vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, bloodlessz

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #870 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:31 »
Καλησπέρα,ειμαι ο Μάνος από Λακωνία.30 ετών καπνίζω από τα 15 μου,από τα 20 και μετά μανιωδώς.Ανακάλυψα το η.τ πριν 4-5 και από τότε έχει γίνει αχώριστος φίλος μου!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #871 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 13:35 »
Συνατμιστές καλώς σας βρήκα :bye:
Είμαι η Ζωή ετών 43, υπάλληλος σε τράπεζα.
Παιδί φανατικών καπνιστών, όταν ήμουν 5-6 ετών βουτούσα τα εκείνα τα μικρά καλαμάκια από τις κλωστές DMC της γιαγιάς μου και ''καπνιζα''. Το καλύτερό μου ήταν να βγαίνω στο κρύο για να βλέπω και τον ατμό που έβγαινε με την εκπνοή μου... Με λίγα λόγια, ήθελα να καπνίσω βρε παιδί μου απο μικρή. Ως παιδί και ως έφηβη πρέπει να έχω ''καπνίσει'' χιλιάδες στυλό και μολύβια (ξυσμένα μέχρι το μέγεθος του τσιγάρου), τυλιγμένα χαρτάκια και δεν συμμαζεύεται.
Τελικά κάπνισα το πρώτο μου κανονικό τσιγάρο στα 17. Έκτοτε καπνίζω αρειμανίως με μια διακοπή 4 ημερών πριν 10-12 χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο το είχα γυρίσει στο στριφτό για λόγους οικονομίας, όμως είχε αρχίσει ήδη να μου τη δίνει η μυρωδιά στο σπίτι μου, στο αυτοκίνητό μου, στα ρούχα μου, στα μαλλιά μου... Προστέθηκε και η μανούρα του καπνού που πέφτουν καπνακια παντού, τη μια ξεμένεις από φίλτρα, την άλλη από χαρτάκια... για να μη πω για τα ρούχα μου που έχω κάψει τα μισά γιατί το στριφτό όλο ρίχνει μικρές καφτρούλες!!!!
Ο άντρας μου ετών 44, καπνίζει κι αυτός από τα 16 και στριφτό τα τελευταία 10 χρόνια.
Οταν άρχισα - πριν 1-1,5 μήνα - τη συζήτηση για το ητ, εκείνος άρχισε τη γκρίνια. ''Είσαι παρορμητική, ό,τι ακούς θες να το κάνεις κι εσύ, σιγά μη κόψεις ΕΣΥ το τσιγάρο'' και άλλα τέτοια. Βρε τι τον έβαλα να διαβάσει, τι του εξηγούσα για ώρες τι είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο... (είχα ''μορφωθεί'' προηγουμένως από το φόρουμ) τίποτα αυτός. Μες τη γκρίνια και την άρνηση. Τελικα με πρόλαβε ο αδελφός μου που το ξεκίνησε άτμισμα μια εβδομάδα πριν από μένα και τον έβλεπα ενθουσιασμένο.
Στις 24.11.11 αγόρασα ένα Γίγαντα της Nobacco και τον έφερα χαρούμενη στο σπίτι. ''Αγάπη μου το πήρα!''. Απάντηση : ''Ααα καλά, δε βάζεις μυαλό εσύ.'' Με κοιτούσε που το φόρτιζα, βίδωνα και ξεβίδωνα τις μπαταρίες. ''Για να το δώ πως είναι...'' Ε, μια που το έπιασε στα χέρια του και μια που δεν ξανάναψε τσιγάρο!!!!
Ατμίζουμε και οι δυο από εκείνη την ημέρα κι ούτε μας πέρασε από το μυαλό να ξανανάψουμε κτ. Την επόμενη μέρα μάζεψα τασάκια και ξεβρώμισα το σπίτι μου!!!
Εχει πλάκα που κάθε λίγο και λιγάκι - ειδικά τις πρώτες μέρες - όταν ατμίζει με κοιτάζει με γουρλωμένα τα μάτια και μου λέει ''ΣΩΘΗΚΑΜΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ''.
Σ Ω Θ Η Κ Α Μ Ε     Β Ρ Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε

Αποσυνδεδεμένος JohnDS

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • UltimateDestructionIs TheOnlyPerfectionPossible!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #872 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 17:13 »
καλησπερα
ειμαι ο γιαννης και σε κανα δυο βδομαδουλες κλεινω τα 27. γεννηθηκα στην γερμανια(χαϊδελβέργη) οπου εμεινα μεχρι τα 13 και επειτα γυρισαμε στην πατριδα και συγκεκριμενα στην θεσσαλονικη. στην καταγωγη ωστοσο ειμαι σερραιος,απο ενα μικρο χωριο ονοματι νεο πετριτσι. εδω και ενα χρονο μενω στην καλαματα λογο μεταθεσης-ειμαι εποπ στην πολεμικη αεροπορια με την ειδικοτητα του μηχανικου αεροσκαφων.  το τσιγαρο το ξεκινησα στα 15 μου- ενα με δυο τσιγαρα την ημερα τοτε και μετα απο καμποσο καιρο εφτασα το πακετο. βλεποντας συναδελφους μου με ητ και ρωτωντας τους ολες της πληροφοριες-κατι που κανουν αλλοι τωρα συνεχεια μαζι μου- ενθουσιαστηκα και ετρεξα την επομενη κιολας μερα να το αγορασω απτο καταστημα που με στειλαν να παω. τι πηρα; το hybrid φυσικα με ενα μπουκαλακι usa mix και ενα μπουκαλακι σοκολατα. αυτο συνεβη πριν απο 3 μηνες περιπου δεν θυμαμαι ακριβως και απο τοτε δεν εχω ξαναακουμπησει κανονικο πλην 2 τζουρων που δοκιμασα και σιχαθηκα. εχω βαλει και πολλους ακομη στο τριπακι του ητ και γενικα γινετε 'χαμος' στο αεροδρομιο, σε σημειο που οπως καναμε παλια τρακα κανα τσιγαρο τωρα αυτο γινεται με το υγρο χαχαχ

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #873 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 21:41 »
Καλησπέρα κ καλώς σας βρήκα :bye:
Είμαι ο Δημήτρης από Αθήνα,18 χρονάκια , νέος στο ατμισμα μόλις 8 ημερών, άκαπνος τελείως με πιπίλα ένα Ovale Elips :baby:
Παιδιά συγχαρητήρια για το εξαιρετικό forum.
Καλά μας ατμισματα!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 22:39 από DimRx »

Αποσυνδεδεμένος daddy cool

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #874 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 22:59 »
Χαιρετω ολη την παρεα.....ειμαι ο μανθος απο αθηνα 31 ετων....εδω κ ενα μηνα εχω το ovale ego-t κ αν εξαιρεσουμε καποια τσιγαρα που εχω κανει καθαρα για λογους συγκρισης με το η.τ. δε μου εχει λειψει καθολου το κ.τ.......ημουν καπνιστης 9 χρονια περιπου κ καπνιζα ενα πακετο καπνο στις δυο μερες περιπου.....στο η.τ. ατμιζω γυρω στο 1.5 με 2 ml την ημερα.....νικοτινη εχω τη μεγαλυτερη περιεκτικοτητα....σας ευχαριστω εκ των υστερων γιατι πριν αγορασω το η.τ. διαβασα παρα πολλες πληροφοριες απο δω για να καταληξω....να μαστε καλα ολοι κ ακομα καλυτερα χωρις το κ.τ. :bye:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #875 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:23 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστές!!!
Ονομάζομαι Κική και είμαι από τη Θεσσαλονίκη.
Ατμίζω εδώ και 3 1/2 μήνες και ειλικρινά με το που πήρα το η.τ. στα χέρια μου ξέχασα το κ.τ.
Απορώ πλέον πως κάπνιζα τόσα χρόνια. 17 ολόκληρα χρόνια.
Πιστεύω πως δεν θα ξανακαπνίσω ποτέ στη ζωή μου.
Το κ.τ. δε μου έχει λείψει καθόλου, ούτε καν την πρώτη μέρα δεν το ζητούσα.
Τώρα πλέον έχει αρχίσει να με ενοχλεί και ο κάπνος των γύρω μου.
Επισκέπτομαι αρκετό καιρό το φόρουμ και έχω πάρει πολλές πληροφορίες. Βέβαια ακόμα δε γνωρίζω και πολλά.
Όμως όλα αυτά που γράφονται εδώ μέσα μου έχουν φανεί πολύ χρήσιμα, καθώς εργάζομαι σε μαγαζί με ηλεκτρονικά τσιγάρα.
Σήμερα λοιπόν αφού παραβρέθηκα στην συνάντηση των ατμιστών στη Θεσσαλονίκη, αποφάσισα επιτέλους να γίνω και εγώ μέλος της παρέας σας.
Καλως σας βρήκα λοιπόν!!!  :) :) :)
 

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #876 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:49 »
Χαίρεται και από μένα... Λέγομαι  Πρόδρομος, είμαι 26 χρονών, και.... ακόμα φοιτητής (επί πτυχίο)στην τεχνολογία τροφίμων...
Γράφτηκα σε αυτό το forum για να ανταλλάσσω γνώσεις γύρω απο το η.τ.
Εύχομαι σε όλους μας καλές δημιουργίες και κόψιμο της παλιονικοτίνης  :D

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #877 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 04:37 »
Γεια χαρά και από εμένα!
Ονομάζομαι Γιώργος και μένω στην Γλυφάδα! Είμαι ελευθ. επαγγελματίας - ηχολήπτης Μίξερ ήχου και ασχολούμαι με το κινηματογράφο & την τηλεόραση!
Κάπνιζα 23 χρόνια κ.τ και λόγω της φύσης της δουλειάς μου( καθιστική εργασία- άγχος )  το πράγμα έφτασε στο απροχώρητο!!!! εδώ και 12 μέρες περίπου άρχισα το η.τ και ειλικρινά είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν μου λείπει το άλλο το ''ρημάδι'' !!!
Ατμίζω με ένα Ovale Elips στα 18 mg/ml αλλά θα το παλέψω για μικρότερα νούμερα σε Nic!
Το λοιπόν, συγχαρητήρια για το εξαιρετικό forum & καλώς σας βρήκα!!
ΕΡΡΩΣΘΕ ΚΑΙ ΕΥΔΑΙΜΟΝΕΙΤΕ! :)

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #878 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 05:43 »
Καλησπερα και απο μενα.
Με λενε Νικο ειμαι 30 ετων βιντεοληπτης και Μοντερ (γαμος-βαπτιση) , καπνιστης 10 χρονια πλεον τους ενος πακετου.
εδω και λιγες μερες ασχολουμαι με το φορουμ και ομολογω οτι μου ανοιξε τα ματια,
οποτε σε 2-3 μερες παρα τις εξελιξεις επανω στο Η.Τ θα αποκτησω και εγω το πρωτο μου Η.Τ τσιγαρο ...Τον γιγαντα!
Ελπιζω να περασουμε καλα τα δυο μας  8) και να μοιραστω τις εμπειριες μου με την παρεα σας αλλα και να μαθω περισσοτερα!

Καλως σας βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος Koyme

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #879 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 21:38 »
καλησπερα σας φιλοι συνατμιστες και συνατμιστριες!!!
ειμαι ο Δημητρης και ειμαι επισημα ατμιστης εδω και 4 μερες και ειμαι καλα.
δεν εχω καπνισει καθολου και μονο ατμιζω.
πηρα το want της nobacco και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
αυτα προς το παρον,γεια σας και θα τα λεμε απο δω.
τωρα πλεον οπου υπαρχει καπνος δεν ειναι απαραιτητο οτι υπαρχει και φωτια,αλλα ενας ατμιστης ;D  :idiot1: :))

Αποσυνδεδεμένος @lex

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #880 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:07 »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους συνατμιστές. Με λένε Αλέξανδρο και μπήκα στον κόσμο του ΗΤ πριν 4 μέρες, κοινώς πολύ πολύ φρέσκος. Ωστόσο μπορώ να πω ότι με κέρδισε από την πρώτη στιγμή. Από τότε πέταξα τον καπνό που είχε μείνει και το πιο σημαντικό είναι ότι δεν έχω την παραμικρή διάθεση να βαλω στο στόμα μου καρκινοσωλήνα, αν και για 25 συναπτά έτη ήμουν συστηματικότατος καπνιστής (ακόμα και με 39 πυρετό). Η συσκευή που επέλεξα είναι το Want της Nobacco και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Τέλος μπορώ να πω ότι από τις πρώτες μέρες κιόλας η ζωή μου έχει αλλάξει ποιοτικά, κοιμάμαι καλύτερα, αναπνέω καλύτερα, μυρίζω καλύτερα, γεύομαι καλύτερα, μπορεί να είναι και ιδέα μου, αλλά εγώ νοιώθω σίγουρα καλύτερα.
Αυτά προς το παρόν, και μην ξεχνάτε...τα πάντα είναι ατμός! ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #881 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:11 »
γεια σας ειμαι ο μανωλης ατμιζω 5 μηνες τωρα και ειμαι ευτηχεσμενος σας λεω  κοιμαμε καλα αναπνεω καλα ξυπναω και δεν θελω ποια να κανω  :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #882 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:24 »
Γεια σας,ονομάζομαι Αντώνης και η πρώτη επαφή μου με το η.τ. ήταν πριν περίπου 4 χρόνια χωρίς  ιδιαίτερη επιτυχία μπορώ να πω.Ίσως λόγω της άγνοιας με το αντικείμενο και της όχι και τόσο προχωρημένης τεχνολογίας τότε.
Καπνίζω στριφτό, όχι πολλά τσιγάρα,αλλά είναι ευκαιρία να πίσω και την σύζυγο αυτή τη φορά να ακολουθήσει σε μια ποιο σωστή προσπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος aytos poy aytoni ta ayta

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
  • αυτα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #883 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:30 »
Είμαι ο Λευτέρης   και για όσους δεν κατάλαβαν είμαι αυτός που αυτονη τα αυτά
 :angel: :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Inps123

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #884 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:56 »
Χαίρεται κι από εμένα.Χρήστος το ονομά μου,ετών 26.Από την Αθήνα.
Καταγωγή μου τα ομορφα Τρίκαλα.
Ξεκίνησα το η.τ. πρόσφατα.Στο site με έφερε μια αναζήτηση για τον πρώτο καμμένο μου ατμοποιητή στο καταπληκτικό κατά τα αλλά ovale ego-t.Η βοήθεια που έλαβα διαβάζοντας μεγάλη.Οπότε λέω πως ήρθα για να μεινω.Καλα ατμισματα...Kαι ευχαριστώ για όλα οσα θα μαθω από το συγκεκριμένω site :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193163 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592129 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios