vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, e-akapnos, paiktaras, tsiv, KORG N364, bloodlessz

Twitter

Smok Terminator για Tank

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 23, 2013, 00:49 »
Πέρα απο τα όποια προβλήματα αξίζει η αγορα του για δοκιμή πριν τη τελική απόφαση για killer ή diver;Αντε και καμιά παραλία;
Θελω να μου απαντήσει κάποιος που να έχει και τα δυο.
Επίσης απο τι υλικό ειναι;
Αυτα τα προβλήματα δεν υπάρχουν και στο killer; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 23, 2013, 01:07 »
Για 3 ευρώ το σώμα αξίζει και ως εργοστασιακός, έχει αρκετά καλό στήσιμο όπως είναι... εχω πάρει 6 μέχρι τώρα, τους 3 τους έχω λιώσει με την εργοστασιακή αντίσταση και θέλουν αλλαγή αντίστασης αλλά προς το παρόν βαριέμαι...., άλλος ένας δεν έπαιξε ποτέ γιατί το σπείρωμα κλώτσαγε, άλλος ένας λειτουργεί οριακά καθώς και αυτουνού το σπείρωμα είναι προβληματικό καθώς πιάνει μόνο στην τελευταία βόλτα και τον τελευταίο που έχει τέλειο σπείρωμα τον έχω δουλέψει αρκετά και έχω αλλάξει και αντίσταση 2-3 φορές (στους 2 με το προβληματικό σπείρωμα θα κάνω το κόλπο με τη χαρακιά να δούμε πως θα παίξουν)
Είναι λίγο φασαρία η όλη διαδικασία με το τανκ που γεμίζει ανάποδα, ειδικά με το λεπτό τάνκ που αδειάζει για πλάκα. Με ένα καλό τανκ με βιδούλα από πάνω για εύκολο γέμισμα είναι πολύ καλή λύση, δεν θέλει όμως πολλές ταλαιπωρίες, να τον βάζεις στη τσέπη και τέτοια, θέλει στοργή και προδέρμ....
Ως demo του κιλλερ είναι ιδανικός, καθώς πιστεύω ότι θα πάρεις τη γεύση του κίλλερ καθως επίσης θα δοκιμάσεις και τη διαδικασία γεμίσματος-στησίματος.... θέλει και λίγη τύχη όμως να σου κάτσει καλό κομμάτι...
Εφόσον η Smok κάνει κάποιες βελτιώσεις σε επόμενο revision όπως:
1. ΣΩΣΤΟ σπείρωμα στη βάση
2. Τις τρύπες τροφοδοσίας λίγο πιο ψηλά
3. Να μαζέψει το μέγεθος του θαλάμου ωστε να μπαίνει και σε 35αρι τάνκ
4.Καλύτερη διαμόρφωση πιασίματος του αρνητικού πόλου
νομίζω θα έχει ενα best seller εργοστασιακού-επισκευάσιμου ατμοποιητή.

Εγω πάντως μάλλον θα ξαναπάρω κι άλλον.... αν έχεις τάνκ και είσαι κοντά μου δίνω κάποιον για να παίξεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2013, 01:26 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 23, 2013, 01:25 »
Εχω δοκιμάσει killer και ειναι κορυφαίο ατμιστικό εργαλείο.
Απλά θα ήθελα να δω κατα πόσο θα μπορούσα να το βαλω στη καθημερινοτητα μου το tankοειδές.
Νεα Φιλαδέλφεια κοντά είμαι έχω ενα tankάκι.
Ενα καλο και φθηνό τανκ ειναι αυτό εδω http://www.fasttech.com/products/1411/10004956/1336002 αποτι εχω ακούσει και μου εχουν πει.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 23, 2013, 02:02 »
Το tank που περιγραφεις,  οπως εχει γραφτει και παραπανω,  δεν κανει λογω μεγεθους του ατμοποιητη.
Εγω χρησιμοποιω αυτο.
ειναι ανετο,  μεγαλη χωρητικοτητα.  Γεμιζω απο κατω,  αφου εχω πριν ρυθμισει το ανοιγμα των οπων τροφοδοσιας.  Οι ταπες εφαρμοζουν ευκολα χωρις διαροες στο πλαστικο σωληνα.
Αν ειχε και ενα βιδακι σαν του Χ8 θα τον εβαζα ανετα στην τσεπη.
Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και τον χρησιμοποιω καθημερινα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2013, 01:04 από georgegeo »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 23, 2013, 02:18 »
Ωραια το εχω το tank :)Αντε για να δουμε.                                             

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 23, 2013, 02:23 »
Αν δεν βρείς τελικά terminator, στειλε πμ...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 23, 2013, 13:05 »
Τελικα ο ατμοποιητης εχει 13,3 ευρω (διχως το τανκ) και οχι 3.Σε οσα πήγα λενε πως δεν τον εχουν το βρήκαν το κόλπο.
3,5 ευρω ο ατμοποιητής + 1,8 ο αντάπτορας = 5,3 + 6 τα μεταφορικά + 2 αντικαταβολή.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 23, 2013, 13:12 »
Το θέμα με τα μεταφορικά δυστυχώς είναι θέμα για την ecig, και φαίνεται πως τα καταστήματα είναι πιο πολύ στη λογική του φρανσάιζ, οπότε φέρνουν ό,τι θέλουν, σε ό,τι τιμή θέλουν, σκέψου την Παλλήνη σαν μια καλή πιθανότητα. Επειδή πήρα πρόσφατα από εκεί, (βέβαια ήταν μεγάλη παραγγελία, άρα χωρίς μεταφορικά ;)  ) υπολόγισε και το 20% έκπτωση από on line παραγγελία.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 23, 2013, 13:18 »
Με τα χρήματα που θα μου βγει βάζω αλλα 20 και αγοράζω diver.
Κριμα που ασχοληθηκα και μαζι τους.
Ασε αποτι λέτε και εσείς τα μισά είναι χαλασμένα αρα μετά θα κάνουν και τη πάπια.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 23, 2013, 13:38 »
Δεν έχω δοκιμάσει τον diver για να πω, επισκευάσιμος χωρίς ρύθμιση ροής υγρού με ψιλοαποτρέπει, αλλά η αλήθεια είναι πως και το σύστημα ατμοποιητής σε τανκάκι με ρύθμιση έχει αρχίσει και με χάνει επίσης! (Τα σπειρώματα εμένα μου βιδώναν κανονικά, αλλά έχω πάρει έναν, τα στατιστικά μου είναι φτωχά...)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 23, 2013, 23:19 »
Τελικα ο ατμοποιητης εχει 13,3 ευρω (διχως το τανκ) και οχι 3.Σε οσα πήγα λενε πως δεν τον εχουν το βρήκαν το κόλπο.
3,5 ευρω ο ατμοποιητής + 1,8 ο αντάπτορας = 5,3 + 6 τα μεταφορικά + 2 αντικαταβολή.
... γι' αυτό κάποια στιγμή που πέρασα από Παιανία πήρα 5, για να μοιραστούν τα έξοδα...
Βέβαια μπορείς να κανονίσεις να σου φέρουν στο πλησιέστερο Ecig κατάστημα...

ΥΓ: Με τα έξοδα που έχω κάνει λίγο απέχω από το να αγόραζα killer, το θέμα είναι ότι δεν μου φτάνει ένας αφού χρησιμοποιώ 2-3 υγρά, και 100-150 μου φαίνονται πολλά, ενώ τωρα έχω δύο terminator γεμισμένους συν 2 Α7 για dripping και είμαι καλυμένος.... Παρέλαβες όμως? εντυπώσεις?

Αποσυνδεδεμένος Στέλιος Κ.

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • http://edomilamemixanokinita.blogspot.gr
    • https://www.facebook.com/stelios.kandilas
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 23, 2013, 23:45 »
Ωραίο και ξεχωριστό μπορώ να πω.!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 24, 2013, 00:50 »
Βρε παιδια έτσι οπως διάβασα το θέμα, μήπως είναι πιο απλό να πάρουμε εναν CE2 με κεραμεικό (που χωράει παντού), να του ανοίξουμε δυο τρύπες με μια σύριγγα και να τον χώσουμε στο τανκάκι (όπως έχουν κανει με επιτυχία συνατμιστές)? :hmmm:
 Απο τις περιγραφές σας κατάλαβα ότι η απόδοση θα είναι πάνω-κάτω η ίδια...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 24, 2013, 00:59 »
Απο τον Απριλιο του '11  ::) 
Και τανκακι ιδιοκατασκευης, συριγγα  :)


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1682.msg51985.html#msg51985

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 24, 2013, 03:48 »
... γι' αυτό κάποια στιγμή που πέρασα από Παιανία πήρα 5, για να μοιραστούν τα έξοδα...
Βέβαια μπορείς να κανονίσεις να σου φέρουν στο πλησιέστερο Ecig κατάστημα...

ΥΓ: Με τα έξοδα που έχω κάνει λίγο απέχω από το να αγόραζα killer, το θέμα είναι ότι δεν μου φτάνει ένας αφού χρησιμοποιώ 2-3 υγρά, και 100-150 μου φαίνονται πολλά, ενώ τωρα έχω δύο terminator γεμισμένους συν 2 Α7 για dripping και είμαι καλυμένος.... Παρέλαβες όμως? εντυπώσεις?


Όχι τι να παραλάβω;μάλλον θα κάνω αγορά από εξωτερικό καποια στιγμή η κατευθείαν το killer

Sent from my ST15i using Tapatalk 4 Beta


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246280 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1920 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 705 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326868 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8631 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298046 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827665 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios