vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 2 χρήστες
vsotos, Tem

Twitter

Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 17, 2011, 20:40 »
Παιδια θελω να ρωτησω κατι ακομα ..διαβασα σε ενα σημειο στο forum και με επιασε πανικος ,για το njoy npro οτι καποιοι θελουν 4 με 5 φιλτρακια την μερα με mid νικοτινη αυτο αντιστοιχει δλδ με 300 euro το μηνα (με την εκπτωση, και δεν το ειπε μονο ενας)  :eyesplash: ειναι αληθεια αυτο η τα παραλενε ? αφου καθε cartomizer κραταει οσο 1,5 πακετα τσιγαρα περιπου απ οτι λεει η njoy .Αν ειναι ετσι δεν συμφερει καθολου (και σημερα το παραγγειλα):confused1:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 17, 2011, 20:49 »
Εγώ προσωπικά το cartomizer υπολογίζω πως ισοδυναμεί με 8-10 τσιγάρα. Ανάλογα με την τζούρα. Με το Njoy η τζούρα χρειάζεται να είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή του κ.τ. για να είναι ικανοποιητική.

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 17, 2011, 20:57 »
Αν το παρεις στην πλακα και το εχεις ολη μερα στο στομα τοτε ισως και να ισχυει.
Αν ομως το εχεις σαν ενα εναλακτικο τροπο καπνισματος και απλα το χρησιμοποιεις οποτε νοιωθεις την αναγκη να καπνισεις τωτε οχι σε καμια περιπτωση. Εγω θελω ενα καθε δυο ημερες, πολλα ατομα που ξερω που ηταν ποιο βαρεις καπνιστες θελουν ενα την ημερα.

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 17, 2011, 21:11 »
1 την ημερα παει και ερχεται (γυρο στα 60 euro δλδ )τουλαχιστον δεν φτανουμε στο προηγουμενο αστρονομικο ποσο των 300 euro μονο για φιλτρακια.ενταξει θα μου πει κανεις ειναι για την υγεια σου... αλλα απ τη αλλη αμα δεν φτανουν και τα φραγα απο υγεια θα παμε παλι (απο την μουρμουρα):laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 17, 2011, 22:03 »
Παιδια θελω να ρωτησω κατι ακομα ..διαβασα σε ενα σημειο στο forum και με επιασε πανικος ,για το njoy npro οτι καποιοι θελουν 4 με 5 φιλτρακια την μερα με mid νικοτινη αυτο αντιστοιχει δλδ με 300 euro το μηνα (με την εκπτωση, και δεν το ειπε μονο ενας)  :eyesplash: ειναι αληθεια αυτο η τα παραλενε ? αφου καθε cartomizer κραταει οσο 1,5 πακετα τσιγαρα περιπου απ οτι λεει η njoy .Αν ειναι ετσι δεν συμφερει καθολου (και σημερα το παραγγειλα):confused1:
Επειδή χρησιμοποιώ njoy πρέπει να αναφέρω ότι στην αρχή που το χρησιμοποιόύσα σαν κτ  δεν έκανα πανω από ένα καρτο την ημερα ,και ισως μου κρατούσε και πιο πολύ  αλλά μετά το μηνα αν δεν έκανα και άλλα υγρά σίγουρα θα έφτανα τα τρία καρτό. Πρέπει να αναφέρω ότι αυτό έχει να κάνει με την αυτοπειθαρχία διότι με  το ητ επειδή δεν σε μπουχτίζει όπως το κτ  έχεις την τάση να ατμίζεις περισσότερο .

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 16:03 »
Μόλις παρέλαβα τον njoy npro. το έβαλα να φορτίσει και το λαμπάκι από κόκκινο σε μισή ώρα έγινε πράσινο δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό ,τέλος παντων η πρώτη εντύπωση ήταν ότι είναι σχεδόν ίδιο με κ.τ . έχω να κάνω μερικές ερωτήσεις και μερικές επισημάνσεις .(1) ο καπνός δεν είναι τόσος πολύς όσο θα ήθελα για να μπορέσω να το παρομοιάσω με το κ.τ ,ούτε τόσο  γεμάτος είναι όμως πολύ ικανοποιητικός.(2)η μπαταρία και δεν ξέρω αν οφείλετε στο ότι είναι η πρώτη φόρτιση δεν μου κράτησε ούτε μια ώρα ατμιζματος ίσως φτιάξει αργότερα ως προς την διάρκεια(3)η γεύση του καπνού με υψηλη περιεκτικοτητα σε νικοτινη είναι ικανοποιητική αλλά όχι αρκετή για να με κάνει να ξεφύγω από το κ.τ (αν και κατά κάποιο τρόπο το κατάφερε τόση ώρα)ίσως η γεύση βανίλια με γέμισε λίγο περισσότερο αλλά πάλι θα ήθελα κάτι περισσότερο.(4) κάνει πολύ θόρυβο όταν ρουφάς ,δεν ξέρω αν είναι νορμάλ αυτό (5) δεν ξέρω αν συμβαίνει και στα αλλά μίνι η.τ αλλά δεν μπορώ να το κρατήσω στα χείλια μου με τίποτα όλο μου πέφτει λόγω βάρους (μάλλον και τα αλλά κάπως έτσι θα είναι )(6)σαν κατασκευή είναι παρά πολύ καλή στιβαρή και όμορφη(7) εξυπηρέτηση από την εταιρεία, άψογη (8) μετά από δυνατή ρουφηξιά με άφηνε ένα τσούξιμο στη γλώσσα(9)το hit ήταν ικανοποιητικό .ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 7/10 προσωπικά πάντα μιλάω για την πρώτη φορά (δεν έχω δοκιμάσει άλλο η.τ)και ίσως αλλάξω πάλι γνώμη αργότερα γιατί δεν ξέφυγα ακόμα από το κ.τ .Και μάλλον αυτός είναι και ο λόγος που με ψιλοχαλασε λίγο .νομίζω ότι θα πάρω και το ego να το δοκιμάσω μήπως και είναι κάτι διαφορετικό αλλά αυτό αργότερα τώρα θα το προσπαθήσω με αυτό που έχω .Πάντως την όρεξη για τσιγάρο μου την έκοψε και αυτό είναι το πιο σημαντικό  :thumpup: ΓΕΝΙΚΑ ειναι ενα πολυ καλο η.τ

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 16:28 »
......Πάντως την όρεξη για τσιγάρο μου την έκοψε και αυτό είναι το πιο σημαντικό  :thumpup:
Συνεχισε... ολοι ετσι ξεκινησαμε .
Σιγα σιγα θα δοκιμασεις κι αλλα και θα βρεις αυτο που θα σου αρεσει, και σε μεγεθος και σε γευσεις  και σε ολα!!!
Καλοατμιστο και καλη αρχη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 16:39 »
παιδιά έβαλα πάλι την μπαταρία για φόρτιση και ενώ είχε τελειώσει το λαμπάκι έγινε από κόκκινο πράσινο σε μίση ώρα λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα ?γιατί λέει ότι θέλει 2 ώρες για να φορτίσει

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 16:48 »
Παράθεση
  δεν ξέρω αν συμβαίνει και στα αλλά μίνι η.τ αλλά δεν μπορώ να το κρατήσω στα χείλια μου με τίποτα όλο μου πέφτει λόγω βάρους (μάλλον και τα αλλά κάπως έτσι θα είναι

με κανες και  :))  Το η.τ. δεν ...λειτουργει ετσι, δηλ παντα το κραταμε με το χερι και ατμιζουμε, που να χες και το e-go με την μεγαλη μπαταρια :)

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 16:52 »
Αυτάπου αναφέρεις έτσι είναι σε σχεση με το κτ . Πρέπει για καναδυο μέρες να κάνεις μόνο ητ , και τότε ούτε βάρος στο χερι θα νιώθεις αλλά και η γεύση θα σου αρέσει  και κτ δεν θα θες να ξανακάνεις . η μπαταρία με συνεχες άτμισμα μια ώρα κρατάει άντε μιαμιση .

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 16:55 »
όσο για τον ατμό είναι αρκετός  μην το συγκρίνεις με το κτ  και σαφώς κάνει λιγο θόρυβο , θα μάθεις όμως να εισπνέις το ατμό διαφορετικά από ότι τον καπνό με πιο μακρόσυτρες τζούρες!!!

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 17:26 »
Μάλλον έτσι θα είναι όπως τα λέτε .Θα το παλέψω για να δω τι γίνετε ίσως κάποια άλλη γεύση να μου πάει καλύτερα .Εσείς τι μου προτείνετε να δοκιμάσω από γεύσεις για το njoy αν και δεν έχει και παρά πολλές. Και από υγρά απο αλλη εταιρεια αν θέλετε να μου πείτε μιας και τα φιλτρακια από npro ξαναγεμίζουν 1 η 2 φορές ακόμα απ ότι διάβασα

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 18:34 »
παιδιά έβαλα πάλι την μπαταρία για φόρτιση και ενώ είχε τελειώσει το λαμπάκι έγινε από κόκκινο πράσινο σε μίση ώρα λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα ?γιατί λέει ότι θέλει 2 ώρες για να φορτίσει
Μπα! no problem ετσι κανουν και εμενα .δες εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,639.555.html

Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 19:46 »
παιδιά έβαλα πάλι την μπαταρία για φόρτιση και ενώ είχε τελειώσει το λαμπάκι έγινε από κόκκινο πράσινο σε μίση ώρα λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα ?γιατί λέει ότι θέλει 2 ώρες για να φορτίσει

Ετσι γινεται με το λαμπακι. Στην πρίζα μονο δεν γινετε αυτό. Στο usb στον υπολογιστη είναι κοκκινο για κανενα μισαωρο και μετα γινεται κιτρινοπρασινο. Το αφήνεις για άλλη μια ωρα και εισαι οκ. Τουλαχιστον σε εμενα είναι οκ. Ο καπνος θα γινει πιο πλουσιος αν βαλεις 2,3 σταγωνες υγρου στο φιλτρο. Το κανω από χτες και ο ατμος πραγματικα είναι καλυτερος.

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 20:55 »
όταν είναι καινούργιο το φίλτρο εννοείς η και κατά την πορεία δλδ όσο το ατμιζεις ?γιατί απ ότι διάβασα μπορείς να το ξαναγεμίσεις .Και αν μπορείς να μου πεις κάνα αξιόλογο άρωμα ...πλζ από κάποια αξιόλογη εταιρεία

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9320 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245116 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2167 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as