vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2895 στις: Απριλίου 18, 2016, 23:24 »
Καλησπέρα, ονομάζομαι Αλκηστις και ψάχνοντας πληροφορίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο εντόπισα αυτο το site και σκέφτηκα ότι πριν παρατήσω την προσπάθειά μου να κόψω το κανονικό τσιγάρο θα ζητήσω την συμβουλή σας. Καπνιζω 16 χρόνια και έχω κάνει μία προσπάθεια να το κοψω πριν απο 2 χρόνια για 3 μήνες. Αυτη τη φορά αποφάσισα να αλλάξω απλά την καπνιστική μου συνήθεια..Δεν έχω καπνίσει εδω και 3 εβδομάδες αλλα με το η.τ. που μου πρότειναν νομίζω ότι δεν θα τα πάω καλα.Αυτο όμως θα το αναλύσω κάπου αλλού μιας και εδώ απλα αυτοπαρουσιαζόμαστε..! :D Καλώς σας βρήκα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2896 στις: Απριλίου 19, 2016, 10:51 »
καλημερα
ειμαι ο Γιωργος,35 ετων απο Αθηνα και ειμαι απο αυτους που αν δεν υπηρχε το Η.Τ. δεν θα καταφερναν να κοψουν μαχαιρι το Κ.Τ. με τιποτα δυστυχως.Διαβαζω το φορουμ τα τελευταια 2.5 χρονια που ατμιζω και εχω βρει απαντησεις σε πολλες αποριες που ειχα.

Αποσυνδεδεμένος zepas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2897 στις: Απριλίου 20, 2016, 09:51 »
Γεια και χαρα σε ολους , ατμιστης πλεον 100% χωρις καθολου τσιγαρο και πανευτυχης!

...προσπαθουσα επι 4 χρονια με ατμιστικα , αλλα μαλλον εχω ''δυσκολο'' λαιμο και δεν μπορουσα να βρω καταλληλο συνδυασμο ατμοποιητη/λαδακια/μπαταρια/ποιος ξερει? :hmmm: 

Τωρα βρεθηκε η ακρη , και ατμιζω ακαθεκτος , ειμαι στην φαση που αρχιζει να με ενοχλει το τσιγαρο  :laugh1: :laugh1:

καλως σας βρηκα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2898 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:39 »
Καλησπέρα, είμαι ο Αντώνης, 30 ετών από Περιστέρι.
Ξεκίνησα το ηλεκτρονικό πριν από ~2 εβδομάδες  με ένα ego aio της Joyetech και μια σκέτη βάση νικοτίνης (2,4% της ecig) σε μια προσπάθεια να ελαττώσω και μακροπρόθεσμα να κόψω τελείως το τσιγάρο. Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να φτάσω τα ~8 τσιγάρα την ημέρα, δραματική πτώση σε σχέση μ'αυτά που κάπνιζα προ η.τ.
Βρήκα το site ψάχνοντας συμβουλές και γενικά κάθε είδους πληροφορίες για το η.τ (με τρελαίνει να μην ξέρω πως λειτουργεί κάτι που χρησιμοποιώ).
Επί τη ευκαιρία, συγχαρητήρια για το site. Πάρα πολύ υλικό για αναγνωση.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2899 στις: Απριλίου 22, 2016, 01:54 »
Καλησπέρα,
είμαι ο Λάμπρος 33 ετών από Πάτρα. Είμαι 2,5 μήνες στο Η.Τ. χωρίς τσιγάρο :thumpup: κάπνιζα απο 13-14 χρονών και η πρώτη φορά που το έκοψα ήταν πριν 4 χρόνια. Το έκοψα μαχαίρι και κράτησα 9 μήνες μέχρι να κάνω το λάθος να βάλω εκείνο το "έλα μωρέ κάνε ένα" στο στόμα μου. Έπειτα ξαναέκανα πάλι μια προσπάθεια που κράτησε 1,5 μήνα πριν ξανακάνω το ίδιο λάθος :wall: . Ανήκω σε αυτούς πού ήθελαν να το κόψουν...σιχαινόμουν τον εαυτό μου αλλά είχα και μεγάλη εξάρτηση. Ξέκινησα το Η.Τ και έψαχνα μανιακώς κάτι σε τσιγάρο απο υγρά αλλά πλέον δεν έχω αυταπάτες. Έχω καταλάβει πως τσιγάρο σε ατμισμα δεν υπάρχει και καλά κανει. Εχω συμβιβαστεί. Σιγά σιγά νιώθω να ξεφεύγω απο τα "βρώμικα" υγρά και ευχαριστιέμαι και πιο αρωματικά. Ξεκίνησα με μπαταρία Mas30 (istick) και icube16 (gs 16) της Nobacco. Μπήκα να τα μπουνια. Αυτή τη στιγμή έχω και μια μπαταρία ijust2, 1 gs tank, 1 fumytank και 2 ναυτίλους.
Απο υγρά ξεκίνησα με nobacco Don, Golden margy, στη συνέχεια τα έσκασα για ένα tribeca και μετά απο πολλές δοκιμές σε καταστήματα, αγορές δειγματάκια αλλά και ολόκληρα μπουκάλια απο internet, αυτή τη στιγμη έχω κάμποσα μπουκαλάκια μισογεμάτα και ακόμα δεν έχω κατασταλάξει. Κάποια έχουν "εγκριθεί" για μόνιμη χρήση και άλλα απλα υπάρχουν. Ελπίζω να μου φύγει η μανία να δοκιμάζω τόσα γιατί δυστυχώς επειδη στην επαρχία δεν έχουμε δοκιμαστήρια πολλά πρέπει να τα αγοράζω βασιζόμενος στα όσα διαβαζω εδώ μέσα, αλλά όπως φαντάζεστε αυτό δεν φτάνει.
Ναι έχουν φύγει χρήματα και όχι δεν μου περισεύουν. Απλά υπολόγισα πως αυτά τα χρήματα θα τα είχα χαλάσει σε τσιγάρα και ίσως περισότερα.
Το φόρουμ με βοήθησε αφάνταστα μέχρι τώρα και σκοπεύω να μείνω μακρυά απο το τσιγάρο για πάντα. Με το ΗΤ δεν ξέρω που θα καταλήξει αλλά το μόνο που με ενδιαφέρει μετά απο τόσα χρόνια καπνίσματος είναι να μην ξανακαπνίσω. Υστερα βλέπουμε....αυτά απο εμένα. Ευχαριστώ όλη τη κοινότητα.

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2900 στις: Απριλίου 22, 2016, 01:57 »
Καλησπέρα σε όλους. Σπύρος από Θεσσαλονίκη 33 χρονών. Κάπνιζα από τα 18 τσιγάρο και από το στρατό και μετά καπνό. Το έκοψα γύρω στο 2008 για ένα διάστημα 2 χρονών αλλά δε το ξεπέρασα ειδικά με το τσίπουρο -ποτο με τραβούσε πολύ. Το ξανάρχισα λοιπόν αλλά σε πολύ μειωμένους ρυθμούς. Όχι επειδή κρατιόμουν αλλά επειδή δε ζητούσα παραπάνω. Ένας καπνός 15γρμ.με πήγαινε άνετα 1 -1.5 βδομάδα. Έχω πολλούς γύρω μου με ηλεκτρονικό. Είχα δοκιμάσει πέρσι με ένα ψευτοτσιγαρο και βάση αλλά δε το ευχαριστηθηκα. Τώρα παρηγγηλα ένα eleaf istick Pico με τον Melo και είμαι σε αναμονή. Από προχθές μου έδωσε ο αδερφός μου ένα provari με ένα kayfun κλώνο και άρχισα το ατμισμα με μια ωραία φρουτενια γεύση με 12αρα νικοτινη. Δε δυσκολεύομαι καθόλου μιας και δε κάπνιζα πολύ. Δε ξεκίνησα το ατμισμα για να κόψω το όλο "καπνισμα" εντελώς. Μου αρέσει η ολη διαδικασία και τώρα με το ηλεκτρονικό φαίνεται και πιο ενδιαφερον.Ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gevar2000

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2901 στις: Απριλίου 24, 2016, 12:23 »
Καλημέρα σε όλους !

Είμαι ο Γιώργος (42 ετών) και αισίως σε μια εβδομάδα θα κλείσω 2 μήνες χωρίς κ.τ. (κάπνιζα από 26 ετών)
Το μόνο που μπορώ να πω είναι το ότι είμαι κατενθουσιασμένος με το η.τ.
Νομίζω ότι ασχολούμαι κάθε ημέρα όλο και περισσότερο μαζί του καθώς είναι κάτι που μου κεντρίζει το ενδιαφέρον.
Ξεκίνησα με το Α7 της από την Alter Ego και μετά την δεύτερη εβδομάδα χρήσης του συγκεκριμένου αγόρασα το Evic vtc mini με τον εργοστασιακό ατμοποιητή TRON.
Όλο αυτό το διάστημα δοκιμάζω υγρά προκειμένου να καταλήξω. (El greco, Halo, Odin και τελευταία Five Pawns).
Σε δύο ημέρες παραλαμβάνω και τον νέο μου ατμοποιητή (Triton 2) και ελπίζω η γεύση να είναι αντάξια αυτών που δοκίμασα (γι' αυτό άλλωστε τον αγόρασα).
Ο επόμενος στόχος είναι να ασχοληθώ με το επισκευάσιμο μέρος των ατμοποιητών.
Αυτά από εμένα και καλώς σας βρήκα !

Καλή Ανάσταση σε όλους/-ες !!


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2902 στις: Απριλίου 24, 2016, 15:28 »
Καλησπέρα ... Μαριος απο Αθήνα πρώην καπνιστής κοντά 20 χρόνια ήδη ατμιστής τους τελευταίους 4 μήνες και φανατικός αναγώστης του forum. Ξεκίνησα με istick και gs air και πλέον στήνω 2πλες ss με ελεγχο θερμοκρασίας και ατμίζω βελούδινα...
Θέλω να πω ευχαριστώ σε όλους τους συμφορουμίτες για τις γνωσεις και εμπειριες που μοιράζονται και μας κρατούν όλους μακρια απο το κ.τ.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Melet1s

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2903 στις: Απριλίου 29, 2016, 12:34 »
Καλησπέρα στην παρέα,

Μελέτης απο Αθήνα. Είμαι καπνιστής του ενός πακέτου και προσπαθώ να γίνω ατμιστής με Eleaf melo 2 στον VTC mini.

Αποσυνδεδεμένος mattheos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2904 στις: Απριλίου 29, 2016, 13:04 »
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.
Ονομάζομαι Ματθαίος από Καλλιθέα και μετά από 30 περίπου χρόνια καπνίσματος (1 πακέτο την ημέρα) αποφάσισα να δοκιμάσω τους ατμιστές μπας και καταφέρω να το κόψω.
Έτσι αφού συζήτησα με κάποιους φίλους ατμιστές, οι οποίοι με γέμισαν με περισσότερες απορίες από όσες είχα αρχικά, προχώρησα την περασμένη εβδομάδα στην αγορά του Kanger Subox Mini Kit από το εξωτερικό. Κοιτώντας τις προδιαγραφές του άρχισα να ψάχνω για πληροφορίες για χειροποίητες αντιστάσεις (τα χέρια μου πιάνουν, οπότε αυτό είναι το διασκεδαστικό μέρος του ατμίσματος) και έκανα παραγγελία Kanthal Α1, βαμβάκι, και μερικές επιπλέον OCC Coils, για να μάθω να το δουλεύω.
Την επόμενη μέρα, πήρα και μερικά υγρά (French Pipe, RΥ4, Menthol) και ψάχνοντας για DIY υγρά στο ίντερνετ, έπεσα πάνω στο site σας. Έχει πάρα πολλές πληροφορίες, αλλά αν δεν έχεις τον ατμιστή...
Οπότε, περιμένω τώρα να έρθουν για να ξεκινήσω και, εντωμεταξύ, συνεχίζω να κάνω κουλτούρα...


Καλή ανάσταση σε όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2016, 13:17 από mattheos »

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2905 στις: Απριλίου 30, 2016, 09:30 »
Καλημερα σε ολους/ες και χρονια πολλα.

Ειμαι ο Βαγγελης απο Αθηνα. Ειμαι στον ατμο σχεδον 3 χρονια και συνεχιζω ακαθεκτος, γιατι ειναι κατι που μου αρεσει παρα πολυ.

Καλως σας βρηκα και ευχομαι Καλη Ανασταση και καλο και χαρουμενο Πασχα σε ολους/ες !! :)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2906 στις: Μαΐου 02, 2016, 14:37 »
Καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά σε όλους.
Είμαι ο Στάθης (26) και ασχολούμαι με το η.τ. εδώ και περίπου 3 μήνες. Το ξεκίνησα με τη λογική να μειώσω το κ.τ. έστω και σε 2-3 τη μέρα. Μην σας τα πολυλογώ, τώρα το κ.τ. το ανάβω μια στο τόσο πιο πολύ από συνήθειο και κάθε φορά με αίσθημα αηδίας η οποία όλο και μεγαλώνει. Διάβαζα συχνά το φόρουμ για πληροφορίες, οπότε είπα να γραφτώ για να μάθω περισσότερα.  

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2907 στις: Μαΐου 04, 2016, 12:41 »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά και από εμένα.
Χρήστος από Περιστέρι. 20 χρόνια καπνιστής, αρχικά 1 πακέτο την ημέρα, και τον τελευταίο καιρό καπνό. Με έβαλε στο τρυπάκι ο κουνιάδος μου και για την ώρα καλά έκανε. Πάνω από τρεις μήνες που έχω ξεκινήσει το Η.Τ. και δεν έχω βάλει στο στόμα μου κανονικό.  Σκέτος εθισμός!!!! Το πάω  :baby: !!!! Μάλιστα αν και νέος ήδη ξεκίνησα τα diy υγρά..... Χρησιμοποιώ Evic mini με Nautilus...
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο site και τα μέλη για την βοήθειά τους, τόσο για τις πληροφορίες περί Η.Τ. όσο και για τις απορίες που είχα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος johnnyk

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2908 στις: Μαΐου 05, 2016, 16:25 »
Καλησπερα,
Γιάννης απο Αθήνα,29 χρονων,νεοεισελθών στο χώρο του ΗΤ,περίπου 10 ημέρες. Καταρχήν θα ήθελα δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη του φόρουμ,μπορεις να βρεις οτιδήποτε γυρω απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Ο λόγος που αναζήτησα κάποιο φόρουμ για το ΗΤ,ηταν η λάθος επιλογη,για τα δικα μου γούστα,ατμοποιητή (aspire triton 2).Μετά απο 2 μέρες ατελείωτου διαβάσματος,δόξα τω θεώ υπάρχει πολύ υλικό για μελέτη εδώ,αποφάσισα να πάω να δοκιμάσω το phenomenon καθώς το μαγαζί είναι δίπλα στο πατρικό μου.
Πέραν του triton 2 και του nautilus δεν είχα δοκιμάσει άλλον ατμοποιητή.Μετά από μελέτη,ήξερα,τι αναζητούσα,το οποίο το βρήκα στο phenomenon.
Σας ευχαριστώ που μου δώσατε τα φώτα σας για να κάνω την σωστή επιλογή!
Καλά ατμίσματα σε όλους! 

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2909 στις: Μαΐου 06, 2016, 19:59 »
Καλησπέρα σε όλους! :)
Ονομάζομαι Γιώργος, είμαι από την Πάτρα και είμαι ατμιστής εδώ και 4 περίπου χρόνια. Σχεδόν απο την αρχή με κέρδισαν οι επισκευάσιμοι ατμοποιητές γιατί μου άρεσε η όλη διαδικασία (αντιστάσεις, φυτίλια, βαμβάκια κ.λπ.). ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113925 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8737 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154082 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568030 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293337 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3846 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13810 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios