vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

294 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, kostapapa8971, petra, Sergios

Twitter

Υγρά Halo από iVape

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #810 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:15 »
Ο κύριος λόγος που κολλάει κανείς με τα Halo είναι η σχέση εξάρτησης που δημιουργεί σε κάποιους
λόγω σταθερής πάντα γεύσης όπως έχω διαπιστώσει 6-7 μήνες τώρα.
Δεν είναι τυχαίο πως και στο φόρουμ μας είναι πρώτο σε προτιμήσεις χρηστών το Tribeca
ανάμεσα σε όσα υγρά κυκλοφορούν :yes:
Αν δεν ήταν ακριβό -ειδικά για όσους κάνουν και 10 ml /μέρα νομίζω όλοι θα το άτμιζαν
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6456.0.html

Συμφωνώ με τη γνώμη πως ή θα τα αγαπήσεις ή θα τα μισήσεις.
Στην κατηγορία πάντως αυτή της αξιοπιστίας νομίζω πως η εταιρεία Halo έχει δείγματα γραφής
πολύ σοβαρής εταιρείας και συνεπώς αν τα βρεις στη γεύση ....έκλεισες με τα υγρά  ;)

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #811 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:30 »
Eπειδη μιλαμε για γευση, που ειναι κατι κα8αρα υποκειμενικο κ κατι που αλλαζει κατα καιρους εξαιτιας διαφορων παραγοντων, δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια για τη σχεση εξαρτησης.. :respect:


Οσο για την αξιοπιστια, 8α συμφωνησω μαζι σου αλλα πιστευω πως το κεφαλαιο "υγρα" δεν κλεινει ευκολα μιας κ παντα 8α δοκιμαζεις κατι καινουριο...οπως γινεται κ με τα μοντς τους ατμο κοκ... ;)

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #812 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:40 »
Σωστά λες τα περί γεύσης , εξάλλου πολλοί από μας δεν κάνουμε μόνο ένα υγρό
Όμως πάντα για τους λάτρεις κάθε μέρα θα κάνουν 1-3 ml με Tribeca.
Έτσι και γω μπορεί το πρωί να κάνω Turkish ή κάποια γεύση φρουτώδες
(μου αρέσει το πράσινο μήλο από Atmos lab) αλλά από το μεσημέρι και μετά
σίγουρα Tribeca με το ProVari μου  :)) :))

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #813 στις: Αυγούστου 27, 2012, 08:47 »
Όσοι ατμίζουν αποκλειστικά Tribeca δύσκολα μπορούν να συμβιβαστούν με κάποια άλλη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #814 στις: Αυγούστου 27, 2012, 09:11 »
Δεν θα διαφωνήσω -ούτε θα συμφωνήσω βέβαια γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει - ότι το tribeca είναι από τα
καλίτερα ίσως και το καλίτερο υγρό άτμισης.

Αλλά να είσαι ατμιστής των 7-8-9 και 10 ml ημερησίως και να ατμίζης tribeca και να δίνης σχεδόν 7-10 ευρώ την
ημέρα μόνο για υγρό το θεωρώ παράλογο.

Δύο τινά συμβαίνουν.Ή είσαι οικονομικά ανεξάρτητος και δεν σε ενδιαφέρει το ποσό που θα ξοδέψης για το η.τ.
ή ;) προβαίνης σε περιτά έξοδα τα οποία φτιάχνοντας υγρά μόνος σου ή αγοράζοντας ένα πιό φτηνό υγρόμπορείς
να τα αποφύγης.Θα μου πης περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. :yes:

Εγώ τάγραψα για κάποιο νέο ατμιστή που θέλει να ασχοληθεί με το σπόρ να ξέρει τι θα αντιμετωπίσει και να
μην φάει απογοήτευση.

Βέβαια αν αυτός ο νέος ατμιστής είναι εγκρατής και κάνει 1 έως 2 ml την ημέρα κανένα πρόβλημα. :yes:   

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #815 στις: Αυγούστου 27, 2012, 09:21 »
Συμφωνω στο κομματι της αξιοπιστης εταιριας για την halo.....τωρα για τα υγρα της δεν βρηκα καποιο να κολλησω με την εννοια οτι δεν θα κανω αλλο η θα κανω απαραιτητα καποια ml στην διαρκεια της ημερας....απο οσα εχω δοκιμασει πιο πολυ μου αρεσε το velgian cocoa στην αρχη καποιες μερες εκανα μονο αυτο....μετα με μπουχτησε οπως επαθα και με ολα τα υγρα της που εχω δοκιμασει...τα θεωρω πολυ εντονα...το τριμπεκα για μενα φανηκε απο την αρχη οτι δεν θα ειναι το υγρο μου δεν το μισησα αλλα ουτε το λατρεψα απλα το θεωρω αδιαφορο υγρο.....η οινοπνευματιλα του με χαλαει........ :) :)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #816 στις: Αυγούστου 27, 2012, 09:25 »
.....................
Αλλά να είσαι ατμιστής των 7-8-9 και 10 ml ημερησίως και να ατμίζης tribeca και να δίνης σχεδόν 7-10 ευρώ την
ημέρα μόνο για υγρό το θεωρώ παράλογο.
......................

Ενα μπουκαλάκι των 30 ml κάθε τρείς μέρες είναι μάλλον υπερβολή.
Λογικά βέβαια ο μέσος όρος ημερήσιας κατανάλωσης υγρού δεν ξεπερνά τα 3-5 ml

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #817 στις: Αυγούστου 27, 2012, 13:50 »
Όσοι ατμίζουν αποκλειστικά Tribeca δύσκολα μπορούν να συμβιβαστούν με κάποια άλλη γεύση.
Θέμη μεγάλη κουβέντα είπες και ανταποδίδω  :respect: :respect: :respect:





@ Papoys,
μα και Tribeca αν δεν κάνει κάποιος γιατί θεωρείς πως αν ατμίζει έτοιμα υγρά κάποιας άλλης εταιρείας θα άτμιζε 10 ml ? με τίποτα  :nope:
Τα halo κοστίζουν όσο περίπου και των άλλων εταιρειών τα έτοιμα στα 30 ml, αλλά είναι Halo !!!
περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #818 στις: Αυγούστου 28, 2012, 10:10 »
Κ ναιιιι ηρ8ανε σπιτι τους τα halakia  :respect: :laugh1:


Αψογαααααα  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #819 στις: Αυγούστου 28, 2012, 12:14 »
Συμφωνω στο κομματι της αξιοπιστης εταιριας για την halo.....τωρα για τα υγρα της δεν βρηκα καποιο να κολλησω με την εννοια οτι δεν θα κανω αλλο η θα κανω απαραιτητα καποια ml στην διαρκεια της ημερας....απο οσα εχω δοκιμασει πιο πολυ μου αρεσε το velgian cocoa στην αρχη καποιες μερες εκανα μονο αυτο....μετα με μπουχτησε οπως επαθα και με ολα τα υγρα της που εχω δοκιμασει...τα θεωρω πολυ εντονα...το τριμπεκα για μενα φανηκε απο την αρχη οτι δεν θα ειναι το υγρο μου δεν το μισησα αλλα ουτε το λατρεψα απλα το θεωρω αδιαφορο υγρο.....η οινοπνευματιλα του με χαλαει........ :) :)
Όλα τα υγρά της halo άν τα αφήσεις 24-48 ώρες ανοιχτά θα φύγει αυτη η οινοπνευματίλα όσο μένει γίνετε καλύτερο..πιο γευστικό!!



Sent from Athens/Greece using wp7

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #820 στις: Αυγούστου 28, 2012, 12:18 »
Αυτή η οσμή που λες παλιότερα υπήρχε , τώρα δεν υπάρχει εδώ και 5 μήνες περίπου

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #821 στις: Αυγούστου 28, 2012, 12:19 »
Δεν θα διαφωνήσω -ούτε θα συμφωνήσω βέβαια γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει - ότι το tribeca είναι από τα
καλίτερα ίσως και το καλίτερο υγρό άτμισης.

Αλλά να είσαι ατμιστής των 7-8-9 και 10 ml ημερησίως και να ατμίζης tribeca και να δίνης σχεδόν 7-10 ευρώ την
ημέρα μόνο για υγρό το θεωρώ παράλογο.

Δύο τινά συμβαίνουν.Ή είσαι οικονομικά ανεξάρτητος και δεν σε ενδιαφέρει το ποσό που θα ξοδέψης για το η.τ.
ή ;) προβαίνης σε περιτά έξοδα τα οποία φτιάχνοντας υγρά μόνος σου ή αγοράζοντας ένα πιό φτηνό υγρόμπορείς
να τα αποφύγης.Θα μου πης περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. :yes:

Εγώ τάγραψα για κάποιο νέο ατμιστή που θέλει να ασχοληθεί με το σπόρ να ξέρει τι θα αντιμετωπίσει και να
μην φάει απογοήτευση.

Βέβαια αν αυτός ο νέος ατμιστής είναι εγκρατής και κάνει 1 έως 2 ml την ημέρα κανένα πρόβλημα. :yes:
Φίλε μου ότι υγρό και να φτιάξεις δεν μπορείς να αναπληρώσεις το κενό αυτό.Εγώ προσωπικά με  halo κατάφερα και έκοψα το τσιγάρο και απο την στιγμή που έμπλεξα με diy το ξαναξεκίνησα και γιαυτό επέστρεψα και πάλι πίσω



Sent from Athens/Greece using wp7

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #822 στις: Αυγούστου 28, 2012, 18:16 »
Είναι η ιδέα μου ή θυμίζει λίγο Bella Valente το Midnight Apple?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #823 στις: Αυγούστου 28, 2012, 22:48 »
Γιαννη η οινοπνευματιλα συνεχιζει να υπαρχει...απλα αλλους τους ενοχλει κ αλλους οχι... δεν 8α γινουμε συνηγοροι της εταιρειας  ;)


Cobolt σημερα παρελαβα το bella valente κ αυτο ηταν το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα μολις ανοιξα το μπουκαλακι :thumpup:
Ισως εχουν καποια κοινα συστατικα ή η καπνικη γευση-βαση να ειναι η ιδια :dontknow:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #824 στις: Αυγούστου 28, 2012, 23:05 »
Είναι η ιδέα μου ή θυμίζει λίγο Bella Valente το Midnight Apple?  :hmmm:

Δεν είναι ιδέα σου Άγγελε. Ουσιαστικά είναι ένα Bella Valente ή ακόμα και Torque56 με προσθήκη γεύσης μήλου.
Και τα τρία αυτά υγρά ανήκουν στην ίδια κατηγορία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1119996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 271 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296729 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510448 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245562 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios