vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος skipper03

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1080 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 09:01 »
Καλημέρα και απο εμένα με λένε Βαγγέλη 21 ετών φοιτητής φυσικου(φενεται πιστευω αλλοστε απο τα ορθογραφικα λαθη που σιγουρα εχω...)Εχω εδω και 2 μονο χρονια που καπνιζω,και 4 μερες πλεον που εχω αρχισει η.τ. χωρις νικοτινη και δεν εχω αγγιξει κ.τ. ακομα και ελπιζω ποτε ξανα...Ξεκινισα με ενα EGO-XL και συνεχιζω το ατμισμα παντα και παντου...

Αποσυνδεδεμένος andreazk

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1081 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 10:24 »
Καλημέρα παιδιά και από μένα. Με λένε Ανδρέα και είμαι 42 χρονών. Καπνίζω απο τα 14 !!! CAMEL, CAMEL ΑΦΙΛΤΡΟ και τα 15 τελευταία καπνούς (στριφτά). Δεν είχα σκεφτεί ποτέ να κόψω το κάπνισμα  μέχρι που είδα την γυναίκα μου να καπνίζει η.τ πρίν λίγες μέρες ( 15 ).Ξεκίνησα η.τ πριν 10 μέρες απο περιέργεια  :hmmm:  Ατμίζω  υγρά 24  ...δεν έχω ανάψει ούτε ένα κ.τ  :thumpup:   Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες πληροφορίες και συμβουλές σας .

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1082 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 13:49 »
Καλησπέρα ονομάζομαι Γιάννης και απο χθες ξεκίνησαν το η.τ αγοράζοντας το ovale ego-c. Μετά απο 15 χρόνια καπνιστής απορώ γιατί άργησα τόσο πολύ να πάρω το πρώτο μου η.τ . 2 μερες τωρα μονό ατμιζω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την επιλογή μου... Στο φόρουμ αν και το διαβάζω καιρό γράφτηκα για να μπω για τα καλά στον κόσμο του ατμιστη συμμετέχοντας με τη σειρά μου σε αυτή την ωραία παρεα...

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1083 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 14:21 »
Καλημέρα
ονομάζομαι Ζήνων, είμαι 37 χρονών και σήμερα θα πάω να αγοράσω το πρώτο μου η.τ.
καπνίζω από τα 19 μου, και ελπίζω να γίνει το θαύμα.
εντυπώσεις θα γράψω τις επόμενες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1084 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:35 »
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, περιηγηθείτε στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος nikfile

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1085 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:56 »
Γεια σας και καλος σας βρηκα.
Ονομαζομαι Νικος ειμαι 31 χρονον και ατμηστης εδω και εναμισι μηνα. Μετα απο πολυ μελετη στο φορουμ αποφασησα κι εγω να κανω την αυτοπαρουσιαση μου. Καπνηζα 13 χρονια και πλεον ειμαι πολυ ενθουσιασμενος που μπορεσα και ξεφυγα απ αυτην την κακια συνηθεια :bye:. Επισης μαζι μου ξεκινησε και η γυναικα μου το ατμισμα, αν και εχει κανει τα παραστρατηματα της με κανα δυο τρια κ.τ. :idiot1: Εγω παντος κραταω γερα και εχω ξεφυγει πλεον απο την επιθυμια γι αυτο και απολαμβανω τα ντουμανια :respect:. Η αλλαγη που εχω καταλαβει στην υγεια μου μεχρι τωρα ειναι τεραστια, συγκεκριμενα πανω στη δουλεια μου (ειμαι μουσικος και τραγουδαω κι ολας) οταν τραγουδαω δεν καταλαβαινω τιποτα :). Πριν με το που ζοριζε λιγο το τραγουδι στις ψηλες ζοριζωμουν κι εγω :angry_orange: με αποτελεσμα μετα απο καποια συνεχομενα live να κλεινει η φωνη μου. Τωρα μπουρι εχει γινει ο λεμος μου.
Λοιπον αυτα απο μενα ευχομαι σε ολους καλα ατμησματα και πολλα ντουμανια. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1086 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:07 »
Καλησπερα στην καινουργια παρεα
Λεγομαι Γιωργος ΕΤΩΝ 40 και ειμαι ελευθ επαγγελματιας
ειμαι στη 2η μερα ως χρηστης ηλεκτρ τσιγαρου μετα απο 26 χρονια καπνισματος του παραδοσιακου!!!!!
Ευχομαι μεσω της σελιδας να ξεκαθαρισω αρκετα πραγματα γυρω απο το ολο θεμα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:40 από geos »

Αποσυνδεδεμένος xrdim

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1087 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:23 »
Γεια με λενε Χαρη και σκεφτομαι να ξεκινησω το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος spionoff

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1088 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 13:21 »
Καλησπέρα σε όλους, είμαι ο Σπύρος, 37. Κάπνιζα 18 χρόνια, μέχρι πριν από ένα μήνα που ξεκίνησα το ΗΤ. Άρχισα να αναπνέω κανονικά πάλι, είχα ξεχάσει πως είναι αυτό !Απο τότε έχω "ψήσει" διάφορους φίλους και γνωστούς να ξεκινήσουν... ΑΝ και μερικοί μου ξεφεύγουν ακόμα, που θα μου πάνε xD

Αποσυνδεδεμένος AxelKay

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1089 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 14:11 »
Γειά σε όλους. Είμαι ο Αλέξανδρος από Χανιά, ατμίζω σχεδόν 9 μήνες και παρακολουθώ το forum σαν επισκέπτης από τότε. Είμαι 3D Animator στο επάγγελμα αλλά λόγω κρίσης δουλεύω οικοδόμος. Επίσης κατασκευάζω μουσικά όργανα όποτε μου δωθεί η ευκαιρία.

Αποσυνδεδεμένος alexq

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1090 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 14:59 »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!

Ονομάζομαι Αλέξανδρος και είμαι καλά, στα 31 μου έτη!

Εδώ και 2 1/2 μήνες έχω ξεκινήσει και εγώ την Οδύσσεια μου (χωρίς Οδυσσέα δυστυχώς!) για να κόψω οριστικά το τσιγάρο.

Μέχρι τώρα ήταν όλα πολύ εύκολα και από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα το ΗΤ δεν σκέφτηκα μια στιγμή να επιστρέψω στο ΚΤ.

Δεν έχω ανάψει ούτε ένα ΚΤ όλο αυτό το διάστημα! και μάλιστα φανταστείτε πως το κάπνισμα ήταν κάτι που μου άρεσε και δεν είχα σκεφτεί ποτέ ουσιαστικά να το κόψω, αλλά στο ΗΤ βρήκα κάτι που γούσταρα πολύ περισσότερο!

Αυτό που πραγματικά με βοήθησε ήταν αυτό το forum, και τα μέλη του, που από την πρώτη μέρα διαβάζω καθημερινά.

Μια πραγματικά ουσιαστική πηγή πληροφοριών που μου έδωσε λύσεις να ξεπεράσω τα προβλήματα των πρώτων ημερών αλλά και ιδέες να προχωρήσω σε επισκευή εξοπλισμού και παρασκευή DIY  υγρών με μεγάλη επιτυχία. Με την βοήθεια του forum επίσης μπόρεσα και εγώ με την σειρά μου να βοηθήσω όλους τους φίλους μου που έχω "προσηλυτίσει" στο ΗΤ ώστε να μην παραιτηθούν της προσπαθείας στα πρώτα προβλήματα που συνάντησαν.

Έχω αρχίσει και ψάχνω για κάποιο mod τον τελευταίο καιρό και βλέπω πως και αυτό από μονό του είναι μια ακόμα μικρή Οδύσσεια... όλα τα γνωστά προϊόντα έχουν θέμα με την διαθεσιμότητα.

Αποφάσισα λοιπόν από απλός παρατηρητης του forum να γίνω πιο ενεργό μέλος ώστε να μπορέσω να βρω ένα mod στο κοντινό μέλλον μιας και βλέπω πως σιγά σιγά οι ατμιστικές μου ανάγκες φτάνουν στα όριο των "made in china" ατμοποιητών και μπαταριών που κυκλοφορούν ευρέως στην χώρα μας.

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους για την συνεισφορά σας στην προσπάθεια μου να απαλλαγώ από τον βραχνά του ΚΤ καθώς και τις πληροφορίες (αλλά και τα γέλια) που μου προσφέρατε μέχρι τώρα !!!

Αλέξανδρος Κ.



Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1091 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:20 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Με λένε Λευτέρη, είμαι 32 ετών, πρώην καπνιστής επί 15 χρόνια και πλέον ατμιστής εδώ και 1 μήνα. Δεν έχω ακουμπήσει κ/τ από τότε. Παρακολουθώ το φόρουμ όλο αυτό το διάστημα και πραγματικά με έχει βοηθήσει σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό! Ήδη σήμερα έφτιαξα το πρώτο μου DIY υγρό με επιτυχία  :tongue_smilie:

Σας ευχαριστώ για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες που έχετε μαζέψει! Επίσης να ευχαριστήσω το μέλος του φόρουμ Κωνσταντίνο, τον οποίο γνώρισα σε γνωστό κατάστημα και με βοήθησε να επιλέξω ότι χρειαζόμουν για τα πρώτα πειράματα DIY υγρών!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1092 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:34 »
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, περιηγηθείτε στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Tzivitzonis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1093 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 09:36 »
Καλημέρα σε όλους!
Γιάννης από Πάτρα, 36 ετών, ατμιστής με ego-t εδώ και κανα 3άρι μήνες. (Ψιλοφουντώνω και κανα στριφτό από τον κουμπάρο στο τσακίρ κέφι, ιδίως μπροστά από το τζάκι...  ;D). Πρώην golden virginiakias (στριφτό).

Το φόρουμ το ανακάλυψα ψάχνοντας για ιατρικά θέματα (επιπτώσεις ηλ. καπνίσματος), το είδα ενδιαφέρον, περιηγήθηκα ολίγον στην απόξω και δεν τη γλύτωσα... εγγράφηκα! :bow: 8)

Αυτά τα ολίγα, πάω για διάβασμα και τα λέμε στη συνέχεια!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1094 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 09:40 »
Καλημέρα στην πολύ ενδιαφέρουσα παρέα του forum, απόλυτα νέος στο e-κάπνισμα σας παρακολουθώ μέρες τώρα, ακόμα και πριν την εγγραφή μου, και δεν σας προλαβαίνω κυριολεκτικά! ;D

Μιας και ακόμη η επαφή μου με το ΗΤ είναι ανύπαρκτη(αναμένουμε μαζί με τη γυναίκα μου την πρώτη μας μικρή παραγγελία από Κίνα), στην πορεία της περιμένω να ενημερωθώ, να σας φορτώσω με απορίες, να μοιραστώ μαζί σας εμπειρίες/προβληματισμούς/ιδέες και γενικά κάθε τι εποικοδομητικό που μπορεί να προκύψει από έναν τέτοιο χώρο ανταλλαγής απόψεων και επικοινωνίας.

Όλα αυτά λοιπόν, στα κατάλληλα νήματά τους από εδώ και πέρα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem