vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, PsykieG, Sergios, chief79

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος VapinGreek

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1050 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 09:25 »
Για σας φιλοι, ονομαζομαι Δημητρης και μενω Αμερικη. Καπνιζα για 23 χρονια και τωρα ατμιζω για 9 μηνες. Εχω μια ιντερνετ video εκπομπη καθε τεταρτη στο http://vapeteam.com

Χαιρομαι που βλεπω τοσους πολλους φιλους οργανωμενους. Στο ιντερνετ με κσερουν σαν VapinGreek.

Ανυπομονω να σας γνορισω καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος prototype

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1051 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 10:48 »
Καλημέρα κι από μένα. Ονομάζομαι Κώστας και εδώ κι ένα μήνα μετά από 18 χρόνια κάπνισμα ξεκίνησα το η.τ. που πρέπει να πω ότι με ενθουσίασε πολύ και δεν το περίμενα τόσο καλό. 

Αποσυνδεδεμένος Titus

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1052 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 12:59 »
Καλημερα παιδια,
ονομαζομαι Τιτος ειμαι 29 χρονων και εδω και 3 μερες κατοχος και χρηστης ενος ηλεκτρονικου τσιγαρου. Υπηρξα βαρυς καπνιστης για τα τουλαχιστον τελευταια 12 χρονια 1,5/2 πακετα την ημερα. Δεν σκοπευα και δεν σκοπευω να σταματησω να καπνιζω(ατμιζω πια) Ε απο προχθες εχω κανει 2 τσιγαρα τα οποια εσβησα γιατι πια δεν μου αρεσε.
Χαιρομαι με το ποσο πολυς κοσμος υπαρχει και υποστηριζει και δοκιμαζει αυτη τη κινηση για ''πιο υγιεινο'' καπνισμα!
Λιγα ακομη για μενα...
Περασα αρκετα χρονια στην Αγγλια σπουδαζοντας,επεστρεψα Ελλαδα να βοηθησω και γω δουλευοντας ε και το παλευω ακομα να μεινω εδω.
Μ' αρεσουν οι μηχανες τα αυτοκινητα και ο μηχανοκινητος αθλητισμος. Ακομα ελευθερος η μαλλον ημι-ελευθερος χωρις παιδια, ενα γατο εχω κι αυτος δεν με πολυσυμπαθει :))  Αυταααα...

Αποσυνδεδεμένος nikos vironas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1053 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 14:46 »
Καλή χρονιά σε όλους.
Να συστηθώ και εγώ αν και "νέος" και στο φόρουμ και στο άτμισμα.
Με λένε Νίκο, είμαι 38 ετών, ζώ στον Βύρωνα, εργάζομαι στον ΟΤΕ και καπνίζω απο τα 15 μου χρόνια. Καιρό τώρα προσπαθούσα να κόψω το τσιγάρο, αλλά οι προσπάθειές μου πέφταν στο κενό. Την μία κάποια έξοδο σε κανα μπαράκι, την άλλη μπάφιαζα και το ξανάρχιζα, στο τέλος για κάθε μέρα που δε κάπνιζα, την επόμενη ντουμάνιαζα τα διπλά.
Αν και νέος στο άτμισμα, (4 ημέρες ατμιστής) έχω εκπλαγεί απο την ελάχιστη (μή πώ μηδαμινή) ανάγκη να καπνίσω. Έχω καπνίσει μόλις δύο τσιγάρα, και το κυριότερο, δε θέλω να καπνίσω, πράγμα πρωτόγνωρο για μένα και αυτούς που με γνωρίζουν. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και να μπορέσω να κόψω αυτή την κακή συνήθεια.
Βέβαια, πολλές οι απορίες μου (ας είστε καλά όμως, για το καλοφτιαγμένο φόρουμ σας), αλλά σιγά-σιγά, ελπίζω .............

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1054 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 15:12 »
Γεια χαρα σε ολους και καλη χρονια,με λενε Νεκταριο και ξεκινησα να ατμιζω εδω και 2 μηνες,τα παω αρκετα καλα με εξαιρεση τα 2-3 κ.τ που κανω καθε πρωι με τον καφε.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1055 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 15:24 »
Καλησπέρα και απο μένα,

ειμαι 33 χρονών και καπνίζω τα τελευταία 15 χρόνια.
Ξεκίνησα με Marlboro κανονικό μετά lights και τα τελευταία χρόνια μόνο ελαφριά όπως silk cut 1mg, cortina κλπ
Ωστόσο δεν ειχα καταφέρει να το κόψω τελειως μεχρι που ανακαλυψα το ηλεκτρονικο τσιγαρο μεσω καποιων φιλων που το ειχαν ηδη δοκιμαση.
Εχει εδω και ενα μηνα που δεν εχω καπνισει κτ και δεν μου εχει λείψει καθολου μπορω να πω.
Πλεον εχω 1 giant και 1 want και ενα gg stealth - UFS για συντροφιά.
Ατμιζω 0mg nicotine tobacco 1 της electronic cigarette αλλα οταν θελω την νικοτινη μου τοτε ατμιζω HALO Torgue 18mg ( για λιγο )
θέλω να φτασω στα 7.4v με 0mg με το gg stealth μου ( με τα extensions ) και να δοκιμασω και τον Οδυσσεα καποια στιγμη ( για να δω αποδοση χωρις ετοιμους ατμοποιητες )
Πιστεύω όμως απώτερος σκοπός πρέπει να είναι το κόψιμο και του η/τ
Αυτά από εμένα. Καλά ατμίσματα!




Αποσυνδεδεμένος Charmanis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1056 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:59 »
Καλησπέρα με λένε Γιάννη και είμαι 35 ετών.
Κάπνιζα ασταμάτητα από τα 17,5 και είχα φτάσει τα 2 πακέτα την ημέρα (πολλές φορές τα ξεπερνούσα).
Δεν το 'χα σταματήσει ούτε μια μέρα (ακόμα και άρρωστος).
Εδώ και 5 μέρες δεν το έχω βάλει καν στο στόμα μου (κανονικό τσιγάρο) και παρακαλώ τον θεό (ίσως και για 1η φορά ουσιαστικά στην ζωή μου), να μου δώσει δύναμη να μην το ξαναρχίσω.
Το ενθαρυντικό είναι ότι το καταφέραμε παρέα με την γυναίκα μου. Ελπίζω να συνεχίσουμε δυνατοί.
Μερικές στιγμές είναι δύσκολες, αλλά για να είμαι ειλικρινής πίστευα ότι θα ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα (να 'ναι καλά το ΗΤ)

Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια στον αγώνα και πραγματικά συγχαρητήρια στους moderators για την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 23:27 από Charmanis »

Αποσυνδεδεμένος nvlass

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1057 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 23:18 »
Καλησπέρα και από εμένα με λένε Νίκο και είμαι από το Ηράκλειο Κρήτης.
Έχω κάνει εηηραφή στο forum εδώ και αρκετό καιρό αλλά μόνο διάβαζα τώρα που γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω είπα να γίνω λίγο παραπάνω ενεργός

Από τις 7 του Δεκέμβρη Ατμίζω μόνο χωρίς να έχω την ανάγκη για κτ
Είμουν καπνιστής 1,5 πακέτου Phillip Moris 25 περίπου τώρα θέλω περίπου 3 γεμίσματα του 1 ml
Νίκος

Αποσυνδεδεμένος Sleeves

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1058 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 23:52 »
Γεια χαρά και από εμένα. Γιάννης, 40 Θεσσαλονίκη καπνιστής από τα 15 κάπνιζα ένα πακέτο craven σε δυο μέρες και στις 3:30 σήμερα το μεσημέρι έκανα το τελευταίο κ.τ. για χάρη του μόλις 8 μηνών γιου μου. Κάτοχος ενός ego-w που αγόρασα μόλις σήμερα ύστερα από έρευνα θεωρώντας ότι το συγκεκριμένο μου ταιριάζει καλύτερα. Ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσω και το η.τ. Προς το παρόν δεν έχω την αίσθηση ότι μου λείπει κάτι...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1059 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 02:44 »
Γεια χαρα σε ολους! Ονομαζομαι Στελιος Πετρακης,ειμαι 36 ετων,ατμιστης εδω και 4-5 μηνες και πρων καπνιστης,τρια πακετα  winston 100's την ημερα. Επανασυστηνομαι γιατι ο παρων λογαριασμος μου ειχε μεινει ανενεργος για πολυ καιρο και προσφατα,με την βοηθεια του αντμινιστρατορα επανεκτησα τον κωδικο προσβασης. Ατμιζω σχεδον με ολους τους τυπους ατμοποιητων που υπαρχουν. Οπως οι περισσοτεροι,ετσι κι εγω εχω ξοδεψει αρκετα ευρα και σε αρκετες περιπτωσεις αισθανομαι πως πεταξα τα χρηματα μου εις τον καλαθο των αχρηστων. Προμηθευομαι συσκευες,ανταλλακτικα και υγρα απο δυο πηγες. Απο το ιντερνετ και απο την ECOCIG η οποια κατα την αποψη μου συνδιαζει τελεια το τετραπτυχο ποιοτητα-αριστη εξυπηρετηση-after sales υποστηριξη-χαμηλες τιμες. Τωρα ειμαι σε φαση που ψαχνομαι για μοντα VV αλλα προσπαθω να ανακαλυψω περισσοτερες επιλογες απο τις γνωστες δυο (Provari - Lava tube)... Καμμια προταση κανεις;                       

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1060 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 05:29 »
Γεια σας!Με λενε Νικο ,ειμαι 20 χρονων,και σπουδαζω στο τει της πατρας.Ειμαι μολις μια βδομαδα ατμιστης!Το forum με βοηθησε πραγματικα για να καταλαβω και να διαμορφωσω μια γνωμη για το η.τ. αλλα και για την επιλογη του.Τελικα πηρα το MINI&MORE της NOBACCO και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαρηστημενος!Ο λογος που αρχισα το ατμισμα ηταν οτι τελευταια ειχα αρχισει να κανω πολλα τσιγαρα (drum μπλε καπνο.χαρτακια rizla ασημενια) και αρχισαν να φαινονται επιπτωσεις στην υγεια μου.Ακομα κανω 1-2 κανονικα τσιγαρα την ημερα αλλα δεν μου αρεσουν πλεον στη γευση και συνηθως μετα απο 3-4 τζουρες τα σβηνω.Τελος θα ηθελα να πω οτι δεν  αισθανομαι και τοσο ανετα εξω με το η.τ. γιατι νιωθω οτι με κοιτανε περιεργα(ειδικα το βραδυ εχει και μπλε φωτακι και κανει μπαμ) αλλα πιστευω στη συνεχεια θα το ξεπερασω!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1061 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 14:19 »
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, περιηγηθείτε στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.)

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1062 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 15:43 »
Γεια σας!Με λενε Χρηστο..ειμαι 34 χρονων..ελευθεροs..και καλα κανω..χαχαχαχα...και φανατικοs καπνιστηs τουλαχιστον 20 χρονια!Μολιs σημερα πηρα ενα Nobacco Giant..εχω να βαλω τσιγαρο στο στομα μου..7 ωρεs!!!Πρωτη φορα στα χρονικα!!Νεοs Ατμιστηs εδω παιδια...βοηθηστε με!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1063 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 16:25 »
Αλέξης

Γεια σας

2 μηνών ατμιστής , και μέλος του φόρουμ , παρουσιάζομαι σήμερα για να σας πω ότι νιώθω σαν λεπρός, πήρα το η.τ όχι για να το "κόψω" ,αλλά για να συνεχίσω μια απόλαυση πιο ποιοτικά...
Μάλλον θα το κόψω μαχαίρι κι αυτό, μιας και μου είναι και πιο εύκολο πια.
Το ότι πιάνουν τόπο οι ανακοινώσεις δε φταίνε ούτε καπνοβιομήχανοι, ούτε κράτος, ούτε φαρμακοβιομήχανοι, βρίσκουν και τα κάνουν
γιατί άλλοι είναι κότες στο μυαλό
 κι εγώ που δεν είμαι, είμαι κότα στη ψυχή.

Καλή χρονιά.   

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1064 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 18:27 »
Γεια σας,Ειμαι ο Παντελης , και μετα απο 25 χρονια Χ 2 1/2 πακετα ηρθε η ωρα να καταλαβω πως δεν παει αλλο...
Ετσι ξεκινησαν ολα ,στην αρχη τα κλασσικα του πρωταρη (Ego-T) και μετα απο 6 μηνες η.τ ειμαστε στην φαση η moda της modas... ;D
Καλως σας βρηκα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824510 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154844 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem