vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, maprix, bloodlessz

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1095 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 09:57 »
Καλησπερα παιδια, Σωτηρης 27 ετων καπνιστης 4 χρονια με davidof gold και τον τελευταιο 1.5 χρονο με στριφτα craven αν και δεν εκανα ιδιαιτερα πολλα ,σε ετοιμα τσιγαρα κοντα στα 15 την ημερα και σε στριφτα 10 την ημερα εκτος αν υπαρχει βραδινη εξοδο οποτε εκει πανε αλλα 5 -6 στριφτα  συν.... 4 Μερες τωρα με η.τ. δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα μ και ουτε το αναζητω..Αν και το η.τ. δεν το πηρα καθαρα για να κοψω το κανονικο τσιγαρο αλλα για να το απολαμβανω χωρις να σκεφτομαι την υγεια μου και ισως καποια στιγμη να φτασω και στο φλορεξ που λενε καποιοι....

Αποσυνδεδεμένος f1

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1096 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:21 »
Γεια σας,νεος στο άτμισμα μολις 2 μηνών χρήστης,τώρα ανακάλυψα το φόρουμ και διαβάζω μετά μανίας.
Πολλά και σημαντικά οσα έχετε καταθέσει και είναι μεγάλη βοήθεια για όσους θέλουν να αποφύγουν άσκοπες ταλαιπωρίες.
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη και στη διαχείριση για την ατμιστική κοινότητα που έχουν δημιουργήσει.
Αρκετά χρόνια χρήστης κ.τ και ελπίζω με τη βοήθεια σας να μην ξαναγυρίσω σε παλιές κακές συνήθειες.

Συσκευή ενα ego-t το οποίο με τη βοήθεια σας ελπίζω να το τιθασεύσω.

Ευχαριστώ πολύ......f1


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1097 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:53 »
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, περιηγηθείτε στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1098 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 16:13 »
Καλησπέρα κι από εμένα στην όμορφη κοινότητα!

Με λένε Θανάση είμαι 33 ετών και ζω στην Αθήνα.
Καπνιστής δυστυχώς από τα 13, κλείνω φέτος μια 20ετία...
Έχω περάσει από διάφορες μάρκες κ.τ αλλά τον τελευταίο σχεδόν χρόνο είμαι στο 1 πακέτο 25άρι phillip morris την ημέρα.
Λέω πως είμαι αν και έχω κλείσει 1 μήνα σχεδόν αποκλειστικού ατμίσματος.  Η αλήθεια είναι πως δεν έχω πάρει την απόφαση να το κόψω ακόμα.  Καπνίζοντας από προεφηβική ηλικία έχω συνδέσει κάθε στιγμή της ζωής μου με αυτό και δεν είμαι ακόμα σίγουρος αν θέλω ή όχι να το σταματήσω.
Έχοντας ακούσει περί του η.τ μου κίνηθηκε το ενδιαφέρον, διάβασα αρκετά περί ερευνών κλπ στον ιστό και τελικά απόκτησα κι εγώ ένα, παρέα με την σύντροφο μου, με κύριο σκοπό αρχικά τουλάχιστον να "καπνίζω" κάτι πιο υγειινό από το κ.τ.

Ξεκινήσαμε με ένα πακέτο Nobacco Giant και μοιραστήκαμε τις 2 συσκευές.
Δοκιμάσαμε ατμοποιητές ego-T, Nobacco hybrid-e, i-mist αλλά ξαναγυρίσαμε στο Giant.  Τις τελευταίες μέρες της έκανα δώρο ένα Nobacco m&m το οποίο την βόλεψε και της άρεσε τρελά (η αλήθεια είναι πως το ζαχάρωσα κι εγώ λόγω απόδοσης!) και έτσι κράτησα εγώ αποκλειστικά τον γίγαντα.  Έχουμε παράλληλα και έναν i-mist για δοκιμές στα υγρά.
Ύγρά τώρα πλέον DIY, VG στα 9mg έχοντας ξεκινήσει από τα 18mg και μειώνοντας το σταδιακά.

Κατά τα άλλα, είμαι από τους τυχερούς έχοντες ακόμα εργασία και από ενδιαφέροντα... DIY & Moding... στην μοτοσικλέτα μου και οσονούπω και στο η.τ  ;)

Ευχαριστώ το forum και όλα τα μέλη για την πολύτιμη βοήθεια που μου έχουν ήδη απλόχερα προσφέρει με την ανταλλαγή πληροφοριών μέσα σε αυτές εδώ τις σελίδες!!!  :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος basilias

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Το χιουμορ ειναι το φαι μου.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1099 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 19:09 »
καπνιζα 18 χρονια απο 2 πακετα την ημερα , εδω και 5 μηνες ατμιζω αποκλειστικα.....
τσιγαρο ΜΗΔΕΝ .
να ειστε καλα!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 23:36 από basilias »

Αποσυνδεδεμένος mitsos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1100 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 20:40 »
καλησπερα και καλη χρονια σε ολους,

  ειμαι ο Δημητρης φανατικος καπνιστης επι 25 χρονια (απο μικρος στα βασανα)...
ατμιστης εδω και εναμιση μηνα με πολυ διαβασμα στο φορουμ και πολυ ψαξιμο..

  εχω την αποψη οτι το η.τ. δεν ειναι πανακεια (μονο το κοψιμο του κ.τ και του η.τ ειναι) αλλα πιθανον κατι με πολυ λιγοτερες βλαβερες ουσιες.

γενικοτερες παρατηρησεις και αποψεις μου στα κατα τοπους θεματα (ελπιζω ποτε offtopic)

Αποσυνδεδεμένος nossek

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • vape on
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1101 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 00:29 »
Καλησπερίζω την κοινότητα!

σήμερα είναι η πρώτη μέρα ατμίσματος με ego-c και πήγε καλά!

παλιός (16χρ) καπνιστής camel/camel medium/lights και μετά από μια προσπάθεια να το κόψω (με nicorette patch+gum), γύρισα σε πουράκια, old holborn αρωματικό και κίτρινο.

καλώς σας βρήκα :)

Αποσυνδεδεμένος trikiklas

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1102 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:45 »
Γεια σας και χαρα σας!
Ειμαι ο Στεφανος και ειμαι 31 ετων.Νεος και εγω στο χορο του ηλεκτρονικου τσιγαρου!
Να'μαστε καλα να τα λεμε! :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος papatmos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1103 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:39 »
Είμαι ο Φώτης, 37 χρονών και καπνιστής εδώ και 18 χρόνια. Ατμιστής εδώ και μόλις 3 μέρες προσπαθώ να απεξαρτηθώ απο το κ.τ.
Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά!!!

Αποσυνδεδεμένος Μiran

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1104 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:19 »
Καλησπέρα φίλοι ατμιστές!!!

Με λένε Ακη, είμαι απο Θεσσαλονίκη και ατμίζω εδώ και 13 ημέρες επιτυχώς
χωρις να αγγίξω τσιγάρο!!!!

Ξεκινησα με μια συσκευη ego T με υγρό tabaco 18mg Nicotine.

Εχω ακόμη πολλά ερωτηματικά οσο αφορά το ατμισμα, την νομιμότητά του και το κατα πόσο καλύτερο είναι για την υγεία μου αυτό.

Ευχαριστώ τους υπεύθυνους για αυτό το φόρουμ.
Το βρίσκω πολύ μεγάλο βοήθημα για τους νέους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος babispan

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1105 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:19 »
Καλησπέρα σε όλους! Γράφτηκα, άρχισα το διάβασμά μου, κι είπα να συστηθώ. Μπάμπης, μουσικός, από Αθήνα, πρώην καπνιστής (12 χρόνια), νυν ατμιστής. Σας ευχαριστώ για τον πλούτο πληροφοριών που προσφέρετε σχετικά με το ητ και εύχομαι τα καλύτερα σε όλους :thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1106 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 00:50 »
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, περιηγηθείτε στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος c.k.freetrack

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1107 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 09:42 »
Καλημερα σε ολους!

Ειμαι ο Χρηστος, ατμιζω εδω και δυο μερες, μετα απο 22 χρονια κ.τ.

Ξεκινησα με της NOBACCO το Hybrid και μεχρι τωρα ολα καλα.

Σας ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες και την αψογη δουλεια του

φορουμ.

ΥΓ jeke04 το παλευω φιλε!!!


Αποσυνδεδεμένος giannick

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1108 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:36 »
Καλημερα καλη χρονια, το '12 να φερει σ'ολους μας οτι ποθουμε.Ατμιζω απο τις 30 Δεκ χωρις να εχω αναψει απο τοτε τσιγαρο.το τελευταιο μου ηταν οταν παρελαβα το πακετο της nobacco 30/12.εκτοτε μονο φορτιση.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1109 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:14 »
Καλησπέρα κ απο έμενα.
Ονομάζομαι Νίκος , ζω κ εργάζομαι στην Πάτρα.
Είμαι μόλις 15 ημερών ατμιστής (βρέφος δηλαδή ακόμα)!!!
Στο φόρουμ έπεσα τυχαία ψάχνοντας στο διαδίκτυο για πληροφορίες περί του η.τ.!
Οφείλω να ομολογήσω πως μου έλυσε πολλές απορίες κ θα μου λύσει ακόμα περισσότερες όσο διαβάζω(12 μέρες μέλος τι να προλάβω να διαβάσω....)!!!!
Σε όποιον μου ζητήσει πληροφορίες περί η.τ. συστήνω χωρίς δεύτερη σκέψη το φόρουμ.
Άψογη οργάνωση κ πληροφόρηση είναι δυο λέξεις που θα περιέγραφα το φόρουμ.
Συνεχίστε την καλή δουλεία παιδιά , ελπίζω να βοηθήσω όσο μπορέσω κ εγώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115997 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568829 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294241 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4027 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem