vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

286 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2655 στις: Απριλίου 26, 2015, 00:50 »
Με ni200 στηνει κανεις τον καιφουνη να μας πει πως τα παει με tc;

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2656 στις: Απριλίου 26, 2015, 06:51 »
Το κακό του kayfun εκτός του βάρους του είναι και το ότι σε κάθε αναπλήρωση χρειάζεται πλήρες ξεβίδωμα απ'το mod, κάτι που μπορεί εύκολα να επιβαρύνει τα ευπαθή σπειρώματα δηλαδή. Συνεπώς, κάτι θα πρέπει να βρεθεί ώστε να προφυλάσσεται το σπείρωμα του istick 20.. ;)

Όταν λες οτι οτι μπορεί εύκολα να επιβαρύνει τα ευπαθή σπειρώματα, εννοείς και του KFL+??
Υπάρχει κίνδυνος με την συχνή τοποθέτηση του KFL+ σε ένα mod για τα σπειρώματα του KFL+??
(ρωτάω γιατί έχω δύο KFL+ και τους εναλλάσσω συχνά μέσα στην μέρα, λόγω οτι έχω διαφορετική γεύση στον καθένα... ο KFL+ είναι κατασκευασμένος από ανοξείδωτο ατσάλι, και πίστευα λόγω του υλικού κατασκευής του οτι δεν υπάρχει κανέναν πρόβλημα...? )

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2657 στις: Απριλίου 26, 2015, 07:07 »
Προφανως εννοει τα σπειρωματα του mod εαν αυτο εχει πολο της πλακας. Οπως λες και εσυ τα σπειρωματα του kfl ειναι απο ανοξειδωτο ατσαλι. Με κανονικο βιδωμα, χωρις δηλαδη να στραβοπιασει και να τον ζορισουμε, δεν παθαινει τιποτε. Αυτον που εχω τον χρησιμοποιω αποκλειστικα κοντα 1 χρονο τωρα και δεν παρουσιασε τιποτε, ουτε διαβασα κατι σχετικο εδω. Οποτε τον χρησιμοποιεις αφοβα με σωστη χρηση στο βιδωμα.  :) 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2658 στις: Απριλίου 26, 2015, 10:06 »
Ακριβώς αυτό, τα σπειρώματα στον πόλο του kfl+ είναι βράχος και δεν απαιτούν ιδιαίτερη προσοχή στο βίδωμα-ξεβίδωμα, δεν εμπνέουν κανένα απολύτως φόβο δηλαδή σε αντίθεση με το σπείρωμα του istick (του 20αριού συγκεκριμένα ) που έχει αποδειχθεί ότι δεν αντέχει και τόσο στη "βαριά" χρήση.
Επειδή λοιπόν ο kfl+ έχει το "δυνατό" σπείρωμα, η σύνδεσή του με το istick20 απαιτεί λίγη παραπάνω προσοχή για να μη χαλάσουμε αυτό του istick20.. στο istick30 και istick50 χρησιμοποίησαν ανοξείδωτο ατσάλι για το σπείρωμα του 510 πόλου οπότε και δεν είναι τόσο επίφοβη η συνεχής επανατοποθέτηση οποιουδήποτε ατμοποιητή. ;)

Αποσυνδεδεμένος Andreas81

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Child_In_Time
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2659 στις: Απριλίου 27, 2015, 16:35 »
Καλησπερα και απο εμενα.
Εδω και 1 χρονο ειμαι ατμιστης και σκεφτομαι να παω σε επισκευασιμο.
Απο βιντεακια που εχω δει και σε forum που εχω διαβασει εχω καταλυξει να παω στην αγορα ενος Kayfun Lite Plus.
Προς το παρον ειμαι με εναν Nautilus BDC και προσφατα αγορασα ενα Ιstick 30W.
Εχω κατσει και εχω διαβασει αρθρα με το πως μπορει να γινει μια normal αντισταση πανω στον Kayfun, και δεν μου φενεται κατι πολυ δυσκολο.Θελει δοκιμες για να καταλυξεις σε κατι που να σε καλυπτει.Απο συρματα ,σπειρες,μεχρι φυτυλια.
Αυτο που θα ηθελα να σας ρωτησω ειναι εαν ειναι καλη επιλογη στο να παω σε εναν Kayfun Lite Plus σαν νεοεισερχομενος στον χωρο των επισκευασιμων.
Επισης εχω δει και μια αλλη λυση (μαλλον λιγο πιο ακριβη),να αγορασω μονο την βαση του Kayfun και να δεσω καποια αλλα κομματια πανω του απο Steam Tuners.Απλα δεν μπορω να υπολογισω το τελικο κοστος γιατι δεν ξερω ποια κομματια μπορουν να δεσουν μεταξυ τους.


Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2660 στις: Απριλίου 27, 2015, 16:39 »
Προσωπικά θεωρώ πολύ ορθή την επιλογή σου και αυτό προτείνω σε κάθε νεοεισερχόμενο στους επισκευάσιμους. Μπορείς να ξεκινήσεις αγοράζοντας τον KFL+ v2 για αρχή και έπειτα μπορείς να προμηθευτείς τα διάφορα κιτ από τους διάφορους modders (όπως είναι οι steam tuners) που υπάρχουν στην αγορά ώστε να φέρεις τον ατμοποιητή ακριβώς στα μέτρα σου. Φυσικά για οτιδήποτε χρειαστείς εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2661 στις: Απριλίου 27, 2015, 16:43 »
Αν δε σου αρεσουν οι τεραστιοι ατμοποιητες και δε σε πειραζει να γεμιζεις συχνα, τοτε μπορεις να παρεις βαση γνησια και βαση καμιναδας με tiny tank apo st . η σετακι νανο κιτ με νανο καμιναδα μαζι με τη βαση της και bell cup. Η πληρες νανο κιτ με κλιαρ τανκ βαση καμιναδας κ νανο καμιναδα.
 Μια και ολα τα πουλαει η fabvape μπορεις να τηλεφωνησεις και να ρωτησεις η να δεις στο σαιτ τους. Η μπορει να τα βρεις και σε αλλο καταστημα.

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2662 στις: Απριλίου 27, 2015, 18:57 »
Επειδη πρόσφατα απέκτησα το KLP στο μαγαζι που πηγα μου πρότειναν αυτο που λες βαση αυθεντική και τα υπολοιπα απο διάφορους μοντερς πολυ κοντα στη τιμη του αυθεντικού απευθυνσου στο μαγαζι που θα το αγορασεις δες το στημένο και αναλογα αποφασίζεις αυτη ειναι η τάπεινη μου αποψη

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2663 στις: Απριλίου 27, 2015, 21:55 »
Εγω εχω ενα προβλημα νομιζω οτι τα υγρα τα κανει ενα παραξενο πραγμα σαν να μη ατμιζω μια ενιαια γευση σαν να τα διαλλυει σαν ξερω κ εγω ?Δεν παιρνω αυτον τον σκετο ατμο που θελω ..σαν να ειναι υγρος εχω μπερδευτει .Στον ταπεινο ναφτιλο δεν εχω προβλημα ... δεν εχω προβλημα

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2664 στις: Απριλίου 27, 2015, 22:39 »
φιλε μου τωρα τα γραφεις σε λαθος νημα μιας και εδω ειναι το νημα με τον αυθεντικο και μπλεκοντε τα πραγματα ετσι ... μπορεις να γραψεις εδω  και να ζητησεις συμβουλες ... παντα φιλικα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kkourk

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2665 στις: Απριλίου 27, 2015, 22:50 »
Κώστα 44

Ευχαριστώ για την πληροφορία μιας και δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα με το σαιτ.
Ζητώ συγγνώμη για το λάθος μου.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2666 στις: Απριλίου 28, 2015, 09:05 »
Που μπορώ να βρω βιδάκια για τους πόλους του kayfun; Υπάρχουν ανοξείδωτα από fasttech; Αν προσπαθήσω να βρω βιδάκια από το ελεύθερο εμπόριο, τι διαστάσεις να ζητήσω; Ή μήπως να έχω ένα μαζί μου σαν δείγμα;
Τον τελευταίο καιρό αρχίζουν να μην μου κρατάνε τα βιδάκια το 30άρι kanthal, και σκέφτηκα, μετά από 1,5 χρόνο, ότι ήρθε η ώρα να τα αντικαταστήσω...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2667 στις: Απριλίου 28, 2015, 09:10 »
Ένα κιτ με ανταλλακτικά εχει και τα βιδακια:
http://www.e-smokers.gr/product/kayfun-lite-plus-spare-kit/

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2668 στις: Απριλίου 28, 2015, 09:31 »
Και στο fabvape θα τα βρεις: http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&product_id=667
Kαι στη Atmosfaira: http://www.atmosfaira.com/kayfun-lite-plus-spare-kit.html
Αλλά και στη Vapeland: http://www.vapeland.gr/Svoemesto στην οποία για κάποιο λόγο δεν βρήκα το κιτ στο site τους τώρα που έψαξα αλλά μέχρι πριν λίγες μέρες το έβλεπα κανονικά, αν σε βολέψει σαν κατάστημα αρκεί να τους κάνεις ένα τηλέφωνο. :)

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2669 στις: Απριλίου 28, 2015, 13:02 »
Για βιδάκια και διαστάσεις ρώτησα. Τα κιτ δεν μ' ενδιαφέρουν. Έχω απ' όλα εκτός από βιδάκια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem