vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 8 χρήστες
lagoudakis, grag, Buliwyf, Tazz, george kotsopoulos, Sergios, Giannis.B, maprix

Twitter

Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 02:20 »
It was a kabooooooooooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmmm!! :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:
Θα μαs ζαλισουνε τα συκωτια παλι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 02:30 »
ειχε παρει κ μαθηματα πυροσβεσης? ή κατα τυχη την εσβησε? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 02:30 »
Εγώ έβλεπα τις προάλλλες μια σειρά που ερευνά τα αίτια συντριβής αεροσκαφών (air crash investigation)...
Καμιά φορά τα αεροπλάνα πέφτουν--->Να απαγορευτεί η χρήση των αεροσκαφών!
Το ιδιο πραγμα ειναι παιδια... ακριβως η ίδια λογική! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 02:37 »
H αλήθεια είναι ότι αυτές οι eHit δεν μου γεμίζουν το μάτι......



Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 03:02 »
Εγώ έβλεπα τις προάλλλες μια σειρά που ερευνά τα αίτια συντριβής αεροσκαφών (air crash investigation)...
Καμιά φορά τα αεροπλάνα πέφτουν--->Να απαγορευτεί η χρήση των αεροσκαφών!
Το ιδιο πραγμα ειναι παιδια... ακριβως η ίδια λογική! :idiot1:


Σωστός ο συλλογισμός :))
Να τον παω λίγο παραπέρα......... και τα σπιτια πεφτουν στο σεισμο λογω κακης κατασκευης :hmmm: :hmmm: :hmmm: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 08:49 »
Μα καλά δεν ντράπηκε λίγο....?
Το χαλί είναι μες την τρίχα και τα ακάραια και την πείραξε η έκρηξη της μπαταρίας...?
Τα σημεία των καιρών όπως έλεγε και ο Λιακόπουλος.
Καθάρισε κυρά μου λίγο....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:50 »
Στο τέλος του βίντεο, λέει...


"Μετά από το περιστατικό, αυτή άλλαξε σε άλλη μάρκα!!" 8)


Κάντε παύση και δείτε τί ηλεκτρονικό τσιγάρο* δείχνει!! :laugh1: :tongue_smilie:




Ελάτε βρε παιδιά, μεταξύ σοβαρού και αστείου, μην τσιμπάτε, πόλεμος μάρκετινγκ μεταξύ εταιριών είναι!!!!! ;) :))

*(Προς θεού, καμμία μομφή για τον κατασκευαστή του)


Από την άλλη βέβαια, ΚΑΙ γραφική αναπαράσταση!!!!! Κάποιοι δίνουν αρκετά χρήματα για να πολεμήσουν αυτό που τους ενοχλεί :hmmm: . Αυτό με ανυσηχεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 10:02 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 10:02 »
Εμένα, μιά φορά, ανάβοντας ένα σπίρτο, έσπασε, έπεσε πάνω στο πουκάμισό μου, και πρόλαβα να το σβήσω με το χέρι μου, που την γλύτωσε με ελαφρύ έγκαυμα.
Εκτός απο αυτό, μου άνοιξε και τρύπα στο πουκάμισο.


Προτείνω να καταργηθούν τα σπίρτα.
 :sign0001:

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 10:04 »
Παντος δεν ειναι απιθανο να συμβει. Συνεβει σε συναδλεφο μου που το φορτιζε Ego σε λαπτοπ. Εκαψε τον επιπλο και ολιγο απο καναπε. Παντος εγω ποτε δε φορτισα μπαταρια σε Pc ή Laptop ισως να υπαρχει θεμα.


 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 10:21 »
Με τόση τρίχα στο χαλί, όχι έκρηξη αλλά και θερμότητα από τρίψιμο παπουτσιού θα του έβαζε φωτιά.

Σοβαρά τώρα, δεν είναι όλοι οι χρήστες μπαταριών (για οποιοδήποτε σκοπό) ενημερωμένοι για το τι μπορεί να συμβεί. Εμείς έχουμε το φόρουμ, και/ή την πέκα να το ψάχνουμε λίγο παραπάνω. Πιστεύω ότι κυρίως οι έμποροι πρέπει να εφιστούν την προσοχή σε ένα φυλλάδιο που συνήθως περιέχεται στα περισότερρα starter kits το οποίο αφορά την ασφαλή χρήση και φόρτιση μπαταριών. Και για ξεκίνημα, ας φροντίσουν και αυτοί να ενημερωθούν. Αν γινόταν το ίδιο με ένα laptop ή ένα κινητό, θα ακούγαμε ότι η διείσδυση τέτοιων συσκευών στην αγορά πλησιάζει το 100%, άρα οι ποσότητες είναι μεγαλύτερες, άρα λογικό το να επαληθευτεί ένα γεγονός με πιθανότητες κάτω του 0.5%, όπως η εκτόνωση μπαταρίας για οποιοδήποτε λόγο. Τώρα, ακούγεται απλά "φόρτιση, έκρηξη με φλόγες 1.20μ, φωτιά". Υπομονή για το νέο κύμα "να το προσέχεις αυτό το μαρκούτσι, σκάει" που έρχεται, και καλό διάβασμα στο νήμα "Χα χα - Ατάκες ενάντια στο ητ και ο αντίλογος"!

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 12:09 »
Καψίματα στο χαλί, στα ρούχα, στα σεντόνια, στο παρκέ, στο τραπεζάκι ΚΑΙ στο αγαπημένο σεμεδάκι της γιαγιάς μου όσο ήμουν καπνιστής.
Κοινωνική αντίδραση:
 "Σιγά ρε, καινούργιο μπλουζάκι πανάθεμά σε..", "Πάει το χάλασες το πραματάκι", Πες μου, είσαι πυρομανής ή απλά ηλίθιος;"

Καψίματα στο χαλί και στο παρκέ από μπαταρία.
Κοινωνική αντίδραση:
"σχεδόν έβαλε το σπίτι της σε φωτια." "παραλίγο να χάσει το σπίτι της"

Και για να μιλήσω και λίγο σοβαρά, αν προσέξετε στο βίντεο της αναπαράστασης, ακούει το KABOOOM Μετά πηγαίνει ο σκύλος. Πιάνει το πανί αλλά μένει εκεί. Κοιτάζει το σκύλο που της γαβγίζει κάτι κι αυτή ακούει προσεχτικά. Έτσι καταλαβαίνει περί τίνος πρόκειται και πάει (μαζί με αυτό το ρεπορτάζ) να σβήσει τις φωτιές που άναψε το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 13:34 »
Δεν αποκλείεται πάντως η κυρία να είχε ξεχάσει την μπαταρία της να φορτίζει 1-2 μέρες στο usb του υπολογιστή  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 21:54 »
τι περιμενατε οταν υπαρχει ανταγωνισμος υπαρχει πολεμος.. της εσκασε η μπαταρια και μαλλον απο υπερβολικη φορτιση ..επιλογη της..αν κοιμοταν με το τσιγαρο στο τασακι αναμενο  και καιγοταν τα κιλιμια της θα το μαθαινε κανεις μπα...οποιος τηρει τους κανονες του η.τ κατα γραμμα οσο αφορα την ασφαλεια οι πιθανοτητες ειναι μιδαμηνες αν τωρα προχωρησει σε αγορα ητ  απο κινα τριτης διαλογης ομως ρισκαρει καπως  ποσο μαλλον μπαταριες απο ebay made in taiwan..o καθενας κανει τις επιλογες του και οτι πληρωνει παιρνει..

Αποσυνδεδεμένος Gino

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει ατμός, δεν υπάρχει φωτιά!
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 03:36 »
Απλούστατα είναι τα πράγματα. Το η.τ. είναι μια συσκευή (μπαταρία ή μόντ) που έχει ανάλογα με την χρήση που κάνουμε εμείς κάποιες λίγες πιθανότητες να βραχυκυκλώσει και να λιώσει- καεί -βγάλει τα υγρά της :-[ -ανάψει -ακόμα και να σκάσει μπορεί αν δεν τηρούνται οι κανόνες . Απλά πολεμάνε το η.τ.  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γυναίκα κινδύνεψε από έκρηξη... ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 03:55 »
Το ενδεχόμενο να εχει θέμα ο υπολογιστής το σκέφτονται , επειδή εχω αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα σε υπολογιστή όχι με ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά με flash USB να κάνει ακριβώς το ίδιο πράμα σε κάποιον πελάτη μου . Υπέρ τροφοδοσία USB λέγεται η βραχυκύκλωμα . . . Αλλά όλοι τώρα θα πέσουν να μας φάνε για τα Ηλ. Τσιγάρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823434 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114362 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8799 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154293 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568244 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293548 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1587 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 996 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem