vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

162 επισκέπτες, 9 χρήστες
Mimhsdr, Sergios, Parolos, tony1976, Milarepa, camber, bloodlessz, PsykieG, Buliwyf

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #840 στις: Ιουνίου 27, 2015, 08:22 »

makis206  (φυσικα και δεν απευθύνομαι μονο σε 'σενα)
Ενα κολπακι που κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις με κολλημενα μεταλλα , ειναι να παρουμε γαντια που εχουν επικαλυψη πλστικου/ελαστικου στο μερος της παλαμης.
Για πιο φτηνη λυση μπορουμε να παρουμε και τα λαστιχενια γαντια χειρουργιου.  Αυτα τα φτηνα στο κουτακι που πουλανε στα φαρμακεια.  Απλα χαλανε ευκολα , αλλα τη δουλεια τους την κανουν.
Βεντουζαρουν στα κομματια που θελουμε να ξεβιδωσουμε και ετσι ανοιγουμε    '''  χωρις σημαδια  '''  τα κομματια των μοντς.



Το είπε ο άνθρωπος  ;D


Τριζει η καρεκλα σου Τρυφωνα.................... Θελω να γινω συντονιστης στη θεση του συντονιστη...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:



Βασίλη, με κανένα φορτιστή nimh δεν ξύπνησαν?



Οχι φιλε.  Δοκιμασα και σε φορτιστη icharger 206B αλλα τιποτα .
Μαλλον το PTC ή CID ή οπως διαολο τα λενε αυτα , δεν ειναι πλεον μαζι μας......... :-\ .
Αποδειξη οτι οι unprotected τελικα δεν ειναι και τοσο unprotected..... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2015, 08:56 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #841 στις: Ιουνίου 27, 2015, 15:57 »
Βασίλη μου το κακό όπως είπα και νωρίτερα είναι ότι τα κομμάτια εκτός του ότι ήταν υπερβολικά δυνατά κολλημένα μεταξύ τους, δεν είχα και σωστό πιάσιμο και στα δυο τους. Εδώ μιλάμε έβαλα πένσες αδιαφορώντας πια για το αν θα πληγωθεί το κομμάτι που θέλω να παραμείνει σώο, για το kick ring έπαψε να με απασχολεί από νωρίς.. ;)

Το σπείρωμα δεν ξεβιδωσε ποτέ, έσπασα με κοφτάκια το kick ring για να το αφαιρέσω στο τέλος απ'τον πόλο. Κι η πλάκα είναι πως στο σπείρωμα που ένωνε αυτά τα δύο δεν υπήρχε ίχνος κόλλας η σκουριάς ας πούμε, αυτό του πόλου που παρέμεινε πεντακάθαρο στο τέλος βιδώνει πια άψογα στον σωλήνα του nemesis!
Δεν μου έχει ξανατύχει τέτοιο ζόρι σε σπείρωμα, ούτε η κατάψυξη κατάφερε κάτι, μιλάμε για τρελό κόλλημα αυτών των δυο..

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #842 στις: Ιουνίου 27, 2015, 17:47 »
Μακη μου το εχω παθει και 'γω αυτο και ο λογος που δεν ξεβιδωνε , ηταν οτι το ring ειναι απο ορειχαλκο και ετρι οπως το επιανα με πενσες , πιεζοταν και δεν ηταν στρογγυλο οταν προσπαθουσα να το ανοιξω.
Με τα χερια μου ομως η πιεση πιγενε περιμετρικα και τα γαντια βεντουζαρανε στο μεταλλο και ανοιξε.


Τεσπα , αφου ανοιξε και τωρα δουλευει , ολα καλα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #843 στις: Ιουνίου 28, 2015, 18:54 »
Για να κλείσω εντελώς με το θέμα απλώς να πω ότι δοκίμασα και με τον "εύκολο" τρόπο, του μαλακού πιασίματος (κάτι παρόμοιο απαιτείται και στο δαχτυλίδι κλειδώματος του κουμπιού εξάλλου ) και δοκιμής να το ξεβιδώσω, πάλι όμως αυτό επέμενε κολλημένο εκεί. Φυσικά και δοκίμασα ότι "αναίμακτο" πριν πιάσω τα εργαλεία στα χέρια Βασίλη.! ;)

Συνεχίζουμε.. :)

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #844 στις: Ιουνίου 28, 2015, 19:43 »
Παιδια ποιο ελληνικο μηχανικο μοντακι εχει τα καλυτερα ρευματα?
Τι λετε?  π.χ. μου αρεσει το Roller

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #845 στις: Ιουνίου 28, 2015, 19:54 »
Atermon  φιλε μου, καλυτερα ρευματα και απο το Poldiac  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #846 στις: Ιουνίου 28, 2015, 20:05 »
Κατοχος και του Ατερμονα και του Poldiac μπορω να πω οτι ειναι οτι καλλιτερο σε ρευματα


εχω πιασει στα χερια μου απο μηχανικα μοντς  και αυτη ειναι μια προσωπικη μου αποψη  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #847 στις: Ιουνίου 29, 2015, 02:17 »
Παιδια ποιο ελληνικο μηχανικο μοντακι εχει τα καλυτερα ρευματα?
Τι λετε?  π.χ. μου αρεσει το Roller




Ειχα το Roller και δεν ειναι τιποτε αλλο απο αυτο που βλεπεις .   Δηλαδη ειναι απλα ομορφο .
Μακρια κι αγαπημενοι.
Για να καταφερω να το κανω να εχει καλο ρευμα , εκανα τα νευρα μου κροσια.
Ειναι απλα ενα ομορφο μοντ για να το εχεις στη βιτρινα και τιποτα περισσοτερο.
Μετα απο λιγο καιρο κουδουνιζει ολο το μοντ.
Τα σπειρωματα ''γρατσουνανε'' μεταξυ τους και σαν ποιοτητα ειναι λες και εχεις στα χερια σου τσιγαροχαρτο.
Αν παμε και στο θεμα απωλειες...............αστα να πανε............    Καλυτερα να μην αναφερω νουμερα γιατι ειναι ντροπη για την αξια του....


Εχω τον Ατερμον και ειναι ενα απο τα καλυτερα μοντακια που υπαρχουν.
Πολυ σωστα τα παιδια πιο πανω αναφερουν το Poldiac σαν συγκριση σε οτι αφορα το ρευμα , γιατι ειναι πολυ καλο σ' αυτο το θεμα και κατα πολυ ανωτερο του Roller.


Αν θελεις λοιπον ενα μοντ με το κουμπι επανω , αυτα τα δυο ειναι για 'μενα οι καλυτερες αγορες που μπορεις να κανεις .


Προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ ο Ατερμον (ειναι και το ταιρι του Eviva) , γιατι πραγματικα εχει παρα πολυ μικρες απωλειες ρευματος και ο πολος του ειναι αυτοματα ρυθμιζόμενος.


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #848 στις: Ιουνίου 29, 2015, 02:49 »
Έχω πολύ κοινή εμπειρία με τον shadockan. Χρήστης -εξαντλητικός- του Roller και τώρα πλέον του Ατέρμονα.
Θεωρώ το Roller πολύ όμορφο.
Δεν μου κουδούνιζε το μοντ -ΟΚ το βρήκα σε στιβαρότητα, χωρίς να φτάνει το Ατέρμον.
Τα σπειρώματα τραχιά για αυτό που πληρώνεις.
Τα ρεύματα δεν συγκρίνονται με του Ατέρμονα, υστερούν πολύ.
Το ίδιο και η ρύθμιση του πόλου.
Α, κλειδώνει/ξεκλειδώνει πιο "θετικά" και όντας τηλεσκοπικό τα έχει όλα σε ένα για κάθε μπαταρία.
Σαφώς καλύτερο το Ατέρμον χωρίς καμία αμφιβολία.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #849 στις: Ιουλίου 07, 2015, 15:33 »
Εχω ερωτηση καθως σημερα ηρθα αντιμετωπος με το πρωτο ατυχημα και δεν ξερω τι κανω!!

Παραλια σημερα με stingray x και kayfun...
Αφηνω το μηχανικο στην τσαντα αλλα δεν εκλεισα καλα την ασφαλεια και μαλλον πατηθηκε...
Βγαινω παω να το πιασω εκαιγε...
Ψυχραιμα βγαζω την μπαταρια και τον καυφουν.
Ο σωληνας και ο καυφουν εκαιγαν ...
Η μπαταρια σχετικα ζεστη...

Τα εχω αφησει να κρυωσουν χωριστα...

Η μπαταρια φαινεται ανεπαφη λιγο σκουρυνε το πλαστικο γυρω γυρω...

Πως την ελεγχω να δω αμα τα εφτυσε ή οχι;
Ή καδο κατευθειαν;;;

Ευχαριστω

Ξεχασα να αναφερω οτι η μπαταρια ειναι samsung 25r και ηταν πληρως φορτισμενη!

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #850 στις: Ιουλίου 07, 2015, 15:41 »
Δεν θα σου απαντήσω για την μπαταρία αλλά για το κουμπί για μελλοντική χρήση.


Εγώ έχω βιδώσει την βίδα εσωτερικά του κουμπιού στο τέρμα.


Έτσι όσο το λειτουργώ δεν φοβάμαι να το έχω όρθιο.


Πέραν τούτου και βιδωμένη στο τέρμα να έχεις την βίδα να ξέρεις πως μετά από κάποιες εβδομάδες χρήσης η βίδα εσωτερικά λασκάρει και εκεί που το άφηνες όρθιο και δεν πυροδοτούσε θα έρθει η στιγμή που το κουμπί θα ενεργοποίηση την τροφοδοσία του ατμοποιητή με ρεύμα.


Έχε αυτό στον νου σου, όταν  αλλάζεις μπαταρία τράβα και ένα σφίξιμο στην βίδα μπας και λάσκαρε.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #851 στις: Ιουλίου 07, 2015, 15:45 »
Πρώτο φάουλ, είσαι παραλία και εμείς στην δουλειά  >:(

Δεύτερο φάουλ, πήρες το stingray στην παραλία αθεόφοβε, θα το καταγδάρεις  :wall:

Σοβαρά τώρα, όταν το έπαθε ο αδελφός μου ξαναχρησιμοποίησε την μπαταρία κανονικά και δεν είχε θέμα.  Στον kayfun όμως έλιωσαν τα insulators και καλό θα είναι να τα τσεκάρεις.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #852 στις: Ιουλίου 07, 2015, 15:46 »
Το επλυνα το πρωι και την εσφιξα τερμα απλα μετα απο αυτο το πλυσιμο το κουμπι ειναι πολυ μαλακο και πατιεται πολυ ευκολα...
Όποτε την έπαθα με την ασφαλεια του ηθελε και αλλο ξεσφιγμα...

Αναμενω παντως και τι να κανω με την μπαταρια.Η οποια φαίνεται να ειναι ενταξει εξωτερικα αλλα δεν την δουλευω καλου κακου...


Το προτιμω στην παραλια απο το ηλεκτρονικό!!
Οσο για οτι ειμαι παραλια δεν συμφερει να το θιξω αρα το αφηνω :ρ

Και ναι το insulator του πολου ελιωσε το αλλο δεν ξερω θα το δω μετα

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #853 στις: Ιουλίου 07, 2015, 15:53 »
Όταν το πήρες οι μαγνήτες ήταν κολλημένοι. Αν τους ξεκόλλησες για να πλύνεις το κουμπί να ξέρεις πως αν οι μαγνήτες παίζουν, τότε μπορεί με το πάτα πάτα και επειδή δεν εφαρμόζουν σωστά όπως πριν τους ξεκολλήσεις να υποστούν κόπωση και να σου σπάσει από κομμάτι έως και στα 2.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #854 στις: Ιουλίου 07, 2015, 15:54 »
Κολλημενοι.δεν ξεκολλανε και δεν το δοκιμαζω.δουλευουν καλα προς το παρον

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1865 246081 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από camber
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827623 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511716 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios