vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

451 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος raven21gr

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #915 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 13:01 »
Καληπέρα φόρουμ! Λέγομαι Γιώργος και είμαι από Αθήνα. Καιρό τώρα σκέφτομαι να κόψω τον πολύ αγαπημένο craven μου γιατι η πίσσα και η πρωινή θανατίλα δε παλεύονται. Ε τσι σκέφτομαι το ηλεκτρονικό τσιγάρο συγκεκρειμένα σκέφτομαι το alter egot ( http://www.ivape.eu/ego-t/alter-ego-t-650mah-starter-kit.html)
και το nobacco ( http://www.nobacco.gr/product/704/nobacco-iwant)
 ποιό απο τα δύο πιστεύεται ότι είναι καλύτερο και ασφαλέστερο???
 εύχαριστώ για το χρόνο σας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 13:19 από raven21gr »

Αποσυνδεδεμένος Gojakla

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #916 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 15:59 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Είμαι ο Γκοτζάκλας (  :)) ) και είμαι πάρα πολύ καλά χωρίς τον καρκίνο, τις τελευταίες 20 ημέρες.
Ατμίζω με ένα ego-W από Vapormania... και αυτή την περίοδο είμαι στα έξοδα γιατί αγοράζω διάφορα ζουμάκια προς δοκιμή μέχρι να πετύχω το "δικό" μου...

Μέχρι στιγμής, μου άρεσε περισσότερο το Tribeca της Halo... σε 12ρα νικοτίνη.
Εδώ και 3 ημέρες έχω παραλάβει από Αμερική τα γνωστά, εκεί τουλάχιστον, Johnson Creek (7ρας νικοτίνης οι 2 γεύσεις και 1 γεύση βανίλλιας 0νικής).
Δεν μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστικά. 3 γεύσεις πήρα, ΚΑΙ οι 3 έχουν μια χαρακτηριστική επίγευση "καπνιστού" να το πώ? Καπνού πίπας να το πώ? Ωρίμανσης σε ξύλινο βαρέλι?
Κάπως έτσι... πάντως όπως και να' χει, δεν μου ταιριάζουν.

Ευτυχώς έχω καβατζούλα έναν Camelάκο, που μου είναι ευχάριστος αν και όχι εντυπωσιακός....




ΥΓ. Σαν καπνιστής είχα καταφέρει να καπνίζω 5-6 στριφτά ημερησίως προτού το γυρίσω στο Η.Τ.
Στόχος μου είναι το άτμισμα ζουμακίων με 0νική νικοτίνη, και μετά το εντελώς κόψιμο.


Τα σέβη μου και καλή συνέχεια σε όλους σας...  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Andyvai

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Atmo-lover
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #917 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 16:09 »
 ::)Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά.2 μήνες ατμιστής πλέον,νιώθω άλλος άνθρωπος.Ανδρέας :)

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #918 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 16:39 »
καλησπερα σε ολους παιδια,μπραβο για την πολυ ομορφη παρεα που εχετε φτιαξει.Με λενε Νικολα,ειμαι 32 χρονων.Καπνιζα για περιπου 17χρονια,τους δυο τελευταιους μηνες ατμιζω και δεν εχω βαλει κανονικο τσιγαρο στο στομα μου.Με λιγα λογια σωθικα απο τα διλητιρια του κ.τ.ΜΠΡΑΒΟ και παλι για την παρεα τις πληροφοριες και την υποστιριξη που παρεχεται ολλοι. :thumpup:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #919 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 17:13 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα...Με λένε Κώστα και αποφάσισα και εγώ να ξεκινήσω την προσπάθεια διακοπής του κτ με την βοήθεια του ητ...Ψάχνοντας στο νετ έπεσα πάνω στην παρέα του forum σας και ομολογώ οτι διαβάζοντας εδώ μαθαίνω συνεχώς καινούρια πράγματα και χρήσιμες πληροφορίες..Έχω παραγγείλει ένα f6 και περιμένω σύντομα να ξεκινήσω και εγώ το άτμισμα...

Αποσυνδεδεμένος YAziDis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #920 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:29 »
Καλησπέρα,
Ονομάζομαι Γιάννης και είμαι από τη Θεσσαλονίκη. Αποφάσισα να ασχοληθώ με το ηλεκτρονικό τσιγάρο μιας και μου αρέσει η κατάσταση με τις γεύσεις. Είμαι καπνιστής, και κάνω καπνό Old Holborn κίτρινο.
Έχω ένα eGo-T και από σήμερα ξεκινάει το ταξίδι μου στην πληροφόρηση...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #921 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:38 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #922 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 06:58 »
Καλημέρα,

είμαι ο TerraByter είμαι στα 37 και ασχολούμαι με Η/Υ. Κάπνιζα περίπου 20 χρόνια, 2 πακέτα την ημέρα, Camel, Prince. Εδώ και 20 μέρες έχω αρχίσει το άτμισμα. Έχω το alter eGO-T (Πακέτο με δύο τσιγάρα με 1000αρες μπαταρίες, e-Liquid Decadence Vapours Tobacco Black Label Range 24mg/ml. Ατμίζω περίπου 4ml με 5ml την ημέρα. Μέχρι τώρα το απολαμβάνω και δεν αναζητώ τα Κ.Τ. . Το υγρό αναπλήρωσης που έχω επιλέξει έχει αρκετή νικοτίνη αλλά αρχικά ήθελα κάτι δυνατό ώστε να μην αναζητήσω τα Κ.Τ. . Στην πορεία θα προσπαθήσω να το κατεβάσω την περιεκτικότητα Νικοτίνης στα 18mg/ml, στα 11mg/ml και στα 8mg/ml. Υπολογίζω να κάθομαι ένα με δύο μήνες στο κάθε επίπεδο ώστε να μη ζοριστώ.

Το Forum μου το σύστησε ένας φίλος νέος και αυτός στο Η.Τ. αλλά σίγουρα πιο γνώστης από εμένα, με τη μικρή περιήγηση που έχω κάνει εδώ μέχρι τώρα είναι πολύ μα πάρα πολύ διαφωτιστικό.

Φιλικά
TerraByter

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #923 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 08:38 »
Καλημέρα,
είμαι ο Παναγιώτης και ατμίζω περίπου 1,5 μήνα.
Πιστεύω ότι το forum είναι ότι καλύτερο υπάρχει για το ηλεκτρονικό τσιγάρο λύνοντας πολλές απορίες σε νέους ατμιστές όπως εγώ.

Φιλικά
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #924 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:11 »
Για σας
Με λένε Μιχάλη κε με μεγάλη χαρά είμαι κε εγώ τώρα εδω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος MeX1Co

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #925 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:47 »
Ας αυτο-παρουσιαστώ κι εγώ...

Με λένε Γεράσιμο, 31 χρονών και καπνιστής τα τελευταία 15 χρόνια... Από 1η Δεκεμβρίου που πήρα το η/τ, δεν έχω καπνίσει ούτε ένα κ.τ.... Συγκεκριμμένα, μέχρι να φορτίσει η μπαταρία για πρώτη φορά μου είχε μείνει 1 muratti στο πακέτο, το οποίο το έχω ακόμα μαζί μου, στην τσέπη του μπουφάν...

Ότι απορίες έχω θα τις κάνω στα αντίστοιχα νήματα, μιας και αυτό το forum αποτελεί αστείρευτη πηγή γνώσεων πάνω στο η/τ...

Αποσυνδεδεμένος panikas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΝΙΚΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ !!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #926 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 18:55 »
    :bye: :bye: :bye:   Χαιρετίζω όλο το Φόρουμ, συμφορουμίτες και συμφορουμίστριες, συνατμιστές και συνατμίστριες.
   Το πρώτο που θα κάνω θα είναι να ζητήσω συγνώμη :-*, διότι ως ...λαθραναγνώστης σας παρακολουθώ εδώ κι ένα περίπου μήνα :nope: και μόλις τώρα μπήκα στον "κόπο" της εγγραφής.
   Ατμίζω απο 27 Οκτωβρίου 2011 χωρίς να βάλω κ.τ στο στόμα μου! :thumpup:
   Ελπίζω να σας φανώ χρήσιμος αλλά και να αποκομίσω οφέλη και γνώσεις από τις εμπειρίες σας.
   Μένω Δυτική Θεσσαλονίκη, τώρα είμαι άνεργος  :'( και την παλεύω όπως μπορώ... :wall: :wall:
               :thumpup: :thumpup: :thumpup: "Είμαι ο Πανίκας κι είμαι εντάξει"!!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #927 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:13 »
Καλησπέρα καί από εμένα. Είμαι ο Ιάκωβος, 42 ετών, δημόσιος Υπάλληλος καί κάπνιζα κ.τ. 20 χρόνια ( Marlboro μαλακό & τό τελευταίο δίμηνο στριφτό μέ καπνό old holborn blonde) μέχρι καί χτές. Bρήκα μιά πολύ καλή προσφορά για ηλεκτρονικό τσιγάρο (ψαχνόμουν 1 μήνα) εδώ : http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=93&prid=471&cid=197, καί μέσα από τό forum ο φίλος crisx μέ κατατόπισε σχετικά με e-liquids από inawera.com. Μακάρι νά τό συνηθίσω τό η.τ. καί νά μήν ξανα ανάψω ΠΟΤΕ κ.τ.
Keep walking........

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #928 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:34 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος geopgr

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #929 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:40 »
Καλησπέρα είμαι ο Γώργος 35 ετών από Πάτρα, ατμιστής εδώ και 1 μήνα (πρωην καπνιστής για 15 χρόνια με marlboro και old horborn) με ένα nobacco mini&more.
Από υγρά μέχρι ώρας έχω καταλήξει στο golden margy με 12άρα έχοντας δοκιμάσει το cigar, french pipe και valuto της nobacco.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206555 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541576 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357836 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1338 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios