vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Clearmind

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #825 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 13:38 »
5 μέρες χωρίς κ.τ:
- Υπέφερα από βαριάς μορφής ιγμορίτιδα με τα εξής χαρακτηριστικά:
α) πολύ συχνοί πονοκέφαλοι
β) Μόνιμη καταρροή ειδικά τους χειμερινούς μήνες.
γ) Το κεφάλι μου ήταν πάντα "βαρύ".
Με το ηλ. τσιγάρο σταμάτησε η μόνιμη καταρροή, μόνο 1 με 2 φορές "σκούπιζω" την μύτη μου καθημερινά και η αναπνοή μου έχει βελτιωθεί τόσο πολύ που έχω εκπλαγεί!!
Πονοκέφαλος δεν υπάρχει, άλλωστε νοιώθω το κεφάλι μου ανάλαφρο, λες και ήταν 10 κιλά πριν και τώρα ζυγίζει μόλις 1.
- Η αναπνοή βελτιώθηκε πάρα πολύ.
- Μπορώ πλέον να ανεβαίνω σκάλες άνετα χωρίς να λαχανιάζω ή ακόμα και να περπατάω με γρήγορο βάδην.

Nα σημειώσω ότι κάπνιζα 15 χρόνια κ.τ. και τα τελευταία 2 χρόνια καπνό και δεν ήθελα παρόλα ταύτα να το κόψω. Δοκίμασα το η.τ. καθαρά από περιέργια.
Μεγάλη επιτυχία επίσης είναι ότι μαζί με μένα έκοψε το κάπνισμα, άρχισε το άτμισμα και η γυναίκα μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2012, 15:26 από Clearmind »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #826 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 02:09 »
11 μήνες αποκλειστικά ατμίσματος και...

1. Βελτιώθηκε κατά πολύ η αναπνοή, στον ύπνο και στον ξύπνιο.
2. Μυρίζω τα πάντα από μακριά.
3. Σταμάτησαν εντελώς κάποιοι σφάχτες κάτω από το στήθος, που πολλές φορές ήταν τόσο δυνατοί που ξυπνούσα μέσα στη νύχτα και δε μπορούσα να πάρω βαθιά εισπνοή. Προφανώς αυτό να οφείλονταν και σε διάφορους στρεσογόνους παράγοντες, αλλά το στρες δεν έφυγε. Με τη διακοπή του κ.τ. όμως δεν ένιωσα ξανά αυτό τον φρικτό πόνο.
4. Καλύτερες αντοχές ειδικά στο ανέβασμα σκάλας.
5. Παρατήρησα πολύ εντυπωσιακή αλλαγή στο δέρμα μου, κυρίως του προσώπου. Έφυγε η θαμπάδα, η τοπική ξηροδερμία και κάποια υποψία ακμής που εμφανιζόταν περιοδικά. Επειδή δεν χρησιμοποιώ κανένα καλλυντικό προϊόν, θεωρώ ότι οφείλεται καθαρά στην διακοπή του κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος ΖΕ21

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #827 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 12:49 »
χαιρετω ολους στο φορουμ.στις 19 12 2012 κλεινοντας τα 39μου αποφασισα να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου.πηρα ενα Η.Τ. ΝΟΜΠΑΚΟ .Στην αρχη δυσκολυετηκα να το συνηθισω και καταλαβα οτι δεν μου πηγαινε το υγρο.αλλαξα το υγρο και εκτοτε δεν ξαναδοκιμασα κ τ Τελος οι ημικρανιες που ειχα 2 φορες την εβδομαδα.Τελος ο βηχας οταν ξυπνουσα το πρωι και ξυπναγα μαζι ολη την οικογενεια.Μπορω πλεον να ανασανω καλυτερα Να ειναι καλα ο φιλος μου ο Γιωργος που μου εδειξε το ΗΤ και σωθηκα :bye:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #828 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 13:02 »

ΖΕ21   :)   :)   :)

Το καλύτερο δώρο έκανες στον εαυτό σου!!! Μπράβο σου!!!!  :yes:
Όσο θα περνάει ο καιρός θα νιώθεις ακόμα καλύτερα !!!!!!

Θα δεις την ίδια σου την ζωή να αλλάζει σε πολλούς τομείς!!!!!! Η διάθεση σου θα αλλάξει τόσο
που πραγματικά θα χαίρεσαι την κάθε μέρα !!!!!

Θα βρεις πολλά ατμιστικά υγρά που θα αγαπήσεις!!! Να είσαι σίγουρος για αυτό!
Είδα ότι ατμίζεις με giant ναι? Με τέτοιο ατμοποιητή  ατμίζω εδώ κ δυο χρόνια!!!! :yes: :yes:
Τέτοιο ατμοποιητή εννοώ όχι δυο χρόνια με τον ίδιο ναι?   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Με κράτησε μακριά από το κ.τ. κ είμαι μια χαρά σήμερα!!!!!!
Στην πορεία σίγουρα θα δοκιμάσεις διάφορα η.τ. που υπάρχουν αλλά πριν το κάνεις αυτό να είσαι
σταθερός στην απόφαση που πήρες !! Δλδ να μείνεις για πάντα μακριά από το κ.τ!!
Σου εύχομαι πολλά κ καλά ατμιστικά ταξίδια !!!!!!  :)


Αποσυνδεδεμένος ΖΕ21

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #829 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:26 »
Φιλε DARK ANGEL ευχαριστω.ναι οντως εχω τον GIANT και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .Μπορω να πω οτι σταθηκα τυχερος στην επιλογη του 2ου υγρου καθως δοκιμασα το GOLDEN MARGY στα 12ml και μου αρεσει πολυ η γευση του αν και καποιεσ φορες δεν νοιωθω το δυνατο χτυπημα.Ελπιζω να μη χρειαστει να πειραματιστω με αλλα υγρα γιατι με καλυπτει απολυτα το συγκεκριμενο.γενικα παρατηρω στον εαυτο μου οτι εχω καλυτερη διαθεση(ισως και επειδη χτες κερδισε η ΑΕΚ ,χαχαχα)περισσοτερη ενεργεια και δεν κουραζομαι τοσο ευκολα.Επειδη οδηγω πολλες ωρες στη δουλεια ο giant μου κανει καλη παρεα και δεν εχω πλεον το βαρυ κεφαλι που ειχα οταν γυρνουσα σπιτι εχοντας καπνισει 1 πακετο philip morris 25.ΣΙΓΟΥΡΑ μετα απο σχεδον 1 μηνα ατμισματος οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες και δεν σκεφτομαι καθολου το κ.τ.Το μονο που με απασχολει ειναι αν μακροπροθεσμα υπαρξουν παρενεργειες απο το ατμισμα για το οποιο εχω πειστει οτι σιγουρα ειναι λιγοτερο επιβλαβες απο το καπνισμα.ΠΟΤΕ πια κ.τ φιλοι μου και να εχετε παντα ισχυρη θεληση  :bye:

Αποσυνδεδεμένος hail

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • φορτίζω-γεμίζω-ατμίζω
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #830 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 06:49 »
πλησιάζω τον χρόνο χωρίς το κ.τ
θεαματική αλλαγη ξεμπούκωσα!!
και συνεχίζω...

Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #831 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 14:57 »
  :)Τελος οι ημικρανιες και για μενα.Βελτιωθηκε η αναπνοη μου δεν λαχανιαζω πια ευκολα και μυριζω πολυ καλητερα.
Παρατηρισα και εγω αλλαγες στο δερμα μου και επιτελους εφηγε
η ασχημη μυρωδια απο τα μαλλια,ρουχα,σπητι.
 :)  :)  :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #832 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 15:00 »
νέα ξανα-ατμίστρια παρόλα αυτά ήδη άρχισα να μειώνω το αλάτι στο φαγητό και να μη νιώθω βάρος στο θώρακα τις νύχτες...

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #833 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 17:45 »
οταν κοιμαμαι δεν κανω σαν τρενο οταν αναπνεω.δεν εχω το πρωι γευση σαν λαδια μηχανης  :tongue_smilie: περπαταω πολυ καλυτερα χωρις να λαχανιασω και γενικα κανω πολλα πραγματα πολυ καλυτερα χωρις να λαχανιασω ειδικα οταν πεσουμε στο κρεβατι και σβησουν τα φωτα  8)

Αποσυνδεδεμένος rgthekid

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • w00t w00t
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #834 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 09:48 »
Καιαιαιαιαιαιαι καλημέρα !!  ;D
Διάβασα τον μεσιέ Clearmind για την ιγμορίτιδα και με έπιασε ένα ρήγος.
ΧΡΟΝΙΑ! Πονοκέφαλος τόσο συχνός που κατέληγα να μένω μέσα και να μην έχω διάθεση για έξω.
φωνές, γαβγίσματα οτιδήποτε ήταν και απο μια πυρακτομένη καρφίτσα στο κεφάλι μου.
Κάθε φορά που ξεκινάω/σταματάω το ηλεκτρονικό/κανονικο είναι το πρώτο πράγμα που περιμένω πως και πως.
Μην έχοντας βρεί μέχρι πρότιστως και ακόμα ψάχνομαι για το σωστό σεταπ που θέλω, το έχω κάνει αρκετές φορές.
Τρενάκι στα πνευμόνια μου δεν είχα, αλλά καρβουνιάρης μετά απο 10 σκάλες να πρέπει να σταματήσω γιατί θα πάθω τίποτα.
Το πιό συμαντικό πράγμα χωρίς το ΚΤ είναι ένα. ο ΥΠΝΟΣ
Κάθε φορά που ξυπνάω κολλάω πέντε με τον εαυτό μου. Και ας είμαι μόνο 4 μέρες χωρίς τσιγάρο, υπάρχει τεράστεια διαφορά.
Έχοντας γράψει πολλά ( συγνώμη κιόλας, μπορεί να βγαίνω και απ το θέμα, αλλά είπαμε είναι αυτό το κόλλα πέντε κάθε πρωί) αυτό που περιμένω πως και πως τώρα, είναι η μύτη.
Κάθε φορά που το κόβω για 2-3 μήνες, στις 20 μέρες νιώθω την μύτη μου αστεία.
Λες και μεγαλώνει. ( όχι, δεν μεγαλώνει η μελιτζανούλα μου >:( )
όταν λοιπόν σταματήσει να κάνει την αστεία, ρουφάει τόσο αέρα, που καλά θα κάνει η ΝΑΣΑ να βρεί οξυγόνο και σε άλλο πλανήτη, γιατί δεν θα φτάσει για όλους σε αυτόν τον πλανήτη  ;D

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #835 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 16:05 »
Σήμερα που πήγα με τα πιτσιρίκια στο πάρκο για να παίξουμε μπάλα, πρώτη φορά αφέθηκα να τρέξω. Πρώτη φορά μετά από χρόνια, πρώτα δίψασα και αργότερα λαχάνιασα.

Αποσυνδεδεμένος lremound

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #836 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 15:21 »
Περα απο ολα τα προφανή οφέλη που πολλοι φίλοι συνατμιστές εχουν περιγράψει θα ήθελα να αναφέρω και ενα ακόμη.


Πήγα πριν απο μερικές μέρες για το ετήσιο τσεκαπ καρδιολογικό.
Μου έκανε μεγάλη εντύπωση οταν ο καρδιολόγος μου είπε οτι στον υπέρηχο καρδιάς φαίνεται οτι εχω κόψει το τσιγάρο.
Οταν το ρώτησα γιατι μου εξήγησε οτι ο υπέρηχος ενος καπνιστή είναι πιο θολός λόγω των μαυρισμένων πνευμόνων.


Χαρηκα πάρα πολύ οταν μου είπε οτι βλεπει πεντακαθαρα πλέον την καρδιά μου λόγω διακοπής κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #837 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 14:44 »
Καλησπέρα στη παρέα. Θέλω να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει απαντηθεί στο forum αλλά δυστυχώς έχω λίγο χρόνο και δεν μπορώ να ψάξω... πια είναι κατά τη γνώμη σας καλύτερη για την υγεία η VG ή PG ?

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #839 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 08:24 »
Δες και εδώ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245984 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8014 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121612 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios