vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

457 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος saltcity

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #930 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 20:57 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα κι εγώ.
Είμαι ο Βασίλης , 40 χρονών και καπνίζω 20 χρόνια. Ξεκίνησα πριν από 4 ημέρες το άτμισμα (παράλληλα με το κτ) με giant, το οποίο επέλεξα μετά από έρευνα μέσω του πολύ-πολύ ενδιαφέροντος ιστότοπου σας (μας πλέον  :)  ). Με τα υγρά ακόμα ψάχνομαι και από ότι κατάλαβα όλο το ζουμί εδώ είναι. Στις 2 ημέρες ατμίσματος με ενόχλησε ο λαιμός αρκετά και τώρα ψάχνω να δοκιμάσω υγρό με περισσότερο vg και βλέπουμε.
Συγχαρητήρια για το site και για την προσπάθεια !

Αποσυνδεδεμένος otinanai33

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #931 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 21:00 »
Καλησπερα και απο μενα με λενε Νεκταριο ειμαι 34 χρονων και σας παρακολουθω με προσοχη εδω και μερικες μερες προσπαθωντας να λύσω καθε απορια που μου εχει δημιουργηθει με το η.τ .


Απο οτι βλέπω η παρεα ειναι μεγαλη και με πολλες γνωσεις στο αντικειμενο .


Τις προσεχεις μερες θα ειμαι και εγω ατμιστης  και θα επιστρεψω με τις πρωτες μου εντυπωσεις

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #932 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 11:30 »
Καλημέρα Forum,
είμαι ο Γιώργος 46 ετών προγραμματιστής και καπνιστής 30 χρόνια.
Στο κάπνισμα βρίσκω παρέα και έμπνευση αποδεχόμενος το ρίσκο που συνεπάγεται. Καπνίζω λοιπόν σαν φουγάρο, στριφτά τα τελευταία 10 χρόνια, και υποφέρω όταν δεν μπορώ να καπνίσω σε συναντήσεις, πελάτες, αεροδρόμια κλπ.
Είχα ακούσει για το ηλεκτρονικό τσιγάρο πρώτης γενιάς τα χειρότερα: δύσχρηστο, ακριβό με εξάρτηση από την εταιρεία κατασκευής, μέτρια ικανοποιήση και κακή ποιότητα!

Τον περασμένο μήνα η εικόνα μου για το η.τ. άλλαξε όταν ένας συνάδελφος που χρησιμοποιούσε ένα ποιό σύγχρονο η.τ. αναγκαστικά λόγω εγκυμοσύσης (της γυναίκας του ;) ) μου έδωσε να δοκιμάσω. Αγόρασα λοιπόν και εγώ ένα ίδιο η.τ. αυτό που μιμείται το κ.τ. για τις "δύσκολες" στιγμές. Σύντομα ανακάλυψα τα η.τ. τελευταίας γενιάς που δεν μοιάζουν πλέον με τσιγάρο αλλά έχουν τα γνωστά πλεονεκτήματα αυτονομίας και απόλαυσης. Επέλεξα λοιπόν με κριτήριο την υποστήριξη και την ευχρηστία το Want της Nobacco και εδώ και δύο εβδομάδες το κ.τ. πέρασε στο παρασκήνιο με αντίστοιχη βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης. Το γραφείο και το σαλόνι στο σπίτι έπαψε να μυρίζει τασάκι (έβαλα και τη σύζυγο στο η.τ.) και το αυτοκίνητο πλέον μυρίζει plan b CEO !

Το forum είναι σημαντική πηγή πληροφορίας και ανταλλαγής εμπειριών ιδιαίτερα στα πρώτα βήματα για την καταπολέμηση του φόβου που εντεχνα καλιεργείται από τα ΜΜΕ και τα διάφορα συμφέροντα που βλέπουν τα έσοδά τους να συρικνώνονται από την εξάπλωση του η.τ. Συγχαρητήρια στην συντονιστική ομάδα του forum για την άψογη δουλειά και καλό κουράγιο για το μέλλον ...

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #933 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 11:55 »
Καλημερα ειμαι ο Θεοδωρος 48 χρονων καπνιζα για 35 χρονια αρκετες μαρκες μεχρι προσφατα bf και σταματησα το κτ πριν 3 μηνες και αρχισα το η.τ. στην αρχη το ovale eclipse και τωρα το ggts νιωθω οτι αλλαξε η ζωη μου προς το καλλητερο σε θεμα ηγειας σταματησαν τα <γατακια> οταν επεφτα για υπνο επιτελους δεν βρωμαω τσιγαριλα και η συζηγος πεταει απο χαρα πλεον. Βλεπεις δεν εχει καπνιση ποτε της και πρεπει να υποφερε. :D

Αποσυνδεδεμένος Atmosfairas

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #934 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:09 »
Καλημέρα σε όλο το forum...

Με λένε Νίκο, είμαι 31, Ιδ.υπάλληλος και είμαι καλά! 1 μήνα σχεδόν χωρίς κ.τ και δεν μου λείπει καθόλου. Από τις πρώτες στιγμές ατμίσματος κατάλαβα ότι αποτελεί παρελθόν...

Περίπου 14 χρόνια καπνιστής με 1 πακέτο καπνού ( 25g ) ανά 2-3 μέρες.

Συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που έχει γίνει.


Αποσυνδεδεμένος Radital

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακολούθησε το φως μου
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #935 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:43 »
Από τον Οκτώβριο έψαχνα την περίπτωση της αγοράς ηλεκτρονικού τσιγάρου...
Στις αναζητήσεις μου αυτές "έπεσα" και στο χώρο αυτό των συζητήσεων.
Μετά από αρκετό διάβασμα και τις προτροπές/συμβουλές φίλου & συμφορουμίτη κατέληξα το Σάββατο
στην ολοκληρωμένη λύση του Giant της Nobacco με τον Titan DCT ατμοποιητή και το E-Liquid Virgina με 11mg νικοτίνης.

Μέχρι τότε κάπνιζα ~15 τσιγάρα ημερησίως καπνού old Holborn κίτρινο.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά-μέλη του forum, με τα τόοοοοσα ενημερωτικά που έχουν κατά καιρούς γράψει στον χώρο.
Πραγματικά ήταν αμέριστη βοήθεια για τις επιλογές μου.

Επίσης να ευχαριστήσω τα παιδιά από το Nobacco shop της Χαλκίδας!!!

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Τάσος - Χαλκίδα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tyrnavos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #936 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 15:34 »
Γεια χαρα σε ολους ειμαι ο Πασχαλης ειμαι 39 χρονων και ειμαι απο τον Τυρναβο.
Καπνιστης για 23 χρονια και νεος ατμιστης μολις 3 ημερων αν και γραμμενος στο φορουμ σχεδον ενα μηνα.
Μετα απο πολυ διαβασμα και ερευνα μεσα στο φορουμ σας(μας),κατεληξα στην αγορα ενος nobacco hybrid,οι πληροφοριες και οι αποψεις ολων των παιδιων που γραφουν ηταν για μενα πραγματικα πολυ χρησιμες και προτεινω σε ολους τους φιλους που ειναι νεοι σαν κι εμενα στο η.τ να μελετανε το φορουμ γιατι ειναι πραγματι μια τεραστια δεξαμενη πληροφοριων.

Αποσυνδεδεμένος sak11000

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #937 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 17:48 »
καλησπέρα σας, είμαι ο Σάκης και είμαι 34 ετών αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο λόγω παιδιού στο σπίτι πήρα ένα iwant εδώ και ένα μήνα και κάνω αλλαγές μέχρι να καταλήξω πιο μου ταιριάζει

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #938 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 17:51 »
γεια σας και απο εμένα !
Νεόφυτος απο Αθηνα 32
Νέος και εγώ στο άθλημα και λέω να ξεκινήσω με το ice
πολυ διάβασμα εχει πέσει εδω και μία εβδομάδα....

Αποσυνδεδεμένος tsolias30

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #939 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 19:51 »
Καλησπέρα και από εμένα! Με λένε Γιώργο και είμαι 31 ετών. Καπνιστής (light) από Β λυκείου και τα τελευταία  χρόνια "χρήστης"  του Davidoff Gold... Πριν από λίγο δοκίμασα για πρώτη φορά η.τ. (mini & more) . Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες και νομίζω ότι δεν θα ξαναβάλω το "άλλο" πλέον στο στόμα μου! Το E- Liquid είναι το Valuto... Συγχαρητήρια για το φορουμ και συνεχίζουμε με :
SEX , StEAMING and Rock'n'Roll!!

Αποσυνδεδεμένος johnnkourt

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #940 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 18:11 »
Καλησπέρα και από μένα...
Με λένε Γιάννη είμαι 31 και είμαι από Θεσσαλλλονίκη...!!
Κάπνιζα κ.τ. για 19 χρόνια  :o  !!! έχει 12 μέρες που έχω ξεκινήσει με η.τ. και δεν νομίζω να ξαναβάλω το άλλο στο στόμα μου!!!
Το η.τ. που ατμίζω είναι το LSK-A (elipse style) αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα σε ζουμάκι!!! :confused1: ...τα ζουμάκια που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι το dark vapure, virginia, tuscan... και έπεται συνέχεια στις δοκιμές !!!
καλό άτμισμα ...

Αποσυνδεδεμένος STR

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #941 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:11 »
Καλώς σας βρήκα κι εγώ, είμαι ο Στράτος 38 ετών , καπνιστής από τα 16. Ατμιστης εδώ και 3 εβδομάδες χωρίς να ξαναβάλω στο στόμα μου κτ.
Ξεκίνησα με ένα σετ joyetech ego-t και για να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου πήρα και ένα nobacco hybrid-e.
Ατμιζω περίπου 2ml την ημέρα προς το παρόν με υγρό nobacco βανίλια .
Συγχαρητήρια για το φόρουμ!!!

Αποσυνδεδεμένος Than

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #942 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:18 »
Γεια χαρα σε ολους με λενε Θαναση 33 ετων χρονια καπνιστης και πλεον και ατμιστης και ειμαι απο Αθηνα  :)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #943 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:07 »

Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)


Αποσυνδεδεμένος askoturos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • [img]https://s26.postimg.org/3k517my8p/GVC_Banner_
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #944 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 21:17 »
Για σε όλους ονομάζομαι Διαμαντής και είμαι από Πάρο  29 ετών και σήμερα  ξεκίνησα την καριέρα μου ως ατμιστης  ....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios