vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 5 χρήστες
dvelev, swtos, Ποντικός, Buliwyf, maprix

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #600 στις: Μαρτίου 14, 2014, 00:54 »
κονταίνει στο ύψος ολοκληρος ο ατμοποιητης και το πάνω καπάκι κάθεται κανονικα στην "κοντή" καμινάδα.
Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο, το έχω το Kit παιδια...
Το μονο που χρειάζεται ειναι τα δυο κοντα δαχτυλίδια και η "καμινάδα" με το κοντό μαρκούτσι. :yes:

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #601 στις: Μαρτίου 16, 2014, 01:01 »
Ένα βιντεάκι με τις εκδόσεις του Kayfun από την vaperev

Αποσυνδεδεμένος chrismia13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στον Ατμό
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #602 στις: Μαρτίου 16, 2014, 01:12 »
ωραίο Βιντεακι!!! Kayfun σε όλες τις εκδόσεις  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #603 στις: Μαρτίου 18, 2014, 16:53 »
Τον παρελαβα και γω σημερα.
Δεν εχω αποφασισει με τι θα τον στησω για πρωτη φορα, φυτιλι ή βαμβακι (εχω και τα δυο απο λιγο για δοκιμη).
Ουτε εχω ασχοληθει ποτε με επισκευασιμο.
Μονο να ρωτησω κατι.
 Εμενα η συσκευασια δεν ειχε κατσαβιδι, ενω βλεπω απο αλλους οτι κανονικα επρεπε να ειχε.
Δεν φταιει η fabvape, αλλα το εριξαν στην οικονομια οι Γερμανοι ή μας περνανε για .......? :)   
Ουτε ειχε μεσα καποιο προσπεκτ ή καποιο αλλο εγγραφο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2014, 17:33 από jhon100 »

Αποσυνδεδεμένος MAK

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #604 στις: Μαρτίου 18, 2014, 17:07 »
Εγω παντως παρελαβα την προηγουμενη εβδομαδα απο intaste.de και ειχε το κατσαβιδακι κανονικα μεσα στο πακετακι...Προσπεκτ παλι δεν ειχε... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #605 στις: Μαρτίου 18, 2014, 18:29 »
Παρελαβα σημερα και εγω απο Fabvape... Δεν εχω ξανακουμπησει RTA, μονο εναν κλωνο trident ειχα δοκιμασει.
Καταρχας το στησιμο ειναι αστειο, ειναι τοσο ευκολο που το τσεκαρεις 100 φορες μονο και μονο γιατι λες "αυτο ηταν;"
Μου βγηκε 1,6 με βαμβακι, ριχνω λιγο υγρο να δω αν πυροβολουσε και ημουν σιγουρος οτι ηταν μια χαρα.
Συναρμολογω απο κατω, γεμιζω, κανω 2-3 τζουφιες τζουρες με το δαχτυλο στην τρυπα του αερα και ατμιζω.

Ω θεε... Δυστυχως το MVP παει μεχρι 11 βατ αλλα και παλι ειναι αρκετο για να καταλαβεις τι εργαλειο εχεις στα χερια σου. Δυο ωρες αργοτερα δεν ειχα ουτε dry hit, ουτε girgle, ουτε σφυριγματα (που ελεγαν διαφοροι), ουτε τιποτα... Lung hits, mouth to lung...
Γευση ασυγκριτη, τρομερη παραγωγη ατμου και η ατελειωτη ικανοποιηση οτι καταφερα να φτιαξω αντισταση με την 1η!

Βασικα δε ξερω τι αλλο να πω, ειναι αυτη η χαρα του καινουριου εργαλειου αλλα δε το εχω ξαναπαθει αυτο το πραγμα!

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #606 στις: Μαρτίου 18, 2014, 19:06 »
Βασικά είναι η χαρά του να έχεις ίσως το καλύτερο κομμάτι που έχει βγεί σε ατμοποιητή κατά την γνώμη μου αλλά και της πλειονότητας των ατμιστών.Κάτοχος κλώνου αλλά και original lite plus,συμπληρώνω με την σειρά μου με αυτό που λέει ο συνατμιστής.Ότι πιο λειτουργικό και αποδοτικό έχει πέσει στα χέρια μου.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #607 στις: Μαρτίου 18, 2014, 20:37 »
Η επιτυχια αυτου του ατμο (και των ομοιων του) ειναι πως οπως και να τον στησεις (και στηνεται ευκολα) δουλευει απροβληματιστα.
Πραγματικα κατα τη γνωμη μου πρεπει να προσπαθησεις με το ζορι να τον κανεις να μη δουλεψει σωστα.
Αν και ειμαι οπαδος των genesis, πιστευω πως καθε ατμιστης που εχει περασει πια απο το σταδιο των εργοστασιακων, πρεπει να εχει εναν, τουλαχιστον κλωνο.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #608 στις: Μαρτίου 19, 2014, 17:58 »
Τον εστησα και γω σημερα για πρωτη φορα.  :)
Ειχαν δικιο οσοι μου ειπαν (πριν απο καποια μηνηματα) να αποφυγω το βαμβακι λογω δυσκολιας.
 Δεν μπορουσα να πετυχω τροφοδοσια καλη. Οποτε δοκιμασα με φυτιλι (0,20 συρμα και 2mm φυτιλι).
Καλη τροφοδοσια, ωραια γευση του υγρου, ντουμανι, χτυπημα, ουτε διαρροες.
Η αντισταση με 4 σπειρες βγηκε 1,3Ω (ετσι την μετραει το provari). Νομιζα οτι εβγαινε παραπανω. Αλλα τπ.
Ερωτηση: καθε ποτε ειναι καλο να την αντικαθιστουμε? Κανω περιπου 5ml την ημερα.
Πρεπει να περιμενουμε να καταλαβουμε αλλαγη γευσης ή πχ ανα βδομαδα?
Και οσο ατμιζω γινεται καλυτερη η γευση. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #609 στις: Μαρτίου 19, 2014, 18:10 »
Ειναι φυσιολογικο να γινεται καλυτερη η γευση. Οταν καταλαβεις οτι η γευση αρχιζει και χαλαει τοτε ηρθε η ωρα για αλλαγη.

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #610 στις: Μαρτίου 20, 2014, 09:29 »
Aφηνοντας τον το βραδυ ακουμπισμενο, το πρωι τον βρηκα με διαρροη.
Εσφιξα ολα τα κομματια, αλλα η διαρροη συνεχιστηκε και την εντοπισα απο την τρυπα στα πλαγια της βασης που ειναι για τον αερα.
Ξεσφιξα την βιδα ρυθμισης αερα απο την βαση (την ειχα τελειως βιδωμενη) και η διαρροη σταματησε.
Ερωτηση: Σταματησε τυχαια ή η βιδα πρεπει να ειναι σφηγμενη πχ μεχρι την μεση?
Επισης αν μπορει καποιος να μου απαντησει σε ερωτημα που εθεσα στο νημα περι αντιστασεων (τεχνικα), στην ενοτητα φιτιλι - συρμα (που, πως, γιατι). Thanks

Δυστυχως η διαρροη συνεχιζεται και την εντοπισα στην τρυπα που εχει για την εισαγωγη του αερα. Μολις τον γυρισω πλαγια με την τρυπα προς τα κατω αρχιζει να σταζει αργα μια σταγονα υγρο και συνεχιζει οσο τον κρατω ετσι. Τι εχω κανει λαθος? :wall:


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2014, 18:22 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #611 στις: Μαρτίου 20, 2014, 17:35 »
Μηπως εκανες την αντισταση πολυ χαμηλα η μηπως ειναι ξεβιδωμενος ο κωνος;
Η μηπως τον γεμισες πολυ;

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #612 στις: Μαρτίου 20, 2014, 17:43 »
Πρωτη φορα εκανα αντισταση. Νομιζω οτι την εκανα ψηλα. Αλλα τον ανοιξα απο πανω και οντως ηταν ξεβιδωμενος ο κωνος (καμιναδα). Τον κραταω τωρα αναποδα και προς το παρων δεν τρεχει. Και σταματησε να κανει θορυβο το υγρο. Μονο του ομως ξεβιδωθηκε? Γιατι θυμαμαι να τα εσφυξα. Μαλλον μαλ... εκανα. Thanks  :respect_hat: :respect_hat:
Γεμισμα δεν κανει μεχρι επανω τερμα στο τζαμακι?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #613 στις: Μαρτίου 20, 2014, 17:47 »
Έλεγξε 3 πράγματα:

1. Όλα τα κομμάτια να είναι σφιχτά βιδωμένα. Ιδιαίτερα το o-ring στο κέντρο του επάνω καπακιού πρέπει να είναι στη θέση του και να μην έχει φθορές. Αλλιώς το τανκ δεν θα είναι αεροστεγές και θα σου φεύγει υγρό.

2. Τα φυτίλια μπορεί να κλείνουν τα κανάλια που τροφοδοτούν με υγρό. Αυτά πρέπει να μένουν ελεύθερα ώστε να φεύγει υγρό μόνο όταν δημιουργείται υποπίεση. Αν τα φυτίλια μπουν μέσα στα κανάλια τότε θα τραβούν υγρό συνέχεια.

3. Μην τον γεμίζεις τέρμα. Πρέπει να αφήνεις λίγο κενό (γεμίζουμε μέχρι και το τζαμάκι) ώστε να υπάρχει πίεση μέσα στο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #614 στις: Μαρτίου 20, 2014, 17:48 »
Μόνο όταν τον γυρνάς στο πλάϊ κάνει την διαρροή ? Εχεις την υπομονή να τσεκάρεις όταν θα είναι όρθιος και το υγρό κατεβαίνει, σε ποιό σημείο κάνει διαρροή και όρθιος ? Υποπτεύομαι κάποιο oringάκι σε κάποια σύνδεση μήπως χρειάζεται αλλαγή ή σωστό βίδωμα των μερών.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504690 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 11, 2024, 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8527 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242837 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761788 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 809 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3735 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13568 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis