vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2820 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 10:06 »
Καλημέρα φίλοι συνατμιστές.
Με λένε Γρηγόρη, είμαι 51 ετών και κάπνιζα συνεχώς επί 35 έτη χωρίς να καταφέρω να το κόψω ούτε μια μέρα.
- 16 Δεκεμβρίου 2015 αγόρασα μια μπαταρία eleaf just2 , ένα ατμοποιητή eleaf GS-MS και υγρό με 12mg.
- 23 Δεκεμβρίου κάπνισα το τελευταίο κ.τ.
Έχω αναβαθμίσει το εξοπλισμό - Kbox 70w, subtank mini και πλέον φτιάχνω μόνος μου απλά υγρά με pink mule βαση και ένα άρωμα. Έχω κατεβάσει την νικοτίνη στα 6mg όμως σε συνδιασμό με τον subtank έχει ανέβει η κατανάλωση στα 6-7ml την ημέρα.
Αυτό το διάστημα με βοήθησε πολύ το παρών forum με τις πληροφορίες του ώστε να φτιάξω το άτμισμα πιο πολύ στα μέτρα μου και να παραμείνω μακριά απ'το κ.τ.
Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:29 από grigorios »

Αποσυνδεδεμένος TigerBill

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2821 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 19:09 »
Γεια σας φιλοι μου, εγω ειμαι ο Βασιλης και θελω να σας πω ποσο χαρουμενος ειμαι που βρηκα το ηλεκτρονικο τσιγαρο, καπνιζα απο τα 15 και τωρα ειμαι 42, και για ενα χρονο τωρα δεν εχω αγορασει πακετο!! και οσες φορες εκανα κανα τσιγαρο (στις αρχες μονο οταν ημουν εξω και εμενα απο μπαταρια) δεν με γεμιζε πλεον οπως παλια, τωρα πλεον ειμαι φανατικος ατμιστης και προτεινω σε ολους τους φιλους μου να το δοκιμασουν, και εχω καταφερει αρκετους να το κοψουν!! ευχαριστω το φορουμ και ολους τους master εδω για τις πληροφοριες που εχω βρει οποτε ειχα καποια απορια. τσιγαρο τελος  :nope: ζητω το ατμισμα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kglampr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2822 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 01:49 »
Γεια σας είμαι ο Κυριάκος και ατμίζω 3 μήνες! Σας βρήκα τυχαία σε κάποια αναζήτηση που έκανα δεν ήξερα καν ότι υπάρχει ελληνικό φόρουμ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Έχω γραφτεί στο φόρουμ από τον Ιανουάριο νομίζω και ένας λόγος που αυτοπαρουσιαζομαι είναι να σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές που δίνεται οι πιο έμπειροι! Είχα πάρει πριν από 3-4 χρόνια πάλι ηλεκτρονικό τσιγάρο άλλα τότε θεώρησα ότι πέταξα τα λεφτά μου σε 3 μέρες ήμουν πάλι με καπνό χαρτάκια και αναπτήρα στην τσέπη... Πριν 3 μήνες είδα μια φίλη μου που είχε ένα και ατμιζε το δοκίμασα λίγο και είδα ότι ήταν πολύ διαφορετικό από το παλιό (το υγρό ήταν αηδία που είχε  :-\ ) όποτε είπα να πάρω ένα για να δοκιμάσω τουλάχιστον να μην καπνίζω μέσα στο σπίτι και στο γραφείο για αρχή πήρα λοιπόν το iStick 10w mini Kit και είδα ότι με κράταγε είχα να κάνω τσιγάρο μια εβδομάδα ποιος εγώ που από τα 14 μου μέχρι τα 41 μου δεν θυμάμαι μέρα που να μην καπνίζω! Οπότε αποφάσισα να πάρω ένα πιο δυνατό ώστε να με κρατάει μακριά από το τσιγάρο παντού. Τώρα έχω το evic vtc mini και 3 ατμοποιητες φτιάχνω πλέον τις αντιστάσεις μόνος μου και σιγά σιγά λέω να φτιάξω και δικά μου υγρά σαν χόμπι!
Και πάλι να σας ευχαριστήσω για αυτά που γράφετε και τις συμβουλές που λέτε με έχετε λύσει πολλές απορίες!

Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2823 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 12:10 »
Γειά σας και από εμένα.
Με λένε Γιάννη και είμαι 54 ετών,καπνιστής από τα 18 μου χρόνια.
Ασχολήθηκα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο πρώτη φορά πριν 4 χρόνια, αλλά επανήλθα στο κανονικό τσιγάρο μετά από 1,5 χρόνο. Τότε άρχισα να διαβάζω φανατικά το φόρουμ, και μπήκα στον κόσμο των επισκευάσιμων και την ιδιοκατασκευή των υγρών, χωρίς όμως να κόψω τελείως το τσιγάρο κρατώντας το πάντως στα 5 τσιγάρα τη ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος Daemon

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2824 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 19:27 »
Καλησπέρα και από μένα.
Είμαι ο Αντρέας, 38 ετών, φανατικός καπνιστής από 17 χρονών περίπου και χωρίς σκοπό να το κόψω για την ώρα.. Που και που είχα κάποιες σκέψεις για ΗΤ άλλα χωρίς να δώσω συνέχεια. Πριν δυο εβδομάδες βλέπω ξαφνικά ένα συνάδελφο με ΗΤ και λέω "Βρε λες να το δοκιμάσω;" Φεύγοντας από την δουλειά βλέπω όλο τυχαία ένα μαγαζί με ΗΤ, καινούργιο μάλλον, δεν το είχα ξαναδεί και περνάω συνεχεία από εκεί, μπαίνω μέσα και μετά από 10 λεπτά χωρίς πολλά πολλά φεύγω με ενα iStick TC40W, GS Air M και ένα μπουκαλάκι καπνικό υγρό (μπας και είναι ίδιο με το τσιγάρο). Την πρώτη μέρα έκανα και 2-3 τσιγάρα έτσι από συνήθεια, την επόμενη κανένα άλλα το πακέτο στην τσέπη μήπως και.. Μετά από 3-4 μέρες παράτησα το πακέτο στο σπίτι και είμαι μόνιμα με το ΗΤ και δεν το μετανιώνω καθόλου..

Αποσυνδεδεμένος spoon

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2825 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 17:54 »
Καλησπερα ειμαι ο Μανος 39 χρονων, καπνιστης απο τα 18. Εγω βασικα δεν ηθελα να κοψω το τσιγαρο, μου αρεσε να καπνιζω. Το θεμα ηταν οτι τα πραβληματα υγειας ειχαν αρχισει να ερχονται. Τον τελευταιο καιρο ξυπναγα τα βραδια επειδη δεν μπορουσα να αναπνευσω.
Ενας συναδελφος στη δουλεια μου εδωσε μια παλια συσκευη του για να δοκιμασω να δω τι/που/πως/γιατι. Ομολογω οτι δεν ενθουσιαστηκα αλλα επρεπε να κανω κατι τουλαχιστον να ελατωσω το τσιγαρο. Την επομενη μερα πηγα σε ενα καταστημα nobacco χωρις να εχω ιδεα απο η.τ. και πηρα το mas30 (istick 30) και τον ostria (gs tank) μαζι με ενα καπνικο υγρο και απο τοτε δεν ξανακοιταξα πισω. Βρηκα και το forum μετα απο μερικες μερες και μετα απο αρκετο διαβασμα ελυσα αρκετες απο τις αποριες μου.
Σημερα κλεινω 1 μηνα μακρια απο το κ.τ. εχοντας βρει κατι που με ικανοποιει ισως και περισσοτερο απο το τσιγαρο και το βασικοτερο εχοντας δει μεγαλη βελτιωση στο αναπνευστικο μου.
Να ειστε ολοι καλα  :)

Αποσυνδεδεμένος alex74efi

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2826 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 10:36 »
Καλημερα σας , ειμαι ο Αλεξανδρος  41 ετων , εχω κοψει το καπνισμα μαζι με την γυναικα μου εδω και 3 χρονια .Ατμιζοντας στην αρχη με ego και c4 και τωρα, εγω με μοντακι κατασκευης μου με πλακετα sx300 με bellus και η γυναικα μου με vtc mini και kayfun lite .Αλλα φυσικα απο τοτε μεσα στο σπιτι υπαρχει ...ΟΜΙΧΛΗ (  οπως λεει ο πεθερος μου ) .Καλως σας βρηκαμε  !

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2827 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 16:53 »
 Καλησπέρα και από μένα . Είμαι ο Βασίλης και είμαι 30 ετών . Έχω κόψει το κάπνισμα εδώ και 6 χρόνια και τώρα τον τελευταίο μήνα μπήκα στον πειρασμό με ητ. Ατμιζω μόνο γεύση χωρίς νικοτίνη και μου αρέσει όλη η φάση. Παλιά άναβα τον ναργιλέ στο σπίτι αλλά τώρα βολεύομαι με ητ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2828 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 23:46 »
Καλησπερα σας.Ειμαι ο Γιαννης απο τον πειραια.Ειμαι 28 χρονων και καπνιζω κ.τ απο τα 16 μου.Ασχολιθηκα πριν 5 χρονια με το η.τ αλλα τοτε λογω του οτι ειχα διαρροες,οτι ηθελα 3 μπαταριες 650mha την μεα καταντησε κουραστικο και μετα απο 7 μηνες αρχισα παλι το κ.τ.Απο σημερα κατοχος του eVic VTC Mini με cubis ατμοποιητη θα προσπαθησω να αποβαλω τελειως το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος tasos68

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2829 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 08:58 »
47 χρονων και απο τα 14 καπνιστης. Η μ@...@ σε ολο της το μεγαλειο!!!
Οσες φορες στο παρελθον προσπαθησα να κοψω το τσιγαρο δεν τα καταφερα.
Ασχοληθηκα πρωτη φορα με το ατμισμα πριν απο 9 χρονια (αν θυμαμαι καλα) με ενα η.τ. που πηρα απο φαρμακειο
αλλά και παλι δεν τα καταφερα και σε 2 εβδομαδες γυρισα στο κ.τ.

Αυτο που με επηρεασε για να ξαναδοκιμασω, ηταν οτι πλεον ειχα μπουχτισει απο το τσιγαρο
και σκευτομουνα την γυναικα μου και τα παιδια μου.
Ετσι μπηκα κι εγω στους ατμιστες.

Το forum το βρηκα τυχαια ενω εψαχνα να βρω με τι θα αρχησω το ατμισμα και για να πω την αληθεια
παρακολουθουσα αρκετο καιρο, αλλά
δεν ηθελα να γραφτω, γιατι δεν ειχα καλες εμπειριες απο άλλα forum με διαφορετικο αντικειμενο.

Τελικα μπηκα κι εγω στην κοινοτητα αυτη και το χαρηκα... και το χαιρομαι ακομη!

Τι βρηκα?
Βρηκα ενημερωση για το ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Βρηκα ανθρωπους που μιλανε για πραγμματα που με ενδιαφερουν.
Βρηκα απαντησεις σε παρα πολλα ερωτηματα που ειχα.
Βρηκα καλοπροαιρετους ανθρωπους που γνωριζουν για τα υγρα, για ατμοποιητες,
για τους φορτιστες...για ολα οσα με αφορουν.
Με βοηθησατε να επιλεξω, να ξεκινησω, να συνεχισω...

Βρηκα βασικα μια υποστηριξη στο να κοψω το καπνισμα.

Μια υποστηριξη, που για εμενα που ημουνα ολη μερα με ενα τσιγαρο, ειναι ο,τι πιο συμαντικο
θα μπορουσε να μου συμβει και αυτο δεν ειναι υπερβολη.

Καπου (εδω) διαβασα απο καποιον-καποια, που ειπε οτι ειναι σημαντικο να κανουμε παρεες με ατμιστες.
Φιλους ή γνωστους που να ασχολουνται με το ατμισμα, δεν εχω κι ετσι η μονη μου παρεα-ατμιστες,
ειναι ολα τα παιδια εδω.

Θα μπω εδω, θα διαβασω, θα ρωτησω κι αν μπορω καπου θα βοηθησω.

Θα μου πειτε... Και γιατι τα λες ολα αυτα ρε φιλε?
Απλα νιωθω την αναγκη να τα πω και να ευχαριστησω την κοινοτητα

Ενα μεγαλο μπραβο και ενα ευχαριστω σε ολους ρε παιδια.


Αποσυνδεδεμένος Delis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2830 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 19:28 »
Καλησπερα στην παρεα! Λεγομαι Δημητρης κ ειμαι απο Πολυκαστρο-Κιλκις. Ατμιζω σχεδον 3 εβδομαδες κ πιο συγκεκριμενα με Cuboid κ ατμοποιητη cubis, ειμαι πολυ νεος στο αθλημα καθοτι ειναι πρωτη φορα που ασχολουμε με κατι τετοιο κ ας καπνιζω 15 χρονια! Καλους τμους λοιπον!

Αποσυνδεδεμένος Natalia

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I want it all and I want it delivered!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2831 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 15:54 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Ναταλία (και είμαι καλά)! Τώρα πρέπει να πω ηλικία ε; Ας πούμε 40 φεύγα και... Γεννήθηκα στη Γερμανία (παρακαλώ όχι ''ου'') είμαι Ελληνίδα όμως με τα όλα μου. Καπνίζω 30 χρόνια και πήρα απόφαση να μπω στην παρέα των ατμιστών. Δοκίμασα και πιστεύω ότι θα καταφέρω να το κόψω. Το υποσχέθηκα στις δίδυμες κόρες μου που κάθε φορά που ανάβω τσιγάρο σταματάνε να μου μιλάνε! Δεν έκοψα ποτέ το τσιγάρο παρά μονάχα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου. Ούτε μυρωδιά λέμε! 3 μέρες μετά την γέννηση των κοριτσιών, βγήκα ξυπόλυτη και με τις πυτζάμες στο περίπτερο έξω από το μαιευτήριο για να  αγοράσω τσιγάρα. Τώρα όπως το σκέφτομαι..... τςτς κατάντια.... Έχοντας ως χόμπυ τη μουσική και έναν ιντερνετικό σταθμό με λαϊκή μουσική βρέθηκα τελευταία σε σημείο δίχως επιστροφή: Κάθε μουσικό πρόγραμμα με ωθεί να καπνίζω πάνω από πακέτο σε λίγες μόνο ώρες. Όταν είσαι άνεργος είναι πια πολυτέλεια αυτό. Έλεγα κάποτε θα το ξεκινήσω το άτμισμα.... κάποτε και κάποτε, και τελικά αυτό το κάποτε ήρθε και για μένα. Είμαι ακόμα στις αρχές σχετικά με το διάβασμα μα θεωρώ πως όλα όσα έχετε γράψει εδώ ένα ''Ευχαριστώ'' τους πέφτει λίγο!

Αποσυνδεδεμένος corfuman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2832 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 23:33 »
Καλησπέρα, είμαι ο Διονυσης και είμαι 43. Είχα κάνει μια απόπειρα με το ητ πριν 6 χρόνια περίπου αλλά ήταν αποτυχία. Τον περασμένο Μάιο με την πολύτιμη βοήθεια ενός συναδέλφου και μέλους του φόρουμ ξεκίνησα το ητ. Μέχρι σήμερα δεν έχω καπνιςει συμβατικό τςιγαρο, συνεχίζω το ητ γιατί μου αρέσει η όλη φάση. Καλή συνέχεια να έχουμε.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2833 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 11:12 »
Καλημέρα ειμαι ο Δημητρης 48 ατμιζω περιπου 1,5 μήνα, απο τη πρώτη μερα σταματησα το κτ ,καλως σας βρήκα αν και καποια πραγμματα που εχω διαβασει εδω με εχουν προβληματίσει πολυ αλλα θα τα πουμε στις επιμέρους ενοτητες!

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2834 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 18:26 »
Καλησπέρα. Προφανώς το όνομα μου είναι Αχιλλέας και ατμίζω περίπου 5 εβδομάδες. Εξαίρετο φόρουμ με τόνους πληροφοριών. Καλώς σας βρήκα!!!!!

sent from my Amstrad CPC6128


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541548 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11550 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios