vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 1 χρήστης
jim356

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1005 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 16:55 »
Κάποια μηνύματα σχετικά με φορτιστές μεταφέρθηκαν εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20647.msg899884.html#msg899884
Επιστρέφουμε στο θέμα μας.

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1006 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 17:06 »
Στο μηχανικο μου i taste arachnid εχει κολλησει η ροδελα κλειδωματος στο ξεκλειδωτο :angry_orange: . την εβαλα στο ψυγειο , δοκιμασα με πενσες κλπ τιποτα. οποια ιδεα να την ξεκολλησω θα εκτιμηθει δεοντως

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1007 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 17:38 »
Βαλε και καποια φωτο να το δουμε ρε 'συ μεγαλε ......   (πωπω μαγκιαααα.... :)) )


Χωρις να το ξερω βεβαια το μοντακι , θα σου κανω την προταση να χρησημοποιησεις πλαστικα γαντια.
Ειτε αυτα που εχουν οι γιατροι (τα λεπτα) , ειτε τα ''καλα'' με επενδυση πλαστικου στο μεσα μερος της παλαμης.
Κολλανε στα μεταλλα και μπορεις να ασκησεις οση πιεση θελεις με τα χερια σου.


Με πενσες και εργαλεια , το κακο ειναι οτι μπορει απο την πιεση να παραμορφωνεται αυτο που θελεις να ξεσφιξεις και ετσι να εχεις αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που θελεις.

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1008 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 17:45 »
Φίλε κατάψυξη θέλει,όχι ψυγείο.Μετά ότι σου είπε ο shadockan.

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1009 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:06 »
το mod ειναι αυτο


https://www.fasttech.com/products/0/10013456/2273000-authentic-innokin-itaste-arachnid-telescoping


εχει κολλησει η ροδελλα κατω στη θεση ξεκλειδωτο , στην καταψυξη εμεινε κανα τριωρο, την πενσα την χρησιμοποιω σαν μοχλο για να ξεσφιξω . βρε γαντια εβαλα , με καβουρα το επιασα , τιποτα.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1010 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:42 »
Πιανεις τον διακοπτη με μια πενσα (βαλε ενα πανακι ομως εκει που θα δαγκωσει η πενσα) , το μέσα κομματι ομως .
Αυτο που μπαινει μεσα στο μοντακι.
Με τον τροπο αυτο , θα εχεις σταθερο το διακοπτη.


Φορας το γαντι και προσπαθεις να ξεσφιξεις το κλειδωμα.


Παιδες , δεν θελει κατάψυξη.
Με την κατάψυξη κανουμε συστολη μεταλλων και αυτο που θα καταφερουμε , ειναι να σφιξουν κι αλλο .
Βρασε νερο (να κοχλαζει) και ριξε μεσα το διακοπτη.
Αστο λιγο καπου στα 5 λεπτα και μετα προσπαθησε αυτο που σου γραφω πιο πανω.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1011 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 11:47 »
Σκεφτομαι να αγορασω ενα μηχανικο Mod για τον KFL μου αλλα δεν θελω κλωνο.
Υπαρχει καποιο εξιοπιστο καλο χωρις προβληματα και πολλα πολλα ωστε να μπλεξω που να κανει τη δουλεια του και εμφανισημο (για μενα εμφανισιμο ειναι απλα να μην εχει πολλα επανω του οσο πιο σκετο σωληνακι γινεται και χωρις χρωματα θελω να ταιριαζει στο φινιρισμα του KFL χωρις σχηματακια κλπ.) αλλα οχι πανω απο 100 euro?
Διαβασα στο νημα για τον Nanos αλλα δεν τον βρηκα πουθενα δυστηχως και δεν ειμαι και σιγουρος αν ειναι απλος βαζω μπαταρια σφιγγω ατμιζω.........(μη με βρισετε απλα δεν θελω πολυπλοκοτητα ΚΑΙ στο mod).
Ποια η γνωμη σας για τον Gus?
Αν βεβαια υπαρχει κατι λιγο επανω απο την τιμη που προειπα προτεινετε μου το δεν εχω θεμα θα το σκεφτω.
Φυσικα μιλαμε για κατι που μπορω να βρω στο εμποριο (προτιμω ελληνικα καταστηματα εκτος αν υπαρχει ΜΟΝΟ εξωτερικο τοτε οκ) στο επομενο διμηνο γιατι λογικα δεν θα το παρω τωρα αλλα προς τα χριστουγεννα.


Ευχαριστω!


Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1012 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 11:53 »
Εγω εχω του gus και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1013 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 12:05 »
Φίλε denial, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πιάσεις τον πίνακα με τα μηχανικά μοντ και να αρχίσεις να παίρνεις μάτι φωτογραφίες. Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα και όσες απαντήσεις πάρεις σε μια τέτοια ερώτηση, τόσες θα είναι και οι διαφορετικές προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1014 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 12:26 »
@denial:
Όσοι έχουν Gus δηλώνουν ευχαριστημένοι. Ρίξε μια ματιά και στο Exelixis. Από τα πιο λιτά στην αγορά είναι τα μοντάκια της Atmizoo. Τέλος δες και το Atermon (το οποίο συστήνω ανεπιφύλακτα) αλλά η τιμή του είναι πιο πάνω.
Εναλλακτικά, δες το χειροποίητο ξύλινο μηχανικό μποξάκι που φτιάχνει ο συμφορουμίτης Craven.
Βασικό κριτήριο είναι τι αρέσει σε σένα αλλά και η θέση του κουμπιού που θα σε βόλευε.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1015 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 12:29 »
Ειδα τα gus και πληρουν τουλαχιστον τα κριτηρια της τιμης και της εμφανισης.
Τωρα με προβληματιζει καθαρα το γεγονος της ασφαλειας που εχει προσθεσει αν θα δημιουργησει θεμα.
Επισης δεν ξερω αν ειναι καλυτερο να παρω ενα τηλεσκοπικο η να προτιμησω extra σωληνες για να αλλαξω το μεγεθος αναλογα την μπαταρια.
Αν πουμε οτι ο gus ειναι στις επιλογες μου τι προτεινετε? Τηλεσκοπικο η να παρω καποιο με extra σωληνες αναλογα τις μπαταριες που θα βαλω.Βασικα 18650 και 18500 θα χρησιμοποιησω , (θελω μια μικροτερη για οταν βγαινω εξω αν και δεν ξερω αν θα βγαλει τη νυχτα ειναι και αυτο...).
Μια επιλογη ειναι αυτο : http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_14&products_id=198
Αλλιως πρεπει να παω σε κατι compact και σωληνα για την μικροτερη μπαταρια.....


Οποιαδηποτε προταση παντως καλο θα κανει μεχρι να καταληξω να επιλεξω.


Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1016 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 17:30 »
Προσωπικά θα σου έλεγα να δοκιμάσεις ένα καλό και φθηνό μηχανικό αρχικά για να δείς αν σου ταιριάζει λειτουργικά. Αν είσαι συνηθισμένος σε ηλεκτρονικά το μηχανικό μπορεί να σου κακοφανεί καθώς η ισχύς ατμίσματος μειώνεται συνέχεια όσο αδειάζει η μπαταρία και πιθανώς να πρέπει να πρέπει να αλλάξεις λίγο το στήσιμό σου για να αποδίδει όπως θες σε μηχανικό. Από πλευράς αυτονομίας δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθείς με 18500. Η μπαταρία είναι μόνο 15mm κοντύτερη από μια 18650 αλλά όλες οι 18500 που έχω δει έχουν λιγότερο από τη μισή διάρκεια μιας 18650.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1017 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 22:36 »
Προσωπικά θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα αισθητικής. Εγώ θα προτιμούσα ένα mod σωλήνα (έστω και με επιπλέον σωλήνες, κάτι σαν το Nemesis) , όχι ότι με χαλάει ιδιαίτερα να είναι τηλεσκοπικό καθώς έχω ήδη τηλεσκοπικό (VW). Αν μπορείς να δεις από κοντά ένα τηλεσκοπικό ίσως καταλήξεις κάπου. Οι μπαταρίες που χρησιμοποιώ είναι 18650, δεν θέλω να είμαι διακριτικός  ;D , δεν είχα ποτέ μικρότερες μπαταρίες και δεν ξέρω αν αξίζει κιόλας από θέμα αυτονομίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 22:47 από testament »

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1018 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 22:55 »
Θα προτείνω στο φίλο και το GG4S από e-smokeguru, το οποίο και πολύ καλά ρεύματα έχει και πολύ μαζεμένο είναι για 18650 (όταν το έψαχνα δεν βρήκα πιο μικρό).
Η απλότητα του είναι απίστευτη και στα πολύ + το γεγονός πως στέκεται όρθιο ξεκλείδωτο χωρίς να πατιέται.
Το δουλεύω με Τηλέμαχο και Φαινόμενο και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος (είναι το πιο πολύχρησιμοποιημένο μοντάκι μου).
Είναι μέσα στο badget σου οπότε ρίξτου μια ματιά...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1019 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 14:51 »
Φιλος ψαχνει για μηχανικο μοντακι απο fasttech. Δεν εχω και πολυ μεγαλη εμπειρεια και θα εκτιμουσα καμια προταση σας απο το συγκεκριμενο μαγαζί...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342250 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541414 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31040 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50149 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597213 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357739 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11504 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1288 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios