vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM

The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 20:20 »
Είναι ωραίο καπνικό υγρό , με γεύση ξηρών καρπών , δεν γλυκίζει καθόλου κ θα το χαρακτήριζα κάπως βαρύ σαν γεύση
Θα το πρότεινα άνετα σε κάποιον που μόλις αρχίζει το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 11:43 »
:) Αδερφέ μου πραγματικά πολύ ωραία παρουσίαση ...δώσε μου όμως λιγο τα φώτα σου...Εγω δεν εχω όλα αυτα τα συστήματα που ανέφερες παραπάνω..εχω εναν κλασικό CE5 με Dual Coil Διπλή φυτιλοαντίσταση 1,8...τι λες προσωρινά θα αποδώσει το υγρό; Εχω βάλει στοχο  προς το τέλος του μήνα να αναβαθμιστώ με δυνατό ατμιστικό εξοπλισμό...ίσως καποιο Mod η κατι δυνατό εν πασει περιπτωσει..Τι λες θα παρω γευση με την ψευτομπαταρία των 1100 ; και εναν CE5? Η θα με απογοητευσει; :wall:

Καλημέρα φίλε μου. Με την αντίσταση 1.8 μια χαρά δουλειά θα κάνεις με την απλή μπαταρία. Απλά, κράτα στο νου σου ότι όλα τα υγρά των σειρών El Toro, Ebaron και The Cellar, αφήνουν πολλά κατάλοιπα στην αντίσταση με αποτέλεσμα αυτή να αχρηστεύεται σε σύντομο χρονικό διάστημα. Κατά τα άλλα, το σετάκι σου μια χαρά θα την κάνει τη δουλειά του. Απλά, ο ατμοποιητής θα τα φτύσει σχετικά σύντομα!

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 12:00 »
το δοκιμασα και εγω απο ενα φιλο απο εδω και ειναι πολυ εθιστικο  :thumpup:
αλλα.... αλλαγη αντιστασης καθε 2 μερες..

Αποσυνδεδεμένος colonel

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 14:07 »
Καλημέρα φίλε μου. Με την αντίσταση 1.8 μια χαρά δουλειά θα κάνεις με την απλή μπαταρία. Απλά, κράτα στο νου σου ότι όλα τα υγρά των σειρών El Toro, Ebaron και The Cellar, αφήνουν πολλά κατάλοιπα στην αντίσταση με αποτέλεσμα αυτή να αχρηστεύεται σε σύντομο χρονικό διάστημα. Κατά τα άλλα, το σετάκι σου μια χαρά θα την κάνει τη δουλειά του. Απλά, ο ατμοποιητής θα τα φτύσει σχετικά σύντομα!
Καταρχάς να σε ευχαρηστήσω για τις παρατηρήσεις που τελικά αποδείκτηκαν ορθές..Μιας λοιπόν και έθιξες το θέμα πιστεύεις πως μια καλη λύση θα ήταν το Driping για τα El Toro? Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να γλυτώσουμε κάπως τα κατάλοιπα που λες;Γιατί όντως τέλεια γευστικά υγρά και προτοτυπος ο τρόπος παρασκευής τους αλλα να τα απολαμβάνουμε και οπως πρέπει !!! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 14:42 »
Δεν έχω και την τρελλή εμπειρία σε dripping αλλά ο Cisco 306 1.8Ω τον οποίο ευγενικά μου χορήγησε ο chriscorfu για τις δοκιμές μου, γονάτισε με τα συγκεκριμένα υγρά. Τι μπάνια σε βότκα, τι οινόπνευμα, μόνο άκουα φόρτε δεν του έβαλα. Ίσως ένας κλασσικός 510 Bridgeless να την έκανε τη δουλειά λόγω της γεωμετρίας του αλλά δεν παίρνω και όρκο. Ας πούνε και τη γνώμη τους οι χρήστες επισκευάσιμων dripping ατμοποιητών, όπως επίσης θα ήθελα να ακούσω και εμπειρία από χρήστες ατμοποιητών με mesh στο θέμα κατάλοιπων με υγρά της Hol γενικά.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 15:16 »
Ας με διορθώσει ο φίλος cruiser79, ή όποιος άλλος ειδικότερος, αλλά νομίζω πως όπου κι αν τα βάλεις θα παίξουν τρελά... αλλά και θα σκίσουν την όποια αντίσταση, του όποιου ατμοποιητή, με την ίδια χαρακτηριστική ευκολία.

Τα 'χω δοκιμάσει σε δύο διαφορετικούς ce4, mini vivi, evod, 510 bridgeless, dripper και AGI σε dripping λειτουργία, πάνω και σε μηχανικό αλλά και σε vamo. Για τα δικά μου γούστα, την καλύτερη γεύση την πήρα στον dripper και στον 510, αλλά τα κατάλοιπα ήταν ίδια παντού, ακόμη και στον 510 που όταν τα 'φτυσε, τον ξεκοίλιασα για να τον δω.

Για να απαλλαγείς από τα κατάλοιπα τους, η μόνη λύση είναι, δυστυχώς, να σταματήσεις να τα ατμίζεις...

ΥΓ. Ας μην αρχίσουμε πόλεμο για το τελευταίο παρακαλώ... Μεταφέρω απλώς προσωπική εμπειρία, δεν προτείνω να μην τα ατμίζουμε, κι ούτε υποδεικνύω σε κανέναν τί θα ατμίσει και τί όχι. Δεν με ενδιαφέρει άλλωστε.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 15:16 »
Στην Ιθάκη η -μονή- αντίσταση γονατίζει πριν τελειώσουν τα 4ml του τάνκ. Μετά τα 2ml η γεύση δεν είναι σωστή, για μένα πάντα, οπότε την γεμίζω ανάλογα .. όμως επειδή μου αρέσει πιο πολύ η γεύση της από του Dripper, τη Μινωταυρίζω με χαρά !!!


Στην περίπτωση του Dripper μιλάμε για 2 ή 3 καλά σταξίματα και τέλος, μία από τα ίδια, πάντα για τον εαυτό μου μιλάω ..


Δεν είναι υγρό για ολοήμερη χρήση πολλών ml. Τα αντιμετωπίζω σαν μια ξεχωριστή γκουρμέ εμπειρία, αφού έτσι και αλλιώς μετά από πχ 20-30 τζούρες οι κάλυκες μου δεν καταλαβαίνουν τη γεύση οποιουδήποτε υγρού παρά ένα κλάσμα αυτής ..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 15:36 »
Φίλε kristoff, μόνο ειδικός δεν είμαι  :laugh1: Απλά γουστάρω να ατμίζω και να μοιράζομαι αυτή την εμπειρία όσο πιο περιγραφικά μπορώ. Το ότι η συγκεκριμένη εταιρία επέλεξε εμένα ως έναν από αυτούς που θα έκαναν τη δοκιμή, δεν λέει και τίποτα, εκτός του ότι μάλλον θεώρησε ότι μπορώ να αποτυπώσω με όσο μεγαλύτερη ακρίβεια γίνεται, την εμπειρία μου στο χαρτί. Και τώρα που ξαναδιαβάζω το αρχικό ποστ, παίζει να χαν και δίκιο! Μου έχει τελειώσει καιρό τώρα ο Μινώταυρος και διαβάζοντας ξανάζησα ακριβώς τη στιγμή εκείνη! Όλοι ξέρουμε για το πόσο υποκειμενική είναι η γεύση, και ας συμφωνούμε γευστικά σε 5 πράματα όλοι και σε γενικές γραμμές. Και γω όπου τα έχω δοκιμάσει, έπαιξαν με τα μπούνια, και ταυτόχρονα τα έπαιξαν και οι ατμοποιητές.

Φίλε Zarathustra, η τελευταία σου φράση τα λέει όλα. Παρόλο που πάντα σύμφωνα με τη HoL ο Μινώταυρος είναι το πιο mainstream άρωμα της σειράς (imho είναι, αλλά μόνο σε σχέση με τα άλλα δύο, σε σύγκριση με οτιδήποτε άλλο μόνο mainstream δεν το λες), όντως δεν είναι για όλη μέρα. Από τις σειρές El Toro και Cellar, το μόνο άρωμα που βρήκα εγώ ως υγρό που θα το άτμιζα όλη μέρα, αν φυσικά δεν είχε κατάλοιπα γιατί αλλιώς θα έπρεπε να κουβαλάω και 5 ανταλλακτικά μαζί μου, είναι το Cigarillos. Τη σειρά ebaron δεν τη βάζω σε σύγκριση γιατί πιστεύω ότι μόνο το cigar de paris δεν είναι για όλη μέρα (όπως επίσης πιστεύω ότι κακώς αποτελεί μέρος των ebaron και όχι των El Toro αλλά με άλλο όνομα), και τα Papillon Organic δεν τα έχω δοκιμάσει (ακόμα!!!).

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 15:48 »
 :thumpup: :thumpup: 
Συμφωνώ, ο Μινώταυρος μόνο mainstream δεν είναι, αλλά καταλαβαίνω τι εννοεί ο κατασκευαστής .. νννομίζω! :laugh1:



To Cigarilos δεν κάνει κατάλοιπα, και είναι το ολοήμερο μου υγρό τελευταία, όταν δεν κάνω σκέτη βάση!
To Puros κάνει λίιγο πιο πολλά αλλά καμμία σχέση με τα κελλαρίσια, άντεξε πάνω από 8 ml στην Ιθάκη (2 μέρες άτμισμα για μένα, not bad), και αν δεν άλλαζα αντίσταση λόγω της παραξενιάς μου μπορεί να άντεχε πιο πολύ ..

Θέλω όμως να σημειωθεί ότι μπορεί να είμαι υπερβολικός στα νούμερα μου. Αν μου μπει η ιδέα και μόνο, την έχω πετάξει την αντίσταση από πάνω ..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 15:53 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 21:01 »
Eγω αντιμετωπίζω το εξής θεματάκι το δοκίμασα προχθές σε κατάστημα (με 6αρα νικοτινη) και εννοειται μου άρεσε!

Το αγοράζω σήμερα το βάζω σε protank και καμία σχέση... μήπως πρέπει να το αφήσω να ωριμάσει;

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 01:09 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 13:42 »
Επιλέον: για τον Protank δεν έχω άποψη, κατά κύριο λόγο όμως οι BCC δεν τα πάνε και πολύ καλά με τα καπνικά. Σίγουρα να το αφήσεις λίγο να δείξει τα αρώματά του ακόμα περισότερο, και κάνε και μια απόπειρα να το ατμίσεις σε κάρτο.

Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 17:31 »
Βρε παιδιά τι μου λέτε, εγώ είμαι λάτρης αυτόν τον υγρών και μού έχει γονατίσει ολους τούς ατμοποιητες.agi ,protank, killer.Χωρίς υπερβολή 2,5ml με το ζόρι κάνω

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 23:11 »
Οκ θεωρω και αποψη μου βέβαια οτι το να βαζω μινοταυρο σε προτανκ ειναι αδικια νοιωθω οτι χαραμιζω το υγρο μου ακομα και οταν εχω κανει rebuild την κεφαλη μου εγω με φυτιλι που εχω ψαξει πολυ και ξερω οτι δεν μου κοβει το παραμικρο ουτε στο αρχικο μπουκομα ουτε στο κυρίως σωμα ουτε στην επιγευση, αυτα για τον προτανκ. Δεν θελω να υποτιμησω τον προτανκ αλλα τον θεωρω entry level....δεν θελω να υποτιμησω ομως και τον μινοταυρο διοτι εχω περασει υπεροχες στιγμες μαζι του κυριος σε dripper kai diver με διπλα στριμμενα συρματα(sub ohm res) η και σε μονη περιελιξη στο κλασσικο τουs στησιμο που ειναι αξεπεραστο. Ο μινοταυρος εχει παρα πολλες πληροφοριες στον ατμο του να μας πει αλλα και πολλες επικαθυσεις να μας δωσει..
Ετσι λοιπον θα ελεγα πως εναν μεσο ατμιστη θα τον κουραζε γρηγορα διοτι θα μπουκωνε τις evod κεφαλες στην μια ωρα κιολας χρησης.
Στους επισκευασιμους αντε να παει στην μια ημερα καλης αποδωτικης τζουρας και μετα αλλαγη. Οταν εγω προσπαθησα ολοημερα ατμισμα με τον μινοταυρο ημουν καθε τρεις ωρες φλογιστρο και καθε μια και μιση μερα αλλαγη! Ετσι ειναι και οχι επειδη εκανε κουκουλι η αντισταση απλα και μονο το λεπτο φιλμ μακας επανω στο συρμα ειναι αρκετο για να σου κοβει γευση. Συμβιβαστηκα τελικα να τον ντριπαρω αργα το βραδυ για συγκεκριμενες τζουρες διοτι ξερω οτι εαν κανω κανα μλ παραπανω θα παω για φλογιστρο.
Δεν τολμω να γραψω για το σιβαλρι....
Καταληγω και λεω οτι το υγρο αυτο ειναι υψίστης ποιοτητος απο τα λιγα που μπορουν να σε φτασουν σε ατμιστικο ντελιριο αλλα εχει και τους συμβιβασμους του.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: The Minotaur by House of Liquid, final version [Δοκιμές]
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 00:28 »
Βρε παιδιά τι μου λέτε, εγώ είμαι λάτρης αυτόν τον υγρών και μού έχει γονατίσει ολους τούς ατμοποιητες.agi ,protank, killer.Χωρίς υπερβολή 2,5ml με το ζόρι κάνω

Tί σου λέμε ; Το ίδιο που λες κι εσύ :)

Τον AGI τον χρησιμοποίησες ως genesis για τα HoL ; Αν ναι, για πες μας, τα κατάλοιπα στα ίδια επίπεδα με τους φυτιλάτους ; Έχω κι εγώ την ίδια απορία με τον cruiser79.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206425 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192988 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591737 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios