vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

316 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος nikdag

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2850 στις: Μαρτίου 17, 2016, 21:30 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΝΙΚΟΣ..ΕΙΜΑΙ 43 ..ΑΤΜΙΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕς...ΠΡΙΝ ΚΑΠΝΙΖΑ ΠΙΠΑ...
ΜΕΝΩ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ (ΕΞΩ ΟΧΙ ΜΕΣΑ)......
ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ....
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ....

Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2016, 00:34 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος eurotasos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2851 στις: Μαρτίου 18, 2016, 00:13 »
Καλησπερα σε ολους :bye:....Τασος απο Βολο. Ειμαι 42 ετων ημουν 22 χρονια καπνιστης και εδω και 1 μηνα μπηκα στον κοσμο του ατμισματος, η μονη απορια ειναι γιατι δεν το ξεκινησα ποιο νωρις ? Σκοπευω να μετατρεψω το παθος του καπνισματος στο ομορφο χομπι του ατμισματος ....και ειμαι ετοιμος να .."κλεψω"...πολλες πληροφοριες απο εδω μεσα !!! Να στε ολοι καλα ....!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2852 στις: Μαρτίου 18, 2016, 00:20 »
Καλησπερα! Ειμαι ο Αποστολης.Ειμαι 50 χρονων και σταματησα το καπνισμα στις 9 Σεπτεμβριου 2015. Βαρυς καπνιστης απο 16 ετων,καπνιζα δηλαδη 34 συναπτα ετη! Σχεδον!! Απο εκεινη την ημερα δεν εχω ξανακανει τζουρα απο τσιγαρο και ουτε προκειται.Την εχω καταβρει με το ηλεκτρονικο,αλλα μου τη σπαει που τωρα ξοδευω περισσοτερα απο πριν!!!! Καταλαβαινετε φανταζομαι.Ατμοποιητες,μηχανικα,κ.λ.π! Ξεκινησα με ενα ipv d2 με nautilo mini και στη δευτερη εβδομαδα ατμισματος-να'ναι καλα ο Μητσαρας και το φορουμ βεβαια-αρχισα να στηνω εναν KL+ δανεικο απο το Μητσαρα που λεγαμε! Στο μηνα επανω πουλαω σε αλλον κολλητο το ναυτιλο και μεχρι τωρα ειμαι με Ιθακη,Πηνελοπη μινι,Τηλεμαχο v2 plus,Iaty -με εχει ταραξει στο καμμενο ο εν λογω-φαινομενον,αιολο,eviva,le zephyr.Απο μοντακια ολα τα GG,τρια GUS,ενα mecha του Leo και απο σημερα ευτυχης κατοχος του ξυλινου μηχανικου του Γιαννη του Craven.Διαβαζω το φορουμ απο το 2013,οταν ειχα πρωτοσκεφθει να ξεκινησω το ατμισμα,αλλα οι φημες με εκαναν να δισταζω.Αλλα ενημερωθηκα αρκετα πλεον και απο τον προηγουμενο Σεπτεμβρη το πηρα αποφαση.Και να'μαστε πλεον να τα λεμε.
Ενα μεγαλο ευχαριστω για ο,τι με μαθατε απο εδω μεσα!!

Διαγραφή πολλών κενών σειρών
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2016, 00:42 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2853 στις: Μαρτίου 18, 2016, 00:35 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε. 
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος LENAAA

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΤΜΙΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2854 στις: Μαρτίου 24, 2016, 20:40 »
Καλως σας βρηκα...ειμαι η Λενα και ειμαι καλα!
29 χρονια καπνιστρια πανω απο 2 πακετα την ημερα... :-[
ποτε αυτα τα χρονια δεν ειπα οτι θελω να κοψω το τσιγαρο και φυσικα δεν ηρθα στον ατμο γιαυτο...μου αρεσει...το γουσταρω ελεγα..
στο ηλεκτρονικο τσιγαρο λοιπον γουσταρω πιο γευστικα πιο οικονομικα και πιο υγιεινα!!!!
10 μηνες καπνιζα και ατμιζα μεχρι να το παρω αποφαση..το πηρα και παω για πεμπτο μηνα χωρις κανενα βρωμοτσιγαρο
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

Αποσυνδεδεμένος Stella B.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βγαίνω μέσα απο τους ατμούς σαν μπουζουξού!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2855 στις: Μαρτίου 25, 2016, 04:04 »
Θα αυτοπαρουσιαστώ και εγώ με τη σειρά μου! 
Είμαι η Στέλλα και είμαι καλά. Είμαι χωρίς τσιγάρο μετά απο 17 βρωμερά έτη,σχεδον ένα χρόνο με τη βοήθεια των λατρεμένων μου μοντακίων.
Αγαπώ τα ζώα, depeche mode και τα σιροπιαστά. 
Αχ, δεν ξέρω τι άλλο να γράψω, οπότε το κλείνω εδώ. Τα λέμε!!   :D


Αποσυνδεδεμένος fankybollox

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2856 στις: Μαρτίου 26, 2016, 06:42 »
Καλημέρα, Κωνσταντίνος 40 ετών από Κοζάνη. Μετά τον γάμο είμαι από Καλαμπάκα (Λένε ότι όταν παντρευτείς είσαι από εκεί που είναι η γυναίκα) Τα τελευταία 12 χρόνια μένω Σάμο λόγω δουλειάς. Θα μπορούσες να με πεις και νέο ατμιστή, εδώ και 4 μήνες ατμίζω ανελλιπώς. Ξεκίνησα το άτμισμα το 2009 με τα κλασικά αρχικά πακέτα της εποχής (eGo), αλλά δεν με κάλυπταν οπότε γύρισα πάλι στο τσιγάρο. Τον Δεκέμβριο είδα το αρχικό πακέτο της Eleaf το iJust Start+ το δοκίμασα και μαχαίρι το τσιγάρο.
Είμαι παντρεμένος με 2 παιδιά, χόμπι μου είναι η μουσική, παίζω μπάσο, κλασική κιθάρα.  
Ως χόμπι επίσης, κάνω εδώ και πολλά χρόνια τον χειριστή εναλλάκτη δίσκων, (Οι παλιότεροι θα το θυμούνται, το έγραφε στο βιβλιάριο υγείας όταν δούλευες σε νυχτερινά μαγαζιά. Και για να μην το ψάχνετε είναι ο Dj :idiot1:)
Από ποτά, τσίπουρο γιατί connecting people, κόκκινο κρασί και μπύρα(μαύρη πικρή) όλα ιδίας παρασκευής.
Γενικά στο άτμισμα δεν ζητάω εξεζητημένα πράγματα. Εφόσον με κρατάει μακρυά από το τσιγάρο είμαι μια χαρά.
Χαίρομαι ιδιαίτερα που έγινα μέλος αυτής της οικογένειας και καλά ατμίσματα.

Αποσυνδεδεμένος itf68

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2857 στις: Μαρτίου 26, 2016, 12:26 »
Καλήμερα σε όλους. Το όμομά μου είναι Τάσος από Δράμα και είμαι καινουριος στο άτμισμα έκλεισα τον μήνα. Αν και το διάστημα είναι μικρό πιστεύω έχω δοκιμάσει αρκετους ατμοποιητές και μοντάκια για να βρω αυτόν που θα μου "καθίσει" καλύτερα και νομίζω είμαι σε καλό δρόμο...! έχει καμια βδομάδα που έχω μπεί και στην διαδικασία να κάνω μόνος μου τις αντιστάσεις μου και  προχωράω και εκει καλά (μέχρι να ανατινάξω τίποτα) ;D Από οτι έχω διαβάσει υπάρχουν πολλά και ενδιαφέροντα θέματα μέσα στο φόρουμ που βοηθούν όχι μονο εμένα σαν νέο αλλά όλα τα μέλη. Λοιπόν καλή αρχή για μένα,καλή συνέχεια σε όλους και καλώς σας βρήκα.! ;)

Αποσυνδεδεμένος giotopoulos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2858 στις: Μαρτίου 26, 2016, 19:53 »
Καλησπέρα με λένε Νίκο κ είμαι 29 χρονών, μένω Νίκαια, ήμουν 10 χρόνια καπνιστής κ εδώ και 4 μήνες ειμαι φανατικός ατμιστής... Ξεκίνησα δειλά  με το eleaf istick tc 40w με τον gs air-m και σιγά σιγά αναβαθμίζομαι όπως μπορώ (Triton 2 με επισκευάσιμη κεφαλή)...

Αποσυνδεδεμένος kop79

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2859 στις: Μαρτίου 27, 2016, 21:09 »
Γεια χαρά σε όλες και σε όλους! Με λένε Άρη, ζω στην Αθήνα, είμαι 37 ετών και πατέρας δύο παιδιών. Έχοντας πολλούς καπνιστές στην οικογένειά μου, ξεκίνησα από πολύ μικρός την κακή συνήθεια του κ.τ., μόλις στα 14! Η μία και μοναδική απόπειρα που έκανα σε αυτό το διάστημα για να το κόψω («μαχαίρι») στέφθηκε με αποτυχία έπειτα από ένα δίμηνο. Είχα ακούσει εδώ και καιρό πράγματα για το η.τ., αλλά δεν το λάμβανα σοβαρά υπ' όψη ως μέθοδο διακοπής ή ελάττωσης του καπνίσματος. Τους τελευταίους μήνες όμως βλέπω όλο και περισσότερο κόσμο να ατμίζει και όταν άρχισαν το η.τ. και οι μανιώδεις καπνιστές γονείς μου, ο κύβος ερρίφθη. Έτσι είπα να το δοκιμάσω, ξεκινώντας πριν από περίπου έναν μήνα με μία απλή συσκευή (Nobacco Easy). Μέχρι τώρα όλα πάνε καλά και τασάκια - αναπτήρες παραμένουν αχρησιμοποίητα!

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2860 στις: Μαρτίου 29, 2016, 23:31 »
Καλησπέρα και από μένα!! με λένε Άγγελο είμαι 30 χρονών με καταγωγή απο Τρίκαλα. Στα 12 έφυγα για Γερμανία με την οικογένειά μου και έζησα εκει μέχρι τα 24. τωρα είμαι μόνιμος κάτοικος Νέας Ιωνίας και εργάζομαι ως ξενοδοχουπάλληλος σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας. 
κάπνιζα ΚΤ απο τα 13-14. τον Νοέμβριο του 2015 είχα σοβαρό ατύχημα με το μηχανάκι με αποτέλεσμα να καθηλωθω στο κρεββάτι (ολα καλά τωρα) τότε  λοιπόν η σύζυγός (πρώην καπνιστρια/φανατική αντικαπνιστρια) αδραξε την ευκαιρία της και αφου μου πιπιλουσε το μυαλό χροοοονια τωρα να το κόψω πήγε κ μου πήρε ΗΤ, το οποίο σνόμπαρα κ δεν το ήθελα με τπτ. μη μπορώντας όμως να σηκωθώ απ το κρεββάτι δεν είχα άλλη επιλογή. για να μην μακρυγορώ, πλέον δεν έχω ξανάβαλει ΚΤ στο στόμα μου κ έχω δει την όλη φάση με το ΗΤ διασκεδαστικη!!!

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2861 στις: Μαρτίου 29, 2016, 23:34 »
Άντε. Καλησπέρα κι από εμένα. Παναγιώτης - 41. Κάπνισμα 20 χρόνια περίπου.
Πολλά έγραψα, φτάνει  :))

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2862 στις: Μαρτίου 30, 2016, 00:26 »
Καλησπέρα ,Άννα από Αθήνα πρώην φανατική καπνίστρια 25 ολόκληρα χρόνια...δεν πίστευα ότι θα το έκοβα ποτέ αλλά τον τελευταίο 1,5 μήνα απλά ατμίζω και είμαι χαρούμενη για αυτό!Για αρχή πήρα ένα mini volt με τον gs-air m και όλα καλά!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Alien1980

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω το ατμισμα...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2863 στις: Μαρτίου 30, 2016, 20:25 »
Καλησπερα και απο μενα.Λεγομαι Τασος και ειμαι ατμιστης περιπου 3,5 χρονια.Πραγματικα δεν θυμαμαι ποτε ξεκινησα το ατμισμα.Θελω και εγω να προσθεσω ενα λιθαρακι στην Ελληνικη ατμιστικη κοινοτητα,οποτε καλως σας βρηκα.Μπραβο στη πολυ καλη δουλεια που γινετε εδω.Αυτα παω να χαθω στα συννεφα....

Αποσυνδεδεμένος lazkov

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2864 στις: Μαρτίου 31, 2016, 14:56 »
Καλησπέρα και απο μένα. Ονομάζομαι Λάζαρος και είμαι 49 ετών. 
Καπνιστής κοντά στα 35 χρόνια,τα τελευταία 20 με στριφτό περίπου στα 15 gr την ημέρα. Είχα αγοράσει για πρώτη φορά ηλεκτρονικό το 2010 και φυσικά δε με κάλυψε και αμέσως γύρισα στο κάπνισμα. 
Απο 9/1/2016 είμαι στο άτμισμα χωρίς να καπνίζω καθόλου. Χαίρομαι που είμαι μέλος της κοινότητας και ευχαριστώ το φόρουμ για τη πολύτιμη βοήθεια που μου έχει προσφέρει. Αυτά τα λίγα απο μένα και καλά ατμίσματα να έχουμε. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597284 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357808 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592024 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios