vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

392 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1981

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #960 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:02 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Αν και είμαι 1 σχεδόν μήνα μέλος στο φορουμ , τώρα επιτέλους αξιώθηκα να συστηθώ !!!Με λένε Δημήτρη και είμαι 30 χρονών (και που τα λέω??? φως φανάρι είναι από το nickname!!!) Κάτοικος Λαμίας γέννημα θρέμα που λένε. Λοιπόν στο θέμα μας : ¨Εμαθα για το φόρουμ τυχαία βλέποντας βιντεάκια για η.τ. και συγκεκριμένα από το Utube όπου ο SEB παρουσίασε για λογαριασμό του φόρουμ το Hybrid !!!  Εδώ και 12 μέρες είμαι κάτοχος ενός Hybrid και ομολογώ οτι σαν πρώτη μου επαφή με η.τ. είμαι πλήρως ικανοποιημένος . Η αλήθεια είναι ότι μέσα σε 8 μέρες κατέστρεψα έναν ατμοποιητή αλλά δεν πτοούμαι καθόλου!!!Το γεγονός οτι έχω κόψει ΕΝΤΕΛΩΣ το κ.τ. και οτι δεν το ζητάω καθόλου ούτε σαν ιδέα με κάνει ευτυχισμένο και παράλληλα χαρούμενο για την επιλογή μου!!! Συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη που προσπαθούν μέσα από αυτό το χώρο να μοιραστούν τις  γνώσεις τους με τους νέους ατμιστές ,να δώσουν ιδέες , συμβουλές και προπάντων βοήθεια σε τυχόν απορίες και προβλήματα!!! Καλώς σας βρήκα και καλή μας Ατμο-συνέχεια ..!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ex-smoker

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #961 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:27 »
Καλησπερα,λεγομαι Νικος ειμαι 28 χρονων και ημουν καπνιστης για περιπου 13 χρονια.
Εδω και σχεδον 2 μηνες ξεκινησα το Η.Τ και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!
Τωρα μολις μυριζω τσιγαρο μου ερχεται αναγουλα,το Η.Τ με εκανε να σιχαθω το Κ.Τ.
Πραγματικα τωρα μπορω να φανταστω τι τραβανε οι παθητικοι καπνιστες!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #962 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 03:43 »
Γειά σας -και χρόνια πολλά σε όλους/ες. Είμαι 41 ετών και καπνίζω εδώ και 22 χρόνια. Μετά από πολλά χρόνια με κοντά 2 πακέτα Camel Lights την ημέρα, το γύρισα σε 1 πακέτο και μερικά στριφτά λευκού Old Holborn. Θέλω να απαλλαγώ από το τις δυσάρεστες συνέπειες του καπνίσματος αλλά όχι -ακόμα- από τη νικοτίνη και τη γενικότερη συνήθεια του να κρατώ κάτι στο χέρι. Αν πετύχω το πρώτο, ίσως κάποτε να ακολουθήσουν και τα άλλα.

Βρήκα το forum (και πήρα ήδη πολύτιμες συμβουλές από αυτό) πριν δέκα μέρες, ψάχνοντας στο web. Είμαι στα πρόθυρα αγοράς ΗΤ και με τα στοιχεία που βρήκα εδώ μέσα έχω μάλλον καταλήξει στο τι να πάρω. Δεν γνωρίζω πόσο ενεργά θα συμμετέχω αλλά σας ευχαριστώ για όλες τις γνώσεις και εμπειρίες που μοιράζεστε!

Αποσυνδεδεμένος gordito

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #963 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 04:57 »
Γεια και χαρα ρε μαγκες, εγω ειμαι ο Νικος και θελω να μπω και εγω στον κοσμο του ΗΤ

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #964 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 00:34 »
Καλησπέρα, και Χρόνια πολλά (ελπίζω περισσότερα χωρίς Κ.Τ),

Με λένε Μηνά 38 ετών με ~ 22 τσιγαρόχρονια στην πλάτη και περίπου 1.5 μήνα χρήστης του Η.Τ και είμαι καλά (όπως λένε σε κάποιες συναντήσεις).
Ξεκίνησα να διαβάζω το Forum περίπου μια βδομάδα αφότου ξεκίνησα το άτμισμα και θεωρώ πως έχω αποκομίσει σημαντικές γνώσεις και πληροφορίες. Το Η.Τ με έχει καλύψει πλήρως σε γεύση και νικοτίνη οπότε πλέον δεν έχω καμιά επιθυμία για Κ.Τ.
Η αγορές που έχω κάνει μέχρι στιγμής είναι ένα starter kit της Ovale Elips και υγρά από τα περισσότερα sites της Ευρώπης & Αμερικής (το αγαπημένο μου τώρα είναι το Tribeca 18mg). Θα ήθελα να πω ότι δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την αυτονομία της μπαταρίας και τον ατμοποιητή του elips (δεν συζητάω για το κόστος) γι' αυτό τον λόγο τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι να καταλήξω σε custom mods. Επίσης ανά διαστήματα έχω αντιμετωπίσει αυτό που λένε SOB (shortness of breath) και προσπαθώ να καταλάβω που οφείλεται (μπορεί στον συνδυασμό PG-VG κλπ), ευτυχώς δεν το έχω συνέχεια αλλά εμφανίζεται ξαφνικά μια-δυο φορές την εβδομάδα (αρκετά ενοχλητικό).

Αυτά προς το παρόν, θα βρούμε ευκαιρία να τα λέμε πιο συχνά σε διάφορα posts.

Thanks and Keep Vapping :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος plutevo

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #965 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:29 »
Γεια σας με λένε Στέλιο από Ηράκλειο Κρήτης, ήμουνα 30 χρόνια καπνιστής, τώρα και 3 μήνες ατμιζω η.τ και έχω δει μεγάλη διαφορά στην υγειά μου. 

Αποσυνδεδεμένος giannis1600

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #966 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:37 »
Γεια σας!ειμαι ο Γιαννης 43 χρ καπνιστης τα τελευταια 25 χρ.!καπνιζα 2 πακετα ημερησιως εχοντας δοκιμασει σχεδον τα παντα σε τσιγαρο,κυριως ομως marlboro kai prince.πριν 2 μηνες περιπου, ξαδελφος μου(γιατρος),μου προτεινε το ητ και ειπα να δοκιμασω!
εχω το hybrid και ειμαι σχετικα ευχαριστημενος!δεν εχω κοψει τελειως το κτ, καπνιζω 5-6 τσιγαρα την ημερα,κυριως με το καφε και σε ειδικες περιπτωσεις φτανω τα 10 τσιγαρα!για μενα ειναι μεγαλη προοδος και ειμαι οκ μ αυτη την αναλογια!αισθανομαι πολυ καλυτερα και οικονομικα με συμφερει!!
αν δεν υπηρχαν καποια προβληματα με το ητ(καμμενοι ατμο και εσχατως κακη ποιοτητα υγρων)ολα θα ηταν οκ!!για τους ατμο το ηξερα αλλα για το θεμα των υγρων δεν ετυχε  να διαβασω κατι και ηταν μια νεα σπαζοκεφαλια για μενα!το υγρο δε καιγεται καλα μαλλον(ελαχιστη ποσοτητα ατμου) και αφηνει δυσαρεστη γευση.ο ατμο δε φταιει γιατι δοκιμασα λιγο απο παλιο υγρο που ειχα και δουλευει μια χαρα!
το θεμα ειναι οτι σε περιοδους που το ητ δε δουλευει οπως πρεπει,αναγκαζομαι να καπνιζω πιο πολλα τσιγαρα.
Συνεχιζω ομως(καθε αρχη και δυσκολη) και στη πορεια θα δουμε....

Αποσυνδεδεμένος ilektrolo

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #967 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 13:30 »
γεια σας ονομαζομαι νικος,πρωην καπνιστης marlboro malako περιπου 1 πακετο την ημερα,πριν καιρο το καλοκαιρι ενας φιλος μου ειχε ηλεκτρονικο τσιγαρο και δοκιμασα και εγω...δεν μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση,ισως επειδη ατμιζε 9-10 mg καπου εκει...πιο μετα ξαναδοκιμασα και ημουν οκ...πριν 2 μηνες περιπου αρχισα να το ψαχνω και βρικα αυτο το forum,ασχοληθηκα αρκετα και πηρα την αποφαση στις 29 νοεμβριου να παρω ενα ovale ego t,τωρα πλεον εχω αναβαθμισει σε ego-c και ειμαι μια χαρα δεν εχω ξανακανει κ.τ απο τοτε :)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #968 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 14:43 »
Καλησμερα στην πανεμοργη παρεα και το ακρως ενημερωτικο φορουμ σε οτι αφορα το ηλεκτρονικο τσιγαρο απλα συγχαρητηρια σε ολους τους συντονιστες του φορουμ για αυτη την εξαισια δουλεια !
Καπνιζα στριφτο τσιγαρο απο το 2006 και απο τις 10/12 μονο ατμιζω και δεν 8ελω καν να το ξαναμυρισω νιω8ω ηδη μεγαλη αλλαγη στον οργανισμο μου και ειδικα νιω8ω ολες τις αισ8ησεις μου πιο δυνατες! πριν το 3εκινησω ρςτησα αρκετους γιατρους και εκανα μεγαλη ερευνα πλεον ατμιζω καποια συγεκριμενα υγρα που μου αρεσουν πολυ και απο την εντονη διαφορα στην υγεια μου επιρεαζς και πολυ αλλο κοσμο μεσα στη δουλεια μου και στο στενο μου κυκλο!
8α χαρω παρα πολυ καποια μερα να γνςριστουμε και απο κοντα διοτι διατηρω ενα καφε ουζερι στη γλυφαδα να μιλησουμε και να αναλυσουμε ακομη περισοτερα 8εματα ως ον αφορα το η.τ απο κοντα!!
καλη χρονια σε ολη τη παρεα!!
και ενα απλο παραδειγμα φυσικτε σε μια χαρτοπετσετα με κανονικο τσιγαρο και σε μια αλλη με ενα η.τ και απλα σκευτειτε μετα τι 8α προτιμουσατε περισσοτερο!
ο καινοριος φιλοσ σας Λεωνιδας!

Συνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #969 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 15:27 »
Καλησπέρα σας,
Ξεκινώ δηλώνοντας υπερήφανα πως είμαι πολύ χαρούμενος για την ύπαρξη, την ποιότητα και αξιοπιστία αυτού του forum. Αν μπορούσα θα ευχαριστούσα ένα-ένα τα παλαιότερα μέλη για τις πολύτιμες συμβουλές και οδηγίες που παρέχουν σε όλους εμάς τους πιο πρόσφατους ατμιστές. Στην περίπτωση μου η μετάβαση γίνεται από 25-30 κ.τ. την ημέρα σε 3-5 ml σε η.τ. εδώ και έναν περίπου μήνα. Στη διάρκεια των προηγούμενων  εβδομάδων έχω δοκιμάσει και μείνει κυρίως σε καπνικές γεύσεις (desert ship, tobacco, tobacco echo, RY4) με τη συσκευή want και dct titan (όλα της nobacco).
Εύχομαι σε όλους και όλες καλές γιορτές με ζεστασιά και υγεία.
Στους ηλεκτρονικούς ατμοποιητές μας εύχομαι για το 2012 να τους τύχει ότι έτυχε στους mp3 players αφού μπήκε η Apple στο παιχνίδι ή στους video player αφού εισήλθε η Western Digital στην αγορά. Μετά ας δοκιμάσει κανείς να απαγορέψει ή έστω να περιορίσει.
Φιλικά,
Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #970 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 16:18 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #971 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 19:42 »
Γεια σας παιδια ειμαι ο κωστας

Μετα απο 12 χρονια περιπου συνβατικου καπνισματος αποφασισα να παρω ητ οπως και εκανα,νομιζα πως στην αρχη θα ειχα καποιο προβλημα λογο οτι στην δουλεια που ειμαι σαν χειριστης γερανου και 8 ωρων πανω σε ενα μηχανημα δεν θα αντεχα,βλεπω πως αντεχω και συνεχιζω περας των 9 ημερων ως τωρα που ατμιζω.

Καλη χρονια σε ολους τους συνατμιστες και διαχειριστες αυτου του φορουμ και χαρηκα που βρισκωμα στην παρεα σας...

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #972 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 00:16 »
Γειά σας
Θάνος από Αθήνα, 26 χρόνια (με διακοπή για 2 χρόνια) καπνιστής άφιλτρων και στριφτών, εδώ και μια βδομάδα αποκλειστικά ατμιστής. Πριν αγοράσω η.τ. και θέλοντας να ενημερωθώ, έψαξα στο web και για καλή μου τύχη ανακάλυψα το e-kapnisma. Με βάση τα εξαιρετικά reviews πήρα το Mini & More, το οποίο με ικανοποιεί απόλυτα από γεύση και ατμό, αλλά τελευταία μου δημιουργούσε άγχος λόγω της μικρής διάρκειας της μπαταρίας του. Έτσι, συμβουλευόμενος και πάλι τα reviews του site, πήρα το Ego-W από την Vapormania. Να προσθέσω ότι όλες αυτές τις ημέρες (ή μάλλον τα βράδια) του η.τ. αφιερώνω αρκετή ώρα διαβάζοντας τα πολύ χρήσιμα θέματα του φόρουμ.
Νομίζω ότι είμαστε τυχεροί που το η.τ. ανακαλύφθηκε επί των ημερών μας!

Αποσυνδεδεμένος bmwm6

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ΤΩΡΑ Η ΠΟΤΕ !!!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #973 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 00:30 »
Μια μεγαλη καλησπερα και απο εμε...
Βασιλειος το ονομα απο Αθηνα και με 53 χρονακια στην πλατη...νεανιας δηλαδη  :))
Μην με ρωτησετε ποσα χρονια καπνιζω γιατι ειλικρινα δεν ενθυμουμαι....το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι πολλα.
Παρ ολα αυτα εχω 3 αστερακια στην αυτονομη καταδυση (ειχα βρει τροπο ο αθεοφοβος και εκανα τσιγαρο στα 40 μετρα βαθος  :laugh1:!!!!!!!
Ηλεκτρονικος στο επαγγελμα με 30 χρονια υπηρεσια σε μεγαλο οργανισμο τηλεπικοινωνιων και ραδιοερασιτεχνης (SV1CNS) για οσους γνωριζουν απο αυτα τα κολπα και λατρης του BLUES ROCK με περιπου 35.000 cd (καλα διαβασατε δεν ειναι λαθος συλλεκτης γαρ....)
Εχω αρκετες φορες προσπαθησει να κοψω το κ.τ αλλα χωρις επιτυχια και αυτη ειναι μια αλλη προσπαθεια που κανω, με την ΧΡΥΣΗ βοηθεια του Η.Τ ομως αυτη την φορα.
Ειμαι πολυ καλα με ενα ICE που αγορασα (το νεο μοντελλακι) και για 15 ημερες περιπου το κ.τ ειναι παρελθον για μενα....ελπιζω να συνεχισω ετσι γερα και σταθερα.
Εκανα -λογω καταδυσεων- και πολυ μεγαλη βουτια με μεγαλο ρισκο υπ οψιν , γιατι πηγα κατευθειαν σε υγρα με μηδεν νικοτινη ,οποτε οπως καταλαβαινετε αγαπητοι φιλοι και φιλες δινω τεραστια μαχη !!
Βρηκα πραγματι τεραστια βοηθεια εδω στο FORUM , διαβαζω οποτε εχω χρονο και ευχαριστω πολυ ολα τα καλα παιδια εδω ...μου μαθατε και το tribeca και το freedom και το Torque 56 και εχω παραγγειλει ΜΕΡΙΚΑ ΒΑΡΕΛΙΑ για να μην ξεμεινουμε και αλλα πολλα πολεμοφοδια , γιατι νοιωθω οτι παω σε δυσκολη ΜΑΧΗ και πρεπει να ειμαι καλα εξοπλισμενος !!!!
ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ  :bye: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ !!!!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #974 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 00:42 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios