vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

159 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, manoslykos, io

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #990 στις: Αυγούστου 22, 2015, 12:41 »
Ωραιο να διαβαζεις πως βελτιωνονται ολοι! Εγω, 3η φορα που ξεκιναω το η.τ. Το ειχα ξεκινησει αλλες 2 φορες, αλλα τοτε η τεχνολογια του ηταν τοσο χαλια, που δεν καταφερε να με κρατησει. Καπνιζα για 12 χρονια ~ 1 με 1.5 πακετο 25αρι.

Τωρα με ολες τις καινουριες μπαταριες, ατμοποιητες, κλπ, κανω σχεδον 2 μηνες και εδω και 2 εβδομαδες εχω κοψει και τα 2-3 τσιγαρα που εκανα καθε μερα.

Βελτιωση εχω δει αρκετη. Στην θαλασσα ειδικα, κολυμπαω και κανω τα μακροβουτια μου και νιωθω αρκετα καλυτερα.

Απο αποψη βηχα, δεν εχω σταματησει. Ειδικα οταν μπουκωνομαι με το η.τ. εχω βηχα μετα! Ελπιζω απλα  να ειναι καταλοιπα απο το τσιγαρο και οχι απο το η.τ.


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #991 στις: Αυγούστου 22, 2015, 12:53 »
Φιλε μου Shadowjump φυσικα και με τα 2 με 3 τσιγαρα που εκανεσ εχεισ ακομα λοιγο βηχα μετα απο 37 χρονια καπνιστησ το εκοψα τελιοσ ουτε καν μια τζουρα στουσ 4 μηνεσ ατμισματοσ ο βηχασ εφυγε αμεσωσ απο τησ πρωτεσ 20 μερεσ και αν κιι κανω πιο πολλυ πνευμονικεσ τζουρεσ με subtank και lemo δεν μου ετυχε ακομα ουτε μια φωρα βηχασ θα το δεισ και μονοσ σου στην πορεια αλλα μακρια απο το καρκινοτσιγαρο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #992 στις: Αυγούστου 22, 2015, 13:13 »
Το εχω βαλει σκοπο να μην κανω ξανα! Απλα ειναι και η μανα μου και ο πατερας μου που καπνιζουν.. Πλεον οταν ερχονται σπιτι τους πεταω εξω στο μπαλκονι αν θελουν να καπνισουν, για να μην μου μπαινει στην μυτη!


Οσο για τον βηχα, απλα μου εκανε εντυπωση που εχω οταν κανω πολυ η.τ.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #993 στις: Αυγούστου 22, 2015, 13:24 »
Ο βήχας αυτός σε πιάνει σε τυχαίες στιγμές της μέρας ή μόνο την ώρα που ατμίζεις;

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #994 στις: Αυγούστου 22, 2015, 14:54 »
Την ωρα που ατμιζω, αλλα οταν κανω πολλες τζουρες μαζι. Καμια φορα και λιγο μετα αφου κανω πολλες τζουρες μαζι. Και νιωθω και σαν φλεματα, που οταν βηχω φευγουν.

Οταν κανω τζουρα καθε 5-6 λεπτα, δεν εχω κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #995 στις: Αυγούστου 22, 2015, 15:03 »
Το ίδιο παθαίνω κι εγώ κάποιες φορές.
Υποθέτω ότι είναι αλλεργικός βήχας από τα αρώματα, καθώς ο οργανισμός τα αντιλαμβάνεται σαν ξένο σώμα που εισβάλλει στους πνεύμονες.
Ελπίζω να έφυγε το πρωινό μαρτύριο...

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #996 στις: Αυγούστου 22, 2015, 15:20 »
Πρωινο δεν ειχα και τοσο. Εβηχα 3-4 φορες και μετα ημουν οκ. Βεβαια οταν κοιμομουνα, τα σφυριγματα δινανε και περνανε απο τα πνευμονια. Πλεον τιποτα :)

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #997 στις: Αυγούστου 22, 2015, 15:31 »
Ίσως κάποιο συγκεκριμένο άρωμα σε ενοχλεί ή δίνεις πολλά watt και παίρνεις πιό πολύ νικοτίνη. Παίζει ίσως και η pg.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #998 στις: Αυγούστου 22, 2015, 15:37 »
Μμμμ, στα 13W ειμαι. Αυτο το παθαινω ειτε με υγρο Nobacco ειτε με Atmos. Λες να δοκιμασω καποιο αλλο υγρο; Νικοτινη 18αρι υγρο 1/3, αραιωμενο με VG 2/3. Οποτε γυρω στα 6 ειμαι.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #999 στις: Αυγούστου 22, 2015, 15:46 »
Ίσως να δοκίμαζες λιγότερα watt να δείς τί γίνεται. Ο ατμός σου πηγαίνει κατευθείαν πνευμόνια ή μετά τον κατεβάζεις; διότι κάποιοι ατμοποιητές είναι αρκετά αεράτοι και μπορεί να σε ενοχλεί αυτό. Εγώ ας πούμε έχω τώρα ένα γλυκό υγρό στον subtank που είναι και αεράτος και σαν να με ενοχλεί μετά κάποιες τζούρες. Δεν το έχω βάλει ακόμη σε άλλον να δώ πώς θα είναι. Δοκίμασε φυσικά και άλλο άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1000 στις: Αυγούστου 22, 2015, 16:49 »
Εχω εναν GS Air και εναν Triton, τον οποιο θα τον ανταλλαξω με εναν Ναυτιλο μινι. Τον GSAir τον κανω γυρω στα 9.5W και τον Triton στα 11W. Οποτε πιο κατω, δεν παει νομιζω :Ρ Στοματικες τζουρες κανω παντα. Εννοειται πως και τους δυο ατμοποιητες τους εχω σφιχτους.


Το μονο λοιπον που μενει ειναι αλλο υγρο. Σκεφτομαι να κανω κατι σε DIY μπας και δω διαφορα.

Nai_Ego

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1001 στις: Αυγούστου 22, 2015, 18:31 »
Δοκίμασέ το με DIY και θα βρεις το πρόβλημα. Εμένα μου δημιουργούσε λίγο βήχα η βάση της Atmos Lab με Μενθόλη, σε συνδυασμό με συγκεκριμένο άρωμα. Όταν έφτιαχνα υγρό με την ίδια βάση αλλά με άλλο άρωμα ή με βάση χωρίς μενθόλη αλλά το ίδιο άρωμα, όλα ήταν μια χαρά.

Α, επίσης να αδειάζεις συχνά τον ατμοποιητή από κατάλοιπα υγρών, ακόμα κι αν βάζεις την ίδια γεύση.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1002 στις: Αυγούστου 26, 2015, 01:32 »
Επειδή και εγώ έχω θεματάκι με το βήχα από το ΗΤ σε ορισμένες φάσεις, αλλά και επειδή... μπήκα στο χόμπι "γκαζωτός" (κάτι ο χαρακτήρας μου, κάτι το ότι χρόνια έγραφα tutorials και μου έχει μείνει το "ψάξε να μάθεις τα πάντα όσο το δυνατόν γρηγορότερο, κάνε troubleshooting τη φάση και γράψε λύση ως αύριο το πρωί"), κατέληξα στο εξής - όσον αφορά στην περίπτωση μου:

Υπάρχουν ΔΥΟ βασικές αιτίες για το βήχα. Ψάχνοντας αντίστροφα να βρω τις αιτίες, διάβασα / έμαθα (και από εδώ) πως α) το e-τσιγάρο "σε ψιλο-στεγνώνει" και "καλό είναι να πίνεις περισσότερο νερό" και β) πως οι μεγάλες ποσότητες αρωμάτων μπορεί να σου προκαλέσουν στο λαιμό μια αντίστοιχη αίσθηση με το "να έχεις φάει πολύ γλυκό κουταλιού μονοκοπανιά" (ένα "πηχτό πνίξιμο" βρε παιδάκι μου, δεν ξέρω πώς να το περιγράψω).

Επεκτείνουμε τα παραπάνω ΚΑΙ στη νικοτίνη και την PG, που αμφότερες έχουν την τάση "να βαράνε λαιμό". Για την πρώτη, το γνωρίζουμε όσοι ήμασταν μανιώδεις καπνιστές, από φάση που το είχαμε παραξηλώσει στο κάπνισμα "και ξυπνούσαμε την επόμενη μέρα με λαιμό-παπούτσι". Το δεύτερο το μαθαίνουμε και από εδώ, σε νήματα που π.χ. σου δίνουν οδηγίες και συμβουλές για το πώς να φτιάξεις τα δικά σου υγρά με DIY φάση.

Συμπεράσματα λοιπόν:

1. Όταν ξυπνάμε, πριν ατμίσουμε, πίνουμε λίγο νεράκι - ή ξεκινάμε με τζούρα του πρωινού καφέ, ουχί του η-τσιγάρου. Στη συνέχεια ΔΕΝ ξεκινάμε το άτμισμα από τα συνηθισμένα μας Watts, αλλά λίγο πιο κάτω και ανεβαίνουμε. Και αυτό διότι, όπως και να το κάνεις, θερμός ατμός είναι, ο λαιμός μας δεν έχει συνηθίσει να ξεραίνεται. Στη διάρκεια της μέρας το πρόβλημα δεν είναι αισθητό, αφού όλο και κάτι πίνουμε, αλλά πρωί-πρωί, με την τσίμπλα στο μάτι και μετά από ώρες ύπνου, του έρχεται κομματάκι απότομο. Ανεβαίνουμε στα συνηθισμένα μας Watts μέσα στο μισάωρο και είμαστε ΟΚ.

2. Αν ο βήχας έρχεται στη διάρκεια της ημέρας, οπότε ΔΕΝ έχει να κάνει με το προαναφερθέν "1", ελέγχουμε επίπεδα νικοτίνης και περιεκτικότητα σε PG και άρωμα στο υγρό που ατμίζουμε. Όλα αυτά "βαράνε λαιμό" - το καθένα με το δικό του, κομματάκι διαφορετικό τρόπο. Αν ο βήχας είναι "ξερός", μάλλον PG. Αν συνοδεύεται από ψιλο-περίεργη γεύση και/ή κάποια διαφορά στην ενεργητικότητα μας, κάτι παίζει με τα επίπεδα νικοτίνης (άτμισα Ry69 στα 18mg, με το οποίο είχα ξεκινήσει, χθες το βράδυ, ενώ έχω ρίξει τα επίπεδα νικοτίνης στο 4-6, και ένιωσα σαν τον Road Runner). Αν ο βήχας συνοδεύεται και από ένα αίσθημα "ψιλο-πνιξίματος", μάλλον είναι θέμα ποσότητας αρώματος. Μπορεί να μας φαίνεται πως ΔΕΝ έχει αρκετό άρωμα ο ατμός, αλλά αυτό έχει να κάνει και με το λεγόμενο "vapers tongue" - το ό,τι δηλαδή, όσο περισσότερο "άρωμα" ατμίζεις, τόσο χάνει η γλώσσα σου και η μύτη σου την αίσθηση του. Το ότι "δεν το νιώθουμε με αυτά", ΔΕΝ θα πει πως "δεν το καταλαβαίνει και ο λαιμός μας" (άρα = βήχας).

Επαναλαμβάνω πως τα παραπάνω είναι ΔΙΚΑ ΜΟΥ συμπεράσματα για τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ περίπτωση βήχα, όταν, αν και όποτε εμφανίζεται, ενώ δεν έχω καλά-καλά κλείσει καν μήνα που ατμίζω. Δεν είμαι γιατρός, δεν είμαι πυρηνικός επιστήμονας ή εγκεφαλοχειρούργος, δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει στη δική σας περίπτωση, μα δεν χάνετε τίποτα αν πειραματιστείτε βάσει όσων λέω με τα υγρά σας. Αν π.χ. σας πιάνει βήχας με το υγρό που ατμίζετε, και "το γυρίσετε" σε σκέτη βάση για το επόμενο τανκάκι και ΔΕΝ βήχετε, μόλις επιβεβαιώσατε τμήμα από όσα λέω ΚΑΙ για τη δική σας περίπτωση  :D

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1003 στις: Αυγούστου 26, 2015, 02:28 »
Θα συμφωνήσω με το (1).
Το ίδιο νιώθαμε και σαν καπνιστές... μας έλειπε η νικοτίνη μεν, λόγω του ύπνου και της αποχής, δεν αντέχαμε την πρώτη τζούρα της μέρας δε, έστω και μετά το ψιλο-σοκ που προκαλεί στον οργανισμό η πρώτη γουλιά καφεΐνης.
Τώρα που τα μοντάκια έχουν ρυθμιστές ισχύος, υποθέτω ότι έχει γίνει αξιωματικός κανόνας το να ξεκινάμε από τα χαμηλά, να ακολουθούμε την πορεία του Ήλιου και μετά...
Τον καιρό όμως που ατμίζαμε στα 3,7 βολτ με τις αρχαϊκές πλέον μπαταρίες και οι γυναίκες έστριβαν αντιστάσεις ομολογώ πως δεν θυμάμαι τι γινόταν το πρωί...
Ίσως η εξέλιξη του ΗΤ να αλλάζει και τα δεδομένα που οι περισσότεροι δεν τα βίωσαν.

Για το (2) το θέμα είναι μπερδεμένο...
Το "πηχτό πνίξιμο" είναι μια παρομοίωση, μια που είναι δύσκολο να περιγράψει κανείς καταστάσεις που πιθανόν να μην τις έχουν ζήσει όλοι, ακόμα κι εδώ μέσα.
Η δική μου προσομοίωση είναι "κουκουνάρι που εκρήγνυται στην είσοδο του φάρυγγα, κυριευμένο από εξωγήινους οργανισμούς που ερεθίζουν τον λαιμό μας, ο οποίος όμως ξέρει   :dontknow: ότι δεν ζουν πάνω από ένα δευτερόλεπτο και ουδεμία βλάβη θα του προκαλέσουν, ζώντες σε ξένο οικοσύστημα όντως'.

Με πιο σύνθετα λόγια  :angel: δεν είναι τσιγαρόβηχας καρβουνοτσίγαρου αλλά στιγμιαίο αλλεργικό σοκ.
Συνήθως φταίει η pg...
Ενδεχομένως να φταίει η ποσότητα του αρώματος
ή
η κατάσταση της αντίστασης
ή
οι - άσχετες - ζαβολιές της προηγούμενης μέρας
ή
κάποιο λάθος στην περιεκτικότητα νικοτίνης, του εκ του οποιουδήποτε εκπορευόμενον.
(Δεν σκέφτομαι καν ότι κάποιος παρασκευαστής υγρών παίζει με αυτά, διότι το ΗΤ αναπτύσσεται ραγδαία και δεν υπάρχει λογικός λόγος να γίνει κάτι τέτοιο - θα το καταλαβαίναμε με την πρώτη τζούρα, άλλωστε.)

Αυτό με το σκέτη βάση στο επόμενο γέμισμα έχει γίνει μόδα και με βρίσκει οπαδό της διότι και σε γεύση δεν χάνεις και σε άρωμα γλυτώνεις, αλλά διαφορά δεν έχω δει, τουλάχιστον σε επίπεδο να το προσέξω.

Duck, δώσε ένα μήνα κάποιας ελευθερίας στον εαυτό σου (κάπου έγραψε ο κ. Φαρσαλινός ότι πρέπει να περάσει ένας μήνας για να το συνειδητοποιήσει κι αυτός} από τη στιγμή που έπαψες το ΚΤ, τόσης όση η ατμόσφαιρα που βγαίνει από τα ποστ σου  :respect: μην αγχώνεσαι.
Όλοι από περιέργεια ξεκινήσαμε, αλλά είδαμε τον οργανισμό μας να μας βγάζει τη γλώσσα ειρωνικά και να μας λέει: ρε μπαγάσα, ήθελες απόλαυση με το κάρβουνο και εμένα με είχες γκούχου-γκούχου; εδώ είμαστε. Κι αν κάτι πάει στραβά, ε, εδώ μπορούμε να το αλλάξουμε

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #1004 στις: Αυγούστου 26, 2015, 02:38 »
Προσπαθώ να το δω χαλαρά, αλλά ντέν μπορώ, έτσι είμαι, "μου βγαίνει". Η σύζυγος έχει ήδη φάει φρίκη με "Τις Προμήθειες" (αρκούν για 1-2 χρονάκια). Θα (προσπαθήσω να) το (κατα)πιέσω λίγο περισσότερο  ;D

Η περιγραφή "με το κουκουνάρι που σκάει" όχι ακριβώς στη δική μου περίπτωση. Είναι περισσότερο φάση "μίλα μπάσταρδε, που έκρυψες τις λίρες" ενώ Ο Μπράβος σε κρατά από το λαιμό και σε κουνά πέρα-δώθε υπό την απειλή όπλου, αλλά... με βελούδινο άγγιγμα εμπειρίας Μαφιόζου. Ή κάπως έτσι. "Σε πνίγει με το γάντι"  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326895 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios