάλληλη ρύθμιση της καμπάνας το πρόβλημα λύνεται.


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #531 στις: Απριλίου 15, 2014, 20:24 »
Kαλησπερα,χρησιμοποιω το σλιμ,το οργανικο το χρησιμοποιω οπως το κλασσικο φυτιλι,διπλο και κοβω το πανω σκελος ,στα γνωστα,δεν μου εκανε ποτε διαρροη.Τωρα στο d-base δεν ξερω τι μπορει να φταιει.

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #532 στις: Απριλίου 18, 2014, 13:20 »
καλημερα κ απο μενα, κατοχος εδω κ μια ωρα της σοφιας κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος, τα συγχαρητηρια μου στον κατασκευαστη, το μονο θεμα που ειχα ειναι οτι αφου επλυνα  το σλιμ τανκ μετα με πολυ δυσκολια εβαλα τις δυο ταπες πανω κ κατω, πυστευω να στρωσει αργοτερα,κατα τα αλλα ολα καλα, γευση,ντουμανι,χτυπημα, κ σε ego μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #533 στις: Απριλίου 18, 2014, 13:30 »
Καλοάτμιστη η Σοφούλα... για τις τάπες πάντα μπαίνουν δύσκολα μετά από πλύσιμο γιαυτό καλύτερα να διαβρέχεις με λίγο υγρό τα o rings  για να γλιστράνε.

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #534 στις: Απριλίου 19, 2014, 04:15 »
Καλημερα και καλη ανασταση σε ολους με υγεια. Να ρωτησω στις ετοιμες αντιστασεις με οργανικο βαμβακι αλλαζει κατι στο στησιμο; Η καμπανα της σοφιας τις κοβει κανονικα οπως κοβει τις αντιστασεις με φυτιλι;

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #535 στις: Απριλίου 19, 2014, 10:41 »
Καλή ανάσταση σε όλους! Έτοιμες αντιστάσεις με βαμβάκι δεν έχω δει  :dontknow: ! Στις αντιστάσεις με βαμβάκι (πρώτα στρίβω το σύρμα και μετά περνάω το βαμβάκι) το βαμβάκι δεν κόβεται εύκολα με την καμπάνα και είναι επικίνδυνο να σου στραπατσάρει την αντίσταση τραβώντας το . Κόβεις (π.χ. με νυχοκόπτη) το βαμβάκι και εγώ προσωπικά ότι περισσεύει από κάτω, το σπρώχνω μέσα στο χώρο κάτω από το κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #536 στις: Απριλίου 19, 2014, 12:00 »
καλή Ανάσταση κ από εμένα.όπως λέει παραπάνω κ ο spkok έτσι κ εγώ με τον ίδιο τρόπο πρώτα κάνω την αντίσταση(microcoil) κατόπιν την τοποθετώ όπως είναι με την οδοντογλυφίδα πάνω στο κεραμικό περνάω τα non σύρματα στις τρυπίτσες του κεραμικού,κουμπώνω το κεραμικό στην βάση της ΣΟΦΙΑΣ κ περνάω το οργανικό βαμβάκι μέσα από την αντίσταση(αφού βγάλω την οδοντογλυφίδα που την έχω για να κρατάει την αντίσταση στο σημείο που θέλω).στο τέλος κόβω τα μουστάκια από το βαμβάκι με ένα κοφτερό ψαλιδάκι ακριβώς στο ίδιο σημείο που θα τα έκοβε κ η καμπάνα κ τα κάνω κ λίγο προς τα μέσα αφού  βρέξω αρκετά καλά με υγρό όλο το βαμβάκι για να δω πως είναι τοποθετημένο στο κεραμικό από άκρη ως άκρη κ να διορθώσω κάπου αν χρειάζεται(αν κ μετά από τόσα στησίματα όλα γίνονται μηχανικά)

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #537 στις: Απριλίου 19, 2014, 14:50 »
καλη Ανασταση σε ολους κ απο μενα, θελω να ρωτησω σχετικα με γευση αρωματος στη σοφια, συγκεκριμενα για το fotia απο atmoslab, το αρωμα λοιπον αυτο μου βγαινει τελειως υποτονικα στην σοφια ενω ειναι δυνατο αρωμα, μπορειτε να μου πειτε καμια γνωμη-αποψη-βοηθεια,αντιστασεις ετοιμες low resistance,δεν μπορω να τις μετρησω γιατι παιζω με ego 650αρα καθαρα λογου γουστου κ αισθητικης, νομιζω δεν χρειαζετε να αναφερω καταστημα, επισης με βαμβακι οργανικο θα βελτειωθει καπως η ειναι θεμα υποκειμενικο κ γουστου? υποψη οτι περνω ελαχιστοτατη γευση σαν να κανω σκετη βαση

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #538 στις: Απριλίου 19, 2014, 19:00 »
Ειναι λιγο ρισκο να προμηθευει καποιος ετοιμες αντιστασεις με βαμβακι. Μπορει ο αγοραστης απο αγνοια ή αδεξιοτητα να την πυροδοτησει στεγνα και το βαμβακι να καει. Θα επρεπε οποιος τις φτιαχνει να τις βρεχει μετα καλά με μηδενικη βαση, με ολα τα επακολουθα, δεν ειναι πρακτικο.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #539 στις: Απριλίου 19, 2014, 21:22 »
Υποτονικο σημαινει οχι καλη τροφοδοσια. Για ξανακανε μια φα

Στάλθηκε από το GT-S6810P μου


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595512 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios