vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, webtool

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος vangelsak

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1035 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 18:59 »
Γεια χαρα και απο εμενα.Βαγγελη με λενε ,ατμιζω απο την παραμονη της πρωτοχρονιας του 12.Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ειδικα απο την υπαρξη του φορουμ.Κατοχος iwant με υγρα valuto 12αρι της nobacco και hellas blend 18αρι decadence.Να σημειωσω εδω οτι κ.τ.δεν εχω βαλει στο στομα μου απο τοτε που αρχισα το ατμισμα.Η συνεχεια προβλεπεται συναρπαστικη...

Αποσυνδεδεμένος mirtaki

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1036 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:46 »
Καλησπέρα, είμαι η Μυρτώ, καπνίστρια, 39 ετών και μόλις γράφτηκα στο φόρουμ του η.τ. Πριν αρκετά χρόνια είχα αγοράσει το πρώτο η.τ. που είχε βγει στην αγορά από φαρμακείο αλλά το εγκατέλειψα σύντομα διότι κατά τη γνώμη μου είχε αρκετές ατέλειες. Εδώ και έναμιση περίπου μήνα, σε μια κοινή προσπάθεια με τον άντρα μου (καπνιστής και αυτός) πήραμε την κασετίνα του η.τ. Ice από την funstore! Με μεγάλη χαρά ανακάλυψα πριν λίγες μέρες το φόρουμ σας διότι έχω αρκετές απορίες για τα η.τ. γενικά και για το δικό μου ειδικά και θέλω να ενημερωθώ!   

Αποσυνδεδεμένος georgeyamaha

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1037 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:30 »
Χαιρετώ όλους τους συνατμιστές!! Είμαι ο Γιώργος 24+ από τον βόλο. Τα τελευταία 2 χρόνια ζω και δουλεύω στην Θεσσαλονίκη σε μια εταιρία που εισάγει και εμπορεύεται ανταλλακτικά μοτοσυκλετών. Νιώθω πολύ χαρούμενος , αλλά και πολύ τυχερός που έχω κάνει το χόμπι μου επάγγελμα.  Είμαι φανατικός λάτρης των μηχανών και αιώνιος gadgetάκιας. Ήμουν καπνιστής περίπου 11 χρόνια και ευτυχώς τους τελευταίους 2 μήνες ατμίζω ασταμάτητα παντού και πάντα! Στον χώρο του ητ μπήκα πολύ παράδοξα μετά από μια αναφορά που μου έκανε ένας πελάτης κάπου στα τέλη Οκτώβριου όταν είχε ακουστεί στην τηλεόραση για την  απαγόρευση του ητ στην Ελλάδα. Εγώ επειδή μέχρι τότε δεν είχα καμία σχέση με το ητ και όντας περίεργος αποφάσισα να το ψάξω περαιτέρω γιατί το θεώρησα μια ακόμα  τρομερή αδικία του κράτους. Ξεκίνησα λοιπών την ερεύνα στο Google  και έπεσα εντελώς τυχαία πάνω στο φόρουμ. τελικά άκρη δεν βρήκα με τον νόμο, αλλά μετά από πολλές ώρες άρχισα να ψάχνω για διάφορα mod  των μελλών  και μπήκα και στο τρυπάνι να αρχίσω και εγώ να ατιμάζω ητ, επειδή μου άρεσε το πάθος που είχαν τα μέλη  για αυτό που έκαναν και το σημαντικότερο όλων , για να βοηθήσω και εγώ την υγεία μου. Έτσι λοιπών άρχισα να ψάχνω για το επόμενο απόκτημα μου. Έψαχνα και έψαχνα μπας και βρω τι μου ταιριάζει περισσότερο. Διάβασα για αρκετές συσκευές και στο τέλος κατέληξα στον γίγαντα της nobacco. Την επομένη κιόλας μέρα, έσπασα τον κουμπαρά και έτρεξα κατευθείαν να το αγοράσω. Όταν τελικά το πήρα η  χαρά μου ήταν τόσο μεγάλη γιατί είχα ότι ακριβώς ζητούσα και από το κανονικό τσιγάρο. Θυμάμαι ακόμα την στιγμή που άνοιξα τον κάδο σκουπιδιών και πέταξα το πακέτο με τα κτ και την ανακούφιση που ένιωσα. Τώρα που γράφω αυτές τις γραμμές νιώθω πως και να με πληρώσουν ,κτ δεν ξαναβάζω ποτέ στο στόμα μου. Αυτά τα λίγα ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας γιατί νομίζω πως μπήκα σε μια μεγάλη παρέα που έχουμε όλοι μας ένα μεγάλο και δυνατό πάθος που μας ενώνει!!!! Το μόνο πράγμα που θέλω να ευχηθώ σε όλον τον κόσμο, είναι να μεγαλώσει η παρέα μας, γιατί πρόκειται για το μεγαλύτερο αγαθό που έχουμε… ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!!! Ας μην της σπαταλάμε με ανόητες συνήθειες!!!!

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1038 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 10:17 »
Φιλοι συμφορουμίτες καλημέρα σας  :)
Ονομάζομαι Χρήστος, είμαι 39 ετών , Οδοντίατρος στο επάγγελμα και ζω-εργάζομαι στην επαρχία. Μόλις συμπλήρωσα 48 ωρες ανευ κ.τ  ;D Ξέρω, δεν είναι πολλές αλλά είναι μια αρχή. Ατμιζω E-go T απο την πρώτη ώρα διακοπής και είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος. Στην πραγματικότητα το είχα προμηθευτεί προ 10 μηνών περίπου αλλά η πρώτη προσπάθεια διακοπής όπου στην ουσία προσπάθησα να το συνδυασω με κ.τ με στόχο την σε πρώτη φάση μειωση καπνίσματος ήταν παταγώδης αποτυχία. Εφαγα όμως μια ώση την προηγούμενη εβδομάδα και ανήμερα των φώτων πήρα τη γενναία απόφαση να ξαναπροσπαθήσω αυτή τη φορά καταργώντας πλήρως το κτ.
Η ιστορία έχει συνοπτικά ως εξής: Ξεκίνησα να καπνίζω στα 20 μου χρόνια κατα τη διάρκεια εξεταστικής και το έκοψα στα 31 μου με αφορμή ένα ιδιαίτερα δυσάρεστο γεγονός . Επί 6 χρόνια ήμουν άκαπνος ώσπου μια αποφράδα ημέρα ή για να ακριβολογώ, νύχτα, στο γλέντί του γάμου της αδερφής μου ο γαμπρός μου είχε τη φαεινή ιδέα να μου προσφέρει ένα πουράκι. Αυτό ήταν το μοιραίο μου λάθος, το δέχτηκα και ξαναγαντζώθηκα. Αυτό το αναφέρω για να υπογραμμίσω ότι ο κίνδυνος υποτροπής παραμονεύει παντού οπότε να προσέχετε! Από το 2008 λοιπόν έως προχτες καπνιζα ασταματητα και αρειμανίως .
Από δω και στο εξής σκοπευω να κανω μια ειλικρινή και γενναία προσπάθεια να ξεφυγω, με τη βοηθεια του ητ και της δυναμης θέλησης.
Είμαι κι εγώ λάτρης των μηχανών και των gadgets οπως ο προλαλήσας , επίσης ταξιδευω συχνότατα και ασχολούμαι μανιωδώς με το διάβασμα και τον κινηματογράφο.
Χαιρομαι ιδιαίτερα που βρηκα αυτο το σουπερ φιλοξενο φορουμ και σκοπευω να συμβάλλω όσο μπορώ κι εγώ στην προσπάθεια καταπολέμησης αυτής της μάστιγας που λεγεται κάπνισμα.
Συγνώμη αν σας κουρασα, και πάλι χαιρετε  :bye:

Αποσυνδεδεμένος artemisvas

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • mini provari, steam machine, penelope
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1039 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 10:31 »
  καλως σας βρήκα συνατμιστές,
με λένε γιώργο είμαι 43 και βασικά ενημερώνομαι για την γυναίκα μου που είναι ατμίστρια απο οκτώβριο του 2011.
Ατμίζει σε smoov & nobacco hubrid το περίφημο tribeca,
 Η επόμενη ατμομηχανή θα είναι μάλλον ένα μοντάκι.
 Θερμά συνχαρητήρια για την προσπαθεια που κάνετε και μας "ανοίγετε" τα μάτια.

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1040 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 10:57 »
Γεια σας και απο εμενα,με λενε δημητρη και μενω στην αυλωνα,ατμιζω εδω και 2 μηνες Ego-t,αλλα μου αρεσουν πολυ οι μοντες!
Χαρηκα που σας βρηκα!!!

Αποσυνδεδεμένος sotospap

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1041 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 11:41 »
Καλημέρα
είμαι ο Σωτήρης απο Πειραιά και ατμίζω για έναν μήνα. Είμαι Computeras σε Cruise Ships.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1042 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:40 »
Καλημέρα σε όλους, Μάνος από Αθήνα, 41

25 χρόνια καπνιστής, 3 και κάτι πακετάκια τη μέρα Winston μαλακό
2-3 φορές έχω δοκιμάσει να το ελατώσω με πλήρη αποτυχία :) Μία φορά το σταμάτησα για 6 μέρες λόγω χειρουργείου, οι χειρότερες 6 μέρες ever...

Τις τελευταίες μέρες αγόρασα και χρησιμοποιώ παράλληλα έναν Εgo-t και ένα Want, ελπίζοντας να βρώ κάτι για να αντικαταστήσω/ελατώσω το τσιγάρο. 'Ηταν ευχάριστη έκπληξη, έχω πέσει στο 1-2 πακέτα και είμαι σε αναζήτηση για υγρά που ομολογώ ότι είναι πολύ πιο δύσκολο απότι νόμιζα

Αποσυνδεδεμένος vasilis36

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1043 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:54 »
γειά σας , Βασίλης απο Πύργο,35 ετών , ατμίζω ενα μήνα κοντά (echo)
και χωρίς εσάς θα ειμουν σίγουρα καπνιστής,για την ώρα το παλεύω μόνο, ατμίζοντας!!
ευχαριστώ....

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1044 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:02 »
Καλησπέρα σας.
Φώτης από Εύβοια ετών 29.
Δεν ατμίζω ακόμα αλλά που θα πάει... >:(

Αποσυνδεδεμένος kapetros

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1045 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 17:10 »
Καλώς σας βρήκα συν-ατμίζοντες
Ονομάζομαι Πέτρος, είμαι  51 ετών , επάγγελμα Πολιτικός Μηχανικός  και κατοικώ στην Ζάκυνθο. Πρώην καπνιστής και νυν φανατικός ατμιστής
Ατμίζω  από 31-12-2011 μαζί με την σύζυγο. Είμαστε χρήστες I-MIST.
Το forum είναι θησαυρός πληροφοριών, μου έλυσε πολλές απορίες  και με βοήθησε να επιλέξω συσκευή και υγρά. Συγχαρητήρια.

Αποσυνδεδεμένος jimz

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1046 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 19:21 »
καλώς σας βρήκα ... :bye:

υπέκυψα μετά από "στενό" μαρκάρισμα του pseiras (δεν ήθελα και πολύ εδώ που τα λέμε), και είμαι στην αναμονή ego-T ...

κτ περίπου 27 χρόνια, εκτός από ένα break 2 ετών πριν από περίπου 6 χρόνια που είχα καταφέρει και το είχα κόψει στεγνά ...,

1+ πακετάκι την ημέρα (κάμελ μπλε τα τελευταία 6 χρόνια, κάμελ κανονικό όλα τα προηγούμενα) ...

άντε να δούμε τι θα γίνει και με τούτο το διαόλι .......

Αποσυνδεδεμένος thanasssis

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1047 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 20:23 »
Καλησπέρα! Είμαι ο Θάνάσης, είμαι 36, και κάπνιζα 20 χρόνια. Από 19 Δεκ 2011 ατμίζω, και δεν το περίμενα να μην ασχοληθώ ξανά (ενεργά) με κ.τ. αφου κάπνιζα 3 πακέτα άσσο ιντερνάσιοναλ την ημέρα, και αν το μεσημέρι που τελείωνα από την δουλειά και πήγαινα σπίτι, δεν έπαιρνα τσιγάρα,  ένοιωθα ανασφαλής με ένα γεμάτο πακέτο τσιγάρα και δεν έπαιρνα δεύτερο.

Ώρες ώρες φρικάρω και θέλω να καπνίσω, (έχω κάψει 5-6 τσιγάρα από τις 19/12) όμως το παλεύω, ελπίζω να τα καταφέρω...

Οι πληροφορίες που παρέχει το φόρουμ είναι ότι πρέπει για εμάς τους νέους με το άθλημα!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1048 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 21:23 »
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, περιηγηθείτε στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2012, 22:29 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Pandemonioum

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1049 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 22:22 »
Καλώς σας βρήκα!
Με λένε Σταμάτη και είμαι απο το Βόλο.
Κάπνιζα από τα 16…συστηματικά από τα 18, και είμαι σχεδόν 39 χρονών.

Και όταν λέω ότι κάπνιζα…κάπνιζα! Δεν ξέρω πόσο. Αν σας έλεγα 3 πακέτα Dunhill κασετίνα την ημέρα οι γνωστοί μου θα έλεγαν: Μην κλέβεις!....Περισσότερο!...
Σχεδόν σε όλες τις φωτογραφίες που έχω στα οικογενειακά άλμπουμ βρίσκομαι με ένα τσιγάρο!
Αντικειμενικά το τσιγάρο μου άρεσε και μου αρέσει!
Ποτέ δεν με ενόχλησε, και ποτέ δεν μου είπαν να το κόψω. Εξετάζομαι σε ετήσια βάση λόγω δουλειάς.
Είναι η δωδέκατη μέρα που χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο μιας και ο γιος μου ζήτησε από τον Άγιο Βασίλη να βοηθήσει τον μπαμπά του να κόψει το κάπνισμα.
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα είναι για μένα το μέσο να παρατήσω το κάπνισμα καπνού…και στην συνέχεια (γιατί όχι) ακόμα και του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Η μετάβαση στο ηλεκτρονικό κάπνισμα ήταν ομαλή…δεν μου λείπει το κανονικό τσιγάρο, και αυτό με εξέπληξε.
Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα καμιά διαφορά σε γεύση, όσφρηση κτλ. Ευελπιστώ σε λίγο καιρό να υπάρξει κάποια βελτίωση.
Όπως και να έχει όμως το κανονικό τσιγάρο έχει τελειώσει για μένα.
Θα ήταν κρίμα ο γιος μου να πιστεύει ότι δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572013 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326692 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios