vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 2 χρήστες
Mimhsdr, ZoeM

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #900 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 03:38 »
Γειά σας κι από εμένα, είμαι ο Κώστας από Θεσσαλονίκη και 25 μέρες καθαρός από κ.τ. χάρη σε όλους εσάς.
Σας ευχαριστώ από την καρδιά μου και ζητώ συγνώμη που δεν έγραψα τόσο καιρό και μόνο σας διάβαζα.

Μετά από 28 χρόνια καπνίσματος με 50-60 κ.τ. τη μέρα και πολλές αποτυχημένες προσπάθειες να το κόψω,
ελπίζω ότι βρήκα την λύση. Κοντεύει μήνας και δεν μου έχει λείψει καθόλου το κάπνισμα, ούτε μια στιγμή.
Ξεκίνησα με το "mini and more" και μπαταρίες "hybrid" και ατμίζω 18άρια υγρά και συνδυασμούς κάρτο.

Έχετε στήσει ένα καταπληκτικό φόρουμ και μια υπέροχη παρέα και καμιά "απαγόρευση" δεν θα την χαλάσει.
Ελπίζω να τα λέμε συχνά και μη "μασάτε" από φοβέρες γιατί όπως και να το δεις, προσφέρετε κοινωνικό έργο.

Αποσυνδεδεμένος NUMBER1PC

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τισ καπνοβιομηχανιες
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #901 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:04 »
Γεια σας και απο μενα. με λενε Νικο ειμαι 49 ετων και μολις πριν απο ενα μηνα αρχισα και γω το η/τ. ημουν καπνιστης για 35 χρονια. εφτασα να καπνιζω ενα φακελακι καπνο την ημερα + 10 τσιγαρα απο κανονικο πακετο:wall:
Παρακολουθω το forum εδω και 20 μερες και ειμαι εντυποσιασμενος.
Σας χαιρετω ολους , παλιους και νεους συνατμιστες.

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #902 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:15 »
Γεια και χαρά μας.

Είμαι ο Γιάννης απ' Αθήνα κι είμαι καλά  :) καπνιστής 24 χρόνια
μ' ένα διάλειμμα τεσσάρων χρόνων που το είχα κόψει.

Ατμιστής πλέον 8 ημερών μόλις. Χάρηκα που σας βρήκα
και συγχαρητήρια για το ποιοτικό φόρουμ που δημιουργήσατε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zagoris

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #903 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:06 »
Καλημερα σε ολους.Το ονομα μου ειναι Ντινος ,το επαγγελμα μου ειναι κρεοπωλης  και επαθα την πλακα  :respect: :yes: της ζωης μου με το η.τ .Ατμιζω1,5 μηνα μετα απο 25 χρονια καπνισμα.Εψαχνα τροπο να απαλλαγω απο το κ.τ και τελικα τον βρηκα  :thumpup:.Ενα προβληματακι με υγρα και συσκευες  ;D :)) αλλα νομιζω θα την βγαλουμε την ακρη, αρκει να μην γυρισουμε στο κ.τ. 

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #904 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:11 »
Καλημέρα σας .Με λένε Γιάννη και είμαι από Ηράκλειο Κρήτης ,φανατικός gatzetakias.Σας παρακολουθώ-ενημερώνομαι εδώ και 4 μήνες .Η σχέση μου με το κανονικό τσιγάρο δεν είναι και η καλύτερη αφού δεν καπνίζω αλλά είμαι παθητικός καπνιστής. Δεν λέω ότι δεν το έχω αγγίξει καθόλου, πότε-πότε Κανά δυο τσιγαράκια πιο μικρός που ήμουν και αν έβρισκα κανένα καλό πουράκι :).Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ξεκίνησα όταν κάποιοι συγγενείς μου ασχολήθηκαν με αυτό και είδαν αποτελέσματα. Τότε το σύστησαν της γυναίκας μου(1 με 1.5 πακέτα/μέρα καπνίστρια 8 χρόνια)το έβαλε και στο μαγαζί της(διάφορα ήδη ηλεκτρολογικά-ηλεκτρονικά και τώρα μια μεγάλη γκάμα από ηλεκτρονικά τσιγάρα & υγρά αναπλήρωσης)....Ξεκίνησε να το κάνει λοιπόν κανένα 3μηνο.Ειχα ηρεμήσει από την μπόχα του κανονικού, δεν χρειαζόταν να βγαίνει έξω από το σπίτι να καπνίζει και το σημαντικότερο (άτμιζε μέσα σε κλειστούς χώρους χωρίς να ενοχλεί κανένα)και ιδιαίτερα τον πιτσιρικά μας........Μετά από αυτό το διάστημα τώρα το έχει κόψει και αυτό εδώ και 1.5 μήνα...Τώρα να δεις χαρές και πανηγύρια................ :thumpup:
Ατμίζω ποτέ-πότε και εγώ όταν το δείχνω στους πελάτες μας και τους ενημερώνω για το καθένα προϊόν .Η τεχνολογία του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου έχει βελτιωθεί και βελτιώνετε ακόμα περισσότερο .Έχει βοηθήσει πάρα πολύ κόσμο να το κόψει εντελώς το κ/τ ακόμα και το Ηλεκτρονικό.(Όσο το αφήσουν και αν το αφήσουν οι Μεγάλες Δυνάμεις) :angry_orange:
Συγχαρητήρια  για την πολύ καλή δουλειά και κλήμα που έχετε κρατήσει στο forum, καλή συνέχεια να έχετε!!!
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!!

dksn20

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #905 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:57 »
Να παρουσιαστώ και γω :)
Είμαι ο Γιώργος από Πειραιά είμαι 28 χρονών κάπνιζα για 12 χρόνια 1 πακέτο καπνό τη μέρα.
εδώ και 8 μέρες έχω γυρίσει σε άτμισμα με ενα Giant και ελπίζω να μείνω εκεί :)

εχτές έφτιαξα και το πρώτο δικό μου υγρό και αυτή τη βδομάδα δοκιμάζω ένα κολπάκι για να μην ξεχνιόμαστε και μας καίγονται τα Cartomizer (έχασα το πρώτο στις 7 μέρες ακριβώς)

καλός σας βρήκα λοιπόν

Αποσυνδεδεμένος oldboy

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Iatty/mini Provari+DID/ego+SM/UFS(on the way)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #906 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:34 »
Καλησπέρα στην παρέα !

Είμαι ο Παναγιώτης από κέντρο Αθήνας.

Νέος ατμιστής κι εγώ μετά από 18 χρόνια κ.τ.

Ξεκίνησα με Nobacco Hybrid και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Τα λέμε!!! ;)


Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #907 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:47 »
Γεια σας
Είμαι ο Κώστας από την Νάξο
Είμαι 45 χρονών και πολύ καινούργιος στο άτμισμα
Συγχαρητήρια για το Forum είναι πολύ οργανωμένο , κάνετε καταπληκτική δουλειά σε παρουσίαση και ενημέρωση
Τα λέμε   

Αποσυνδεδεμένος vlassisd

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΕΚAΡΑ και ξερός Ατμός!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #908 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 20:55 »
Γεια σας και από εμενα,
Με λένε Δημήτρη και είμαι από Κέρκυρα.Παρόλο που είμαι μέλος από τον Αύγουστο δεν έχω παρουσιαστεί ακόμα,συγγνώμη.Είμαι ατμιστhς εδώ και 5 μήνες τώρα και μπορώ να πω ότι νιώθω πολύ καλύτερα.Το ίδιο και ο γαμπρός μου και 2 φίλοι μου που τους έβαλα στο τριπάκι του ατμισματος.Σύντομα και η σύζυγος που ήταν καπνιστής αλλα το διάκοψε λόγο εγκυμοσύνης(παρασκευή γεννάει το κοριτσάκι μας).Της παράγγειλα είδη το Εgo-T,το ίδιο έχω και εγώ,όπως και το white line tank.
Τέλος πάντων για να μην σας κουράζω,ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια που αποκόμισα από όλους σας όλο αυτόν τον καιρό εδώ στο forum και θα προσπαθήσω να γράφω πιο συχνά.
Φιλικά Δημήτρης.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #909 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 23:04 »

Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #910 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 11:19 »
Γεια σας.
Είμαι ο Μάνος , 40 ετών και καπνιστής κ.τ. 25 χρόνια.
Έχω προσπαθήσει στο παρελθόν να το κόψω χωρίς όμως αποτέλεσμα, έχω αντέξει έως και 3 εβδομάδες.
Πριν από 8 ημέρες αγόρασα το πακέτο Nobacco GIANT γνωρίζοντας ελάχιστα πράγματα σχετικά με το η.τ. με σκοπό να σταματησω το καπνισμα.
Οι εντυπώσεις που έχω είναι καθ' όλα θετικές καθώς δεν έχω καπνίσει κανένα κ.τ. όσες μέρες ατμίζω και δεν μου λείπει καθόλου, αντίθετα μέρα με την μέρα μου προκαλεί όλο και πιο μεγάλη αποστροφή η βρώμα ενός κ.τ.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #911 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 16:32 »
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη,

Είμαι ο Γιάννης 41 ετών και καπνιστής εδώ και 24 χρόνια. Παλιότερα κάπνιζα 2-3 πακέτα τσιγάρα και εδώ και 2 χρόνια 1 πακετάκι καπνό 25gr κάθε 2-3 μέρες.
Αφορμή για να ξεκινήσω το η.τ. ήταν η υπόσχεση που είχα δώσει στον εαυτό μου (και στην γυναίκα μου) να κόψω το κ.τ. μέχρι το τέλος του 2011.
Και μόνο η σκέψη όμως με τρομοκρατούσε αφού δεν είχα κόψει ούτε μία μέρα το τσιγάρο στο παρελθόν, με εξαίρεση 2-3 προσπάθειες - αποτυχημένες- με υποκατάστατα τύπου τσίχλας, αυτοκόλλητων κλπ, όπου καταντάς να έχεις αυτοκόλλητο, να μασάς τσίχλα και να καπνίζεις ταυτόχρονα. Σκέτη αποτυχία δηλαδή.
Ξεκίνησα το η.τ. αγοράζοντας ένα σετ Ego T πρίν από δύο εβδομάδες. Από τότε έχω να βάλω στο στόμα κ.τ. και μπορώ να πω ότι δεν μου κάνει καθόλου αίσθηση για κ.τ. όσο βέβαια μπορώ να ατμίζω.
Άρχισα με 18mg νικοτίνης το οποίο πρός το παρόν με καλύπτει, και έχω ήδη ξεκινήσει να φτιάχνω -για οικονομικούς λόγους βέβαια- και τα δικά μου υγρά.
Για τον ίδιο λόγο έχω παραγγείλει και τον Α2, καθώς οι ατμοποιητές του Ego T δεν κρατάνε και πολύ αφού ήδη έβγαλαν αίσθηση καμμένου, βέβαια το έχω κάνει πιπίλα αφού η εξάρτηση από την νικοτίνη μετά από τόσα χρόνια είναι μεγάλη.

Στην απόφαση να μεταβώ στο η.τ. με βοήθησε πάρα πολύ το φόρουμ, αφού αποτελεί μία τεράστια πηγή πληροφοριών και ανταλλαγής απόψεων.

Αποσυνδεδεμένος Tselemba

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #912 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 20:45 »
Καλημέρα σε όλους.
Ονομάζομαι Χρήστος, είμαι 38 χρ. ελεύθερος επαγγελματίας.  Κάπνιζα 20 χρόνια, τα τελευταία 5 στριφτό old horborn κίτρινο (3/4 πακ/ημ). Ατμίζω από την 1/11/2011 με ένα ego-t της ovale, υγρά έτοιμα της flavourart, 9 mg νικοτίνη και  2-3 ml την ημέρα. Το τσιγάρο δεν μου λείπει. Έχω κάνει σε 40 ημέρες άτμισης 4-5 τσιγάρα και μου φαίνονται απαίσια.
Προτιμώ τις καπνικές γεύσεις και είμαι λίγο καμένος (οικονομικά) γιατί μου αρέσει να δοκιμάζω διάφορα υγρά.
Έχω μάθει πολλά από το φόρουμ σας. Συνεχίστε τη καλή δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #913 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 03:36 »
γεια σας καπνιζω μπολικα χρονια πρωτα marlboro/camel κτλπ και εδω και περιπου 5-6 χρονια καπνο κυριως old holborn.
Βρηκα ενα ητ το δοκιμασα και παραλιγο να πνιγω και ετσι το παρατησα...
Τωρα ακουσα τις ειδησεις οτι το απαγορεψανε και το ξεθαψα του εκανα εγχειριση πηρα νεα φιλτρα και εφτιαξε σε σημαντικο βαθμο...
οποτε θα το κοψω το κανονικο τσιγοαρο και θα κανω μονο ητ

Αποσυνδεδεμένος nektarios73

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #914 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 10:20 »
Καλημέρα και από μένα. Είμαι 38 ετών εκπαιδευτικός και σήμερα χρησιμοποιώ πρώτη φορά EGO-T. Παρ'όλα τα καλά που διάβασα στο forum μπορώ να πω πως είμαι απογοητευμένος από το Η.Τ. αφού στο λαιμό ρουφώντας δε νιώθω τίποτα που να μου θυμίζει το Κ.Τ. Θα το παλέψω αλλά δεν το βλέπω να παραμένω. Πάντως το site είναι φανταστικό. Συγχαρητήρια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592086 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios