vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, Sergios, azzazel, white varadero

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος tharg

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1110 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:26 »
 Γεια σας κ από μένα! Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις πληροφορίες κ τα reviews στο forum. Πραγματικά ήταν μεγάλη βοήθεια στην επιλογή των συσκευών!
Είμαι από Κοζάνη, κ χρησιμοποιώ τα Μ&Μ, Hybrid και Giant της Nobacco (το τελευταίο και με καρτο Want), εδώ κ ένα μήνα περίπου.
Συνεχίζω το διάβασμα των threads για περισσότερες πληροφορίες.  :D

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1111 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:58 »
Καλησπερα! Φοβερο φορουμ και μεγαλη βοηθεια για τους νεους!
50 μερες με ego-T απροβληματιστες.
Καλως σας βρηκα!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1112 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:37 »
γεια σας  εχω 2 μηνες που βγηκα απο ενα σωφρονιστικο καταστημα και λογω αφραγκειας και ανεργιας το εριξα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο για λογους οικονομιας

Αποσυνδεδεμένος valantis544

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1113 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 00:59 »
Γεια σας λέγομαι Βαλάντης από Χανιά και ατμίζω επιτυχώς εδώ και δύο εβδομάδες. Ξεκίνησα με ego t και τώρα πλέον με ego c. Είχα επίσης αλλάξει και μερικά από τα πρώτα μοντέλα ηλεκτρονικού τσιγάρου πριν μερικά χρόνια αλλά τότε σταμάτησα το άτμισμα λόγω των προβλημάτων των πρώτων μοντέλων. Δική μου πρόβλεψη είναι πως το "μπαμ" στην τεχνολογία του ηλεκτρονικού τσιγάρου δεν έχει γίνει ακόμα και προβλέπω επίσης, πως όταν με το καλό γίνει, η μελλοντική του τεχνολογία θα απέχει πολύ από την σημερινή του σαν υλοποίηση. Ακόμα κι έτσι όμως το βρίσκω αρκετά ώριμο σαν τεχνολογία στις μέρες μας γι αυτό κι έκανα ένα βήμα προς αυτό και δεν έχω σκοπό να γυρίσω στο κ.τ.

Ευχαριστώ πολύ όλους εδω μέσα για τις γνώσεις που πήρα αυτές τις 10 μέρες που μπαίνω εδώ και που με βοήθησαν αφάνταστα στα πρώτα μου βήματα (τα δεύτερα μάλλον!) στο ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Georgecz3

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1114 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 05:13 »
Γεια σας, ονομάζομαι Γιώργος . Είμαι 24 ετών φοιτητής , και καπνιστής τα τελευταία 7 έτη, καπνίζοντας κυρίως καπνό. Πριν μια βδομάδα επέσε στα χέρια μου ένα Η.Τ και ψάχνοντας για πληροφορίες βρηκά το forum απο οπού ενημερώθηκα αρκετά, και για το Η.Τ γενικα και την λειτουργια του αλλα και για την συσκευή μου, και πλέον ατμίζω επιτυχώς , έχοντας ξεχάσει τι θα πει Κ.Τ


Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1115 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:35 »
Καλημέρα σε όλους.
Είμαι ο Τάκης γύρω στα 50 με δύο κόρες και δύο υπέροχες εγγόνες. :yes:Δουλεύω σε μια ΔΕΚΟ σαν διαχειριστής βάσεων δεδομένων & καπνιστής από τα 18 μου περίπου.Τα τελευταία 10 χρόνια καπνίζω old holborn μπλε.Εδώ και 10 ημέρες είμαι κάτοχος ενός σετ ego-t με ατμοποιητές TypeB LR.Αυτό το διάστημα καμμιά επιθυμία για κτ & είμαι σίγουρος ότι δεν θα το ξαναβάλω στο στόμα μου. :nope:
Τρομερό το forum και διαβάζοντας συνέχεια έμαθα πάρα πολλά για το ητ.Σαν νέος δεν είμαι σε θέση ακόμη να προσφέρω,αλλά ευελπιστώ στο μέλλον,διαβάζοντας,μαθαίνοντας και δοκιμάζοντας,να μπορέσω να φανώ χρήσιμος σε νεώτερους συνατμιστές.
Καλή συνέχεια σε όλους και δύναμη για ν'αντέξουμε όλα αυτά που θα γίνουν για εμάς,χωρίς εμάς...

Αποσυνδεδεμένος spectacles

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1116 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 14:00 »
Χαίρετε! Ονομάζομαι Δημήτρης και είμαι 36 ετών. Ήπιος καπνιστής από τα 18 μου (ποτέ δεν κάπνισα περισσότερα από 20 κ.τ. την ημέρα) και ως εκ τούτου τα τελευταία 6 χρόνια το είχα ελαττώσει αρκετά (4-5 κ.τ. την ημέρα) αλλά δεν το έκοβα, εξαιτίας του καφέ. Ένας φίλος, μου κίνησε την περιέργεια για το η.τ. και άρχισα να ενημερώνομαι από το διαδίκτυο, όπου ανακάλυψα και το φόρουμ. Πραγματικά με βοήθησε πάρα πολύ το φόρουμ και τα θέματα του και άρχισα να κατανοώ, όχι πλήρως το ομολογώ, τους πολύπλοκους όρους του η.τ. και έμαθα πολλά. Ξεκίνησα λοιπόν με δειλά βήματα την μύηση μου στον κόσμο του η.τ. και απέκτησα ένα σετ nobacco eGo-T, στο οποίο μετά από λίγο προσάρμοσα ένα dct 3,5ml ανακαλύπτωντας πως με βολεύει περισσότερο. Εδώ και 12 μέρες που ατμίζω, δεν έχω ακουμπήσει κ.τ. ούτε για πλάκα και όπως φαίνεται δεν θα το αγγίξω ποτέ ξανά. Έχω ακόμη πάρα πολλές απορίες τις οποίες ευελπιστώ να λύσω μέσω του φόρουμ, οπότε αν σας κουράσω με τις απορίες μου, ζητώ προκαταβολικώς την κατανόηση σας και την βοήθεια σας.  :)) Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους και καλά ατμίσματα!  :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1117 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 17:26 »
Καλησπερα κι απο μενα και τα συγχαρητηρια μου για το φορουμ. σας ανακαλυψα τυχαια και σας παρακολουθω εδω κι ενα μηνα σχεδον και θα πρεπει να πω οτι γινατε η αφορμη για την εισοδο μου εδω και 2 μερες στον χωρο του η.τ. καλη συνεχεια στην ομορφη δουλεια σας και καλο κουραγιο σ ολους οσους σαν κι εμενα αρχιζουν μια προσπαθεια τωρα  :)

Αποσυνδεδεμένος psd

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1118 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 17:28 »
 :respect:γεια χαρά. Καλώς σας βρήκα. Είμαι ο σάββας φανατικός καπνιστής ... Νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξω ρότα προς η.τ

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1119 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 17:28 »
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, περιηγηθείτε στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1120 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 03:33 »
Χαιρετώ με την σειρά μου την πολυπληθή (πλέον) παρέα των ατμιστών.  :bye:

3/1/2012 ήταν η δική μου ημ/νία ορόσημο, όπου κάπνισα το τελευταίο τσιγάρο & από το απόγευμα καταχωνιάστηκε το πακέτο στο συρτάρι & η κασετίνα ego-T έγινε αχώριστος σύντροφός μου μέχρι σήμερα. Επίτηδες δεν έχω πετάξει το πακέτο απ'το παράθυρο γιατί είμαι της άποψης ότι ο καλύτερος τρόπος να καταπολεμήσεις έναν "πειρασμό" είναι να τον αγνοείς επιδεικτικά ενώ τον έχεις μέσα στα πόδια σου.

Για 2 περίπου εβδομάδες προσπαθούσα σχεδόν μόνος μου να βρω λύσεις στα διάφορα θεματάκια που προέκυπταν στην πορεία κατά τη χρήση του η.τ. Ανήμερα της γιορτής μου googlάρω να ενημερωθώ για τις μάρκες η.τ που υπάρχουν στην αγορά. Ανάμεσα στ'αποτελέσματα που μου έβγαλε η αναζήτηση, το μάτι μου πέφτει κατευθείαν εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2689.0.html . Αυτό ήταν..! Μπέτωσα για όλο το υπόλοιπο της ημέρα. Με συνοπτικές διαδικασίες έγινε bookmark, homepage & registration. Μέχρι σήμερα έχω μείνει πραγματικά άναυδος για τον όγκο των πληροφοριών & την πρακτική ταξινόμηση των θεμάτων εδώ μέσα! Και δεν είμαι απ'τα άτομα που μοιράζουν απλόχερα κομπλιμέντα γιατί κι ο ίδιος νιώθω άβολα όταν μου τα κάνουν άλλοι.

Η παρουσία μου σε πρώτη φάση θα είναι σχετικά διακριτική (80% ανάγνωση-ενημέρωση, 20% ποσταρίσματα με τις απορίες μου & τις λιγοστές προσωπικές μου ατμοεμπειρίες). Με το πέρασμα των ημερών, έχοντας αποκτήσει περισσότερη γνώση του αντικειμένου & οικειότητα με το περιβάλλον & τους χρήστες, ευελπιστώ να συμμετέχω δημιουργικά στην όλη δραστηριότητα & να είμαι σε θέση να προσφέρω κι ο ίδιος ενημέρωση σε μελλοντικούς "νιούφηδες" & (γιατί όχι; ) ακόμα & σε "καραβανάδες".  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1121 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 13:27 »
Γεια σας.Είμαι νέος στο η.τ. 24 ετών καπνιστής απο 14,2 πακετα τσιγαρα την ημερα και αργότερα μισό 25αρι καπνό.Ατμίζω μια βδομάδα,μ αρέσει αρκετά ωστόσο κάνω προς το παρων και 5 κανονικα τσιγαρα (στριφτα) κατα τη διαρκεια της ημερας με τον καφέ.

Έχω πολλες ερωτήσεις να κάνω σχετικά με το η.τ. αλλά θα τις κανω στις σωστές ενότητες.  :)

Αποσυνδεδεμένος Naturalboy

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1122 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:06 »
Γειά σας και απο εμένα είμαι ο Γιώργος 26 ετών  στρατιωτικός εποπ  μου αρέσει πάρα πολυ τ site και όποτε εχω ελεύθερο χρόνο να είστε σίγοροι οτι θα συμετέχω στις συζητήσεις σας.
   Καπνιστής 10χρόνια εκ των οποίων τα 6 κάπνιζα πακέτα όπως murati και camel.και τα  τελευταια 4 old holborn κιτρινο περιπου 15 τσιγαρα την ημερα ..γνώρισα το η.τ αρχες δεκεμβριου και απο τότε έχω καπνίσει 2 τσιγάρα και μπορώ να πω οτι δεν το χρειάζομαι πλέον,βεβαια είναι νωρίς ακόμα αλλα θα δείξει...!
Εχω αγορασει το μοντελο giant της nobaco και μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος....βεβαια η εξερευνηση στο κοσμο του η.τ. Δεν σταματαει εδω....
 

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1123 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 21:26 »
Καλησπέρα σας και από εμένα ,

Το όνομα μου είναι Σάββας, 31 ετών , περιοχή κυρίως Χαλάνδρι , πέρασα φοιτητιλίκι στην Αγγλία 14 χρόνια πριν όπου ξεκίνησα εντατικά το κολοτσίγαρο (1,5 με 2 πακέτα) , όπως τα έφερα πέρα , πλέον δουλεύω στα τηλέφωνα και μιλάμε όταν χρειάζεστε ιατρική , ταξιδιώτικη και οδική βοήθεια.

Ημουν καπνιστής 14 χρόνια περίπου και πριν από 2 εβδομάδες ανακάλυψα το η.τ. , ευχαριστώ τα παιδιά που μοιράζονται τις γνώσεις τους με έχουν βοηθήσει στο πρώτο ξεστράβωμα. Θερμά συγχαρητήρια για το forum μακάρι να το είχα ανακαλύψει πριν σκοντάψω στα τυφλά στο πρώτο μου η.τ. , και ειδικά τα βίντεο των προϊόντων.

Άντε και σε κανένα πανελλήνιο meeting να τα πούμε από κοντά.

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1124 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 22:38 »
Εδώ ...Μισιρλού!

Περασμένα τα 40 (κύματα) κατά πολύ... ;D
Στην Αθήνα, μες στο κέντρο, διαμένω αλλά όλο αλλού γι' αλλού πηγαίνω!

Λοιπόν, σήμερα 20αρίζω σαν ατμίστρια [μέρες, όχι χρόνους! ;)]
Κι είμαι βεβαίως μες στα νεύρα, στη γκρίνια, στην ένταση... αλλά πιο πολύ μες στα λάδια, τις πετσέτες και τα καλώδια φόρτισης.
Δεν προφταίνω να φορτίζω και να λαδώνομαι!
Θλιβερή η κατάσταση μου.

Θα έχω διάβασμα προβλέπω εδώ, μήπως και βρω καμια λύση απ' τις εμπειρίες σας...

Καλώς σας βρήκα!

[κι ελπίζω να αντέξω σαν ατμίστρια]
 :wall: :wall: :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507570 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8967 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294319 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1790 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4040 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem