vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

397 επισκέπτες, 5 χρήστες
Thankin, aalex, camber, tony1976, jim356

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος centopar

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #990 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 13:40 »
Με λένε Νίκο, είμαι από Αθήνα, και μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες να κόψω το κάπνισμα μετά από 11 χρόνια, αυτή τη στιγμή είμαι άκαπνος για 68 μέρες. Είχα δοκιμάσει πριν χρόνια το Nobacco White line και Black line χωρίς αποτέλεσμα. Τώρα όμως το πήρα απόφαση και εδώ περίπου και 2 μήνες ατμίζω με Hybrid. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Οι ατμοποιητές του δεν με ικανοποίησαν, αφού τους κατέστρεφα σε 2-3 μέρες, γι' αυτό χρησιμοποιώ ατμοποιητές από το Giant και τα παω μια χαρά. Πιστεύω οτι με ακόμα λίγη προσπάθεια θα μπορούσα να το κόψω τελείως, αλλά δεν θέλω... μου αρέσει το άτμισμα! Ίσως είναι και η ανασφάλεια και ο φόβος του να μην ξαναρχίσω το κ.τ. που με κάνουν να το λέω αυτό... τράκα στη τράκα με το ποτό, με τον καφέ... καταλαβαίνετε... Προτιμώ λοιπόν το μόνο "άγχος" που θα έχω να είναι να μην μείνω από μπαταρία. Γι' αυτό και δεδομένου ότι οι μπαταρίες του hybrid έχουν αρχίσει να "πέφτουν", αυτή την εποχή σκέφτομαι να αγοράσω μια μεγάλη μπαταριοθήκη (με μπαταρία 2600mAh) με τη λογική να έχω περισσότερη αυτονομία αλλά και να κάνω οικονομία (αφού πλέον για αγορά μπαταριάς θα απευθύνομαι σε ενα οποιοδήποτε κατάστημα που πουλάει μπαταρίες - με κόστος το πολύ 10ευρώ).

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους με υγεία!
Συγχαρητήρια για το φόρουμ!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #991 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 14:04 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #992 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 14:58 »
Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους,

Είμαι ο Βαγγέλης, 45 ετών, και ατμίζω μία εβδομάδα κανονικά.

Ξεκίνησα με αυτό (http://www.privilege-cigarette.gr/e-cigarettes/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF-privilege/) λίγο πριν τα Χριστούγεννα, αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος και το σταμάτησα μετά από μία μέρα.

Ομως επέμεινα και πήρα το want με virginia υγρό το οποίο και ατμίζω τώρα συνεχώς.

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι η μπαταρία του πρώτου (privilege)  ταιριάζει με τον ατμοποιητή του want οπότε έχω ένα πλήρες σετ με αυτόματο (με βολεύει στην οδήγηση), ένα με κουμπάκι, και ανταλλακτικές μπαταρίες μαζί και για τα δύο σετ.  :thumpup:

Μου έχει μείνει βέβαια ένα μπουκαλάκι maxboro 0 μιλιγκράμ, αλλά μάλλον θα το μπερδέψω με το tobacco 6 μιλιγκράμ (δεν μου άρεσε η γεύση του) για πιθανό καλύτερο αποτέλεσμα.

Καλά ατμίσματα να έχουμε παιδιά  8)

Αποσυνδεδεμένος visgag

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #993 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:08 »
Καλή χρονιά και από εμένα!
Με λένε Αρη και είμαι ατμιστής εδώ και 3 μήνες περίπου. Παρακολουθώ το φόρουμ αρκετό καιρό τώρα και ελπίζω στη βοήθεια των "παλιών" καθώς μετά από πολλά πειράματα με διάφορα ΗΤ κατέληξα σε GG με UFS. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρώ ατμοποιητές για το UFS όπως και να το κάνω να δουλέψει σωστά. Υπομονή!!!
Καλά ατμίσματα!

Αποσυνδεδεμένος fotisk

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #994 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 20:03 »
καλη χρονια και χρονια πολλα με λενε φωτη ειμαι 32 χρονων και μετα απο 15 χρονια καπνισμα ειπα να το ριξω και εγω στο ατμισμα.εχω ενα ego-w εδω και 20 μερες  και παρα τις οποιες επιφυλαξεις ειχα αρχικα  για το Η.Τ. πλεον μπορω να πω οτι εχω ξεχασει το τσιγαρο.συγχαρητηρια για την πολλη καλη δουλεια που κανεται

Αποσυνδεδεμένος nivas21

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #995 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 22:08 »
Με λένε Νίκο, είμαι από Αθήνα, 43 χρόνων  άκαπνος για μόλις 10 μέρες.
Στην αρχή δεν με ικανοποιούσε το ητ αλλά με τη βοήθειά σας το ευχαριστιέμαι!

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #996 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 22:23 »
χρονια πολλα καλη χρονια.με λενε Βαγγελη ειμαι 37 ετων απο Θεσσαλονικη και ατμιζω σχεδον ενα μηνα τωρα εχοντας δοκιμασει παρα πολλους ατμο απο το εμποριο.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #997 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 09:20 »
Με λένε Θάνο 36 ετών από Σπάρτη και είμαι 1 μήνα ατμιστής.

Χάρη στο φόρουμ σας έμαθα πάρα πολλά για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και όσο το ψάχνω
μαθαίνω περισσότερα.

Συγχαρητήρια για το φόρουμ που είναι τόσο ενημερωμένο και προσωπικά
πιστεύω ότι αποτελεί την Ελληνική εγκυκλοπαίδεια του Ηλεκτρονικού τσιγάρου.



Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #998 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 09:54 »
Mε λενε Γιωργο, ειμαι 44 ετων και καπνιζω απο τα 19 μου.
Τα τελευταια 10 περιπου χρονια καπνιζω στριφτα Drum mild (γαλαζιο).
Στην προσπαθεια μου να το μειωσω και τελικα να το κοψω σκεφτηκα να δοκιμασω το ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Διαβασα αρκετα και πιστευω οτι με τη βοηθεια σας θα κανω τις σωστες επιλογες.

Αποσυνδεδεμένος Sophia

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #999 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 13:48 »
Καλημερα, Καλη Χρονια, υγεια και ευημερια για ολους! :bye:
Ειμαι η Σοφια, 37 ετων και μαζι με το συζυγο 43, ατμιστες για 9η ημερα.
Βαρια καπνιστες και οι δυο, αποφασισαμε να βελτιωσουμε την ποιοτητα ζωης μας, πετωντας απο πανω μας το
βρωμερο κ.τσιγαρο.

Απο φιλους μαθαμε για το η.τ και χαρη στο φορουμ, πειστηκαμε και καναμε τη μεταβαση.Μετα απο 9 ημερες τα
αποτελεσματα ειναι θεαματικα.
Συγχαρητηρια στην κοινοτητα του e-kapnisma για την υπαρξη του τοσο χρησιμου δικτυακου τοπου!

Αποσυνδεδεμένος tsipi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1000 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 17:46 »
Καλησπερα και καλη χρονια!
Ειμαι ο Αλεξανδρος 31χρ απο Αθηνα
Καπνιζα 14χρ σχεδον ενα καπνο την ημερα
Εδω και 1 βδομαδα ατμιζω με nobacco hybrid και σχεδον το κ.τ το εχω κοψει
Ποτε δεν περιμενα να συμβει κατι τετοιο και ευχαριστω πολυ ολα τα παιδια στο
forum που με τα λεγομενα τους με βοηθησαν να ξεκινησω το η.τ

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1001 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 21:40 »
γεια σας είμαι ένας μη καπνιστής σε σπίτι με καπνιστές. Με λένε Χάρη και είμαι 21.Ελπίζω οι γονείς μου να τα καταφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος andyts

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1002 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 22:09 »
Καλημέρα και καλή χρονιά κ από εμένα..
Είχα γραφτεί ξανά κ έπεσε ο server
Το όνομα μου είναι ΑΝΤΩΝΗΣ
3 εβδομάδες πλέον ατμιστης και περισσότερες αναγνώστης σας.
Αποφάσισα να εγγραφώ και εγώ στη κοινότητα  σας.
Ευχαριστώ πολύ το forum ίσως χωρίς εσάς να είχα παρατήσει το Η.Τ
Συνεχίστε την πολύ καλή δουλειά του forum.
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1003 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 22:38 »
Να κάνω κι εγώ την παρουσίαση μου..Είμαι ο Γιώργος, 27 χρονών απο Αθήνα,καπνίζω εδώ και 10 χρόνια περίπου 1 πακέτο τη μέρα (ένας καπνός με έβγαζε 2-2.5 μέρες στην καλύτερη). Υπερήφανος ιδιοκτήτης ενός F6 LSK εδώ και 2 εβδομάδες αλλά ακόμη αρχάριος,ακόμη μαθαίνω και δυστυχώς για μένα ακόμη κάποια κ.τ. δε μπορώ να τα κόψω (το πρώτο της ημέρας,μετά το φαγητό και ένα με τον καφέ) αφού ακόμη ψάχνω να βρω τη γεύση υγρού που θα με ικανοποιήσει πλήρως.

Το forum το διαβάζω από τότε που αγόρασα το η.τ και πραγματικά μου έχετε ανοίξει τα μάτια σε πολλά θέματα!Keep up the good work!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1004 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 23:01 »
καλη Χρονια!  8) καπνιζα 13 χρονια 1,5-2 πακετα την μερα μαλμπουρο. δεν πιστευα οτι μπορω να το κοψω κ δεν πολυηθελα.. 5 μερες χωρις κ.τσιγαρο ειναι ενα καλο βημα... ειχα ξαναγραφτει στο φορουμ το οποιο βρηκα απο Google την παραμονη πρωτοχρονιας, δεν ξερω αν ειχα πει κατι που δεν επρεπε κ εφαγα μπαμ η για καποιο αλλο λογο δεν μπορουσα να μπω.. χομπυ" ψαρεμα. κυνηγι. γηπεδο. ΑΡΗΣ κ ζημια στα μυαλα!  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios